• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
taj i takav priključak je nekad u ponudi imao i tomo vinković za modele PE-18

Što mi je za raditi s tom kardankom? kolega Bertolini mi je izričito napomenuo da rasteretim kućište getribe jer je slabašno a kak ako mi bude prikolica pola tone?

Bemti ako ne i na 732 onda sam naje... ne kužim kolega kakav ti je to zupčanik?

A ovaj priključak mi se sve čini da je bio za prednju trap pe 18 a priključivao se umjesto sredine i naravno s ručkama jer ja tu ne vidim kardan koji se lomi na sredini da se može podignuti... ili se varam?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
to je bio priključak koji se je kopčao kako fraza za zadnji trap.
A služio je za među redno okopavanje kukuruza.
Prodavao se pod imenom "rotovar dvorednji 27 - 34 cm",
a uz njega se je kardan kupovao zasebno...

na 732 nema šanse da upariš ovajzadnji trap od PE-18
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
A ovaj priključak mi se sve čini da je bio za prednju trap pe 18 a priključivao se umjesto sredine i naravno s ručkama jer ja tu ne vidim kardan koji se lomi na sredini da se može podignuti... ili se varam?[/QUOTE]

pa vjerojatno se stavljal još kardanski priključak kak ide na standardnu frezu
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Bemti ako ne i na 732 onda sam naje... ne kužim kolega kakav ti je to zupčanik?

Ne ide na 732!
Onaj zupcanik je za ukljucuvanje kardan na PE-18, u prednji menjac se nalazi,mozda sam previse komplicirao stvare i glasno razmisljao.

Nego sta sam hteo rec, kod PE-18 taj zupcanik ima 14 zuba, a kod noviji serije 17 zuba, Kad bi ovaj zupcanik na slika bi imao 17 zuba, onda stima kardanka na 732 sa trap od PE-18, pri toa kao sta sam vec rekao moraces da vozis kardanka samo u 1,2,3-spora brzina, brze brzine zaboravis a so to i rikverca.


Uploaded with ImageShack.us
Jednostavno nista od kardanka na 732, dakle pripasi to na PE, trazi rukavci od transportera, mozda ces nac.

KV74, ja pretpostavjam da pogon na ova freza je preko lance.
Pozdrav...
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
E da mi je ovo naći u Hrvatskoj... kiolika je cijena?

Bertolini... bio sam danas na otpadu, ekipa traži za ono 100 do 150€ da se stavi na pogonsku prikolicu ali kad sam došao doma probam ja dignuti zadnji kraj koji mi je na paleti, pa to ima bez felgi i guma cca 150 kg a kad to stavim još (gume i felge)50 kg pa je to 200 kg i onda još gore šasiju od 100 kg i ove dijelove od auta još 50 kg? Pa to sama prikolica bude imala bez tereta cca 400 do 500 kg? da li je to stvarno potrebno? a da se ograničim na 500 kg tereta i ovu osovinu stavim skroz nazad pa je teret 50:50 zadnja osovina traktora: pogonska osovina prikolice?

Mislim sama prikolica mi bude preteška za taj jadni traktorić.

Djelovi od auta imaju max.20kg.Šasiju moraš ionako napravit jer nemaš gdje zakačit za traktora, nemaš gdje zakačit sanduk,nemaš gdje učvstit dif..Ako staviš kotače nazad moraš stavit hidrokipu ili "škare"to je dodatnih 50ak kg.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Što mi je za raditi s tom kardankom? kolega Bertolini mi je izričito napomenuo da rasteretim kućište getribe jer je slabašno a kak ako mi bude prikolica pola tone?

Bemti ako ne i na 732 onda sam naje... ne kužim kolega kakav ti je to zupčanik?

A ovaj priključak mi se sve čini da je bio za prednju trap pe 18 a priključivao se umjesto sredine i naravno s ručkama jer ja tu ne vidim kardan koji se lomi na sredini da se može podignuti... ili se varam?

Ne varaš se.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ne varaš se.

PA sve si mislim tko bi kontrolirao cijeli traktor a da ne "zaluta" kod prvog malog nagiba u red kukuruza ili neke redne biljke (za ratare inaće je ovo dušu dalo)

Dobio sam ideju za moju mio 620 ali s pasivnim elementima u obliku plužića
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
E da mi je ovo naći u Hrvatskoj... kiolika je cijena?

Bertolini... bio sam danas na otpadu, ekipa traži za ono 100 do 150€ da se stavi na pogonsku prikolicu ali kad sam došao doma probam ja dignuti zadnji kraj koji mi je na paleti, pa to ima bez felgi i guma cca 150 kg a kad to stavim još (gume i felge)50 kg pa je to 200 kg i onda još gore šasiju od 100 kg i ove dijelove od auta još 50 kg? Pa to sama prikolica bude imala bez tereta cca 400 do 500 kg? da li je to stvarno potrebno? a da se ograničim na 500 kg tereta i ovu osovinu stavim skroz nazad pa je teret 50:50 zadnja osovina traktora: pogonska osovina prikolice?

Mislim sama prikolica mi bude preteška za taj jadni traktorić.

Djelovi od auta imaju max.20kg.Šasiju moraš ionako napravit jer nemaš gdje zakačit za traktora, nemaš gdje zakačit sanduk,nemaš gdje učvstit dif..Ako staviš kotače nazad moraš stavit hidrokipu ili "škare"to je dodatnih 50ak kg.

Znači ako se napravi kako si rekao, onda pogon na sredinu šasije i ručni kiper da bude lakše?

Sutra idem u potragu za laganim limom za sanduk (imam u ponudi police za alat), moram i nabaviti dva izlaza na standardni kardan tako da između stavim klasični kardan s kuplungom od prikolice za gnoj (jedan ide na izlaz traktora, a drugi na ulaz zadnjeg trapa)

Da li postoji jeftinije rješenje ovo s kardanima i izlazima/ulazima? da li trebam ići na standardni kardan? mogla bi mi poslužiti ona sredina a volan maknem za sve to ali je već obećana :) :) :)

ima li netko glavčine s poluosovinama od zadnjeg trapa stari audi mercedes bmw? može i od prednjeg trapa pa bum imal više muke s adapter pločama i kraćenjem poluosovina...
 
Posljednje uređivanje:

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
mrga,ti se stvarno trudiš oko te kardanke,ali kolko vidim tu ima 100 problema,kako to napravit i kako se poslje stime služit,zar nebi bilo jednostavnije napravit ili nabavit prikolicu primjerenu mogučnostima tvog traktora,a onaj zadnji trap i ako imaš prednji, satviš traktorčić,malo ga urediš i prodaš.pokrit češ izradu ili nabavu obične prikolice i još zaradit
 
M

mjic.micko

Guest
Ne ide na 732!
Onaj zupcanik je za ukljucuvanje kardan na PE-18, u prednji menjac se nalazi,mozda sam previse komplicirao stvare i glasno razmisljao.

Nego sta sam hteo rec, kod PE-18 taj zupcanik ima 14 zuba, a kod noviji serije 17 zuba, Kad bi ovaj zupcanik na slika bi imao 17 zuba, onda stima kardanka na 732 sa trap od PE-18, pri toa kao sta sam vec rekao moraces da vozis kardanka samo u 1,2,3-spora brzina, brze brzine zaboravis a so to i rikverca.




Jednostavno nista od kardanka na 732, dakle pripasi to na PE, trazi rukavci od transportera, mozda ces nac.

KV74, ja pretpostavjam da pogon na ova freza je preko lance.
Pozdrav...

Onaj zupcanik se nalazi i naprijed i nazad i kako ti kazes ima 14 zuba ja , a sto se one freze tice moze na pe18 kade se rastavi na pola ili sa standardadnim prikljuckom za frezu pa nazad na izlazno vratilo,i ja mislim da je za pogon lijeve i desne strane koristen lanac bar tako bi ja uradio jer ne hvata veliku povrsinu sa nozevima, diferencijal 4/1 i to se napravi zgodno samo povadit trkace i blokirat polu osovine da bude kao na standardnoj frezi na krajeve stavit lancanike sa lancima par lezajeva i eto takve freze ako kome treba jer nevjerujem da ih ima u prodaji,ova stoje bila toje izuzetak, ja jos cekam za one nastavke za frezu sutra idem kod metalostrugara pa mi trebaju mjera za njih




Jebote pa sad nesto gleda pa ovo od mog zadnjeg mjenjaca vidis ja se nebi toga sjetio da izbacim ponovo za objasnjenje svaka cast mada sam sad dosao sa nekog rodjendana nije mi glava bas bistra ali nemoj te mi zamjerit
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Jeste tvoja je slika;)
Nemogu da izdrzim a da te ne pitam, jel ti traktor rastavljas u spavacoj sobi?
 
M

mjic.micko

Guest
Jeste tvoja je slika;)
Nemogu da izdrzim a da te ne pitam, jel ti traktor rastavljas u spavacoj sobi?

EH dobar si daje bogdo u spavacoj sobi vec se mrznem napolju,ta sam dio unio da slikam kad smo raspravljali oko mrgine prikolice posto nemam digitalni aparat da slikam pa sam sliko na kameru od kompijutera pa zato si ti mislio da sam ja perverznjak
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Eto prikolice zahvaljujući kolegi savorisu u temi Mehanička radionica ->pogon prikolice preko diferencijala

Bertolini sad mi je jasno kako je ovo jače od običnog zadnjeg trapa... vidim u sredini gdje je dif je getriba ista čak ima i osovinu za kardan van na izlazu pitam se zašto...

Al na cijeloj prikolici nisam vidio gdje mijenja čovjek brzine na zadnjoj trapi...

I pitanje je da li je pogonska prikolica ili zadnja polovica transportera..
 

Prilozi

  • slika-176480-2011-02-1298050202-velika.jpg
    slika-176480-2011-02-1298050202-velika.jpg
    49 KB · Pregleda: 1,278
  • slika-176480-2011-02-1298085461-velika.jpg
    slika-176480-2011-02-1298085461-velika.jpg
    46.2 KB · Pregleda: 635
  • slika-176480-2011-02-1298095810-velika.jpg
    slika-176480-2011-02-1298095810-velika.jpg
    49.4 KB · Pregleda: 587

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Eto prikolice zahvaljujući kolegi savorisu u temi Mehanička radionica ->pogon prikolice preko diferencijala

Bertolini sad mi je jasno kako je ovo jače od običnog zadnjeg trapa... vidim u sredini gdje je dif je getriba ista čak ima i osovinu za kardan van na izlazu pitam se zašto...

Al na cijeloj prikolici nisam vidio gdje mijenja čovjek brzine na zadnjoj trapi...

I pitanje je da li je pogonska prikolica ili zadnja polovica transportera..
po mojem je ovo zadnji kraj transportera jer nema prihvat za kuku na rudu nego ko da se srafi na zglob!?
 

ogulinac

Novi član
Tu od
19 Velj 2011
Poruka
20
I ja sve isto radim tj struju samo št je moj 523 ..aj javi dikod kako napreduju radovi

otišao mi je alternator...trebat će raditi vanjski...to prepuštam kolegi koji radi mehaniku...ja ću do tad svjetla,žmigavce....
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Eto prikolice zahvaljujući kolegi savorisu u temi Mehanička radionica ->pogon prikolice preko diferencijala

Bertolini sad mi je jasno kako je ovo jače od običnog zadnjeg trapa... vidim u sredini gdje je dif je getriba ista čak ima i osovinu za kardan van na izlazu pitam se zašto...

Al na cijeloj prikolici nisam vidio gdje mijenja čovjek brzine na zadnjoj trapi...

I pitanje je da li je pogonska prikolica ili zadnja polovica transportera..

Ovo je zadnja polovina transportera TV- 15 18. U stvari je to getriba zadnjeg trapa serije 400. Zbog toga ima i nastavak za kardan koji isto radi kao kod traktora. Ta serija nema menjača pozadi.
 
N

njoki

Guest
volan

bok forumaši, može malo pomoći,

Slučajno sam prolio UK ulje po volanu, pa mi je nakon nekog vremena popucala sva plastika i sad je opasan za ruke. Ukoliko netko ima neki volan da odgovara za Tomu serije 700 neka javi

hvala
 
M

mjic.micko

Guest
Odnio sam stricu nastavke da napravi,iso sam danas na otpad da kupim materijala a sto se tice duzine jutros sam mjerio kad se sastave svi elementi bez nozeva ima 55cm i dao sam mu jedan noz pa nek sabira i oduzima glavnom da pokriva tockove kad budem frezo
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh