• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
ajme ajme ajme ajme... :x:x:x:x

Ona plava žica to je žica koja ide do pšrekidaća i ona je 3 mm2 to san sto posto siguran i nisan bezveze platija 500 kuna šubler(pomično mjerilo) da mi ne ocita tri milimetra.... a ona crna(od minusa) je kupljena odvojeno od klema... i ona je presjeka 7,5 ..sad jesan li ja nju malo stiska maka taka ..tu se vrti sad jeli 6,7,8 tu je negdi .... :D

Posudit ću Ti ja mikrometar.
Površina kruga se ne mjeri mego računa.rxrx3,14.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Izmjereno .. digitalnim šublerom 7,5 ..a sad mal osan stiska pa je negdi oko seda n..ili tak o.... a slika te sto posto vara jer je suzivana na 800 pixela.... pa nevirujen da mi je covik u splitu da shebanu žicu???:?:?

ako je 7.5mm onda je oko 16mm2 - evo ti pdf i pogledaj pod PF kablove na cetvrtoj stranici
http://www.brodomerkur.hr/Portals/0/docs/CjENIK srpanj 2009.pdf
i mislim da je to sasvim dovoljno za tomicu posto nije neki strasni potrosac,al naravno da je bolje ak je deblje...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ajme ajme ajme ajme... :x:x:x:x

Ona plava žica to je žica koja ide do pšrekidaća i ona je 3 mm2 to san sto posto siguran i nisan bezveze platija 500 kuna šubler(pomično mjerilo) da mi ne ocita tri milimetra.... a ona crna(od minusa) je kupljena odvojeno od klema... i ona je presjeka 7,5 ..sad jesan li ja nju malo stiska maka taka ..tu se vrti sad jeli 6,7,8 tu je negdi .... :D

ako je tako onda nisam u pravu znaći nije 3 mm2 nego fi 3 mm = 2,5 mm2 , a ona crna fi 7,5 mm = 6 mm2 , a to je premalo trebalo bi metnuti 25 mm2

 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
ako je tako onda nisam u pravu znaći nije 3 mm2 nego fi 3 mm = 2,5 mm2 , a ona crna fi 7,5 mm = 6 mm2 , a to je premalo trebalo bi metnuti 25 mm2

fi 7.5mm =cca 16-25mm2 max
ja imam gore cca 50mm2 a to je oko fi 11-12mm
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
ako je 7.5mm onda je oko 16mm2 - evo ti pdf i pogledaj pod PF kablove na cetvrtoj stranici
http://www.brodomerkur.hr/Portals/0/docs/CjENIK srpanj 2009.pdf
i mislim da je to sasvim dovoljno za tomicu posto nije neki strasni potrosac,al naravno da je bolje ak je deblje...

E kad si već spomenuo pf kablove.. ..jesu li to ovi kablovi koji su motani (nadam se da ma razumješ jer neznan kako bi ti reka..... )
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
E kad si već spomenuo pf kablove.. ..jesu li to ovi kablovi koji su motani (nadam se da ma razumješ jer neznan kako bi ti reka..... )
e sad za te nazive me mozes objesit al ni ja ih neznam ,kolko znam pf je meka zica tj vise tankih niti u jednom snopu a za ovu punu se ne mogu sjetit kak se zove... prokleti alkohol...:drinkers:
 
T

tomo 730

Guest
Znali neko koje ulje ide u pogon freze treba da naspem novo zamjenio sam lezajeve na njoj i semeringe pa da bar naspem i novo ulje ali neznam koje je fabrika sipala i pitanje za edu posto je on iz BiH gdje da nadjem ulje za dferencijal u katalogu pise da ide hipenol 85w140 ovi nasi ne proizvode to ulje

druze,,,kod nas je w90 ili kako oni kazu "devedesetka" zamjenila ta ulja najbolje,,u sve mjenjace se sipa,,a lako se moze nas...
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
e sad za te nazive me mozes objesit al ni ja ih neznam ,kolko znam pf je meka zica tj vise tankih niti u jednom snopu a za ovu punu se ne mogu sjetit kak se zove... prokleti alkohol...:drinkers:

e pa mene i zanima ta vrsta žice.. ok hvala na odgovoru
 
T

tuaregr10

Guest
prijatelj ima isti takav ali sa sve cetri duple gume i naravno hidro volan,mogu samo reci da mu je traktor ko avion,i tako skoro nema sanse da ga prevrnes,moram to slikat...
usput ,zna li mozda netko cemu sluzi ovaj prikljucak na tome tv-u???

Taj priključak služi za "drljanje" njiva :fball:. Priključkom se drljaju njive u proljeće da bi se njiva poravnala od krtičnjaka i očistila od starih trava koje su ostale od prije :arrow:. Nakon toga se i lakše kosi trava, kada za to dođe vrijeme :D.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Znaci 85w140 ako ga uspijem nac moram se raspitat ko drzi INA Zagreb ulja oni imaju to ulje,
Pa ne proizvodi samo INA to ulje. I drugi proizvođači ga rade. Bitno ti je da tražiš "ulje za hipoidne zupčanike" i da poštuješ gradaciju (viskozitet).
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Taj priključak služi za "drljanje" njiva :fball:. Priključkom se drljaju njive u proljeće da bi se njiva poravnala od krtičnjaka i očistila od starih trava koje su ostale od prije :arrow:. Nakon toga se i lakše kosi trava, kada za to dođe vrijeme :D.

ja krticnjake ravnam s roto kosom....:oops:
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Taj priključak služi za "drljanje" njiva :fball:. Priključkom se drljaju njive u proljeće da bi se njiva poravnala od krtičnjaka i očistila od starih trava koje su ostale od prije :arrow:. Nakon toga se i lakše kosi trava, kada za to dođe vrijeme :D.

Znači, dobro sam ga procijenio. Moj susjed ima za tu namjenu drljače napravljene od lanaca sa dužim i kračim zupcima. Napravljene su za stočnu vuču, ali ja sam ih koristio sa Tomekom. Problem je što ih ne možeš dići, ali mislim da rade bolje od ovih.
 
M

mjic.micko

Guest
Pa ne proizvodi samo INA to ulje. I drugi proizvođači ga rade. Bitno ti je da tražiš "ulje za hipoidne zupčanike" i da poštuješ gradaciju (viskozitet).

Optima ne proizvodi samo do 90 tako isto i srbijancia tako da stose tice ex Yu sa tom viskoznosti 85w140 samo INA proizvodi a velika je razlika izmedju 90 i tog 140 ja sam lajik za te stvari ali je po gustini stose kaze odoka duplo gusce,naci cu ja njega mora neko da drzi hrvatska ulja samo treba malo provozat se po prodavnicama
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Optima ne proizvodi samo do 90 tako isto i srbijancia tako da stose tice ex Yu sa tom viskoznosti 85w140 samo INA proizvodi a velika je razlika izmedju 90 i tog 140 ja sam lajik za te stvari ali je po gustini stose kaze odoka duplo gusce,naci cu ja njega mora neko da drzi hrvatska ulja samo treba malo provozat se po prodavnicama
OK! Ti znaš kakvo je stanje na tvom tržištu.:partyman:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Optima ne proizvodi samo do 90 tako isto i srbijancia tako da stose tice ex Yu sa tom viskoznosti 85w140 samo INA proizvodi a velika je razlika izmedju 90 i tog 140 ja sam lajik za te stvari ali je po gustini stose kaze odoka duplo gusce,naci cu ja njega mora neko da drzi hrvatska ulja samo treba malo provozat se po prodavnicama

Ulje gradacije 90-140 ide samo u modela PE-18,
dok u novije modele (418>) ide SAE 90 i sve priključke koji imaju
kutni prijenos bito je da je ulje gradacije SAE 90 i da je za hipoidne zupčanike.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Kolega Bertolini kakv zazor trebaju imati igličasti ležajevi na osovini konusnog zupčanika diferencijala, ja koliko sam skužio ako je previše limova ispod ležaja može doći do loma kučišta prilikom pritezanja a ako je premalo ležaj će imati lufta a to ne smije, znači kad je osovina smontirana ne smije imati hoda naprijed nazad.

Baš sam danas naručio te instrument limove.
Tamo su konusni ležajevi.Ja ih stavim na 0,10mm.Važno je da korona ne pritišće pinjon.Tu stavljam zazor0,05-0,15.
 
M

mjic.micko

Guest
Ulje gradacije 90-140 ide samo u modela PE-18,
dok u novije modele (418>) ide SAE 90 i sve priključke koji imaju
kutni prijenos bito je da je ulje gradacije SAE 90 i da je za hipoidne zupčanike.

Pa utome i jest problem sto u mene i jeste PE 18 i pise da ide HIPENOL 85w140
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh