• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
ehhe Otprilike sam rekao pet nako ..ali sigurno je više .jer san pita za masu za traktor tomu vinkovića ,....najkvalitetnj..pa vidi na slici nako oprilike...

Ona žica što ide sa - pola na šasiju traktora je 4 mm2 100%
jer vidim debljinu žice. Tamo je trebalo biti nekoliko puta deblja žica...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
i tako par puta palija gasija da razradin anlaser.. i stas ovu bateriju od 75 Ah moran vratit golfu. i tako --đava mi neda mira ja uzea onu od 45 As s renola 4 i zavergla i upali .ali se vidi veeeelika razlika tek upali nakon 3-4 sekunde ...
i tako san ga palija par puta... kad jedan put nece .. malo zaleti pa stane... kad ja rukon vratin malo nazad on o di se pali konopom i stisnem dugme i opet upali...sigurno zbog toga što nije ima okretaja za uvatit snagu ... i tako sam ga sad ostavio sa tim od 45 Ah..

Meni brine zdravje anlasera:roll:, ono malo zaleti pa stane...sutra ujutro nece upalit sigurno sa tog akumulatora...
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Meni brine zdravje anlasera:roll:, ono malo zaleti pa stane...

ma nije to do anlasera to ti ej do baterije od 45 Ah..i to šta je sta sta je zbog toga šta je bija blizu face kada je klipnajvisje a 45 Ah nemože ništa..sa onom od 75 uopce nama problema

zbalija baš idem šublerom izmjerit debljinu....
 
E

emir

Guest
pozdravljeni ljubitelji tome vinkovica zanima me koja je original boja tome 420 serija hvala unaprijed
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Izmjereno .. digitalnim šublerom 7,5 ..a sad mal osan stiska pa je negdi oko seda n..ili tak o.... a slika te sto posto vara jer je suzivana na 800 pixela.... pa nevirujen da mi je covik u splitu da shebanu žicu???:?:?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Izmjereno .. digitalnim šublerom 7,5 ..a sad mal osan stiska pa je negdi oko seda n..ili tak o.... a slika te sto posto vara jer je suzivana na 800 pixela.... pa nevirujen da mi je covik u splitu da shebanu žicu???:?:?

I dalje je to malo, barem 16 mm2
 
T

tuaregr10

Guest
e ovako ljudi
na pe-18 ne znam da li ce izdrazati duple gume ali na tomeku 420 i ostalima sigurno ce izdrzati,dakle ako bih ja to radio na svom traktoru,duple gume bi stavio samo nazad,i tako dobio na stabilnosti traktora,dakle ne bi puno skodilo prenosu,dakle dvije njegove gume 6.0x16,njhov gazni sloj kad se sabere opet nije siri od balonki ili ovh guma sto su stavljane na komunalne traktore,dakle nema tu sta da skodi,opet bi rasteretio zadnji kraj jer ga najvise pritiska prikolica,volan bi bio tezi ali bi se dao okretati,i naravno ne bi niko stavljo duplu gumu sa dobrom ripnom nego neku losiju jer je ona ipak ti sam radi stabilnosti i rasterecivanja glavne gume,naravno pri nekim tezim poslovima kao sto je oranje,ili npr vuca balvana gume bi se skidale,a kod npr drljanja,grabljenja,transporta,ovakva kombinacija je mislim idealna

evo par slika


Uploaded with ImageShack.us
07042010132.jpg

07042010133.jpg

07042010134.jpg

07042010131.jpg

Fora Tomek izgleda sa duplim kotačima :D, baš zanimljivo. Sigurno da je stabilniji sa duplim kotačima :fball:.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Fora Tomek izgleda sa duplim kotačima :D, baš zanimljivo. Sigurno da je stabilniji sa duplim kotačima :fball:.
prijatelj ima isti takav ali sa sve cetri duple gume i naravno hidro volan,mogu samo reci da mu je traktor ko avion,i tako skoro nema sanse da ga prevrnes,moram to slikat...
usput ,zna li mozda netko cemu sluzi ovaj prikljucak na tome tv-u???
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
a vidtit cu ovi dana prominit ak one u ponedijak ..kupit drugu u splitu ...
žao mi je ali neko mora biti i suprotan imam osjećaj da je stopica 25 / 35 mm2 kabel istina možda prefrknut ali kvadratura po mome bi bila 25 mm2 jer je debljina sličnija plusovom kabelu vjerojatno 35mm2 nego plavoj zici koja je vjerojatno 4 mm2 mislim da je sve u redu samo dobro zategnuti vijčane stopice

 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
žao mi je ali neko mora biti i suprotan imam osjećaj da je stopica 25 / 35 mm2 kabel istina možda prefrknut ali kvadratura po mome bi bila 25 mm2 jer je debljina sličnija plusovom kabelu vjerojatno 35mm2 nego plavoj zici koja je vjerojatno 4 mm2 mislim da je sve u redu samo dobro zategnuti vijčane stopice


Plava žica je 3 mm2 ...... a slicni su kabeli ..a štaš-...
 
M

mjic.micko

Guest
Znali neko koje ulje ide u pogon freze treba da naspem novo zamjenio sam lezajeve na njoj i semeringe pa da bar naspem i novo ulje ali neznam koje je fabrika sipala i pitanje za edu posto je on iz BiH gdje da nadjem ulje za dferencijal u katalogu pise da ide hipenol 85w140 ovi nasi ne proizvode to ulje
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Plava žica je 3 mm2 ...... a slicni su kabeli ..a štaš-...

tri kvadrata koliko ja znam ne postoji ima
1,5 , 2,5 , 4 , 6 , 10 , 16 , 25 , 35 , dalje ti nije bitno , pogledaj dali što piše na onoj stopici na masi možda i piše ,

 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
tri kvadrata koliko ja znam ne postoji ima
1,5 , 2,5 , 4 , 6 , 10 , 16 , 25 , 35 , dalje ti nije bitno , pogledaj dali što piše na onoj stopici na masi možda i piše ,


ajme ajme ajme ajme... :x:x:x:x

Ona plava žica to je žica koja ide do pšrekidaća i ona je 3 mm2 to san sto posto siguran i nisan bezveze platija 500 kuna šubler(pomično mjerilo) da mi ne ocita tri milimetra.... a ona crna(od minusa) je kupljena odvojeno od klema... i ona je presjeka 7,5 ..sad jesan li ja nju malo stiska maka taka ..tu se vrti sad jeli 6,7,8 tu je negdi .... :D
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh