• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
forumaši ima li koji podatak dužine cijevi za hidaulički volan.:prayer:

Neznam koje te cijevi interesiraju točno,a nisu ti iste dužine ako je orginal volan tvornički ili ga je netko sam slagao.cijevi se rade kad sve završi pa izmjeriš dužine i napraviš cijevi.Dali imaš volan ili ga radiš?
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
najbolje je ne zapustat motor da razvali lezece lezaje zbog cega i puca blok.....ne sipati previse ulja u zracni filter.....
jbg ja zimus jedan 97 razbusio na 100-ku.....ne brini nista nije visak, naci ce i on svoje mjesto
zar radilice za 97 i 100 nisu identicne? sta je sa glavom?
stavi klip i cilindar 100-ku

Glava je ko nova klip i cilindar isto a iman još dva Lda 100i jedan 820 za složit pa je šteta ovaj97 ne iskoristit .Taj je od PE modela pa bi htio otginal. Na tome se bloku netko iživljavao aparatom za varenje ;da ni tako nebi došal kod mene.Traktorić nikad ni niš teško delal ni frezal.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Kad smo vec na tu temu.......
Evo imam i ja pitanje o vezi radilice lda 100,-dali moze se promjenit leteci lezaj klipnjace bez obradjivanja radilice?
fatilo me malo strah od ovog slucaja pucanja bloka, i neko je napomjenio da ne sme da se dopusti da leteci lezaj dobije luft jer moze da pukne blok.
Pitam to jer motor lupa dok radi i sumnjam da je caura male pesnice klipnjace ili leteci lezaj.
 
Posljednje uređivanje:

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
valjda obrnuto
pa evo i ovaj crveni je puknut, nadam se da nisi njega naumio ugraditi

mogu ti reci, a mislim da sam vec govorio, da se to moze zavariti, vario je moj otac, s tim sto nikome nije garantovao za to, odnosno vario je na motorima koji su sa starih traktora ili musterijama koji su na svoju odgovornost tako htjeli
s tim sto treba to izrezbarit da var udje dublje i sa jedne i sa druge strane, sa one strane gdje nalijeze uljna pumpa treba obraditi ravnom brusilicom, ako ostane supljina ponoviti postupak......

naravno treba dobro ocistiti i pregledati jer se pukotine najcesce pojavljuju u paru

nema pravila za pucanje sto se tice proizvodjaca, uglavnom vecina novijih tomica ima motore DMB pa opet ne pucaju svi.....
nikad nisam vidio da je pukao blok motora na LDA 100 motoru, niti na LDA 820 u dobrom stanju, uglavnom na razvaljenom 820

U pravu si, greška u koracima, obrnuto je. Nemam namjeru variti blok jer imam
i drugi. Već sam pitao da li je razlika LDA 100 i 820 samo u prečniku rupe za cilindar.Blok je najvjerojatije pukao jer se desilo da je klip dobavljao ventil koji je pukao i uništio glavu što sam primjetio na klipu. Inače radilica je ok, izgleda da joj netreba ni obrada.
Sastavjanje drugog traktora je samo u planu,a nije mi žurba pošto već imam jedan.
 
M

Merga

Guest
Ljudi zna li neko da mi kaze ybog cega mi tomo vinkovic tipa(420) gubi vuci??????????

Menjao sam ulozak na bos pumpu i dizne----malo je bolje ali nije to to....ako neko zna do cega je, i kako treba da se to uradi,moli ga od sveg srca da mi kaze kako treba i sta da mijenjam....?????
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Dobro došli novi članovi...
Menjao sam ulozak na bos pumpu i dizne----malo je bolje ali nije to to....ako neko zna do cega je, i kako treba da se to uradi,moli ga od sveg srca da mi kaze kako treba i sta da mijenjam....?????

Jesi zamenuo filter za naftu?
Pozdrav Joe!
 
M

Merga

Guest
pozdrav svima!
Dobro došli novi članovi...


Jesi zamenuo filter za naftu?
Pozdrav joe!
da mijenjao sam filter za naftu prije 5 mjeseci...to svake godine mijenjam kad i ulje....a kada sam tada zamijenio filter za naftu isto je radio kao i sad.....da li ti znas sta da radim???

Hvala unparijed----merga
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
.....da li ti znas sta da radim???

Iskreno da ti kažem - neznam!:(
Sačekaj malo,,,ima tu ljudi koji znaju, i umeju...možda ćeš dobiti pravi odgovor!
Pozdrav Joe!:mrgreen:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Za forumaša Grofa po njegovoj želji ;)

42 konja modificirani GTomo ;)

indiatomo.jpg


-Engine specification : lombardini diesel engine 3 cly.
water cooled/ RPM 3000 -42Hp max torgue 113NM per 1600rpm
-Clutch :
dry single plate with pedal control
-Brakes :
service &parking brakes action mechanical
or rear wheels
-Transmission :
9speeds - 6speeds forward
and 3 reverse
-Weight : 1040 kg
-Power Take off :
rear upper one - at 2 independent speeds 540/820 rpm or sinchronized
with all ground speeds.clockwise rotation
-Differantial :
hydraulically controlled through a pedal actioned simulaneously on the 4 wheels
-Life :
three point hydraulic lift cat. 1
-Tires : 825*16"
-Streeng : control atriculation through hydrosteering
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
bertolini kako se zna da je blok popucao , ili se tek vidi poslje rastavljanja ?

Na malo puknutom se uopće ne vidi.Nego kad ga pereš benzinom ili nitrom iz pukotine izlazi ulje. Na više puknutom lagano izlazi ulje pored boš pumpe na bloku.To se vidi izvana.
Netko je pitao za zamjenu letećeg bez rastavljanja;samo se skine karter i zamjeni košta 45 kuna al treba vidit koja je specijala.Ako je radilica pojedena bilo bi ju dobro brusit.Treba pogledat zašto se potrošio .Ako je od rada onda super obnoviš i ide dalje.Ako ne treba nać razlog (loše ujle,pumpa ,zaštropani kanali filter tlačni ventil okrenut ležaj...Kad ostane dobar leteći ležaj bez ulja pukne radilica ,kad ostane loš leteći bez ulja (prolupa) uništi radilicu ponekad i klipnjaču.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh