• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Pozdrav svima!

a ko će me vratiti kad dođem na:partyman:...:lol::lol::lol:
ti se gađaš sa tim uložcima, imaš po svakom džepu po komad...:lol:
hvala što nudiš, al čuvaj za sebe...bliže si mi ti, neg da idem u NS
a što se tiče :partyman:...no problemo...
Izvini Joe, ne gadjam se sa uloscima, ni za sebe nemam, ali mogu kupiti pa doneti. Prolazim pored radnje i mogu stati ako zatreba. Koliko placam ja, toliko bi platio i ti. Cena ulozaka ti je oko 10 eura, element za pumpu oko 20-25eu.
http://cavic.4doo.net/page.php?22 A ko ce te vratiti? Ja sa motorom ili kum sa autom:). Ovo pisem da bi izbegli nesporazum.:partyman:

Medimurec, svaka cast za uradjen posao! Kao iz fabrike!

Dobrodosao Aco 93! Tomo ti je odlicna, a najvise mi se svidja malcer...

Auuu Darkohitner! Lepo je namestio sebi trag.

Hvala za pohvalu Danot, Firemanpeter, Matrix. Ta prikolica je petotonka. Jedino ovu mogu da pozajmim od kuma, jer ja samo "baby"prikolicu imam. Nas kraj je cista ravnica, tu-tamo neki bregic, to za tomeka ne predstavlja problem. Ni zbog saobracaja se ne brinem, tu smo mi bogu iza ledja. Dnevno ako prodje 50 auta-i to je prepuno:scratch. Tomo je vecu prikolicu vukao u trecu sporu, a ovu manju iz trece brze. Ta manja je izmislen za tomu, igra se sa njom. Matrix, ja bi taj plug odmah kupio.

Muhanicar, lep je video, najvise mi se svidja priroda.
Pozdrav svima!!!
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
e priajtelju gvozdeni i ostali

kupio bih ja plug,odnosno nisam se dogovorio sa covjekom da zamjenim ga za onu moju bocnu kosu,jedan za jedan,ali moj otac koji se sve pita,smatra da taj covjek nas vuce za nos jer nece da se sretnemo na pola puta nego da ja idem njmu dolje od mene 200km i kad tamo dodjem da me ucjenjuje da mu moram doplacivati.....
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Firemanpeter imam jedno pitanje za tebe a ujedno i molbu,ako bi mi mogao izmjeriti cilindar od ralice;promjer klipa, cilndra i dužinu radnog hoda.

Promjer klipa, u stvari klipnjače pošto je plunger cilindar, je 46 mm
Vanjski promjer cilindra je 60 mm
Dužina radnog hoda je 300 mm
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
ACO 93, zacuvan tomo, vidim imas i nekoi izbolsanja kao volan i nozna gas,a posebno volim kad vidim da nekoj pravi sam priklucki-home made. Svaka cast...:supz:
Nego da te pitam sta je ovo sto sam obelezao so strelka na slikava, o cemu sluzi



Uploaded with ImageShack.us

Pozdrav.

To ti je kočnica od prikolice.imam sve djelove za napraviti preko hidraulike al ne stignem ma valjda ću do proljeća.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Promjer klipa, u stvari klipnjače pošto je plunger cilindar, je 46 mm
Vanjski promjer cilindra je 60 mm
Dužina radnog hoda je 300 mm

Petre hvala na informacijama.

Ja planiram napraviti promjer klipnjače 30mm.

A vanjski promjer cilindra 50mm.

dužina će biti isto tu negdje al ću izmjeriti točno kad bude gotova ralica.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Aco 93 -tomek ti je super, lepo izgleda, kao i prikolica! Sve pohvale...:)
Prikolicu si odlično odradil,,,što i sam reče...eh da je malo veća!
Al nema veze, koliki je? - toliki je! nećeš ga sad prepravljati,,,samo tovari i služit će on tebe i tako, bez obzira što imaš želju za većom, i što ti Toma može više vuć!

matrix - ma kupuj taj plug za te pare,,,posle će ti biti žao!
Kad on bude kod tebe u kuću,,,lako je odraditi kačenje za tomu,,,što si i sam rekao!
Za te novce,,, jako dobar plug! Jedino što kažeš da prodavac pomalo serinja,,,tako da nebude to mačka u džaku??? Možda to što je na slici, nije u prirodi??? Vidiš kakvim stvarima se koriste oglasivači - postave totalnu drugu fotku u oglas,,,samo da se pojaviš na licu mesta...pa kad dođeš tamo, imaš šta videti - nit blizu onome što je na slikama! Al da baciš 200km tamo,pa još nazad...nija neka jeftina zajebancija! Budi pametan, i samo pažljivo...pa šta Bog da!

živi bili...
Pozdrav Joe!
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Pozdrav svima!
Aco 93 -tomek ti je super, lepo izgleda, kao i prikolica! Sve pohvale...:)
Prikolicu si odlično odradil,,,što i sam reče...eh da je malo veća!
Al nema veze, koliki je? - toliki je! nećeš ga sad prepravljati,,,samo tovari i služit će on tebe i tako, bez obzira što imaš želju za većom, i što ti Toma može više vuć!

matrix - ma kupuj taj plug za te pare,,,posle će ti biti žao!
Kad on bude kod tebe u kuću,,,lako je odraditi kačenje za tomu,,,što si i sam rekao!
Za te novce,,, jako dobar plug! Jedino što kažeš da prodavac pomalo serinja,,,tako da nebude to mačka u džaku??? Možda to što je na slici, nije u prirodi??? Vidiš kakvim stvarima se koriste oglasivači - postave totalnu drugu fotku u oglas,,,samo da se pojaviš na licu mesta...pa kad dođeš tamo, imaš šta videti - nit blizu onome što je na slikama! Al da baciš 200km tamo,pa još nazad...nija neka jeftina zajebancija! Budi pametan, i samo pažljivo...pa šta Bog da!

živi bili...
Pozdrav Joe!

Tu prikolicu možeš natovariti koliko god može stati gume napumpaš na 4.5 bara jer su 7.50x16. a čekam jednu orginal njegovu čovjek je dosta star al neće da proda dok je živ. a ima i tomeka 732s u dosta dobrom stanju. pa ako tu kupim onda ću ovu prodati.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav forumasi
Njuskao sam malo po srpski oglasima i nasao sam jedan interesan priklucak za TV- dvoredna freza za okopuvanje kukuruz i ostali kulturi, pa aj da spodelim so vama.
Covek ja vuce so pasquali 904, ali ipak je to tomo na neki nacin




 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Kod mene ima jedan čovjek batuje okretač za tomu 420 nov nikat nije bio na traktoru a star je 25g. i prodaje ga.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Tu prikolicu možeš natovariti koliko god može stati gume napumpaš na 4.5 bara jer su 7.50x16. a čekam jednu orginal njegovu čovjek je dosta star al neće da proda dok je živ. a ima i tomeka 732s u dosta dobrom stanju. pa ako tu kupim onda ću ovu prodati.

Eeee kolega,,, pa nije lepo da čekaš čoveka na premine, pa da ondak kupiš od naslednika...za jeftine noce - kao što bude u stvarnosti! Zetovi sve raskuće...daj šta daš samo nek ide!

Nego ti dedici,,, poželi sreće i zdravlja, i nek živio još dugo godina,,,a da se ti snjim lepo dogovoriš onako ljudski...treba ti za rad, ida voliš tomeke bla bla bla...

Živ bio...
Pozdrav Joe!
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Nego reci ti meni Joekiki!!!!
Popravili ti ikad onaj far na svome tomi sto si razbio u vinogradu od onaj stub??

Jesam, kupio oba da menjam...al nisam stigao...nikad vremena...ehhh sam samo ovaj skrijani menjao...
Ja mislim kad ga budem prodavao,,,prodt ću ga sa rezervnim farom...:lol:



Pozdrav Joe!
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Pozdrav svima!


Eeee kolega,,, pa nije lepo da čekaš čoveka na premine, pa da ondak kupiš od naslednika...za jeftine noce - kao što bude u stvarnosti! Zetovi sve raskuće...daj šta daš samo nek ide!

Nego ti dedici,,, poželi sreće i zdravlja, i nek živio još dugo godina,,,a da se ti snjim lepo dogovoriš onako ljudski...treba ti za rad, ida voliš tomeke bla bla bla...

Živ bio...
Pozdrav Joe!

pokušao ja već nekoliko puta pregovarati sa njim
pa me isjerao zadnji put iz dvorišta i rekao da ga niko to vise ne pita za prodati jet da će svakog potjerat ko god dođe.ma nije baš točan skroz.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
pokušao ja već nekoliko puta pregovarati sa njim
pa me isjerao zadnji put iz dvorišta i rekao da ga niko to vise ne pita za prodati jet da će svakog potjerat ko god dođe.ma nije baš točan skroz.
Znači nema kaj drugoga...nego da zetovi rasprodaju za bagatelu...!!!
E budi spreman ondak...jer bude to za male novce, samo nek ide...
Ali se nemoj rano nadati...dedica zna poživeti još 20-30 godina...nek je živ i zdrav, al Tomicu neće dat do tad!
Pozdrav Joe!
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pozdrav forumasi
Njuskao sam malo po srpski oglasima i nasao sam jedan interesan priklucak za TV- dvoredna freza za okopuvanje kukuruz i ostali kulturi, pa aj da spodelim so vama.
Covek ja vuce so pasquali 904, ali ipak je to tomo na neki nacin






Koliki je razmak ( udaljenost ) između freza :?:
Neznam kolika je učinkovitost toga stroja , s obzirom da je taj tarktor dosta nizak . :?:
Ali bez obzira na visinu traktrora pa freza mora ići do zemlje .:scratch Tako da neznam kolika bi trebala biti visina tih biljaka oko kojih bi trebalo frezati :scratch:?:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
edo evo ti link za oglas, http://www.pik.ba/artikal/650888/prikljucci-za-traktor/
prodaje ujedno i prikolicu i frezu u plug,plug kosta za kes 600km ili 300evra
kosilica je ispravna postavljao sam ovdje video kako radi,kosio sa njom nisam jer nisam imao sta a i zilet je tup trebalo bi ga naostriti,ostao je sve ispravno,lezajevi nemaju lufta,remenovi dobri,kardan dobar,sve u svemu to je jedna nova kosacica koja nije puno radila jer kod mene u mojo travi nije moga je mali 420 gonit pa je zato dolozena i nije sa sa njom radilo,
a da ti nemas kakav plug pa da trampimo jedno za drugo,ili znas nekog ko prodaje takav plug a da oce da zamjeni
 
Posljednje uređivanje:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Koliki je razmak ( udaljenost ) između freza :?:
Neznam kolika je učinkovitost toga stroja , s obzirom da je taj tarktor dosta nizak . :?:
Ali bez obzira na visinu traktrora pa freza mora ići do zemlje .:scratch Tako da neznam kolika bi trebala biti visina tih biljaka oko kojih bi trebalo frezati :scratch:?:

Pa ja nikad ni video ovakva freza!!! Sada prviput, samo sam cuo.
Sto se tice ucinkovitost, mislim da je ucinkovita,ali mislim...
Tomo je stvarno nizak, a freza na onaj deo koji sam obelezao ima sigurni 20 cm,jer snaga ide preku reduktori.



Uploaded with ImageShack.us

Ako se freza kukuruz so nju, mislim da bi moglo do neki 30cm visina na kukuruzovina ali bi trebalo da se freza napladne kada je toplo i taka ne bi se lomile stebla.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Ako se freza kukuruz so nju, mislim da bi moglo do neki 30cm visina na kukuruzovina ali bi trebalo da se freza napladne kada je toplo i taka ne bi se lomile stebla.

Verovatno da može...jer sam ja sa Tomom parao kukuruz preko 50cm visine, u sred bela dana po suncu, tako da je biljka mlitava i ne lomi se...
Hoću reći da je kukuruz prolazio ispod sredine Tome, čiji gaz nije mnogo velik...i nije lomio kukuruz!
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
covjek je iz capljine
ma meni bi dobro bilo da utalim ovu kosu jer mi netreba a kosa je inace ispravana
nije mogo ni ukavoj drugoj brzini kositi nego u 1 brzoj,jer je valjda bio noz tup,to je otac radio ja nisam pa i neznam kako je sta tad bilo,a inace nije bas nas teren za toga,posto sad nemam potrebu za kosanicom,mozda joj nadjem noz da onako samo travu pomlatim da nezarasta
a da ti neams ili nek kod tebe tamo kakav plug koji moze za mog tomu moze i dvobrazdni,da se prodaje
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh