• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
matrix, spored meni tv 420 moze vuc ovaj plug, nije tako veliki spored slika(mislim na deo koji okrece zemja), e sad neznam dali bi bilo svejedno za traktor da vuce okretac ili obicni plug. Okretac je duplo tezi...
Evo za usporedba moj jednobrazdnjak koj porano sam ga vukao so TV-PE-18, a sad so 821
deo koji okrece zemja mislim da je tu negde isti.



Uploaded with ImageShack.us
 
B

BAGERISTA

Guest
matrix, spored meni tv 420 moze vuc ovaj plug, nije tako veliki spored slika(mislim na deo koji okrece zemja), e sad neznam dali bi bilo svejedno za traktor da vuce okretac ili obicni plug. Okretac je duplo tezi...
Evo za usporedba moj jednobrazdnjak koj porano sam ga vukao so TV-PE-18, a sad so 821
deo koji okrece zemja mislim da je tu negde isti.



Uploaded with ImageShack.us

Dobar ti je plug,,,reci mi DANOT,,,ko ti radi lemeš,,,i di si uzeo ovog sa špicom naprijed,,,dali kod tebe ima kamena,,neznam kako bi kod mene išlo s tim produžetkom na špici samoj...:scratch:scratch
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
plug

uh kako jednostavno za napraviti plug ako se kači na tomu vinkovića odnosno na mog 826 ali ako se isti taj plug mora kačiti na hittnere eco 32 kojeg isto imam onda nastaju problemi ,izluđujući ..... kačenje srednje poluge je problem kod tome je više uvučena prema hidraulici dok je kod hittnera više isturena van bit če ludo do kraja...možda ga napravim samo za tomu jer je 2x8 cola a imam ja i jedan 2x10 cola njega sam vukao i sa tomom ali sad ga vuće hittner još nove gume i utege kad pribavim onda ču probati vući trobrazni .....
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
dobio sam odlicnu ponudu za ovaj plug,sta mislite jel preveliki za moga 420

slika-0-2010-10-1287426373-velika.jpg

slika-0-2010-10-1287407904-velika.jpg


inace plug je italijanske marke NARDI, i nije nista radio ganjc nov
ma sve pet ali rekao si 420 plug mislim da može vući ali dići a da ti se ne prevrne na leđa to neznam i reci mi da li je freza za isti traktor ,po svemu mislim da je freza malo široka ali izgleda mi kao da je 120 širine....bit če gusto
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Dobar ti je plug,,,reci mi DANOT,,,ko ti radi lemeš,,,i di si uzeo ovog sa špicom naprijed,,,dali kod tebe ima kamena,,neznam kako bi kod mene išlo s tim produžetkom na špici samoj...:scratch:scratch

Onaj spic na lemes ja sam ga navario, dao mi ga jedan prijatelj. Plug lakse ulazi u zemja i manje se trosi lemes, znaci trae podugo, mozda i duplo podugo.
Inace jedna njiva mi je sredno teska zamja, a druga lakse se ore ali kamenja koliko hoces jer je pesokliva. Inace ovakvi spicovi navario sam i na dvobrazdni plug. Ja ih preporucujem...

Darkohittner u pravo si. Kaj taj tip TV kade plug ze kopca u 1 tocka moguce je da taj plug udri sofer u lega:scratch
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
danot nisam te baš najjasnije razumio ,bez uvrede ali jebime ako sam išta skužio....

pa trudim se da pisem na srpskohrvatski, ali tesko mi ide

rekao sam: Kod TV 420 gde plug se kopca u jedna tocka plug se jako nagiba kad ga dignes za razlika od kopcanje u 3t, i zbog to je moguce da ovaj plug se prevrne na leđa kod sofer(udri sofer u lega)

bolje nemogu da objasnim...
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ma ja samo gledam plug,a ostal priključci su isto NARDi i prodaju se odvojeno,ova prikolica je odlican i ne kosta puno,

sto se tice razdizanja traktora i tezine pluga to se lako rijesi,dakle ja misli mdan ije tezi od 350kg jer tolike tezine plug je za vece traktore ja mislim da ovaj nema vise od 150 kg a dizo sma ja i vece teret od ovoga tako da nijen eki problem,dodaju se tegovi na prednje tockove i rijesen problem
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
ma ja samo gledam plug,a ostal priključci su isto NARDi i prodaju se odvojeno,ova prikolica je odlican i ne kosta puno,

sto se tice razdizanja traktora i tezine pluga to se lako rijesi,dakle ja misli mdan ije tezi od 350kg jer tolike tezine plug je za vece traktore ja mislim da ovaj nema vise od 150 kg a dizo sma ja i vece teret od ovoga tako da nijen eki problem,dodaju se tegovi na prednje tockove i rijesen problem
ako moj tomo 419 ne osjeti onu moju roto kosu od 120 od dobrih 200 kg i jos smo stali na kraj otac i ja iza na nju pa ga nismo podigli siguran sam da tvog tomu nece podizat taj plug!
nisam tako pratio al zasto bi slagao kopcanje u jednoj točci kad vec ima kopcanje u tri!?
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ko kaze da bi ga slagao u jednoj tacki,vagire imam sto sam napravio samo da ih malo pojacam i rijesen problem
 
B

BAGERISTA

Guest
Onaj spic na lemes ja sam ga navario, dao mi ga jedan prijatelj. Plug lakse ulazi u zemja i manje se trosi lemes, znaci trae podugo, mozda i duplo podugo.
Inace jedna njiva mi je sredno teska zamja, a druga lakse se ore ali kamenja koliko hoces jer je pesokliva. Inace ovakvi spicovi navario sam i na dvobrazdni plug. Ja ih preporucujem...

Darkohittner u pravo si. Kaj taj tip TV kade plug ze kopca u 1 tocka moguce je da taj plug udri sofer u lega:scratch

Ako budeš mogao,poslikaj mi sa gornje strane,,,da ih i ja stavim.....di se mogu kupit ti špicevi.....
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ako budeš mogao,poslikaj mi sa gornje strane,,,da ih i ja stavim.....di se mogu kupit ti špicevi.....

BAGERISTA, nemogu da uslikam sada jer sam na fakultet u Skopje, kad idem doma tek za 20 dena, imas slike.

Kod nas ovakvi spicevi prodaju se skoro u svaka prodavnica gde se prodaju i lemesi, dosta ljudi ih koriste.

Pozdrav...
 
G

GROF

Guest
dobio sam odlicnu ponudu za ovaj plug,sta mislite jel preveliki za moga 420

slika-0-2010-10-1287426373-velika.jpg


inace plug je italijanske marke NARDI, i nije nista radio ganjc nov

., poštovanje vridnome članu - forumašu!

., ovaj plužić na sliki; 8 coli, tvoj toma 420 more nosit - vuć bez problema!., e sada kopčanje i sva ta sranja oko istog?!., teško je reć - pisat ovako napamet?!., a kako je i moj dragi prijatelj - naš forumaš BAGERISTA lipo sve napisal o pluzi NARDI!., ja samo potpisujem!

., prijatelju darkohitner!., u svom pitanju - postu sam si odgovoril!., a ti bi i traktora džonija slomil!., kvaliteta japanski ležajev sada se pokazala., baš su pravi???!., sretno ti!

., Aco93!., traktorić je predivan!., eto, poslušal si mene i slikice su zahvaljujući zbaliji! gori nakeljene., ralica se dela, dobra je!., struja na tomi spojena; LOŠA IZVEDBA KABLOV, koda ti i ja imamo istoga električara?!...

Bog!., moj narode., čitamo se ...
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
da grofe iam tu problema oko prikopocacanja na traktora ali ce se rijesit,nadam se da cu se dogovorit sa covjekom inace ga kupujem

aco 39 dobar ti je traktor,ralica jos bolja jaka nemoze je ni kakav veci traktor polomiti a kamoli toma
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
da grofe iam tu problema oko prikopocacanja na traktora ali ce se rijesit,nadam se da cu se dogovorit sa covjekom inace ga kupujem

aco 39 dobar ti je traktor,ralica jos bolja jaka nemoze je ni kakav veci traktor polomiti a kamoli toma

Pa traktor je kod mene par godina a imao je 620 sat rada kad sam ga kupio iako jako puno radim snjim ( potrošim godišnje u prosjeku oko 400l nafte) trudim se da bude ok jer volim da je sve ispravno . prije sam imao tv 523 od njega mi je prikolica koju sam napravio i onda kupio 732 da sam znao napravio bi za njega onu veću.

Šta se tiče ralice mislim da je možda konstrukciski i za veći traktor al volim da je jaka konstrukcija nevolim raditi dvaput isto.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Aco
Dobar ti je Toma, odmah se vidi. A vidim da ima neke stvari slično napravljene ko kod mene, znači sve super ;)

Ralica do sad napravljena za 5+, čak prejaka. Ni da je pola manje tih pojačanja, nemože to toma da iskrivi. :D Nemoj previše trpat željeza na ralicu jer to razdiže zadnji kraj pa onda imaš lošiji grip. Ali lako se to onda rješi sa utegom, tako da nije to neki problem. Savetujem ti da ne odaljuješ ralicu previše daleko napred od traktora. Bolje je da je bliže traktoru.
Inače daska je fino napravljena, bolje od fabričke.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
ACO 93, zacuvan tomo, vidim imas i nekoi izbolsanja kao volan i nozna gas,a posebno volim kad vidim da nekoj pravi sam priklucki-home made. Svaka cast...:supz:
Nego da te pitam sta je ovo sto sam obelezao so strelka na slikava, o cemu sluzi



Uploaded with ImageShack.us

Pozdrav.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh