• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima...i onima što vuku, i onima što guraju!
Vidim radi se punom parom...

Nego Petre???...ti vidio da GROF nosi čuturicu ličkog viskia u traktoru...
a ti bogami,,, ni manje/ni više,,,nego celo burence...:lol:...pa zar neće bit puno???
živi bili...sretna radnja!
pozdrav Joe!
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav forumasi

Kod vas vise snjeg je dosao, docice uskoro i kod nas, ali malo kasni...

@strongboyy, lepo oranje, svaka cast, kod mene jos niko nemoze da vleze u njiva....

Inako ja ovaj vikend sam dosredio traktor, i naravno sam ga isprobao, sve je ok.
Eve neka slika od danas:


Uploaded with ImageShack.us

nosio sam i gnoj za bavca


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

po gnoj sam isao u sosedno selo kod prijatelj,oddaleceno 3 km, imam i neke filmcici ali samo da uploadiram
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Evo ih:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=sYaq8F_I9m8[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=837FS_iJZiE&feature=mfu_in_order&list=UL[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=l42CY1-B3nA&feature=mfu_in_order&list=UL[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Faw2R7Rymr0&feature=mfu_in_order&list=UL[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Sh2gABrgDsg&feature=mfu_in_order&list=UL[/YT]
 
B

BAGERISTA

Guest
Nači traktor je složen.................samo neka on dela..:drinkers::drinkers:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Tuaregr
U pravu si, Toma je spreman je pa nek radi.

Danot
Znači Toma je sastavljen kako treba i radi ti dobro.
Dobro vi to ložite gnoj, utovarivač je jednostavan a dobro radi.
A vidim imaš struju na prikolici a ne kopčaš je na traktor? :scratchNe trebaju ti lampe?

Joe
E pa nemam ja u buretu viskija, nije on dovoljno težak, hehe, on bi bio težak samo za vozača a za traktor ne. A ja želim suprotno.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Danot
Znači Toma je sastavljen kako treba i radi ti dobro.
Dobro vi to ložite gnoj, utovarivač je jednostavan a dobro radi.
A vidim imaš struju na prikolici a ne kopčaš je na traktor? :scratchNe trebaju ti lampe?

Jeste firemanpeter, radi traktor super, posebno sam zadovolen sta se izgubio ono svirenje u menjac i ono lupanje, tk,tk,tk, kad sam kretao u 3-brza pod ovako veliki teret kao sta tovaram gnoj.
To se cujalo od kad sam kupio traktor, oni lezai koi sam ih promenio najverovatno su bili losi i tada, kugli se nasobrali jedna do druga ali nisu mogli da ispadnat, sva sreca sto nije slomjen zupcanik.

Tovario sam 3 prikolici gnoja, spored moja procenka u prikolica ima sigurni 2 tona vlazen gnoj, utovarac je krajno jednostavna konstrukcija ali jako ucinkovit, za oko 10 minuti utovari prikolica.
Imam struja na prikolica ali ne upotrebujem stalno, samo ako je mrak, kod mene nema police i miran sam....
 
T

Toni

Guest
Pozdrav svima na forumu. Evo i mene, kao novog člana... Ovdje sam dospio sasvim slučajno, lutajući prostranstvima interneta. Naime, u potrazi sam za ralicom za mog Tomu, i naiđem ovdje... i forum mi se svidio da sam se odmah odlučio registrirat...
Pa da se prestavim...Živim u Slunju, dipl. ing. geodezije, i naravno vlasnik Tome Vinkovića TV 826. Prije rata moj otac je imao TV 420, i sve priključke. Traktor je bio izvrstan, nikad problema s njim, služio je izvrsno. Nažalost ostao je u podrumu za vrijeme okupacije, od 91-95. Nakon Oluje, 1995 vraćam se u Slunj, i kako je bilo puno posla opet sve vratiti na staro, odlučimo mi opet kupiti najdraži nam traktor, koji će nam biti "mazga" :rolfer:
Kupili smo TV 826 sa Slavijim motorom... I kao nov, odmah mu nije valjao motor :mad:... prvo plavi dim, pa su dolazili iz servisa (jer je bio pod garancijom), promijnili mu karike... onda bijeli dim, pa su opet došli majstori, i donijeli novi motor. Ovaj orginalni nije imao ni 3-4 sata rada. Sa novim motorom nemamo problema, sve radi ok.
Prikolicu smo sami napravili, kao i sijačicu za kukuruz, koju smo preradili od starijih modela, te nabavili ostale priključke: frezu, brane, plug, vadilicu krumpira.
E, sad...prošlo ljeto sam napravio i ralicu za snijeg, koja se kopča odostraga na hidrauliku, te se diže sa poteznicom. Stvar dobro šljaka, i dobro čisti. Međutim kako imam puno površine za čišćenje snijega, zabole me i vrat i leđa gledajući i vozeći stalno u rikverc. Pa sam odlučio kupiti ralicu koja se priključi na hidrauliku, te se snijeg gura naprijed. Nešto slično kao što je kolega @firemanpeter stavio slike. Zovem po oglasnicima, zovem u tvornicu...nitko nema... Pa da uptam ovdje dali netko zna ili možda ima na prodaju takvu ralicu za TV 826. Ili gdje ima novih za kupiti koje pašu na moj model Tome. Također i freza dolazi u obzir.
Hvala
 
Posljednje uređivanje:
S

staffmen

Guest
danot traktor ti je super.

zanime me da li je razlika u maksimalnoj brzini u seriji 400 od serije 800
mislim na ove tomice od 18ks.

takav ce ako bog da jednog dana u moje dvoriste.
a ova brzina kojom on vozi gnoj i sposobnosti za tak mali trakotr su za mene i vise nego dovoljne.
jer ce sluzit vecinom za kosenje i dovoz sjena i odvoz gnoja.

Imamo 3 konja i vecsad je polako frka kak ce se vozit gnoj a kad nekog pitas da ti odpelja traktorom ljepo te opere za kojih 150kn
pa kad se zbroji 150 i 150 to puno sipadne.
+ kosnja
+okretanje trave
+baliranje (makar ovo bi morao placati kad bi i imao tomo vinkovica)
+dovoz sa njive.

godisnje to ispadne oko 2000kn i vise.
tak da se definitvno isplatiuzet traktorcic, makar je ovako kad po malo placas za sve laksne nego skupit oko 20 000kn na stol i rec sad idemo kupit traktor:roll:
svaki dan redovno citam ovu temu, makar ne pisem puno ali sve vise i vise me vuce taj tomica

Al bit ce...jednog dana...al bit ce jedan i na mom dvoristu:finga::finga:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
toni dobrodosao na forum
sto se tice daske za ciscenje snijega,ima da se kupi tako nesto ali je to mnogo mnogo skupo,tako da je homemade vrlo jeftina i isplativa investicija,kad si napravio nazad dasku za nijeg napravi ces i naprijed nema tu puno mudrosti,aprat brusilica,imas slike na forumu i udri napravices je za max 5 dana efektivnog rada a sluzi ce te citav zivot
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
pozdrav toni, dobrodosao u klub TV,:D

danot traktor ti je super.

zanime me da li je razlika u maksimalnoj brzini u seriji 400 od serije 800
mislim na ove tomice od 18ks.

ja mislim da serija 400,500 i 800 sa gume 6.00-16 su jednakvo brzi oko 18,5 km/h, pri 3000 vrtezi.
Stari TV-PE-18 je nesto sporiji, oko 14-15 km/h.
 
S

staffmen

Guest
pozdrav toni, dobrodosao u klub TV,:D



ja mislim da serija 400,500 i 800 sa gume 6.00-16 su jednakvo brzi oko 18,5 km/h, pri 3000 vrtezi.
Stari TV-PE-18 je nesto sporiji, oko 14-15 km/h.

puno mi to brze izgleda kad ovak snimas.
al dobro.
dobra je to brzina za neke manje relacije:D
 
T

tuaregr10

Guest
Evo ih:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=sYaq8F_I9m8[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=837FS_iJZiE&feature=mfu_in_order&list=UL[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=l42CY1-B3nA&feature=mfu_in_order&list=UL[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Faw2R7Rymr0&feature=mfu_in_order&list=UL[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Sh2gABrgDsg&feature=mfu_in_order&list=UL[/YT]

Dobar posao, lijepo se tovari, vrlo jednostavno i bez previše muke.
 

juzelac

Novi član
Tu od
1 Pro 2010
Poruka
8
Bog svima evo i ja sam postao vlasnik tome vinkovića 522 82 godina muči me što bih želio priključiti roto kosu na njega ali mi kardan nije vani nego u kučištu pa mi treba inverzija ima li netko iskustva sa time hvala
 

nsamanic

Član
Tu od
8 Ožu 2010
Poruka
57
Bog svima evo i ja sam postao vlasnik tome vinkovića 522 82 godina muči me što bih želio priključiti roto kosu na njega ali mi kardan nije vani nego u kučištu pa mi treba inverzija ima li netko iskustva sa time hvala

imaš u Massivi u Bj, oko 1500 kn, šalju ti poštom!!
uz nju moraš naručit i KANĐASTU spojku koja košta nekih 70-tak kn!! ona se stavi na onaj dio vratila koji viri!!
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
pitanje dekompresora. Probao sam paliti Tomu 522 na ovim temperaturama (znači oko -1). potegnem dekompresor, dodam gas i palim, međutim sa potegnutim dekompresorom samo vrti i nikako da upali. Pustim dekompresor, dam gas do kraja (jer vidim da onda potegne i čok) i upali bez problema????
hmm, naki savjet? :roll:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pitanje dekompresora. Probao sam paliti Tomu 522 na ovim temperaturama (znači oko -1). potegnem dekompresor, dodam gas i palim, međutim sa potegnutim dekompresorom samo vrti i nikako da upali. Pustim dekompresor, dam gas do kraja (jer vidim da onda potegne i čok) i upali bez problema????
hmm, naki savjet? :roll:
Dekompresor služi da :
1 olakšaš elektropokretaču da pokrene ladan motor (potegne manje struje , bla,bla,bla )
2 procilkulira ulje (možda) ,ako ga dovoljno dugo vrtiš .Neki pošteni srojevi imaju električnu pumpu kojom podineš pritisak prije nego ga počmeš paliti elektropokretačem
3 napumpa 3-4 ubrizgavanja gorva pa ga ima "viška" kaj povoljno djeluje na lakoću palenja , ali ako pretjeraš napumpa previše nafte , ispere cilndar pa kompresija "prividno" padne .
..tu se kose razlog 2 i 3 pa treba uvesti kompromis , pusti ga da se zavrti 3-4 put pa onda otpusti dekompresor , i gas ( kad se zagrije na radnu temperaturu)
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
pitanje dekompresora. Probao sam paliti Tomu 522 na ovim temperaturama (znači oko -1). potegnem dekompresor, dodam gas i palim, međutim sa potegnutim dekompresorom samo vrti i nikako da upali. Pustim dekompresor, dam gas do kraja (jer vidim da onda potegne i čok) i upali bez problema????
hmm, naki savjet? :roll:

Pa tako radi dekompresor,, potegnes dekompresor-motor se vrti u prazno, i dok verglas(palis) otpustis dekompresor i motor upali...
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Pa tako radi dekompresor,, potegnes dekompresor-motor se vrti u prazno, i dok verglas(palis) otpustis dekompresor i motor upali...

aaaaaaaaaaaaa....ok, moja pogreška....hvala svima na brzim odgovorima :partyman:
 
B

Bagudina

Guest
Dekompresor služi da :
1 olakšaš elektropokretaču da pokrene ladan motor (potegne manje struje , bla,bla,bla )
2 procilkulira ulje (možda) ,ako ga dovoljno dugo vrtiš .Neki pošteni srojevi imaju električnu pumpu kojom podineš pritisak prije nego ga počmeš paliti elektropokretačem
3 napumpa 3-4 ubrizgavanja gorva pa ga ima "viška" kaj povoljno djeluje na lakoću palenja , ali ako pretjeraš napumpa previše nafte , ispere cilndar pa kompresija "prividno" padne .
..tu se kose razlog 2 i 3 pa treba uvesti kompromis , pusti ga da se zavrti 3-4 put pa onda otpusti dekompresor , i gas ( kad se zagrije na radnu temperaturu)


Aj da malo i ja priupitam.
Sad kad je hladno traktor mi neče da odmah okine iz prvog šuta paljenja kao što upali kad je toplije vrijeme, sad prilikom prvog paljenja pritisnem "start" i verglam 4 sekunde i neče da upali, potom ga pustim i nakon 10 sekundi probam ponovno, iz drugog šuta upali ko mina odmah nakon 1 sek verglanja !
Dekompresor sam nešto malo koristio al me zanima što bi bio najispravniji način korištenja dekompresora prilikom paljenja:

Solucija 1.
1. prvo podignem dekompresor i palim pilu, to jest verglam par sekundi (3 do 5 sek)
2. spustim dekompresor i tek onda palim pilu, obično upali odmah (nakon 1 sek verglanja)

ili

Solucija 2.
1. prvo podignem dekompresor i palim pilu, to jest verglam par sekundi (3 do 5 sek) i u vremenu tog verglanja spustim dekompresor i upalim pilu ?!


zanima me dali prilikom verglanja od par sekundi pumpa od ulja uspije nabaciti tlak da ulje bar donekle dođe do glave motora ?!


Usput, ako tko posjeduje informacije o motoru LDA 672, potrebne su mi
- vrijednost tlaka ulja u motoru
- radna temperatura (raspon) ( ili ulja ili glave motora)
- krivulja momenta motora (aj Puknuti nađi ovu krivulju i onda ti skidam kapu )
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Aj da malo i ja priupitam.
Sad kad je hladno traktor mi neče da odmah okine iz prvog šuta paljenja kao što upali kad je toplije vrijeme, sad prilikom prvog paljenja pritisnem "start" i verglam 4 sekunde i neče da upali, potom ga pustim i nakon 10 sekundi probam ponovno, iz drugog šuta upali ko mina odmah nakon 1 sek verglanja !
Dekompresor sam nešto malo koristio al me zanima što bi bio najispravniji način korištenja dekompresora prilikom paljenja:

Solucija 1.
1. prvo podignem dekompresor i palim pilu, to jest verglam par sekundi (3 do 5 sek)
2. spustim dekompresor i tek onda palim pilu, obično upali odmah (nakon 1 sek verglanja)

ili

Solucija 2.
1. prvo podignem dekompresor i palim pilu, to jest verglam par sekundi (3 do 5 sek) i u vremenu tog verglanja spustim dekompresor i upalim pilu ?!


zanima me dali prilikom verglanja od par sekundi pumpa od ulja uspije nabaciti tlak da ulje bar donekle dođe do glave motora ?!


Usput, ako tko posjeduje informacije o motoru LDA 672, potrebne su mi
- vrijednost tlaka ulja u motoru
- radna temperatura (raspon) ( ili ulja ili glave motora)
- krivulja momenta motora (aj Puknuti nađi ovu krivulju i onda ti skidam kapu )
Pališ po slovuciji 2.
I svakako koristi dekompresor , čuva alnaser, akumulator , zamašnjak , sve
Ako je sve ispravno ulja može nabaciti skoro na radni pritisak , isprobaj (imaš kontrolnu lampicu?)
Možda je 3-5 sec. previše , možda 3-3,5 :zubo:
Krivulja ne mogu naći jer je nisam ni izgubio.. pa je neću ni tražiti :lol:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh