• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ajde pitaj šta ne razumeš, da ne obnjašnjavam i sve ono što razumeš.
A ono moje drugo rješenje se može brzo montirat i brzo skidat kako veli Medimurec da mora bit .
A i u prvoj verziji samo skineš sve sa vađenjem dvi bolcne.

:

Ova gajba bi imala navarene dvije cjevi, razmaknjene toliko da ova iz hidraulike upadne između njih. Još ubaciš bolcnu i kroz nju ziherung i donji kraj ti je prikopčan. Za gornji kraj koristiš toplink kao svi ostali.
Eto ti rješenja na brzinu i tu nema nagiba.

ovo ne razumin kako misliš razmaknute,.....onda ovbo s bolcon i ziherungom..i ovaj topnik uopce nezz šta je to ... :)
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
tomislav523,nemoj zamjerit za zajebanciju,moramo i malo gluposti pisat...
inace,ja sam prvo zamislio tako da slozim ko neku plocu koju bi sa recimo pantima pricvrstio za sjedalo i dole prema mjestu gdje se kopca toplink bi stavio samo jednu polugu koju bi mogao maknut i spustit to sjedalo po potrebi!
al iskreno,i meni se vise svidja ovo rjesenje sto ima firemanpeter puno je prakticnije za vise stvari!

e ne razumin ja taj vaš jezi k....šta je to panat...šta je toplink i zapravo uopce ovo ne razmem
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
e ne razumin ja taj vaš jezi k....šta je to panat...šta je toplink i zapravo uopce ovo ne razmem

pant ti je recimo ono sto ti drzi haubu na tomici naprijed,po cemu se on okrece,tj. dize ili sto imas ti nosi sva vrata na autu,neznam ti kak drugcije objasnit,a toplink ti je onaj spaner na traktoru koji se vise koristi na traktorima sa kopcanjem u tri tocke!?
jel sad razumijes?
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
pant ti je recimo ono sto ti drzi haubu na tomici naprijed,po cemu se on okrece,tj. dize ili sto imas ti nosi sva vrata na autu,neznam ti kak drugcije objasnit,a toplink ti je onaj spaner na traktoru koji se vise koristi na traktorima sa kopcanjem u tri tocke!?
jel sad razumijes?

ovao pant misliš to je neš kao britvela....a moj toplink nije kao u firemana meni je oni starinski plug
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ova gajba bi imala navarene dvije cjevi, razmaknjene toliko da ova iz hidraulike upadne između njih. Još ubaciš bolcnu i kroz nju ziherung i donji kraj ti je prikopčan. Za gornji kraj koristiš toplink kao svi ostali.
Eto ti rješenja na brzinu i tu nema nagiba.

ovo ne razumin kako misliš razmaknute,.....onda ovbo s bolcon i ziherungom..i ovaj topnik uopce nezz šta je to ... :)

Znači razumeš kako bi izgledala ploča i na njoj cjev (stoji vodoravno), i to montirano na polugi.
Sad na ono što nerazumeš. Gajba bi imala na donjem kraju dvije cjevi u vodoravnom položaju i među njih bi stala ona cjev iz ploče. Znači kad bi htijo spojiti traktor i gajbu ti bi te tri cjevi približijo tako da se poravnaju i u stvari sastave se u jednu. Onda bi kroz te cjevi ubacijo bolcnu. Da bolcna onda ne može ispast vani trebal bi stavit na svaki kraj bolcne po jedan osigurač- ziherung.
Toplink- to ti je gornja poluga na traktorima. Na tvom TV ti je između gornjih poluga hidraulike jedna rupa u koju staviš taj toplink i bolcnu. On je tak sad fiksiran na traktor. Sad ga trebaš još fiksirat na gajbu što znači da bi na nju napravil neki U profil u koji bi fiksirao taj toplink.

Nadam se da sad razumeš.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
e ne razumin ja taj vaš jezi k....

Kako ne razumeš jezika?:roll: Pa ti živiš u Splitu jel? U HR?
Da sam je rekao da ne razumem jezika onda nebi bilo čudno ali...

A za toplink polugu, prihvat za njega ti imaš več napravljen na traktoru, samo kaj ti neznaš da je to to.
Pogledaj, več sam ti napisao gde to traži.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Kako ne razumeš jezika?:roll: Pa ti živiš u Splitu jel? U HR?
Da sam je rekao da ne razumem jezika onda nebi bilo čudno ali...
budem ja sutra nacrtal ,nije problem i to po ovom tvom kak si ti to zamislio,bum valjda naso tolko vremena pa bumo mu na slici lakse objasnili!
pozdrav
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Dobro Medimurec, skužit če on onda iz crteža pa da vidi kako je to sasvim jednostavno.

Firemanpeter, Samo ti kilometri...Gde nam je Zbalija? ...
...Rano ustajem, 2dana me nema. Laku noc!

Zbalije nema več neko vreme. A i pre toga reko mi na MSN da je jako zaposlen pa mu ostaje malo vremena za forum ali još se naišlo na njega.
Sad vidim da več neko vreme niš ne piše a i na MSN ga ne vidim. Ja mislim da mu je internet u pitanju, više puta mi se žalijo da mu loše radi pa izgleda da je ostao bez signala.
 
A

aronino

Guest
Pozdrav svima-nije me bilo godin dana kod kuće.sada am se vratio i čitam ono što sam propustio.u subotu sam malo orao s tomom PE 18 normalno ga ugasio a u ponedjeljak neće da upali.odnio sam diznu na popravak i dalje neće.sutra moram tražiti dalje-ćitam po forumu i nadam se da ću uspjeti rješiti kvar-živjeli
 
M

mensud

Guest
tomo vinkovic 730

evo slike
 
S

staffmen

Guest
ne znam kako da je dam na forum

evo stavio sam vec ja.

ali za ubuduce.
otidi na imageshack
kad ju uploadas ispod ti pise "forum code" taj kod kopiras i samo ga zaljepis u post.

kad slike uploadas ispod ti pise resizing options. stavi na velicinu 800x600 ili manje
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Staffmen

Nemam što drugo reči nego to da si me potpuno shvatijo i da je crtež više nego jasan i odličan. :D
 
S

staffmen

Guest
Nemam što drugo reči nego to da si me potpuno shvatijo i da je crtež više nego jasan i odličan. :D

ma ko to ne kuzi...al eto.

uglavnom treba se sjetit tak necega.

daj mi reci koje su dimenzije otprilike ove tvoje kosare!?
 
M

mensud

Guest
hvala vam svima na odgovorima i na crtezu,poslusati cu vas savjet pa cu praviti sa prednje strane tu kasiku ako ko uspije to da napravi,jast da sam bio jako zagrijan kada sam vidjeo ovu sa zada,hvala lijepo svim na odgovorima.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Staffman
Sad neču iči mjerit ali kolko se sječam da je mjera 1200X800 mm.

Još nešto oko nacrta. Cjevi (za spajanje) na košari če morat imat neki nosač koji če cjevi malo udaljit od košare jer če inače kad podigneš košaru do kraja, ona če doči u dodir sa kotačema jer su ove originalne poluge na maloj Tomi malo kratke.
 
M

mensud

Guest
posto sam ja pocetnik i laik za komp,skoro prikacen na int.a imam jaku zelju da saradjujem sa vama nemojte zamjeriti sto neke stvari ne poznajem na rac pa nesto posaljem greskom
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh