• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

juzelac

Novi član
Tu od
1 Pro 2010
Poruka
8
Bog svima i ja koristim dekompresor za paljenje i nema nikakvih problema Razmišljao sam da montiram alternator radi boljeg filanja strue. Nego može li mi netko odgovoriti zašto se model 522 slabo spominje koja je razlika između ostalih modela oznake 5 i koji je motor na njima hvala do javljanja.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
pozdrav
u zadnje vrijeme mi hidraulika na tomici jako sporo radi pa me zanima dal je u necem problem il je to samo zbog nizih temperatura?!
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Bog svima i ja koristim dekompresor za paljenje i nema nikakvih problema Razmišljao sam da montiram alternator radi boljeg filanja strue. Nego može li mi netko odgovoriti zašto se model 522 slabo spominje koja je razlika između ostalih modela oznake 5 i koji je motor na njima hvala do javljanja.

Alternator da ali male snage jer ako ti uzme 1kw snage to je puno pregledaj dinamo i regler orginal je inače dovoljno jedino ako nisi stavio previše potrošača.
Što se tiče razlike motora LDA100 I LDA820.Ta dva modela su najzastupljenija u tomi do 30 kojna.
 
T

tuaregr10

Guest
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=VUL3BpXo9XY[/YT]

Evo videa kako Aco 93 čisti snijeg.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
tuaregr10 odlican posao,ja sam se zajebo pa za ovu godinu nisam napravio prednju ralicu a sav materijal imam doma,pa me sad boli vrat od gledanja unatrag dok cistim snijeg sa zadnjom ralicom...:madmana:
ipak bolje tako nego sve lopatom...:roll:
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Pozdrav svima.
Dugo me nije bilo ali sam cijelo vrijeme pratio dešavaja na forumu. Još proljetos sam najavio sastavljanje zadnjeg trapa za TV 1518 transporter pa je se nešto radilo i evo nekih slikica.
344sgmc.jpg

puknuti blok motora LDA 820
10diqnn.jpg

priprema zadnjeg trapa
28w01lt.jpg

radilica LDA 100 desno i LDA 820 lijevo
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
stjepko, a ciji je taj motor: DMB ili Lombardini?
Jedan covek mi je rekao da kod DMB zna se desiti da pukne blok!
Koliko je tocno to neznam, nadam se da edosoko zna.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav Stjepko

Jes povarijo pukotinu na bloku motora?
Zanimljiva ti je ova slika od radilica, fino se vidi koliko je veči uteg za LDA 820.


Evo videa kako Aco 93 čisti snijeg.

Radi se kod vas, dobro vam ide. Vidim da več ponestaje prostora pokraj ceste za snjeg.

I kod mene svaki dan treba malo počistit. Izgleda da če sad bit malo mira, prestalo padati.

zima-2010-2011-foto_10744305_17416772_18341076.jpg


zima-2010-2011-foto_10744305_17416772_18341098.jpg
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Polako gurajte taj sneg!!! Doguracete do nas...:D:D:D Izgleda da do proleca gotovo oranje...

Pozdrav!!!
 
T

tuaregr10

Guest
Pozdrav Stjepko

Jes povarijo pukotinu na bloku motora?
Zanimljiva ti je ova slika od radilica, fino se vidi koliko je veči uteg za LDA 820.




Radi se kod vas, dobro vam ide. Vidim da več ponestaje prostora pokraj ceste za snjeg.

I kod mene svaki dan treba malo počistit. Izgleda da če sad bit malo mira, prestalo padati.

zima-2010-2011-foto_10744305_17416772_18341076.jpg


zima-2010-2011-foto_10744305_17416772_18341098.jpg

A ni kod vas nije ništa bolje. Hrpe su već visoke a ovo je tek početak.
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Jes povarijo pukotinu na bloku motora?
Zanimljiva ti je ova slika od radilica, fino se vidi koliko je veči uteg za LDA 820.

Pukotinu nemam namjeru variti jer mi je majstor koji radi te traktore rekao da se to ne radi, pa ako neko ima kakvih iskustava sa navedenim nek piše.
Imam još jedan blok od LDA 100 i davno sam pitao za razliku bloka od LDA 100 i 820 jer mi na bloku koji je sigurno LDA 100 piše 820. Koliko mi je do sada poznato jedina razlika je u promjeru rupe za cilindar.
Te dijelove sam dobio, čitaj kupio, kad sam kupovao zadnji trap a kako imam i nekompletan mjenjać (fale neki zupćanici) u planu je i sastavljenje tomeka.
Takođe mi fali i zglob sa volanom pa ako se i to povoljno nabavi idemo sa sastavljenjem.
Zadji trap je skoro pri kraju pa će biti koja slika. Poz.
 
Đ

đoki

Guest
forumaši ima li koji podatak dužine cijevi za hidaulički volan.:prayer:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ooooo kod vas snijeg pada uveliko kod mene ga nema skoro nikako vrlo malo,a nadmorska visina 1400 m.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Najbolje je stavit između kartera i bloka jednu ploču od 10-15mm izbušit ju da prilazi ulje.Ona podupire unutarnji temejlni ležaj.
Imam blok LDA 97 sa istom greškom ali je neki "biser"to zavario ko da su se djeca igrala.Unišrio blok.Zato bi mi bio potreban blok LDA97 ako netko ima ,ja imam viška blok LDA100 Šteta ga je piksirat.
Ovo su radilice :LDA 820 LDA100 LDA
DSC00149.JPG 97
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
firemanpeter kolko ti je siroka ralica?
pozdrav

Ova moja je širine 140 cm.

forumaši ima li koji podatak dužine cijevi za hidaulički volan.

Đoki, to zavisi kakav ti je volan i odkud uzimaš ulje.

Stjepko
Mislim da bi dobar majstor mogal taj blok povarit pa da drži. Samo nemože to radit bilo ko. Ali ako imaš drugi blok onda imaš i drugo rješenje.

A ni kod vas nije ništa bolje. Hrpe su već visoke a ovo je tek početak.

Tuaregr 10
Jesu hrpe več dosta visoke. Ali kažu da če bit za koji dan kiša pa...
Inače imam ja na nekim mjestima mogučnost pa guram snjeg po bregu, pa preko zida. Znači odguram ga tamo pa ima mjesta za novog. Samo što nemam svugde tih mogučnosti. Ako bi bilo negde prenatrpano iznosim ga sa košarom pozadi traktora.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh