• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
M

mjic.micko

Guest
Znali neko kako da rijesim luft na zglobu na mom PE18,na zglobu kroz koji prolazi kardan ima malo lufta?Samo ima dvije gumice na dva kraja i zeger i prljave totmasti.I masnomije na izlazu rucice brzina od prednjeg mjenjaca sta se tu radi?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Znali neko kako da rijesim luft na zglobu na mom PE18,na zglobu kroz koji prolazi kardan ima malo lufta?Samo ima dvije gumice na dva kraja i zeger i prljave totmasti.I masnomije na izlazu rucice brzina od prednjeg mjenjaca sta se tu radi?

E nemam ti pojma, ja ti imam istog, danas sam malo vozil, nigdje nije mastan stvarno, luft na zglobu imam i ja. E dečki izgleda da bum moral kod ortopeda da mi skrati koljena i noge, pa to je traktor za niske muže iako nisam ni ja visok, samo 185 cm, a moram micati koljena kod svakog skretanja.... Bem ti brzine i njihovo šaltanje poludim dok pogodim, ve vidim utore gdje skoči ona kuglica a prakse nema....

Dakle dečki iz svega zaključenog (zajebancije oko usklađivanja brzina kod 6x6) dobro bi bilo da nabavim zadnju trap, ali da iz nje napravim zadnji kraj kao transporter od kojeg je poslao sliku firemanpeter. odšrafim samo zadnji kraj (sadašnji) maknem i prišarafim zadnji kraj s prikolicom. naravno produljenje nosača i kardana te izrada šasije prikolice mi ne gine... a ako imam hidrauliku kao što imam samo mi fali razvodnik i kiper cilindar mogao bi i kiper napraviti...

ŠTO je BOLJE prijatelji moji?

GROFE gdje si ostal sa slikama? :scratch:scratch Opet negdje :partyman: :partyman:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Znali neko kako da rijesim luft na zglobu na mom PE18,na zglobu kroz koji prolazi kardan ima malo lufta?Samo ima dvije gumice na dva kraja i zeger i prljave totmasti.I masnomije na izlazu rucice brzina od prednjeg mjenjaca sta se tu radi?

Imam ja predlog kako bi ali nisam još to radijo.

Ovaj zglob je kod PE 18 dosta jednostavno napravljen. Moglo bi se kod tokara napraviti nov. Kolko sam ja gledao taj je zglob od željeza otokaren i nije ljevani gus ili nešto slično. Sve je na njega onda navareno. Zbog svega toga mislim da bi se moglo napraviti repliku. Ima nešto posla ali ne toliko puno.

Kod stalih TV je zglob od sivog ljeva i običajno se ovak napravi. Zglob se rastavi, otokari- poravna oba dva djela da su opet okrugla. Onda se otokari piksu za mjeru koliko se prije otokarilo, što fali materiala. Tu se piksu onda stavi u zglob.
Sad kod tebe je zglob iz tanjeg materiala i ako bi se pravilo na ovaj način, neznam ako bi ostalo dosta materiala (debeljina stjene) ako se poravna i onda piksira. Da se nebi previše sve oslabilo. Razumeš. Možeš rastavit pa malo izmjerit koliko bi se on oslabil na ovaj način popravke. Vjerovatno bi se dosta oslabilo. A to i zavisi kolko je potrošen sad.


"Samo ima dvije gumice na dva kraja i zeger i prljave totmasti."
To ti opisuješ muški dio zgloba?
Gumice bi trebale bit zbog podmazivanja, da mast ostaje u zglobu.

"I masnomije na izlazu rucice brzina od prednjeg mjenjaca sta se tu radi?"
Znači pušta ulje oko osovine koja izlazi iz kučišta. Ako si to mislijo onda ti ne drži oring koji je u kučištu oko te osovine ručice. Znači treba osovinu izvuči i promenit oring. Ali osovinu se sad nemože izvuči na vanjsku stranu. Dalje znaš šta ti onda preostaje.
 
Posljednje uređivanje:

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
A mozes i da nalijes varom celi muski dio i onda to otokaris.
Mislim da neki clan ovog foruma je to radio
evo njegove slike:
tomo-vinkovic-tokarenje-navarenog-dijela_15057894_15057909_15058004.jpg


I zenski dio ishonujes da se poravnja
tomo-vinkovic-ravnanje-rupe-specijalnom-busilicom_15057894_15057909_15058007.jpg


ovo je zglob nekog 420 al ist je princip i kod pe18
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Moglo bi se tako pa nebi trebalo pisirat ali kod PE 18 je tanka stjena ženskog djela pa da se nebi previše oslabilo. Zavisi sad koliko bi trebalo poravnat, skinut materiala. Ako se nebi puno oslabilo onda nema problema ili piksa ili varenje ali piksa je vjerovatno brže napravi.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Dakle dečki iz svega zaključenog (zajebancije oko usklađivanja brzina kod 6x6) dobro bi bilo da nabavim zadnju trap, ali da iz nje napravim zadnji kraj kao transporter od kojeg je poslao sliku firemanpeter. odšrafim samo zadnji kraj (sadašnji) maknem i prišarafim zadnji kraj s prikolicom. naravno produljenje nosača i kardana te izrada šasije prikolice mi ne gine... a ako imam hidrauliku kao što imam samo mi fali razvodnik i kiper cilindar mogao bi i kiper napraviti...

ŠTO je BOLJE prijatelji moji?

GROFE gdje si ostal sa slikama? :scratch:scratch Opet negdje :partyman: :partyman:

Znaci ti zelis da uzmes taj zadnji trap i na njega napravis prikolica kao sta ima onaj transporter. Kada ides u suma otkacis sadasnji zadnji kraj i zakacis zadnji trap sa prikolica koi ces uradis.
Imaces i traktor i transporter, jel tako? Samo menjas sta ti odgovara?

Dobra ti je i ova ideja, :supz:, meni se vise dopalo da vidim da nekog uradi 6x6 na PE-18:D
Ovako bi ti bilo najednostavnije moguce, ali meni se vise svigja 6x6, imao vi beci mogucnosti;)
Ako radis to ja bi ti preporacao da uradis i kiper, AKO MORAS TOVARATI, NEMORAS RASTOVARATI...
Ostaje ti samo da resis produzetak. Osovina kardana... imaces dobar posao...

Pozdrav...
 
M

mjic.micko

Guest
Muski dio zgloba je izgleda na oko dobar i na sebi ima kanale za totmast,a zenski mi ne izgleda bas okruglo a ijedna gumica je ostecena,imam cicu bravara koji radi u zeljezari Elvako u Bijeljini pa cu vidjet sa njim da mi napravi novi zenski dio a gumice sam veceras sazno da ima u Loznci u srbiji toje od mene 15km firma koja pravi takve stvari po uzorku pa bi i onu sa rucice od mjenjaca napravio nevjerujem da je to skupo puno.Mrga ako budes pravio transpoter onda ti netreba izlazno vratilo sa zupcanikom bili ga prodao?
 
M

mjic.micko

Guest
A sta mislite,ako nije mnogo osteceno, da piksnujem samo krajeve onda ga nebi mozda puno oslabio?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
A sta mislite,ako nije mnogo osteceno, da piksnujem samo krajeve onda ga nebi mozda puno oslabio?
Ako piksuješ samo krajeve onda če se još brže potrošit nego do sad jer če se oslanjat na manju površinu.

Ako ti je čiča bravar nek ti on pogleda, izmjeri i da svoj prijedlog. Koje su ti mogučnosti več znaš, isto i prijedloge. Ako ti je on bravar sredičete to na novo, otokarite vanjski dio nov, zavarite gore ono što treba i piči. Trn bi ja svejedno otokarijo jer to nije mnogo posla, da je 100% ravan. Ma vidjet češ šta če ti čiča reči, ako radi u željezari tamo ima majstora kolko očeš pa če valjda smislit najbolje rješenje.

Ove se gumice- oringe ne isplati radit po uzorku. Trebale bi bit po standardu, a te su za male pare. A radnja po uzorku :scratch običajno je skuplja.
 
M

mjic.micko

Guest
Upravu si njima to u firmi je nista naspem im flasu rakije i nek prave a za gumice si upravu one moraju od neceg pasat sve su te mjere u nekom standardu.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ljepotan 732 od mog poznanika kada ga sredi g. Filipan... a da ga vidite tek u živo...
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    50.7 KB · Pregleda: 364

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
To mu je Hittnerova hauba, dobar je. Imaš li još koju sliku? Koje su mu firme gume gore?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
To mu je Hittnerova hauba, dobar je. Imaš li još koju sliku? Koje su mu firme gume gore?

Nemam ti više slika, to mi je jedina. Znam samo da je prerihtaval rezervare nafte i ulja te je i drukčiji raspored ostale periferije po traktoru. Za gume bum pital, a zašto te baš te gume zanimaju?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ma nisam takvog(kao što ima GROF) rastavljal pa neznam ja sam to pokušaval na 420 i tamo sam stavil blokadu na obe osovine i zblobi na oba rukavca (kao kod CARMIX-a)tako da mogu "bočno vozit" i krvžno vozit.TV je prelagan da polomi prenos i premale su razlike ali u kombinaciji sa prikolicom moral sam napravit između TVai prikolice tu kompenzaciju.

BERTOLINI daj molim te baci slike tog tomice i pogonske prikolice... baš me interesira a i sve ostale forumaše koliko ja znam...
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Znaci ti zelis da uzmes taj zadnji trap i na njega napravis prikolica kao sta ima onaj transporter. Kada ides u suma otkacis sadasnji zadnji kraj i zakacis zadnji trap sa prikolica koi ces uradis.
Imaces i traktor i transporter, jel tako? Samo menjas sta ti odgovara?

Dobra ti je i ova ideja, :supz:, meni se vise dopalo da vidim da nekog uradi 6x6 na PE-18:D
Ovako bi ti bilo najednostavnije moguce, ali meni se vise svigja 6x6, imao vi beci mogucnosti;)
Ako radis to ja bi ti preporacao da uradis i kiper, AKO MORAS TOVARATI, NEMORAS RASTOVARATI...
Ostaje ti samo da resis produzetak. Osovina kardana... imaces dobar posao...

Pozdrav...

Ili ako ode na oranje moze ovako:
gxfD9X0.jpg
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
BERTOLINI daj molim te baci slike tog tomice i pogonske prikolice... baš me interesira a i sve ostale forumaše koliko ja znam...

Prikolica-poluprikolica i prenosi su davno završili u Sloveniji u okolici Lendave.O tome sam već pisao .I mam projektnu dokumentaciju i zahtjeve za zaštitu patenta ali to još ni za javnost i to sam već spomenul.Objasnil sam kako funkcionira prenos kako spojiti osovine.Mislim da sam to objasnio prilično razumno i ne sve odjednom da se bolje razumije.Ako koji dio treba objasnit bolje ni problem.To sam izveo na 420 i sa djelovima420i418.Traktor je imao" hidroulično križno upravljanje "+mehaničko zglobno radi vožnje bočno.Taj mehanizam imam doma i kad dođe ponovo na red montaže bit će slikan.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
.Traktor je imao" hidroulično križno upravljanje "+mehaničko zglobno radi vožnje bočno.

Kuzim kako bi radilo to hidraulicno upravljanje za kruzno vozenje, kuzim kako bi radil taj mehanizam za bocno vozenje, svaka ti cast, stvarno si pun ideje:supz:.
Ali nikako mi ne ulazi u glava kako si iskombinirao ti 2 mehanizmi da bi radili zajedno na isti traktor :madmana:, jel moze samo to da pojasnis malo?
I od cega si upotrebio taj mehanizam za bocno vozenje, jel od IMT ili se varam?
Pozdrav...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh