• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
medimurec dobro si to napravio,sto se tice visine kuke to nebrini prednja zastita kartera je dosta niza od zadnjeg kraja, meni nije jasno kako ga nedize sa tako udaljenom kukom,valjda sto je na nizem polozaju nego kao sto je sad pa mozda zato

darkohitner,uuuuuuuuuu koja havarija,kod men su svi zubi bili unisteni ali nije se desilo odjednom nego vremenom,a kod tebe sto je tkao nesto nisam vidio
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
hvala na pomoći!

edo-znači zato su rupice na dizni pod različitim uglovima...kontam sad sve, što je i sasvim logično!!! Jeste... baš je ta oznaka dizne YDLLA 160 S 555!!!
a što se tiče podloški,,, bilo je ukupno 3,5mm(4kom)...a stavio sam 3mm(2kom) jer navodno i kataloški je 3mm :shock:

petre - neverujem da ću sad skidati glavu, jer sam već montirao...i kažem da radi fantastično! Nego me ono čisto zanimalo oko tih podloški!

hvala još jednom...

Nego kolega Darko...:supris: pa šta urade kuglice...da ne poveruješ! Da se sjebalo vidimo,,,ali se umetnički sjebalo!!! Da nisam vidio svojim očima, ne bih verovao...čudo! Pošalji to nazad u Primu, da se malo čude...:lol:

Isto je i kod mene bilo,,,sjebala se ona dva ležaja(koje su slepljene), al još kuglice nisu počeli ispadati...sad vidim šta bi se moglo desiti...:scratch

I tebi je sjeban utor za seger prsten, na donjoj osovini u zadnjem delu srednjeg trapa,,,i bila se pomakla unazad, i zubčanik glodao osovinu od kočnica!
Ja sam tu zavario prsten, umesto segera i nema više da iskače!






Srećna ti izrada pluga...za sad mi se dopada!

živi bili...
PozdravJoe!
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Firemanpeter imam jedno pitanje za tebe a ujedno i molbu,ako bi mi mogao izmjeriti cilindar od ralice;promjer klipa, cilndra i dužinu radnog hoda.

Počeo sam sa izradom onakve kao tvoja sa malim preinakama pa mi treba da znam od prilike pa budem napravio korekcije prema svojoj.

Unapred hvala!

I još jedno pitanje za sve, dal ima netko uputstvo od servisne službe za popravku i održavanje LDA motora serije 670-830.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Gvozdeni1
Uvijek dobijem nasmješak kad vidim tvoje slike. Legenda si sa ovom prikolicom, 5 puta veča od Tome :D. Izgleda mi da imaš skroz ravninu pa tera to Toma bez problema. A kočenje toga :scratch:D nadam se da nemate gužvu na cesti.

Darkohittner
Ovo mi izgleda ko da je konusni bio u dodiru sa nečim, zbog istrošenih ležaja pa se postrugao ovako. E pa valjda si ti video razlog kad si rastavijo. Inače zanimljivo izgleda :roll:.

Joe
Činilo mi se tako več unapred, da nečeš sad rasklapat, vadit glavu. Ali neznam za neki bolji način da se to provjeri :scratch. Onda če bit i tako dobro, kako je :).

Aco
Izmjerit ču ti ja cilindar. Samo ti moram odmah napomenut da če to potrajati nekoliko dana. Sad sam na poslu, ujuto odmah nakon posla idem na službeni put za dva dana, u sredu sam opet tu na poslu u jedinici do večera. Tako da ovih nekoliko dana imam jaku gužvu. Posle te gužve neče bit problema.
 
Posljednje uređivanje:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
xexexe gvozdeni je vrlo zanimljiv sa tom prikolicom,pa ruda je duza do samog traktora,ali tomo je cudo
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Firemanpeter imam jedno pitanje za tebe a ujedno i molbu,ako bi mi mogao izmjeriti cilindar od ralice;promjer klipa, cilndra i dužinu radnog hoda.

Počeo sam sa izradom onakve kao tvoja sa malim preinakama pa mi treba da znam od prilike pa budem napravio korekcije prema svojoj.

Unapred hvala!

I još jedno pitanje za sve, dal ima netko uputstvo od servisne službe za popravku i održavanje LDA motora serije 670-830.

Gvozdeni1
Uvijek dobijem nasmješak kad vidim tvoje slike. Legenda si sa ovom prikolicom, 5 puta veča od Tome :D. Izgleda mi da imaš skroz ravninu pa tera to Toma bez problema. A kočenje toga :scratch:D nadam se da nemate gužvu na cesti.

Darkohittner
Ovo mi izgleda ko da je konusni bio u dodiru sa nečim, zbog istrošenih ležaja pa se postrugao ovako. E pa valjda si ti video razlog kad si rastavijo. Inače zanimljivo izgleda :roll:.

Joe
Činilo mi se tako več unapred, da nečeš sad rasklapat, vadit glavu. Ali neznam za neki bolji način da se to provjeri :scratch. Onda če bit i tako dobro, kako je :).

Aco
Izmjerit ču ti ja cilindar. Samo ti moram odmah napomenut da če to potrajati nekoliko dana. Sad sam na poslu, ujuto odmah nakon posla idem na službeni put za dva dana, u sredu sam opet tu na poslu u jedinici do večera. Tako da ovih nekoliko dana imam jaku gužvu. Posle te gužve neče bit problema.

Ma ok nežuri mi se jer radim plug i nosač na traktoru.
A radimo isti posao i ja sam vatrogasac.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Aco
Za sad mogu ti dat neke informacije. Na ralici imam plunger cilindar, znači jednoradni. Nadam se da znaš što znači plunger, kakve su njegove karakteristike (klipnjača ti je u stvari i klip). Mjere ču ti dat kako več rečeno. Moja preporuka ti je da staviš klip nešto manjeg prosjeka zbog boljeg odziva- reakcije cilindra. Hoču reči da je u nekim okolnostima pomalo spor odziv cilindra pa treba traktoru dat gasa da pumpa brže puni ulje u cilindar, da brže digne. Inače nije to neki jaki problem ali kad se može bolje napravit zašto nebi. Pošto ralica nije težka neče bit problema ako se stavi cilindar nešto slabiji a i jeftiniji.

Aha, vatrogasac si. Drago mi je! Profi ili dobrovoljni? Na tu temu trebamo malo podebatirat na PP.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Aco
Za sad mogu ti dat neke informacije. Na ralici imam plunger cilindar, znači jednoradni. Nadam se da znaš što znači plunger, kakve su njegove karakteristike (klipnjača ti je u stvari i klip). Mjere ču ti dat kako več rečeno. Moja preporuka ti je da staviš klip nešto manjeg prosjeka zbog boljeg odziva- reakcije cilindra. Hoču reči da je u nekim okolnostima pomalo spor odziv cilindra pa treba traktoru dat gasa da pumpa brže puni ulje u cilindar, da brže digne. Inače nije to neki jaki problem ali kad se može bolje napravit zašto nebi. Pošto ralica nije težka neče bit problema ako se stavi cilindar nešto slabiji a i jeftiniji.

Stavicu i ja jednoradni ma zato te i pitam jer sam čitao negdje napred da si pisao o tome da sporo dize.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Unapred hvala!

I još jedno pitanje za sve, dal ima netko uputstvo od servisne službe za popravku i održavanje LDA motora serije 670-830.

Aco što se tiče motora LDA serije 670 (672-673) ima ti ja originalan Talijaski katalog dijelova. A upute servisne službe nažalost nema, a ako netko ima neka okači. Već sam nekoliko puta htio pitati, pa ču sad dali netko zna dali je Tomo Vinkovič ikad izdao " service manual " za pojedine serije traktora iz proizvodnog programa??
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Aco
Za sad mogu ti dat neke informacije. Na ralici imam plunger cilindar, znači jednoradni. Nadam se da znaš što znači plunger, kakve su njegove karakteristike (klipnjača ti je u stvari i klip). Mjere ču ti dat kako več rečeno. Moja preporuka ti je da staviš klip nešto manjeg prosjeka zbog boljeg odziva- reakcije cilindra. Hoču reči da je u nekim okolnostima pomalo spor odziv cilindra pa treba traktoru dat gasa da pumpa brže puni ulje u cilindar, da brže digne. Inače nije to neki jaki problem ali kad se može bolje napravit zašto nebi. Pošto ralica nije težka neče bit problema ako se stavi cilindar nešto slabiji a i jeftiniji.

Aha, vatrogasac si. Drago mi je! Profi ili dobrovoljni? Na tu temu trebamo malo podebatirat na PP.

jesi dobi poruku na pp
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Aco što se tiče motora LDA serije 670 (672-673) ima ti ja originalan Talijaski katalog dijelova. A upute servisne službe nažalost nema, a ako netko ima neka okači. Već sam nekoliko puta htio pitati, pa ču sad dali netko zna dali je Tomo Vinkovič ikad izdao " service manual " za pojedine serije traktora iz proizvodnog programa??

Imao sam ja od servisne službe taj katalog pa posudio i onda nestao.al pokušat ću opet nabaviti pa ti se javim.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav forumasi
Evo uslikao sam kako je ispalo moe skrativanje na kuka



Uploaded with ImageShack.us

tie 12-13 cm koi sam gi skratio puno znacat, razlika se oseka ali u +,
negativnosti nisam primetio...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Evo samo da probam onaj prigodni za ljubitele tomeka i večinu njihovih vlasnika ;)
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=p-hMPfWrDdM[/YT]
 
G

GROF

Guest
., ej forumaši!., lipo VAS za čitat!

., pozdrav svim!., vidim da je bilo sve vo vrime jako napeto oko svega i svačega!., veliki pozdrav nadasve vridnome forumašu muhanicar-u!!!., video je odličan ko i glumci u njemu, a svakako i Vaš Zagorski kraj!
., ej prijatelju darkohitner-u!., jako mi je žal zbog lomova kotebe., a taj Marfi te fakat voli!., ma sumljiv si ti meni skroz!!!...
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
dobio sam odlicnu ponudu za ovaj plug,sta mislite jel preveliki za moga 420

slika-0-2010-10-1287426373-velika.jpg

slika-0-2010-10-1287407904-velika.jpg


inace plug je italijanske marke NARDI, i nije nista radio ganjc nov
 
B

BAGERISTA

Guest
Ovo je plug vrhunske kvalitete,,,NARDI plugovi,,su kod talijana i kod nas jako traženi,,,a i da se razumijemo,,,kad su oni radili strojeve,okretače itd,,,ostali su kopirali,,,..........di nardi ore,,,tu malo kiji ide....:prayer::prayer::prayer:

Reci mi koliko traži za nardi,,,a na slikama,,,se vidi da je u super stanju,,,barem ovo šta se da vidit,,,kakva je daska lemeš..................:scratch:scratch:scratch
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
uh majku mu i ležaju

svašta sam doživio ali ovo sa ovim konusnim zupčanikom da ga ovako oblikuje za nepovjerovati ali eto i to sam doživio ,prije dvije godine sam promjenio ležajeve komplet i stavio japanske nts ležajeve kao najbolji na tržištu i stvarno je tako nesalomivi su (mislim na dio sa kuglicama ) ali konusni zupčanik je zato popustio (pod utjecajem kvalitetnih kuglica iz nts ležajeva) ,tanjurasti od diferencijala netaknut ali još ga moram jednom prekontrolirati da nije gdje zaglavila koja kuglica... 4 ležaja sjebana i dva semeringa i iscurilo mi 6 litara hipenola... ali ču zato ponovo promjeniti svih sedam ležajeva i sva tri semeringa nadam se da če to biti dovoljno za dvije godine prije mjesec dana sam sve ležajeve promjenio u prednjem dijelu vezano za kardan ,a i ne čudim se previše kvarovima kakva ga budala goni u frezanju je odradio garant 200 sati ....grofe pozdrav i tebi i svim ostalm forumašima ,možda netko zna kako da pojačam da se se ponovo ne desi bar pet godina da me posluži...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh