• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Joe, volim ja tu prikolicu...jer ovu dobijem kad mi zatreba. A pored kuma nemogu da prodjem bez pozdrava!

Firemanpeter, ide,ide. Zato sam naslikao rudu, da vidite sa kojim luftovima moram da se borim...:cry:

Danot, Meni tomo prvobitno sluzi za rad. Sa njim obradjujem oko hektar i po i ono sto radim usluzno. Rikverc? Pa sta ja znam...:scratch Problem je sto ga guram napamet jer nevidim nista, ali ni to nije veliki problem, posto sam nekad puno gurao prikolicu sa kamionom. A na kraju tomo sa dve prikolice:D.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=3qyqNtoBlNs[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=zVVspgloszM[/YT]



Uploaded with ImageShack.us


Pozdrav!!!
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Joe, volim ja tu prikolicu...jer ovu dobijem kad mi zatreba. A pored kuma nemogu da prodjem bez pozdrava!

Firemanpeter, ide,ide. Zato sam naslikao rudu, da vidite sa kojim luftovima moram da se borim...:cry:

Danot, Meni tomo prvobitno sluzi za rad. Sa njim obradjujem oko hektar i po i ono sto radim usluzno. Rikverc? Pa sta ja znam...:scratch Problem je sto ga guram napamet jer nevidim nista, ali ni to nije veliki problem, posto sam nekad puno gurao prikolicu sa kamionom. A na kraju tomo sa dve prikolice:D.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=3qyqNtoBlNs[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=zVVspgloszM[/YT]



Uploaded with ImageShack.us


Pozdrav!!!

Gvozdeni1
ljepo je za vidjeti ovu zadnju sliku kako tomo vuče al to je samo izvedivo kod tebe u ravnici.
Al to kod mene u planini nebi islo ni gore a dolje bi trebalo dobro kočiti.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Znam Aco 93! Idem i po brdima i po ravnici, ne sa tomom ali i natovareno i bez tereta. :D:D:D
Pozdrav!!!
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
auu gvozdeni1,svaka ti cast,to je pravi posao,tako mali traktorcic a tako velike prikolice
pozdrav svima
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
gvozdeni svaka ti cast lijepo a i smijesno je to vidjet,a vukao sam ja nizbrdo 5 metara drva sa tomom u dvosovinki prikolici,do kuce u gradu,jbg islo je to fino,sa kocenjem nisam imao problema jer su kocnice bile hidraulicne samo spojio i pici,ali od kuce do glavne teste naravno sa manjom prikolicom pa pretovaraj u vecu uglavnom bezveze zajebancija
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Jos malo pa kje probas i 2 prikolici da prikacis:):)
Nego kako ti ide rikverc so ovie prikolici, cuo sam da se tesko vrakaju, i da treba pravi maher za to...

Nema problema za rikverc stom si bio kamiondzija.
Samo sto sam pomislio da ces prikopcati 2 prikolici,eto tebi... Skidam kapu...
Kod nas ljudi vozat ovakvi prikolici ali so 4 pati jaci traktori.
 
M

Misel

Guest
Danot,
Cekacu malo da spusti cenu pa da idem da vidim onu frezicu Pasquali. To mu dodje 30tak kilometara od mene pa kad budem isao u Malesevske Sume bice mi svakako usput. U svakom slucaju freza za Tomeka tesko se nadje i dosta su skupe i ne isplati mi se! Mislim da je bolje uzeti jos jednu malu masinu pa da freza bude kao poseban alat za iste pare. Jos se razmisljam izmedju neke IMT-ove i ove Pasqualieve. Nekako me vuce taj Pasquali 904, vidim da ima iste komande ko moj TV i izgleda mi robusno ali izgleda da je motor slabiji, dvotaktni benzinac? Ipak mi izgleda daleko solidnije od svih ostalih koje sam gledao ( na netu i u "zivo"), ovo novo sto se pravi bre sve neka plastika i sve nesto "tanko". Jest da lepo izgleda ali mislim kad bi ja zapeo nekog mladog kineza ili (kao) italijana na moju zemlju ispustio bi on dusu brzo. Nekako ne da mi se verovati ovim trgovcima.
Sto se tice onog broja zvao sam nekoliko puta ali je uvek bio nedostupan. Javi cu se ponovo kad budem poceo definitivno da radim na tomi, treba da stelujem korpu ( ako budem znao - HEH) i da smenim par dihtunga i semeringa.

GVOZDENI, tvoji postovi su veoma poucni za gustera kao ja :)

pozdrav svima
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Gvozdeni1
E prava si legenda sa tim prikolicama. :p Pomislijo ja ovako: vozi on jednu veliku i dobro je puni, hm, dosta je to težko. A sad vidim kačiš po dvije, hehe :lol: :p. E da te policija uhvati hehe, da bi ja nešto tako kod nas policajci nebi vjerovali svojim očima.:rolfer:

Šta to znači: "rakas birka"?
Ja slovenac pa ne razumijem.

A guranje u rikverc dvo osovinku, to je sa tomom puno lakše nego sa drugim traktorima. Zglobaši su rođeni za to. Dobro ja ne guram ove velike prikolice nego sam nekad pozajmijo (dok nisam imao svoje veče prikolice) gumenjaka (mi kažemo gumi voz). Toga mogu ugurat skoro pa tako ko jedno osovinku. Ali on je manji, puno manji od ove tvoje i dobro se vidi preko njega.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Hvala Dobri Ljudi! Sledeci put cu probati sa teretom, da vidimo oce li(ako bude potrebe sa tim, ali ne verujem), ipak mi je zao malisana.

Danot, jos sam kamiondzija... samo ne vucem prikolicu nego solo idem.

Matrix, zamisli narod kako se smeju kad me vidu... Kad cuju traktor, trce na ulicu:rolfer: Sa hidraulikom je puno puno lakse!

Misel, pazi na sebe i na ostale saucesnike u saobracaju! Treba da znas gde je granica tebi i traktoru. Ja jos uvek ispitujem sta moze i sta mu je prepuno.

Firemanpeter, Prikolica napunjena oko 4tone sa kukuruzom i 1300kg sama prikolica, znaci oko 5,5T u bruto. Gurati je lako, kad se vidi ili imas retrovizore. Ovamo ni ljudi ne veruju svojim ocima! Samo vidu da ide prikolica koji bruji.
Rakás birka-u bukvalnom prevodu-gomila ovaca. Znaci, puno ovaca.
Pozdrav!!!
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Da Gvozdeni1, nemam prigovora. Ja sam gurao manju, lakšu igračku- dvo osovinku. Ova tvoja je sasvim druga priča. :D 5,5 tona :roll::lol: Joj da te vidim u živo!
 
M

Misel

Guest
ma druze Gvozdeni kakav saobracaj kakve bakrace.... nisam ja njega terao nigde drugde osven garaza-vocnjak i obratno a to ti je punih deset metara:) Nisam stigao da ga (uopste) registrujem i Toma ide samo na crno!

pozdrav
 
S

staffmen

Guest
Znam Aco 93! Idem i po brdima i po ravnici, ne sa tomom ali i natovareno i bez tereta. :D:D:D
Pozdrav!!!

gvozdeni, sve pohvale za tomu.
gledam i ne vjerujem.

koji je motor na tom tomi?!
lda 100 (16ks) ili lda 820 (18ks)?
 
M

mensud

Guest
Pozdravljm sve ljubitelje ovog foruma.Imam tomo vinkovic 730 svakih mjesec tovarim u prosjeku 2-3 prikolice stajnjaka rucno,zanima me ovaj utovarivac stajnjaka za tomu.Da li bi moj tomo mogao to podici i raditi sa tim,ako moze da li bi mi ko mogao dati mjere da to napravim preko zime bio bih mu jako zahvalan.
 
M

mensud

Guest
evo ja nasao jedan utovarivac,posto se sad neki dan govorilo o njemu pa ga mislim i ja radit jer mi se dopal,al vjerojato u zimi...evo sta je covjek napiso za njega: "može se koristiti za više toga: za gnoj, zemlju (na špice stavim pleh,napravljen po mjeri, da ne curi), trupce... dosta je masivno napravljen, npr. trokut onaj dole kaj se kapči na ruke hidraulike je puno zeljezo,glavne cijevi 100x100mm i 10mm mesa.."
pozdrav




pozdravljam sve clanove foruma,da li bi ja na neki nacin mogao dobiti mjere od ovog utovarivaca za stajnjak za tomu,bio bih vam jako zahvalan
 
G

GROF

Guest
pozdravljam sve clanove foruma,da li bi ja na neki nacin mogao dobiti mjere od ovog utovarivaca za stajnjak za tomu,bio bih vam jako zahvalan

., poštovanje forumašu mensud!., dobro nam došal!

., sa ovakovim tovaračem niti jedan tome nemore delat., tj.preslab mu je zadnji celinder i jakost moći dizanja, pogotovo na veliku udaljenost vila od celindra., ovo pišem i znam iz iskustva., ča se dešava?!., prevrneš se bez problema, pucadu ili se krividu poluge hidraulike od tome, pucadu creva od hidraulike, pregrijavanje hidro-pumpe i zaribavanje,... moja preporuka i savjet;
NE!, NE!, i to pod razno; NE!., probaj ako neveruješ?!., jedan je probal kodmene u mojoj Liki - Jezerani! pa ga ostavila žena i onda se usral.-.,:rolfer:

., aj Bog!., moji dragi forumaši!!!
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
bolje ti je napraviti naprijed utovarivac kao sto jeu grofa,jes da je veca zajebancija ali napravis da imas, kolega danot je nesto radio al ise kako bih ja rekao usutio u zadnje vrijeme mozda ga nije dovrsio,isto stavljao naprijed,pa kad se on javi nek ti da neke dimenzije
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
a za sto bi ti to koristilo? i zasto na podizanje i spustanje? :scratch
nemoj me krivo shvatit,ideja nije losa al me zanima zbog cega bi to htio slozit,mozda se i ja odlucim na nest takvog,kad cu imat viska vremena jer mi je ponekad problem kad idemo dvojica negdje...:partyman:


pa koristio bih ga kad iden u vinograd da nemoran vuc prikolicu nego to sidalo i zada mi sidne netko a i omgu mašinu od polivanaj staviti na to...... ali najvuše mi je potreban kao sjedalo..a i nije mi baš bitno oce li se dizat spuštat....
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Aj malo bolje objasni,ako sam dobro skožio ti bi napravio još jedno sjedalo da se diže i spušta na hidrauliku iza vožačevog?


Nije bitno oce li se dizat-spuštat glavno da podnosi do 120kg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
pa koristio bih ga kad iden u vinograd da nemoran vuc prikolicu nego to sidalo i zada mi sidne netko a i omgu mašinu od polivanaj staviti na to...... ali najvuše mi je potreban kao sjedalo..a i nije mi baš bitno oce li se dizat spuštat....
Probaj složiti nekaj ovak, a ak ti se ne sviđa nasadi suvozača na haubu :finga:



Uploaded with ImageShack.us
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Mensud dobro došao na najbolji poljoprivredni forum.

Kao sta ti je Grof rekao neizvediva misija ti je to jer je isprobano.
pokušaj na prednji utovariivač on ti je puno praktičniji jer osim gnoja možeš tovariti:zemjlju,kamen,pjesak možeš i ralicu napravit to ti je nešto skuplje al bolje ti je iskorišteno.
A imaš i kranske utovarivače al ti je traktor i za to lagan mora biti barm 2t težak.

Pa stavi koju slikicu na forum od traktora.

Pozdrav!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh