• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Probaj složiti nekaj ovak, a ak ti se ne sviđa nasadi suvozača na haubu :finga:



Uploaded with ImageShack.us
Cijeli svijet ne naopačke , orginal je bio jedan man , dva kotača a bosanski je dva mana jedan kotač .
nemereš to razumit :scratch
ala1_aa69d.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Cijeli svijet ne naopačke , orginal je bio jedan man , dva kotača a bosanski je dva mana jedan kotač .
nemereš to razumit :scratch
Kak nemreš :scratch
Po tome ispada da je bosna naprednija od cijelog svijeta :rolfer:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav forumasi.
Pozdrav mensud.
@matrix, tako je zakjuteo sam,momentalno neradim na utovarac, nisam kuci.
Ono sto sam napravio od 1 den e ono sta sam uslikao, i sada nemam vreme.
Kada najdem vreme, i budem kuci dovrsicu ideja, i sledat detalji...dimenzii neznam, a i nemozam da ih izmerim sada, inace utovarac je kopija kao na GROF.
Moe mislenje je da prednji utovarac e bolji, prakticniji.
Pred da pocnam ja da radim na utovarac razmisljao sam puno i odlucio za prednji, ako uradim i dvosmjerna hidraulika toa ke bide pravi stroj.
E sad dali tomo moze da radi so zadnji utovarac nebi znao, nemam nikakvo iskustvo ni so prednji ni zadnji.
Ali na poljoinfo.com forum jedan covek ima zadnji utovarac za tomo i je zadovolen, kaze da ga napravio so otpaden materijal, evo i slika:



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
gvozdeni, sve pohvale za tomu.
gledam i ne vjerujem.

koji je motor na tom tomi?!
lda 100 (16ks) ili lda 820 (18ks)?


baš sam i ja htio postaviti isto pitanje...
@gvozdeni, radiš sa tomom kao imaš ''pod nogama'' mašinu od 30ak konja, a sve mi se čini da je ipak, kako kaže staffmen, nekih 18 ili 20 ks...
 
S

staffmen

Guest
kod mene i kod gvozdenog nema da nemoze nego mora

:rolfer::rolfer::rolfer:
tako je i kod mene..
makar ja nemam traktor. Moja teska mehanizacija su dva "motokultivatora"
Takoder kad ih namecem kolko god mogu. Kolko se mogu protegnut u zrak da mogu na visoko nametat. Kad vozim samo stenju. Mislim da je ista stvar i kod gvozdenog.:)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Ma baš ti hvala na savjetu....ne stvarno te pitam imaš li kakvi savjet ..p.s. moj tomo ima već 4 kotača
Stvarno nemam pojma :oops:
Ali možda ima ko kakvu ideju pa se javi :scratch
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Tomislav523
Zašto kemijate nešto što je več odavno iskemijano. Napravi ovu spravicu što sam ja napravijo za mog Tomu. Možeš u njoj vozikat putnika čak u fotelju ili staviš neki sic od avta pa se bakica fino vozi :D.
Ako očeš neki teret vozit, što kažeš pumpu ili nešto od 120 kila, nema ni to problema.

moj-tomo-731-foto_10744305_12719525_18003321.jpg


Ja to koristim u 100 svrha, najviše oko kuče. Vozim travu, u zimi drvo u kuču, pa snjeg (a ne u kuču :rolfer:) , material- zemlju..., danas pospravljao odpalo lišče. Ma da ne nabrojavam. Vozim i koju osobu ako ide samnom nekud. Samo stane unutra, uhvati se za zaštitni luk i idemo.
Hehe :rolfer:ako te on pozadi zajebava nešto, možeš ga čak kipat i to uzput u vožnji :rolfer:

Upravo danas sam pospravljao lišče, pa ovako pokupim na više krajevima i idemo onda...

moj-tomo-731-foto_10744305_12719525_18250438.jpg
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Tomislav523
Zašto kemijate nešto što je več odavno iskemijano. Napravi ovu spravicu što sam ja napravijo za mog Tomu. Možeš u njoj vozikat putnika čak u fotelju ili staviš neki sic od avta pa se bakica fino vozi :D.
Ako očeš neki teret vozit, što kažeš pumpu ili nešto od 120 kila, nema ni to problema.

moj-tomo-731-foto_10744305_12719525_18003321.jpg


Ja to koristim u 100 svrha, najviše oko kuče. Vozim travu, u zimi drvo u kuču, pa snjeg (a ne u kuču :rolfer:) , material- zemlju..., danas pospravljao odpalo lišče. Ma da ne nabrojavam. Vozim i koju osobu ako ide samnom nekud. Samo stane unutra, uhvati se za zaštitni luk i idemo.
Hehe :rolfer:ako te on pozadi zajebava nešto, možeš ga čak kipat i to uzput u vožnji :rolfer:

Upravo danas sam pospravljao lišče, pa ovako pokupim na više krajevima i idemo onda...

moj-tomo-731-foto_10744305_12719525_18250438.jpg


Vatrogasac hvala puno na savijetu alina tvom tomi su ove euro drške kao i u imt 539 ..ali kod mene je ono standardno od tomeka i kad plug dignem do kraja onda je nagib ito dobri nagib pa nikako do ideje kako stavit ravno .....ako neznaš kako izgleda reci pa cu stavit sliku ....
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ma znam ja kako izgledaju poluge hidraulike na maloj Tomi. Imao sam ja njega.
Prepraviš u 3T kopčanje, a možeš napravit i tako da se kopča na ovo što imaš.

Na primer ovako: za tvoju origi polugu hidraulike: Napraviš jednu ploču sa 4 rupama koja se onda namontira na polugu. Ta ploča bi trebala imat navarenu cjev. Ova gajba bi imala navarene dvije cjevi, razmaknjene toliko da ova iz hidraulike upadne između njih. Još ubaciš bolcnu i kroz nju ziherung i donji kraj ti je prikopčan. Za gornji kraj koristiš toplink kao svi ostali.
Eto ti rješenja na brzinu i tu nema nagiba.
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ako ti ova moja prva ideja smrdi (čitaj previše posla), onda možeš nešto izkemijat u jednom satu vremena.
Npr.: Uzmeš neku stolicu od željeza, odsječeš zadnje dvije noge, na dno sjedala izpod zavariš bolcnu promjera da ti paše u priključak. Bolcna treba imat rupu za ziherung da ne izgubiš putnika :rolfer:. Na prednji dvije nogi zavariš cjev koju putnik koristi da odloži svoje noge. Stolica bi trebala visit malo prema vozaču i prigodno bi bilo da ima i držke na svakoj strani da se može tamo putnik malo uhvatiti ako voziš brzo. :rolfer:

Kako ti se ovo dopada?
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ma znam ja kako izgledaju poluge hidraulike na maloj Tomi. Imao sam ja njega.
Prepraviš u 3T kopčanje, a možeš napravit i tako da se kopča na ovo što imaš.

Na primer ovako: za tvoju origi polugu hidraulike: Napraviš jednu ploču sa 4 rupama koja se onda namontira na polugu. Ta ploča bi trebala imat navarenu cjev. Ova gajba bi imala navarene dvije cjevi, razmaknjene toliko da ova iz hidraulike upadne između njih. Još ubaciš bolcnu i kroz nju ziherung i donji kraj ti je prikopčan. Za gornji kraj koristiš toplink kao svi ostali.
Eto ti rješenja na brzinu i tu nema nagiba.

Oprosti vatrogasac ali nisam te baš razumio može li molim te malo pojašnjenje ...
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Probaj složiti nekaj ovak, a ak ti se ne sviđa nasadi suvozača na haubu :finga:



Uploaded with ImageShack.us
ma pusti sad sjedalo,gledaj radje one tete iza :supz:
da na haubu ko onaj onog jelena na crticu open season sam ga moras dobro vezat da ti ne pobjegne! :butthead:
26122247fv5frj9o.jpg


ma sve se da slozit samo treba malo razmislit kako ,da poslije nebu vise smetalo neg koristilo,treblo bi tak slozit da se moze lako skidat i montirat... !?
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Petre, Kad si na mom kraju, javi se, naci cemo neku natovarenu prikolicu pa ce biti uzivo. Dotad ostaje youtube...

Misel, izvinjavam se! :partyman:

Staffmen i Sokol2503, iskren da budem, ne znam. Valjda je lda 820, jer je TV419. Kod mene mora da radi. Na njivi zakacili ferku ispred prikolice kad nije hteo da izvuce iz brazde natovarenu prikolicu. Ni 539 nije mogao. Slajfovao je. Opet zakacim, napred-nazad nekoliko puta i izgurao u rikverc iz brazde. naisao na tvrdju podlogu i gas! Ostalo ste videli. Sad samo da uzorem, posle ga rastavljam i popravka. Samo babyprikolicu imam, zato koristim ono sto dobijem.

Mensud, dobro dosao!!!

Muhanicar, ovaj kultivator-taxi je extra!:rolfer::rolfer::rolfer:

Matrix, nema pardon kod mene. Tomek mora da radi.

Ako ti ova moja prva ideja smrdi (čitaj previše posla), onda možeš nešto izkemijat u jednom satu vremena.
Npr.: Uzmeš neku stolicu od željeza, odsječeš zadnje dvije noge, na dno sjedala izpod zavariš bolcnu promjera da ti paše u priključak. Bolcna treba imat rupu za ziherung da ne izgubiš putnika :rolfer:. Na prednji dvije nogi zavariš cjev koju putnik koristi da odloži svoje noge. Stolica bi trebala visit malo prema vozaču i prigodno bi bilo da ima i držke na svakoj strani da se može tamo putnik malo uhvatiti ako voziš brzo. :rolfer:

Kako ti se ovo dopada?
Ova ti je dobra!!!:D

Pozdrav!!!
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ako ti ova moja prva ideja smrdi (čitaj previše posla), onda možeš nešto izkemijat u jednom satu vremena.
Npr.: Uzmeš neku stolicu od željeza, odsječeš zadnje dvije noge, na dno sjedala izpod zavariš bolcnu promjera da ti paše u priključak. Bolcna treba imat rupu za ziherung da ne izgubiš putnika :rolfer:. Na prednji dvije nogi zavariš cjev koju putnik koristi da odloži svoje noge. Stolica bi trebala visit malo prema vozaču i prigodno bi bilo da ima i držke na svakoj strani da se može tamo putnik malo uhvatiti ako voziš brzo. :rolfer:

Kako ti se ovo dopada?

Čini mi se da je bolja prva jer ce i meni biti potrebno nešto drugo prevozit osem putnika ehhe h..molim te da mi objasniš izradu one prve ...hvala unaprijed..
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Oprosti vatrogasac ali nisam te baš razumio može li molim te malo pojašnjenje ...

Ajde pitaj šta ne razumeš, da ne obnjašnjavam i sve ono što razumeš.
A ono moje drugo rješenje se može brzo montirat i brzo skidat kako veli Medimurec da mora bit .
A i u prvoj verziji samo skineš sve sa vađenjem dvi bolcne.

Gvozdeni1
Bilo bi mi u veselje da se provozam sa tobom na onoj veliki prikolici, a šta češ i Youtube nije loš.
A dopada ti se ideja br.2 za sic, hehe, možda ju ugledam neki dan kod tebe na Youtube. :rolfer:
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
tomislav523,nemoj zamjerit za zajebanciju,moramo i malo gluposti pisat...
inace,ja sam prvo zamislio tako da slozim ko neku plocu koju bi sa recimo pantima pricvrstio za sjedalo i dole prema mjestu gdje se kopca toplink bi stavio samo jednu polugu koju bi mogao maknut i spustit to sjedalo po potrebi!
al iskreno,i meni se vise svidja ovo rjesenje sto ima firemanpeter puno je prakticnije za vise stvari!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh