• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Nije mi jasno zasto u ti 2 traktora recimo PE-18 i 418 bi isle razliciti ulja u menjacu???
Pa to je menjac skoro ista konstrukcija:cry:
Sipaj ulje "90ka" i ne brini...
 
M

mjic.micko

Guest
Nije mi jasno zasto u ti 2 traktora recimo PE-18 i 418 bi isle razliciti ulja u menjacu???
Pa to je menjac skoro ista konstrukcija:cry:
Sipaj ulje "90ka" i ne brini...

Nije da je skoro isti vec isti tako da i meni nije jasno stosu sipali tako gusto ulje malo redje od taotne masti,ako ste vi svi sipali 90 ticu onda cu i ja da nebi sad ja izmisljo toplu vodu
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Nije da je skoro isti vec isti tako da i meni nije jasno stosu sipali tako gusto ulje malo redje od taotne masti,ako ste vi svi sipali 90 ticu onda cu i ja da nebi sad ja izmisljo toplu vodu

da li P 18 možda ima pumpu hidroulike u kućištu ? neznam samo pitam ?
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Baš sam danas naručio te instrument limove.
Tamo su konusni ležajevi.Ja ih stavim na 0,10mm.Važno je da korona ne pritišće pinjon.Tu stavljam zazor0,05-0,15.
:scratchNa koji način izmjeriš zazor?
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Nije da je skoro isti vec isti tako da i meni nije jasno stosu sipali tako gusto ulje malo redje od taotne masti,ako ste vi svi sipali 90 ticu onda cu i ja da nebi sad ja izmisljo toplu vodu

Pa skoro isti, ima male ali znacajne razlike.
Bolje gusto ulje, dobro su radili nekada, tko zna danas dali ulje koje kupis kao 90, je stvarno 90ka.
p.s, kada sam ja menjao ulje u menjaca na 821, u ulja sipao sam mast za podmazivanje 1kg, tako sta sam je najprvo zagrejao, nista mu ne skodi.

21, konusni zupcanik nemoze da pritisce tanjirasti, nego tanjirasti pritisce konusni ako ne ustimas sa instrument limove na diferencijala.
 
Posljednje uređivanje:
M

mjic.micko

Guest
da li P 18 možda ima pumpu hidroulike u kućištu ? neznam samo pitam ?

Punpa od hidraulike mu se nalazi pozadi ali na vani je spjena je zupcanicima sa zadnjim mjenjacem i diferencijalom tako da samo ta veza je unutra u ulju
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Punpa od hidraulike mu se nalazi pozadi ali na vani je spjena je zupcanicima sa zadnjim mjenjacem i diferencijalom tako da samo ta veza je unutra u ulju

nešto mi se motalo po glavi da njemu ne radi hidroulika dok se kotaći ne vrte pa sam to povezao da nije možda i ulje nije zajednićko , ok primio na znanje .
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ako ima jedan kardan za pogon ne dva kao noviji a što mu pokreće hidrouliku ako mu je pumpa pozadi ?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
ako ima jedan kardan za pogon ne dva kao noviji a što mu pokreće hidrouliku ako mu je pumpa pozadi ?

Mora biti reduktor u naprijed brzom ili sporom hodu da bi radila hidraulika. rikverc ne radi niti u leru. brzine prednjeg i zadnjeg trapa nebitne pa može traktor i vrtjeti na mjestu...

Bertolini ako bi to proširenje napravio na zadnjim kotačima postojećeg trapa kako si objašnjavao za pogonsku prikolicu onda bi bilo dobro? poluosovine na sadašnju traktorsku od nekog auta sa zadnjim pogonom, a na glavčine auta objesiti teret? znači kučište diffa objesiti na to i on je rasterečen?
 
G

GROF

Guest
Pozdrav svim forumašima!!!

Evo danas sam malo radio oko tome..hehe ...danas je taj svedi dan kad je na moga tomeka stavjena teko točka na i od električne instalacije...

.,a tomo i upali iz prve nakon 1-2 sekunde... nakon dvadeset kišnih,vručih,hladnih,šporkih nečistih,vlažnih godina za tomu napokon je pošteno upalija i zasja ko pravi mali-veliki div.... Nemate pojma koji je gušt cut to verglanje i kad upali

sutra cu stavit video na kojem ga palim i ostale đinđe tj još par slika di se bolje vidi....

Ocekujem komentar od većine forumaša a najviše od gospodina grofa

Skužajte ako ima koja greška .-... hvala svim forumašima na dosadašnjoj pomoči oko ovog rada i ostalih radova ... :drinkers::drinkers:

:D:D:D


., lipi pozdrav svim forumašima!

., veliki pozdrav mladome, vridnome forumašu i mom forumskome prijatelju Tomislav-u523!!!...
., ča pisat TI mogu?., dobro si to sklepal!., sve je bolje negoli na "palentu" palit!., a kako sam TI rekal - pisal?!., opreza nikada dosta pogotovo kada je struja u pitanju., za sekundu zapališ celi traktor!., kako su već forumaši pisali?, sve dobro još pregljedaj, dodaj sitnice ča falidu, popriteži, pošarafi, posavjetuj se sa pravim električarem da nebi bilo nismo znali!., sretno TI!

., evo samo još moj jedan komentar za ono gusto ulje ča se koristi za getribe tomica?!., to i takovo gusto ulje više se nedela u INI!., ta i takova ulja bila su jako dobra za sve tomice, odličan odnos podmazivanja cele transmisije., veliki problem sa tim i takovim uljem bil je po zimi., traktorić se jedva mogal pokrenut koliko je onda bilo uz gustoću i smrznuto., tako da se sa timi uljima prestalo podmazivat traktore i radne strojeve!.-

., aj Bog!, čitamo se ...
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
., lipi pozdrav svim forumašima!

., veliki pozdrav mladome, vridnome forumašu i mom forumskome prijatelju Tomislav-u523!!!...
., ča pisat TI mogu?., dobro si to sklepal!., sve je bolje negoli na "palentu" palit!., a kako sam TI rekal - pisal?!., opreza nikada dosta pogotovo kada je struja u pitanju., za sekundu zapališ celi traktor!., kako su već forumaši pisali?, sve dobro još pregljedaj, dodaj sitnice ča falidu, popriteži, pošarafi, posavjetuj se sa pravim električarem da nebi bilo nismo znali!., sretno TI!


., aj Bog!, čitamo se ...

Hvala na savjetima, uskoro kad riješim punjenje dolaze osigurači i ostale sihurnosne komponente
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Moram ja to još malo proućit ali mi nije jasno što se ima podešavat da konusni zupčanik ne pritišće tanjurasti u zadnjem diferencijalu, sa instrument limovima se napne konusni igličasti ležaj tako da kad se zašarafi kučište konusni zupčanik diferencijala nema lufta naprijed nazad i to je to, nikakvih instrument limova za podešavanje zazora između konusnog i tanjurastog nema.

DANOT je napisal:"21, konusni zupcanik nemoze da pritisce tanjirasti, nego tanjirasti pritisce konusni ako ne ustimas sa instrument limove na diferencijala. "sa njegovim navodom se slažem.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Mora biti reduktor u naprijed brzom ili sporom hodu da bi radila hidraulika. rikverc ne radi niti u leru. brzine prednjeg i zadnjeg trapa nebitne pa može traktor i vrtjeti na mjestu...

Bertolini ako bi to proširenje napravio na zadnjim kotačima postojećeg trapa kako si objašnjavao za pogonsku prikolicu onda bi bilo dobro? poluosovine na sadašnju traktorsku od nekog auta sa zadnjim pogonom, a na glavčine auta objesiti teret? znači kučište diffa objesiti na to i on je rasterečen?

Točno tako.
 
M

mjic.micko

Guest
Znali ko kolika je duzina nastavka poluosovine na frezi od 95cm,mozel se on kupit posebno ili ih moram pravit i jesul od punog gvozdja kao i poluosovine ili je supljo ako budem pravio da znam
 

Kv74

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
28
Dvoredna freza za TV

Pozdrav!interesuje me da li neko ima ovakvu frezu ili je bio u prilici da je vidi izbliza?sta mislite o njoj?dali bi moglo da se dodaju clanci i nozevi(kao kod klasicne freze) levo i desno(4clanka i 16nozeva) da bi se dobio efekat "normalne" freze?normalno,skinule bi se ove dve haube a stavila jedna,kao kod normalne freze
 
Posljednje uređivanje:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Pozdrav!interesuje me da li neko ima ovakvu frezu ili je bio u prilici da je vidi izbliza?sta mislite o njoj?dali bi moglo da se dodaju clanci i nozevi(kao kod klasicne freze) levo i desno(4clanka i 16nozeva) da bi se dobio efekat "normalne" freze?normalno,skinule bi se ove dve haube a stavila jedna,kao kod normalne freze

deseti put čitam,,,i nekontam o čemu se radi???
još uvek nisam siguran, al mislim da pričaš o ovoj frezi za međuredno frezanje, ili grešim?:scratch
slika je sa foruma...




Pozdrav Joe!:mrgreen:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pozdrav svima!


deseti put čitam,,,i nekontam o čemu se radi???
još uvek nisam siguran, al mislim da pričaš o ovoj frezi za međuredno frezanje, ili grešim?:scratch
slika je sa foruma...

Pozdrav Joe!:mrgreen:

Pročita san ja dvadeset puta nisan ništa skonta sen datraži neki odgovor...:rolfer::rolfer::rolfer::rolfer::rolfer::rolfer::rolfer:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Pozdrav!interesuje me da li neko ima ovakvu frezu ili je bio u prilici da je vidi izbliza?sta mislite o njoj?dali bi moglo da se dodaju clanci i nozevi(kao kod klasicne freze) levo i desno(4clanka i 16nozeva) da bi se dobio efekat "normalne" freze?normalno,skinule bi se ove dve haube a stavila jedna,kao kod normalne freze

Da možeš sravit "osovinu" kroz sve i noževa više nego na "običnoj" jer imaš dva hvatišta.Onda ju nesmiješ spustit do kraja jer će ić preduboko.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh