• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
mensud
ma i ja mislim kupovati vec pa sta naleti

aco 39 dobra brazda,dobar traktor,dobar plug,vozac cak i ne treba moze on sam to

fireman
lijp video kolege aca
ali moram priznati da ovaj sa ursusom nije reagovao na vrijeme i tako ga tomo uhvatio prije i prevukao
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Jooj ACO pa nema tuka reci, svaka cast coveku....mislim za hrabrosti da se nafanes na ovakvo nesto, ja nikad nisam posumljao u to sta tomo moze.
Neka narod i svet vidi sta je Tomo Vinkovic
Ovo je nesto sto dugo je falelo u ovaj forum...pa koliko konji ima taj ursus?
I falati firemanpeter za video, sta si ne ovako pocastio.
 
M

mensud

Guest
zelim vam svima ugodno vecer.Imam pitanje vezano za tomu 730.Prije 2 godine mu je zaribao motor,dok sam orao sa njim,na semeringu,na deklu od motora mu je rasipalo ulje.To nisam mogao da primjetim zato sto mu je covjek od kog sam kupio traktor zacepio rupicu kroz koju bi moglo da istice ulje.Znao sam o cemu se radi,posto imam iskustva sa autima,pa sam skuzio da je to isti princip.Zauzeo sam se i odradio mu generalku.Znaci:kupio sam mu klipove sa karikama nove,letece,lezece,obradio radilicu.Poslije tog nemam problema sto se tice vuce i palenja u ljetni period.Zimski period kada je minus naverglam se da ga upalim i kada upali izbacuje mi bijeli dim dok se ne ugrije,a kada je ugrijan radi ko doksa.Moze li mi ko dati kakve savjete sta da radim da se to ne desava.Prije generalke je palio na pola kljuca bilo zima ili ljeto.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
istina da je ovaj s ursusom malo zakasnio al je ipak tomo 4x4 i to dosta znaci!
video je stvarno super
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Jeste da ursus zakasnio, ali ako je dovolno jaci povucice ga on i kasnije.
A kako ja vidim teren je i malku brdovit.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Mensud
Kakve su mu dizne? Jes kontrolirao nekad to. Jesi li ikad poštelao predpaljenje? Uglavnom kao prvo mora bit sve pravilno naštelano, ako su onda problemi, traži se dalje.

Što se tiče vuče u videu, izgleda mi da bi ga toma povukao i u bilo kakvom slučaju i da si startovali u isti trenutak. Jer je Toma prelako to odradijo.

Tomislav
Ajde pročitaj moje postove još jednom pa češ znat, jer sam 2 puta pojasnijo.
Bit če ti jasno.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Istina je da je malo zakasnio a i da nije svjedno bi ga povukao zato sta ursus ima na zadnje kraju gdje mu je pogon max 600kg.a tomo ima cijelu težinu na pogonima a i ja sam malo bolji vozač od ovoga na ursusu.
 
M

mensud

Guest
dizne sam mu nove kupio i elemente pumpe,kako to predpaljenje se stima?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
Film je zanimljiv, no lako je prevarati gledatelja. Teško mi je vjerovati da Tomek povleče dvaput teži traktor od sebe.
No, postoji nekoliko razloga: Tomo je zakapčen iznad zadnje osovine, te mu vučna sila dodaje adhezijsku težinu, dok je Ursus zakapčen na vitlo, koje mu razdiže zadnji kraj. Zakaj ga niste zakapčili direktno na kuku (recimo onu donju), da šlep-štanga stoji što paralelnije sa zemljom?
Drugo, Vozač Ursusa je imal traktor u previsokoj brzini, a tomu motoru treba vremena da se zalaufa.
I čini mi se da Tomek ide malo na dol...
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Zaboravio sam napisat da je probano i sa 360 al jedva ga prevukao ima šire gume a i teži je pa je otpor veći, nije imao ko snimat.bit ce jos toga u pohodima sam za novim protivnikom.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Tomislav
Ajde pročitaj moje postove još jednom pa češ znat, jer sam 2 puta pojasnijo.
Bit če ti jasno.

ok radije me zovi play....a što se tice onog sve sam razumio sada hvala i razumil sam ono za odmaknit....hvalaa svima :partyman::partyman::partyman::partyman:
 
G

GROF

Guest
., lipi pozdrav dragim forumašima!

., pišete se VI pišete, ko pravi!., jedva sam uspil sve pročitat!, VEĆ VRAPCI NA GRANI PIVADU O KUTIJAMI, POTEZNICAMI, TOPLINZI, POLUGAMI,...???

., forumski prijatelj moj i naš forumaš; ZBALIJA!!!., odreda sve lipo pozdravlja i poručuje!, da će se uskoro javit - vratit na forum jer ima problema oko "full duplex veze" na kompijuteru., ma šalim se., crkla mu neka kompijuterska veza i nemore se uplodat!!!., ali mi ide vaj kompijuterski rečnik!., idemo dalje., moj rodjo i prijatelj, naš forumaš; VranićD!., isto sve odreda pozdravlja, nemore se javit sa slikanim materijalom jer mu je crkal kompijuter!., sve je rešeno javit će se ve dane!...
., forumski i moj prijatelju Aco93!., najiskrenije čestitke za oranje!., svaka ti čast!., naljepnice tebi šalje moja ženica jutra; 28.10.2010.god.,četvrtak, oko 09.30 sati.-

., veliki pozdrav svima skupa!., posebna i velika pozdrav forumašu legendarnome! i mome prijatelju!!!; firemanpetru!!!

Bog!., čitamo se ...
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Film je zanimljiv, no lako je prevarati gledatelja. Teško mi je vjerovati da Tomek povleče dvaput teži traktor od sebe.
No, postoji nekoliko razloga: Tomo je zakapčen iznad zadnje osovine, te mu vučna sila dodaje adhezijsku težinu, dok je Ursus zakapčen na vitlo, koje mu razdiže zadnji kraj. Zakaj ga niste zakapčili direktno na kuku (recimo onu donju), da šlep-štanga stoji što paralelnije sa zemljom?
Drugo, Vozač Ursusa je imal traktor u previsokoj brzini, a tomu motoru treba vremena da se zalaufa.
I čini mi se da Tomek ide malo na dol...

Šta se tiče vitala nije htjeo skinut zato sta je rekao da mu to daje dodatnu težinu na osovinu,možeš ga kačit na koju oces tomo nije ni žašlajfao a sa 360 je bilo gadno obodva znamo dobro voziti al je mali pobjedio.
Teren je malo visio na miju stranu al to neutječe puno

ursus je bio čini mi se u 3 a ja sam bio u drugoj brzoj.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
., lipi pozdrav dragim forumašima!

., pišete se VI pišete, ko pravi!., jedva sam uspil sve pročitat!, VEĆ VRAPCI NA GRANI PIVADU O KUTIJAMI, POTEZNICAMI, TOPLINZI, POLUGAMI,...???

., forumski prijatelj moj i naš forumaš; ZBALIJA!!!., odreda sve lipo pozdravlja i poručuje!, da će se uskoro javit - vratit na forum jer ima problema oko "full duplex veze" na kompijuteru., ma šalim se., crkla mu neka kompijuterska veza i nemore se uplodat!!!., ali mi ide vaj kompijuterski rečnik!., idemo dalje., moj rodjo i prijatelj, naš forumaš; VranićD!., isto sve odreda pozdravlja, nemore se javit sa slikanim materijalom jer mu je crkal kompijuter!., sve je rešeno javit će se ve dane!...
., forumski i moj prijatelju Aco93!., najiskrenije čestitke za oranje!., svaka ti čast!., naljepnice tebi šalje moja ženica jutra; 28.10.2010.god.,četvrtak, oko 09.30 sati.-

., veliki pozdrav svima skupa!., posebna i velika pozdrav forumašu legendarnome! i mome prijatelju!!!; firemanpetru!!!

Bog!., čitamo se ...

Pa prijatelju hvala na čestitkama.Ma nisi trebao ženu zezati sa tim ima vremena.
Pozdrav!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Film je zanimljiv, no lako je prevarati gledatelja. Teško mi je vjerovati da Tomek povleče dvaput teži traktor od sebe.
No, postoji nekoliko razloga: Tomo je zakapčen iznad zadnje osovine, te mu vučna sila dodaje adhezijsku težinu, dok je Ursus zakapčen na vitlo, koje mu razdiže zadnji kraj. Zakaj ga niste zakapčili direktno na kuku (recimo onu donju), da šlep-štanga stoji što paralelnije sa zemljom?
Drugo, Vozač Ursusa je imal traktor u previsokoj brzini, a tomu motoru treba vremena da se zalaufa.
I čini mi se da Tomek ide malo na dol...
U potpunosti podržavam jer na Ruji je zamajac težak ko sam Tomo i kad se zo zavrti ........ Ode Tomo
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh