• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,636
Re: TOMO VINKOVIĆ

goggyy1 kaže:
EVO MOJ MALI TOMEK SE VRATIL
Dobro je
29qazo8.gif
, počasti u to ime pa idemo dalje .
 
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
Bagudina kaže:
Evo jednog kratkog jubitoa od ovog vikenda!

Zanimljiv video Bagudina. :D Sve sprave su ti za 5, mislim na traktor, prikolica, pumpa, cisterne...fino to pumpaš iz bunara :D A gde onda to voziš i zašto?
Aj ti samo stavi još koji video ako imaš, ako nemaš onda u prilici napravi :D .

Ovo je bila proba, da vidim kako če se traktor ponašati sa tolikim teretom (2tone vode +oprema + težina prikolice - stranice) uzbrdo i nizbrdo, vuče to Toma bez greške 2 sporom i 2 brzom i uzbrdo i nizbrdo, i kočenje je solidno.
Bila me je mala frka oko svega toga jel je kod mene sve uzbrdo i nizbrdo, a opet to nije mali teret za igrati se.
Jedina zamjerka je sama pumpa za vodu, jel joj treba do 7 minuta da potegne vodu a onda samo 2 minute da napuni oba rezervara :) (a jesi primjetio da sam napravio spojnice na pumpi da mogu direktno spojiti vatrogasno crijevo ? :) )
Kako imam mladi nasad od 200 sadnica kojima je ovo prva godina, a kod mene budu ekstremne suše preko ljeta, ona ih moram zalivati par puta tokom ljeta da prežive.
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Svaka čast skidam kapu na urađenom,,,nema čovijek šta reč....
samo ti pazi tomu i sve če bit za 5..

da više treba pumpi da povuče,nego da nakrca,to mi je poznato od nekud...... :roll: :?
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

goggyy1 kaže:
EVO MOJ MALI TOMEK SE VRATIL
BIL JE KOD ZLOČESTIH LJUDI
ALI BILO JE DOBRIH LJUDI KOJIMA ZAHVALJUJEM,
BEZ NJIH NEBI BILO POVRATKA MOJEG TOME.

E DA BIL SAM U KRIVOM NEMA 200 RADNIH SATI NEGO 543.


POZZZ.


... aj fala dragome Bogu! i dobrim ljudima!., ma neka se tebi tvoj TOMA vratil!!!

... veliki pozdrav mome nadasve vridnome prijatelju Bagudini!!!

ma video je za čistu peticu, posal isto tako., ali, ali, to i takovo ni opravdanje da vidimo još ku slikicu i još kaj video!!! iz tvog predivnog kraja, od tvoji predivni ljudi - obitelji!

... e da, za kraj voga moga pisma., žališ se na pumpu???., a ča sam ti rekal da kupiš?., samo ti slušaj znalce rekla - kazala., lipo sam ti rekal iz prve ruke ka je pumpa naj, naj., ispitana i odradila 15 godin bez kvara., a za usis joj treba 1 minuta!!!., istina! slična je voj tvojoj., samo ča je va malkice lipša!!!., ali 7 minuta???... pumpa sisa?.-

Bog! moj narode!., čitamo se ...
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bagudina kaže:
Evo jednog kratkog jubitoa od ovog vikenda !

[youtube:us8bfpkx]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_UGO-SRkn68&hl=en_US&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/_UGO-SRkn68&hl=en_US&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube:us8bfpkx]

Vožnju nisam ovaj put snimao, jer nisam htio da mi se desi ko Muji kad je vozio bickl bez ruku :)
težina se ipak osjeti i nizbrdo i uzbrdo, al vuče to Tomo bez greške 2 spora i 2 brza !
Hidro kočnice odrađuju svoj posao za +5 ! kočenje u svega 2 do 3 metra na nizbrdici !

Bagudina, odlična pumpa, imamo je u firmi već preko 20 godina. Napuni pumpu vodom, savij izlazno crijevo odma na izlazu iz pumpe tako da pumpa kad je upališ ne baci vodu u bačve, drži dok god možeš, kad više ne možeš držati od pritiska, pusti, to znači da je pumpa povukla vodu. Vidim da je to dosta dubine, ali za minutu ili manje bi morala povući. Ako je upališ i čekaš da sama povuče, spalit ćeš brtve i semeringe.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

nije me bilo vrijeme bio sam na selu pa sam se uhvatio ove kosacice i konacno je napravio jebo je onaj ko je smisli ispatila me jeko sansku kozu ali nakraju je proradila,hiljadu pokretnih djelova sve se klima treba nasponavati,uteci i nakraju radi nakon 10 godina




a evo i videa

[youtube:34nyqvzx]pw2YPlcEgiM[/youtube:34nyqvzx]

mnogo su bolje i jednostavnije one kosacice koje se kace direkt na kardan na ona cetri sarafa i cvrsce su i mnogo jednostavnije

skoro sam i oprao traktor nakon 20 godina ma na njemu sad ima nekih brojeva te sasije te svakog djela nisam ni znao da je to sve ugravirano
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Koji je ovo traktor u tebe?
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bagudina
Kako vidim ljudi su ti dali več neke koristne informacije šta i kako sa pumpom, koristna je pogotovo ona da zalij pumpu sa vodom. Ja ti savetujem sledeči postupak jer vidim da imaš jako veliku visinu koju treba pumpa odradit.

1. Na kraj cjevi koja ide u vodu stavi košaru (imaju to vatrogasci) koja ima jedno smjerni ventil.
2. Zalij vodu u pumpu i u usisnu cjev da bude sve zalito da vrha pumpe.Čini mi se da vidim na izlaznoj cjevi na pumpi neki čep, taj bi trebal služit za zalivanje pumpe i cjevi. Pošto češ imat taj ventil u košari voda če ostat u cjevi i pumpi. Tako če nastat vodni stupac a vazduha neče biti u pumpi, a baš on nam u pumpi i netreba :D
3. Pokreni pumpu i voda če odmah početi špricat preko izlazne cjevi u cisternu.

Imaš još jednu mogučnost.
1. Stavi pumpu što bliže vodi da se ne muči sa tom usisnom visinom i garant da če sve iči puno brže. ;)
Ovo možeš odmah isprobat.

Pitaš me dal sam primetijo? Da, primetijo sam vatrogasne spojnice ;) . Trebaš i to znat, na tim spojnicama su brtve. One se razlikuju međusobno. One koje su na usisnoj strani su drugačije od onih koje su na drugoj strani pumpe, znači na tlačnoj strani jer su njezine uloge različite.
Moram ti i to reči, ona šlinga (cjev savijena u krug) koju praviš tamo na stepenicama odmah iznad vode, ona ti isto tako radi probleme sa vazduhom, cjev mora biti ispravljena i jednom pravcu od pumpe pa do vode. Cjev iz pumpe ti je zacvikana, to pravi dodatni upor- malo smanjuje pritisak vode iz pumpe.

PS: Ako ti ovo gore napisano neče pomoči, doči ču ja za dva dana kod tebe na odmor pa da sredimo to :lol: :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
Bagudina...

PS: Ako ti ovo gore napisano neče pomoči, doči ču ja za dva dana kod tebe na odmor pa da sredimo to :lol: :D
Pazi da se ne zezneš. Tak sam i ja došel na jedno popodne, a ono Bagudina odmah gostima uvaljuje kramp u ruke :lol: :lol: :lol:
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da li netko zna gdje mogu nabaviti onaj dio na koji se našarafi filter ulja jer danas sam stavio novi filter i skužim da mi je taj dio otišao, tj. curi na njemu? da li odgovara sa nekog auta? Molim nekoga ako zna da mi odgovori - HITNO mi je!
TV 521, 77.godište!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

ZJ kaže:
firemanpeter kaže:
Bagudina...

PS: Ako ti ovo gore napisano neče pomoči, doči ču ja za dva dana kod tebe na odmor pa da sredimo to :lol: :D
Pazi da se ne zezneš. Tak sam i ja došel na jedno popodne, a ono Bagudina odmah gostima uvaljuje kramp u ruke :lol: :lol: :lol:

Ajoj :scratch , ja bi samo vatrogasna posla obavijo :oops: :lol: :mrgreen: .

Milky kaže:
Da li netko zna gdje mogu nabaviti onaj dio na koji se našarafi filter ulja jer danas sam stavio novi filter i skužim da mi je taj dio otišao, tj. curi na njemu? da li odgovara sa nekog auta? Molim nekoga ako zna da mi odgovori - HITNO mi je!
TV 521, 77.godište!

Neče ti to pasat od auta, pitaj u tvornicama Prima, Hittner ili u Lombardini servis, kuče koje prodavaju djelove za lombardini ili TV.
A gde pušta, možda se može popravit, možda ti je dihtung na filtru u k....
 
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

ZJ kaže:
firemanpeter kaže:
Bagudina...

PS: Ako ti ovo gore napisano neče pomoči, doči ču ja za dva dana kod tebe na odmor pa da sredimo to :lol: :D
Pazi da se ne zezneš. Tak sam i ja došel na jedno popodne, a ono Bagudina odmah gostima uvaljuje kramp u ruke :lol: :lol: :lol:

Firemanpeter, a onda dobro....aha.... za dva dana dolaziš..... :)

A ZJ, ti se još ljutiš zbog ono malo temelja koje si morao udarati sa krampon, pa zar je onih par kubika izbačenih kamenja toliki problem bio ?! ma ajde, drugi put te čeka unaprijeđenje :) dobivaš mjesto uz mješalicu za beton.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

ZJ kaže:
firemanpeter kaže:
Bagudina...

PS: Ako ti ovo gore napisano neče pomoči, doči ču ja za dva dana kod tebe na odmor pa da sredimo to :lol: :D

Pazi da se ne zezneš. Tak sam i ja došel na jedno popodne, a ono Bagudina odmah gostima uvaljuje kramp u ruke :lol: :lol: :lol:

ZJ hvala na ovoj informaciji! :prayer:
Pitanje ke onda mene čeka kad me svako malo Bagudina poziva da dođem jedan
vikend u njegov kraj :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .

P.S: Koliko smo vidjeli GROF je u posjeti dobro prošel vozil se je samo sa Tomom po
onoj buri.... ;)
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Re: TOMO VINKOVIĆ

Milky kaže:
Da li netko zna gdje mogu nabaviti onaj dio na koji se našarafi filter ulja jer danas sam stavio novi filter i skužim da mi je taj dio otišao, tj. curi na njemu? da li odgovara sa nekog auta? Molim nekoga ako zna da mi odgovori - HITNO mi je!
TV 521, 77.godište!

Neče ti to pasat od auta, pitaj u tvornicama Prima, Hittner ili u Lombardini servis, kuče koje prodavaju djelove za lombardini ili TV.
A gde pušta, možda se može popravit, možda ti je dihtung na filtru u k....[/quote]

Filter mi je novi tako da ne vjerujem da je dihtung u pitanju,a i vidi se kad ga upalim da baš curi na ovom dijelu na kojeg se filter zašarafi!
Hvala firemanpeter!
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Re: TOMO VINKOVIĆ

Filter mi je novi tako da ne vjerujem da je dihtung u pitanju,a i vidi se kad ga upalim da baš curi na ovom dijelu na kojeg se filter zašarafi!
Hvala firemanpeter!

Moj ti je savjet skini nanovo filter dobro pregledaj brtvu , to da je novo nije ti nikakva garancija da je i ispravno. Ako ustanovis da je brtva ispravna onda skini taj komad na koji se postavlja filter pa ustanovi gdje je greska i kolika mozda se da lako i jednostavno popraviti, na primjer ako je nekakva rupica u tjelu nosaca filtrta mozes jednostavno izbusiti rupu, urezati navoj te uvrnuti vijak s jednom bakrenom podloskom i to je to !
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

playstation5 kaže:
Koji je ovo traktor u tebe?

tomo vinkovic 420 18 ks sto pitas
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,713
Re: TOMO VINKOVIĆ

Imam problem s tomicom.

Već par godina tomicu nismo palili na ključ već samo štrik (pali se 2 put godišnje kad je na drugom traktoru neki priključak koji se teško skida), sad nakon neznam kolko dobil sam jedan novi akumulator postavil sam ga gore al nemože ga upalit. Čini mi se da anlaser nema dosta šusa, vrti on to i sve al kad pustim dekompresor nema šanse da ga kresne. probal sam još na kablove i s drugim akumulatorom al ništa od toga. Izgleda da je anlaser slab. Kaj napravit s njim? Četkice, prematanje il nekaj treće?
 

tv732

Član
Tu od
28 Stu 2009
Poruka
32
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav za vrijedne forumase. imam kompletan hidraulicni (servo) volan od kombaja zmaj 133 i htio bi da cujem vase misljenje u vezi ugradnje takvog volana na tv732.da li je to uopste moguce? :scratch unaprijed hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Re: TOMO VINKOVIĆ

Sve je moguče, ali mislim da ti to bude sporo radilo :scratch
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dydy kaže:
Filter mi je novi tako da ne vjerujem da je dihtung u pitanju,a i vidi se kad ga upalim da baš curi na ovom dijelu na kojeg se filter zašarafi!
Hvala firemanpeter!

Moj ti je savjet skini nanovo filter dobro pregledaj brtvu , to da je novo nije ti nikakva garancija da je i ispravno. Ako ustanovis da je brtva ispravna onda skini taj komad na koji se postavlja filter pa ustanovi gdje je greska i kolika mozda se da lako i jednostavno popraviti, na primjer ako je nekakva rupica u tjelu nosaca filtrta mozes jednostavno izbusiti rupu, urezati navoj te uvrnuti vijak s jednom bakrenom podloskom i to je to !

Vidi se točno na nosaču filtera mala uska pukotina pa sam ga za prvu ruku odnio na varenje! Zvao jučer Primu i nemaju taj nosač-za ne povjerovati! Da li netko ima viška jedan za prodati????
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh