• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
., lipi pozdrav dragim forumašima!

... forumski prijatelj moj i naš forumaš; ZBALIJA!!!., odreda sve lipo pozdravlja i poručuje!, da će se uskoro javit - vratit na forum jer ima problema oko "full duplex veze" na kompijuteru., ma šalim se., crkla mu neka kompijuterska veza i nemore se uplodat!!!...

... veliki pozdrav svima skupa!., posebna i velika pozdrav forumašu legendarnome! i mome prijatelju!!!; firemanpetru!!!

Bog!., čitamo se ...

Pozdrav prijatelju Grofu i hvala na pojašnjenju oko moderatora Zbalije.
Malo si me predohitijo jer sam i ja pre neki čas vremena pričao sa Zbalijom po mobitelu. Znači poručavam iste vjesti ko Grof, to jest da je Željko ostao bez internet veze (koja ni pre nikad nije dobro radila) pa sad traži neku drugu mogučnost. Kaže da če se sredit nešto. Ja se nadam da što pre.
Pozdrav tebi i tvojima u Jezerane!!

Sad još malo oko videa.
Znao sam da če bit tako: da to Toma nemože, sreča itd.
Bio Ursus zakačen gore , pa dole, pa bez vitla, pa zakasnijo vozač, pa ono, pa ovo... Toma je povukao Ursusa i tačka. Hehe, to se vidi na snimku i svaka čast. U ovim okolnostima mali ga potrefijo za šalu, čak toliko da mi izgleda da Uršej nema šanse pa bilo šta da radi.

PS
Play, OK zvat ču te kako hočeš.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Daj molim te to moram čuti ;)
Veli moja susjeda da je napravila od riti smiću ( kad je po zimi pala na stepenicama ) , eto to je bilo na filmiću ...
Ja drugo nisam videl , valjda se sve to brzo odvijalo -prebrzo .
Ali isto tak sam videl dvije budale koje su bezpotrebno trgale traktore .
I to mi je žal , traktora ...ne njih .
Vjerujem ,ma ku rac vjerujem- želim vjerovati da su nakon navlačenja traktorom sebi na leđa montirali onu šlep štangu i da su se natezali ali je ovom koji je snimao ponestalo celuloida ...pa nema pisanog dokaza za to .
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Gle, s dužnim poštovanjem, videl sam kak 420 nemre pomaknuti kola puna gnoja.
Za usporedbu, mali Ursus otpelja i 539 i dvaput veću prikolicu gnoja.

ZJ to si u pravu u potpunosti jer je 420 i slabij i lakši .a pokušaj zakopčati na 539 "kola" a ne prikolicu koja ga stisne na pogonsku osovinu pa budeš vidjeo rezultat sigurno sa kolima nece izajci kamo sa prikolicom.

Pa tako ti je i sa tomom.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ne , film neću komentirati ..garant

Ne možeš odupreti, jel?

Veli moja susjeda da je napravila od riti smiću ( kad je po zimi pala na stepenicama ) , eto to je bilo na filmiću ...
Ja drugo nisam videl , valjda se sve to brzo odvijalo -prebrzo .
Ali isto tak sam videl dvije budale koje su bezpotrebno trgale traktore .
I to mi je žal , traktora ...ne njih .
Vjerujem ,ma ku rac vjerujem- želim vjerovati da su nakon navlačenja traktorom sebi na leđa montirali onu šlep štangu i da su se natezali ali je ovom koji je snimao ponestalo celuloida ...pa nema pisanog dokaza za to .

Isto tako ne možeš da nebi nekoga vređao, neznam kakvu ti to imunitetu tu imaš da sve možeš, čak više puta ma ne, mnogoputa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
U potpunosti podržavam jer na Ruji je zamajac težak ko sam Tomo i kad se zo zavrti ........ Ode Tomo

ZJ to si u pravu u potpunosti jer je 420 i slabij i lakši .a pokušaj zakopčati na 539 "kola" a ne prikolicu koja ga stisne na pogonsku osovinu pa budeš vidjeo rezultat sigurno sa kolima nece izajci kamo sa prikolicom.

Pa tako ti je i sa tomom.
Gle, snaga nije problem, jer bar toga U335 nema. Ali zato ima mase koliko hoćeš. Ono gdje ovaj s 418 nije mogel izvući kola, 533/539 ih izvuče bez brige.
420 i 730 nisu toliko baš različiti traktori, jer je to nekih 200 kila.
No imaš pravo, tomo je sila

:rolfer::rolfer::rolfer:
 
G

GROF

Guest
... TOME je sila!

., narode moj! BOG BLAGOSLOVIL ČOVIKA KAJ GA IZUMIL!!!

., šteta, stvarno šteta ča se taj i takov traktorić ni moderniziral u pravome smislu ove moje pisane reči!., ki zna?!., možda još i oće???...
.,p.s., čim forumašu zbaliji ozdravi kompijuterska krama budemo vodeka prikvačili - prikeljili - postavili nekakvoga pisanoga matrijala ča sam ja pisal i predlagal ljudima iz tvornice traktora; tomo vinković!!!., neka naord i svit čita i vidi o čemu se u no vrime još pisalo i mozgalo!., ALI., ostal samo veznik ALI!!!

., Bog! moj narode., čitamo se, pišemo se., ... prijatelju firemanpetre!., potpisujem tvoj post i apsolutno se slažem sa tvojim tezama - mišljenjima - pismom!.-
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Staffmen i Sokol2503, iskren da budem, ne znam. Valjda je lda 820, jer je TV419. Kod mene mora da radi. Na njivi zakacili ferku ispred prikolice kad nije hteo da izvuce iz brazde natovarenu prikolicu. Ni 539 nije mogao. Slajfovao je. Opet zakacim, napred-nazad nekoliko puta i izgurao u rikverc iz brazde. naisao na tvrdju podlogu i gas! Ostalo ste videli. Sad samo da uzorem, posle ga rastavljam i popravka. Samo babyprikolicu imam, zato koristim ono sto dobijem.

Pozdrav!!!

Izgleda da u nekim okolnostima Toma može čak više od večih traktora sa jednim pogonom.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
...
... prijatelju firemanpetre!., potpisujem tvoj post i apsolutno se slažem sa tvojim tezama - mišljenjima - pismom!.-

Hvala Grofe , na podržki, koju tu od tebe uvijek dobijem.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
420 i 730 nisu toliko baš različiti traktori, jer je to nekih 200 kila.

Pa 200 kg ne znacat puno za traktor recimo od 6 tona, ali za ovako mali traktor 200 kg puno znacat.
A to sto 730 ima veci gumi isto puno znaci sprema 420.

Prijatelju GROF pa gde si ti da das svoj komentar na ovaj klip?
 
T

tuaregr10

Guest
dsc00468zk.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

dsc00469z.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

dsc00470g.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

dsc00471s.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

dsc00472l.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

dsc00473zc.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Gle, snaga nije problem, jer bar toga U335 nema. Ali zato ima mase koliko hoćeš. Ono gdje ovaj s 418 nije mogel izvući kola, 533/539 ih izvuče bez brige.
420 i 730 nisu toliko baš različiti traktori, jer je to nekih 200 kila.
No imaš pravo, tomo je sila

:rolfer::rolfer::rolfer:

Sta se tiče ursusa 335 i imt539 ursus je bolji za potegnuti sigurno jer je teži i ima bolji prenos.Necemo o tome jer to vodi ko zna kamo
a slika ti je svjetska gdje si li je nasao samo.

Pozdrav!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
Evo, dopeljaj tomeka i odvuci mojega Štorea 402, koji je lakši od U335, a pogotovo od U355. Platim janjetinu i tebi i Puknutom i Muhaničaru i tko god dojde, ak ga otpeljaš :)

Slika je iz mojega kraja. Scan fotografije. No ovo je bila efektna šala, baš poput tvojega klipa.
 
Posljednje uređivanje:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
No imaš pravo, tomo je sila

:rolfer::rolfer::rolfer:

Ma dobra je slika za smea na smetka na TV, sta ima to veza sad, i 539 ne bi izvukao ovaj fiat.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Evo, dopeljaj tomeka i odvuci mojega Štorea, koji je lakši od U335, a pogotovo od U355. Platim janjetinu i tebi i Puknutom i Muhaničaru i tko god dojde, ak ga otpeljaš :)

Slika je iz mojega kraja. Scan fotografije. No ovo je bila efektna šala, baš poput tvojega klipa.
Janjetinu buš platil i ovak i onak:finga:
Samo da znaš Mara dela u dučanu jer je birtija zaprta, a ti si to znal i opet si me htel preveslati :scratch
Ovo nije šala :rolfer:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=4roY2_OOObE&feature=related[/YT]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
Janjetinu buš platil i ovak i onak:finga:
Samo da znaš Mara dela u dučanu jer je birtija zaprta, a ti si to znal i opet si me htel preveslati :scratch
Ma bum, nemaš brige.
A Maru sam zadnji put videl s dok sam bil z Bagudinom i Zbalijom ;) :D
 

vilebrequin

Novi član
Tu od
24 Ruj 2010
Poruka
26
Pozdrav svim forumašima!
Nedavno sam postao vlasnik TV18, berba ¨75 i vidim da ću trebati pomoć stručnjaka jer kao što je i za očekivati na stroju starom 35 godina bit će dosta posla.
Moja struka nema nikakve veze s popravljanjem traktora al eto iz hobija sam dosta šarafio po autima pa imam ponešto pojma o tim stvarima i nadam se da ću barem osnovne stvari na stroju odraditi sam.
Tomo je u prilično lošem stanju morat će se štošta na njemu radit al za početak namjeravam promjenit sve tekućine, napravit instalaciju struje jer stara je sva počupana i nije u funkciji sigurno 20-30 godina.
Ulje u motoru sam promijenio, navodno nije mijenjano 5 godina, a ostala ulja nisu mijenjana NIKAD!
U rezervoaru ulja za hidrauliku ima jako malo ulja pa hidraulika zafrkava na kosom terenu, barem se nadam da je to razlog jer na ravnom radi ok. Kupio sa ulje za hidrauliku pa mi treba neki savjet,
jel da ga samo promijenim ili treba isprat sustav nečime.
Imao sam Citroena hidrauličara za kojeg je postojala tekućina za ispiranje čitavog sustava, vozilo se neko vrijeme s tom tekućinom i onda se ista ispustila i nalilo se ulje.
Ta tekućina za ispiranje od Citroena mi naravno ne paše jer je u Citroen LHM ulje, ono zeleno pa su sve gumice drugačije. Usput gdje se ispušta ulje od hidraulike na Tomi?:scratch

Motor na Tomi je ok, pali bez frke na štrik al svejedno ću sredit struju pa koristit anlaser. Nadam se da nije skuren regler il nešto drugo al to će sve polako doći na red.
Evo i fotke "zvjeri"
fotografija.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh