• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
e ovako ljud da ja dam svoje misljenje ako vam moje misljenje uopste nesto znaci

tomo vinkovica ka trakotr za svoju velicinu moze dosta povuc,ali mu hvali tezine,traktor koji moze u sumi povuc dosta,ali u tranportu slabo, nemozete porediti imt 539 i toma vinkovca 420 nikako,npr imt 539 vuce 3 metra drva u orginal prikolici od 1600kg gdje oces,kad bi to otmo 732 uradio nikad,ja npr sa izvalcio balvane,gdje 539 nije moga izac kad pokvasi,ali kad imt stavis vitlo izvuce boga oca za sobom,i 539 vuce dvije glave ore na dubini 30cm sto aj sa tomom nemogu raditi,dakle ova tri navedena traktora sto su ovde u prici se nemogu porediti ni po snazi,ni po vuci ni po namjeni dakle pricamo bez veze

tomo jes prevuko ursusa
ali imo je bolje uslove i tacka,dakle ovaj na ursusu niej zakacen dobro,nije postigo odredjeni broj obrtaja jer nije stigao a tomo je laksi i ima zivlji motor tak oda je u drugoj brzoj mogo prevuc i imt 558 ako nije na vrijeme pustio kvacilo i krenuo, na ovo mterenu gdje je sniman ovaj video,je soder pjesak ispod,dakle ursus nije ima prijanjanje kad ga je ovaj na brzinu prevario i povuka ga prvi.

i ovaj video gdje mali tomo slepa kamion
kamionu je samo malo trebalo da ga pomjeri i da ovaj krene i iscupa se ,pa jbt aj sam ovakve sa dzipom slepo ali ista stvar kad bi ga pomjerio da i one ne okrece tockove nikad,nego fali m usto se kaze konjski nokat i malo ga cimnes i on izadje
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Pozdrav svim forumašima!
Nedavno sam postao vlasnik TV18, berba ¨75 i vidim da ću trebati pomoć stručnjaka jer kao što je i za očekivati na stroju starom 35 godina bit će dosta posla.
Moja struka nema nikakve veze s popravljanjem traktora al eto iz hobija sam dosta šarafio po autima pa imam ponešto pojma o tim stvarima i nadam se da ću barem osnovne stvari na stroju odraditi sam.
Tomo je u prilično lošem stanju morat će se štošta na njemu radit al za početak namjeravam promjenit sve tekućine, napravit instalaciju struje jer stara je sva počupana i nije u funkciji sigurno 20-30 godina.
Ulje u motoru sam promijenio, navodno nije mijenjano 5 godina, a ostala ulja nisu mijenjana NIKAD!
U rezervoaru ulja za hidrauliku ima jako malo ulja pa hidraulika zafrkava na kosom terenu, barem se nadam da je to razlog jer na ravnom radi ok. Kupio sa ulje za hidrauliku pa mi treba neki savjet,
jel da ga samo promijenim ili treba isprat sustav nečime.
Imao sam Citroena hidrauličara za kojeg je postojala tekućina za ispiranje čitavog sustava, vozilo se neko vrijeme s tom tekućinom i onda se ista ispustila i nalilo se ulje.
Ta tekućina za ispiranje od Citroena mi naravno ne paše jer je u Citroen LHM ulje, ono zeleno pa su sve gumice drugačije. Usput gdje se ispušta ulje od hidraulike na Tomi?:scratch

Motor na Tomi je ok, pali bez frke na štrik al svejedno ću sredit struju pa koristit anlaser. Nadam se da nije skuren regler il nešto drugo al to će sve polako doći na red.
Evo i fotke "zvjeri"
fotografija.jpg


Samo volje i sve če se napravit,,,ako si naumija da češ ga sredit,,,onda očeš sigurno,,,samo pazi oko mehanike,,,nisu sve stvari jednostavne ko šta se čine,,,ima dečki koji rade svaki dan,pa če ti oni to potvrdit....
Inače toma bi treba bit ok,,malo je zapušten,ali sve se sredi.......

Idi u temu "o nama",,,i prestavi se.............napiši nešto o sebi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
., lipi pozdrav dragim forumašima!

., pišete se VI pišete, ko pravi!., jedva sam uspil sve pročitat!, VEĆ VRAPCI NA GRANI PIVADU O KUTIJAMI, POTEZNICAMI, TOPLINZI, POLUGAMI,...???

., forumski prijatelj moj i naš forumaš; ZBALIJA!!!., odreda sve lipo pozdravlja i poručuje!, da će se uskoro javit - vratit na forum jer ima problema oko "full duplex veze" na kompijuteru., ma šalim se., crkla mu neka kompijuterska veza i nemore se uplodat!!!.,
Meni se čini da je naš mili i dragi Željac imal svoje prste u nabavci one slame za Jagodicu bobicu pa sad zajedno sa njom ........ polaže slamu :scratch, a kak čitam dalje izgleda da i beru vrganje :lol::lol:
 
Posljednje uređivanje:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav svima
Pozdrav vilebrequin,ulje u motor 5 godina nepromenjeno:scratch, nemoj tako nastaviti, mjenjaj na oko 100 radni sati otprilika, naravno i ulje u filter zraka.
Dobar je to motor samo ulje zeli navreme promenjeno.
Za hidraulika netreba ti pranje so nikakva tekucina,mislim neisplati se, samo nali novo ulje. E sad gde se menjao ulje neznam, imao ja do pre 5 godina takvog tomo, ali isto nikad nije bio promenjeno, samo sam po potreba dolevao, i nikad problemi so hidraulika. Ako stvarno zelis ga promeniti trazi neka stopna pod rezervoar, ili ako vec nema otkaci neko crevo...
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ma ljudi moji šta je vama ovdije...vi se rugat s tomon ...ma mali tomo bi povuka 100 ursusa i fergusona i iemteova....ccc :vragek:
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
kad smo vec kod videa, jel ste li videli ovo
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=A2ffAZxFdqQ[/YT]
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
hehe, video sam ja ovaj film, ljudi luduju so traktor,a neznaju da se lako gine snjim...imali sreca ovaj put.
Nego prijatelju stefan nabaci i ti neka fotka od tvoj tomo, i od priklucoci sto imas da ih vidimo.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
e jesu ludi,a i dobro su prošli da ih tomo nije poklopil,a tko bi se onda smijao,ona dvojica ili kamerman....:scratch
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
vilebrequin

Sa hidraulikom barem ovak napravi, pošto ne želiš oprat. Odvij cjevi dole, propuhaj ih zrakom. Trebaš se potrudit sa rezervarom, skini sve sa njega i operi ga naftom jer u njemu uobično ima svašta. Uvuci cilindar do kraja da se izbaci svo staro ulje. To bi bilo to.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
kad smo vec kod videa, jel ste li videli ovo
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=A2ffAZxFdqQ[/YT]

LUDI MOJI ..JA CIJENIM LJUDSKI ŽIVOT ALI NEBI MI BILO ŽA DA IH JE USMRTIO OBODVOJE....NEI LJUDI NA STROJ GLEDAJU KAO KAMADINU METALA ...A NEK SA :heart: I JA TEJ VIDEO NEMOGU GLEDAT UŽASNUT SAM NJIME JER KOLIKO JE JEDAN TOMO TO PRETRPIO..ZNAM DA JE TAJ TOMO NEČJE VLASNIŠTVO I DA MOŽE S NJIM RADITI ŠTO GA JE VOLJA ALI SVAKI PUT KAD VIDIM OVAJ VIDEO KLAK MI SE DIGNE NA 150 .... POZDRAV SVIM FORUMAŠIMA
 
M

mensud

Guest
Pozdravljam strucnjake tome vinkovic.Dali ko ima kakve literature za tomo vinkovic 730 kako bih i ja naucio nesto vise o tomi 30 ks
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
hehe, video sam ja ovaj film, ljudi luduju so traktor,a neznaju da se lako gine snjim...imali sreca ovaj put.
Nego prijatelju stefan nabaci i ti neka fotka od tvoj tomo, i od priklucoci sto imas da ih vidimo.

Ma sramota me da stavljam slike od pe-18(moj pe-18 ) jer je neuredan bio je kupljen na novo pre 20-30 godina i na njega su gledali ko sto je reko play kako kamadina metala dosta je i danas sto jos je u jedan dio,kad sam pronasao ovaj forum zainteresirao sam se oko TV i poceo da ga vracam u zivot dosad sam mu promenio element, brizgaljku, izravnao glavu, podesio komresioni prostor, i neka druga sitna posla sad planiram jos da promenim piksnu na klipa i leteci lezaj( ako je moguce bez obradjivanje radilice) jer ima dosta lufta tamo i jako lupa dok radi kasnije ako bude imalo para da ugradim alanser i neke druge sitinice.....
nego gledao sam jedan 730 za 1300e pa mozda bude nesto ali izgleda mi sumnjivo jer je dosta jevtin

evo imam samo video u vezi TV-a http://www.youtube.com/watch?v=m82ch4FKliw
 
Posljednje uređivanje:

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
i kod mene je jedan takav biser sa tomom 420 ,al je on na asvaltiranoj cesti u zavoj pod 90 stupnjeva doletio punom tomekovom brzinom i skipao ga na bok al nije pao s njega nego se zakacio s nogom za kuplung sajlu,imao je zastitni luk i srecom isto mu nije nista bilo samo je sav bio podrapan...
nisu strojevi za ludovanje:!:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ma sramota me da stavljam slike od pe-18(moj pe-18 ) jer je neuredan, nego gledao sam jedan 730 za 1300e pa mozda bude nesto ali izgleda mi sumnjivo jer je dosta jevtin

Ma nije nista sramota, ako je neuredan, bitno je da je ispraven, samo ti staj sliki...
A onog TV 730, ga znam od oglasima,i meni je sumnjiv:scratch,na lik solidno izgleda ali mislim za 1300 eura svakako se isplati da ga uzmes, ako ima neki problem sredices ga, nisu skupi delovi, jos neka sitna para das po njega, (recimo 500-700 eura) i imas traktor ko nov.
 
M

Misel

Guest
Jas mojot starec PE18 go zemav za 900 evra lani ama iako e celiot iscukan raboti dobro. Motorot e remontiran skoro i dvapati mi go bukvalno kine plugot na pola. Kade bese poslabo vareno go iskina i morav da go prepravam. Jas imam nekoja literatura ako treba nesto samo kazi. Inaku forumot e super i deckite stvarno pomagaat koga nesto "zaskripi" a inace za oranje i traktori sum tipicen guster :eek:)

pozz
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Pozdravljam strucnjake tome vinkovic.Dali ko ima kakve literature za tomo vinkovic 730 kako bih i ja naucio nesto vise o tomi 30 ks
Sutra stavim upute i katalog na jumbo mail...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh