• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
zbog rollbara?

povlačim primjedbu mislim da si bio u pravu šaljem sliku kada je uspijem skinuti nešto me za,,,a . cijeli tomica je orđiđi ovome što se vidi samo djelić ,
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Ovo je zadnja polovina transportera TV- 15 18. U stvari je to getriba zadnjeg trapa serije 400. Zbog toga ima i nastavak za kardan koji isto radi kao kod traktora. Ta serija nema menjača pozadi.
petre mislim da to nije getriba od serije 400 jer ak sam u pravu ona ima kod kardana 4 srafa i iznad jos 4 za kopcanje ruda od prikolice a mislim da je pe 18 imao samo 4 srafa pa se tu kopcao i kardan i kopca za prikolicu



ovo je serija 400 od pasqalija nemogu nac sliku zadnjeg kraja...



druga stvar-ovo crveno zaokruzeno mi lici ko nosaci za rucice od brzina



ko na ovoj prikolici od tranportera



jedino ako su imali i posebne diferencijale za transportere serije 400!? :scratch
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Ovakvu sam kupijo novu u trgovini sa greškom. Ma ko bi to pomislijo da prodavaju sa greškom.

Eto, ovo ispod je kako treba, bez greške. Da da nebude više dvoumice. Kome treba nek si isprinta i naljepi na traktor.

kr-tko-neki-foto_10744305_15646587_18423382.jpg

Evo i moja je gotova, prilagođena mojoj situaciji na kontrolnoj tabli. Još je treba zalijepiti dobrim silikonom.



Uploaded with ImageShack.us

Usput, čemu služi ovaj vijak iza AC-pumpe?



Uploaded with ImageShack.us
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
bok forumaši, može malo pomoći,

Slučajno sam prolio UK ulje po volanu, pa mi je nakon nekog vremena popucala sva plastika i sad je opasan za ruke. Ukoliko netko ima neki volan da odgovara za Tomu serije 700 neka javi

hvala

kupi novi kotač volana i problem rijšen.
u trgovinam sa dijelvima za traktore se da nači već za
80-tak kn, koliko dođe novi ne bi znao
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
nema potrebe za drugim diferencijalom, kad se prikolica veze za prednji kraj traktora a ne za zadnji....izmedju srednjeg zgloba TV-a i zadnjeg kraja ubacena ruda.....

Jesam spomenuo da trebam dotične dijelove auta sa zadnjim pogonom koji nema kruti diff dakle poluosovine s homokineticima i glavčine... dobro bi bilo sa 16" felgama?

Jesam spomenul da pizdim zbog jebenog snijega i hladnoće vani? htio bi to početi slagati a i na otpadima ljudima se neda kopati po snijegu i blatu...
 
T

tomo 730

Guest
Ispred prikolice se vidi i neki tomo al izgleda sa 4 kotača .

neznam samo sto su gume okrenute kontra,,:scratch
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
nema potrebe za drugim diferencijalom, kad se prikolica veze za prednji kraj traktora a ne za zadnji....izmedju srednjeg zgloba TV-a i zadnjeg kraja ubacena ruda.....
razumijem ja tebe ,al firemanpeter veli da je to vjerojatno diff od serije 400 a po mojem nije jer on ima iza 8 srafa a ne 4 ko ovaj na prikolici,iako to nema nikakve veze za ovu prikolicu...:partyman:
 
M

mjic.micko

Guest
Jesam spomenuo da trebam dotične dijelove auta sa zadnjim pogonom koji nema kruti diff dakle poluosovine s homokineticima i glavčine... dobro bi bilo sa 16" felgama?

Jesam spomenul da pizdim zbog jebenog snijega i hladnoće vani? htio bi to početi slagati a i na otpadima ljudima se neda kopati po snijegu i blatu...

Diferencijal od starijeg mercedesa nije kao klasicni dif. na njemu se nalaze poluosovine kau u auta sa prednjom vucom
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
neznam samo sto su gume okrenute kontra,,:scratch

imam ja jednog takvog bisera i u selu ,on je V profil gume na autu tako okrenuo da mu ima "bolji grip" tako dugo dok nile naletio na prvu mlaku na cesti i sletio u jarak...:rolfer:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
petre mislim da to nije getriba od serije 400 jer ak sam u pravu ona ima kod kardana 4 srafa i iznad jos 4 za kopcanje ruda od prikolice a mislim da je pe 18 imao samo 4 srafa pa se tu kopcao i kardan i kopca za prikolicu

Ova ručica koju si zaokružijo mi izgleda da je za kopčanje kipe tako da mislim da nije za šaltanje brzina. Onaj vijci za priključak se tako loše vidi slika da ne mogu ništa reči. Moguče je i to da je od onog pasqualija oriđi. I oni su radili transportere.

slika176480201102129809.jpg


Difi za seriju 400 i za transportere su bili jednaki.
 
M

mjic.micko

Guest
razumijem ja tebe ,al firemanpeter veli da je to vjerojatno diff od serije 400 a po mojem nije jer on ima iza 8 srafa a ne 4 ko ovaj na prikolici,iako to nema nikakve veze za ovu prikolicu...:partyman:

Na mom PE 18 ima nazad samo 4 sarafa a na seriji 400 neznam kako izgleda zadnji kraj ako vam nesto znaci,valjda ima neko seriju 400 pa nek kze kako izgleda,jeli ova prikolica fabricka ili je neko pravio?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Prikolica mislim da je fabrička ali ne vidi se dobro dif pa je sad težko tvrdit kome pripada prikolica. Da se vidi dif lako bi se to utvrdilo.
 
M

mjic.micko

Guest
Prikolica mislim da je fabrička ali ne vidi se dobro dif pa je sad težko tvrdit kome pripada prikolica. Da se vidi dif lako bi se to utvrdilo.

Jeli ta slika nadjena na internetu ili je neko od nas postavio ako je neko vec sliko nek ponovo brate mili pa da se lijepo vidi staje i kako je u detalje
 
M

mjic.micko

Guest
Staje ovo sunce ti poljubim jel ovo od transportera zadnji kraj
 

Prilozi

  • cudo.jpg
    cudo.jpg
    15.1 KB · Pregleda: 891

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Ova ručica koju si zaokružijo mi izgleda da je za kopčanje kipe tako da mislim da nije za šaltanje brzina. Onaj vijci za priključak se tako loše vidi slika da ne mogu ništa reči. Moguče je i to da je od onog pasqualija oriđi. I oni su radili transportere.

slika176480201102129809.jpg


Difi za seriju 400 i za transportere su bili jednaki.
ja sam sa ovim zaokruzenim mislio na ona dva flaha cca 20cm ispred te rucke za kipu ak sad razumijes na sto mislim,to mi izgleda ko nosaci za rucke od mjenjaca!?
evo i slike transportera i difa od serije 400 i ona 8 srafa kojh na ovoj prikolici gore nema a ova ih ima crveno uokvireno


 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh