• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vinogradnik

Član
Tu od
31 Lis 2010
Poruka
51
Original pogonska prikolica na traktoru Pasquali !


pogonska-prikolica-foto_17375817_17433319_18517197.jpg



pogonska-prikolica-foto_17375817_17433319_18517198.jpg



pogonska-prikolica-foto_17375817_17433319_18517199.jpg



pogonska-prikolica-foto_17375817_17433319_18517200.jpg



pogonska-prikolica-foto_17375817_17433319_18517202.jpg



Pozdrav !
 
G

GROF

Guest
Ja sam novi na ovofm forumu
imam traktor T V 420 i zanima me da li postoji rotaciona kosa za njega


., lipi pozdrav forumašima i forumskim prijateljima!

., lipi pozdrav i dobro nam došal novi članu Kolega!., rotaciona kosa za traktora tomu tv-420 postoji!., treba je samo kupit!!!

., forumski prijatelju siniša!, iskrene čestitke za tvoj proizvod vinogradske prskalice!, bitno je da sve funkcionira, da je sve isprobano, još popravit eventualno kakove sitnice - nedostatke i more šprica u finiširanje - bojanje - šminkanje!!!
., forumski prijatelju vinogradnik tomo!., fala TI za pokeljene slikice pogonske prikolice., nadam se da će našim forumašima sada bit lakše skontat kako bi to sve trebalo izgljedat ča se tiče kardana i prenosa pogona!., budemo se dogovorili za neki drugi dan., ni problema!.-

., ej rodjo i prijatelju VranićD!, fala za one slikice traktora tome ča si prikeljil sa njuškala., traktor je stvarno očuvan i sa frezom ni preskup., a uz slikice oglasa ima i video., svaka čast gazdi traktorića!.-

., ej prijatelju moj forumski danot!., ovo ča si ti predložil hidraulični volan od osobnoga auta mrcedesa., to je dobra stvar., ovo sam dosta puta vidil ugradjeno na tomicami, kako na oni mali, tako isto i na ovim većim., odlično je funkcioniralo, ljudi - gazde prezadovoljni., čak se usudim i pisat bolje negoli orginal!.-

., lipi pozdrav svimi forumašima!, aj Bog!, čitamo se ...
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
sto se tice servo volana
sigurno je bolje nego mehanicki,prvo sto te mehanicki ako nisi iskusan moze mlatnut u svakom trenutku i odbiti ti prste,npr u sumi kad zakacim trupce i kad ih dignem na hidrauliku,jedva pomjeram volan koliko je tezak,dakle sa dvije ruke ustanem sa sjedista i jedva nekako smotam,kad bi ga ugradjivo najbolje bi bilo da se uzme sva instalacija sa nekog dzipa jer je od njega mnogo jaca i nemas brige oceli sta otkazati,samo jedini problem je sto ta pumpa opterecuje vec onako slabasan motor,npr kod mene u dzipa nissan patrola ima servo volan i od njega bi najbolje je uzet,takav sistem sa ovog dzipa ugradjivali us ljud ina vece traktore kao sto je imt 558 i slicno,jer je stvarno jak a sam dzip je tezak 2.5 tone tako da,i kad okrecem volan u mjestu na nekoj malo tvrdjoj podlozi,osjeti se na motoru koji inace ima 4200 kubika,pa vi vidite kako ce to uticati na malog tomeka od 18ks i 800 kubika kad ga osjeti motor od 4200kubika i 124ks
najbolje bi bilo da se stavi glava volana od tamica,sigurno je duplo laksi nego orginalni,ne treba pumpa ne opterecujes traktor i sl

kolega vinogradar tomo
hvala ti na slikama prikolice,konacno nesto konkretno,da se vidi kako je sta uradjeno,ovak obi slino uradio za svog malog tomeka,ali prvo treba da se preradi pogon u difercijalu,da se preradi na sinkronizovani kardan,sto je lijpo po nekoliko puta objasnio vrjedni kolega bretolini,tako da ko hoce da radi kardanku na tomeka mogu mu pojasniti kako sta i naravno uz pomoc kolege bertolinija da jednom raskrstiom oko toga
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Moze 521 bes problema pokretati vuceni atomizer.
Pumpa na atomizer od 200 L, i pumpa na atomizer od 500L zahtevaju neka ista snaga za pogon, ili priblizno ista,rade jednaki pritisak, br. na dizne isti, razlika samo u rezervoara.

Hvala Danot na odgovoru!
 
T

tuaregr10

Guest
evo tri slike ovdje, ostatak cu postaviti u temi o nama....u dogledno vrijeme

dsc06410j.jpg


Svaka čast, traktor lijepo izgleda :prayer:, odlično je sređen :!:.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

mjic.micko

Guest
evo tri slike ovdje, ostatak cu postaviti u temi o nama....u dogledno vrijeme

Svaka cast ovo je steta istjerat u njivu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
daj poslikaj ak nije problem!
ARNO- prijatelj ima takav volan na 731 vec godinama i sluzi ga odlicno za sad ,jos nikad nije imao problema s njim,ja vjerujem da je puno bolje sa cilindrom al puno nas si to nikad nece moc priustiti jer vrijedi ko pola traktora,pogotovo kod nas koji imamo serije pe 18 il ko ja seriju 4xx :cry:

Evo čeka već 2mjeseca da izmjerim kut i hod ali mislim da će čekat barem još toliko.Prošlog sam ugradil a uzorak nisam napravil.Samo sam napravil dio za nagib i visinu.
DSC00352.JPG

DSC00351.JPG

DSC00350.JPG
 
M

mjic.micko

Guest
Neko je pito za rotacionu kosacicu
 

Prilozi

  • EA.jpg
    EA.jpg
    32.2 KB · Pregleda: 1,707

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki pa Pasquali uopće nije sličan u potpunosti tomi. na izlazu iz zadnjeg trapa vidim da je spojena prikolica na gornji kardan a ne na frezu dakle na prikolici nema šaltanja brzina... sinkronizirano je samo u onoj međukutiji usklađena brzina traktora s brzinom difa od prikolice.
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast, traktor lijepo izgleda :prayer:, odlično je sređen :!:.

Mašina,za gledat,,,i mogu slobodno reč,,,,jedna od ljepših,,,,a i kako se kaže,,,na ča tribaju ličit traktori,,,,nije sad da ga pereš svaki dan,,,,ali da budu kako se reče,,,malo gledani,,,,,..tvoj je čisti primjer ovega ča san napisa......:prayer::prayer::prayer:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Dečki pa Pasquali uopće nije sličan u potpunosti tomi. na izlazu iz zadnjeg trapa vidim da je spojena prikolica na gornji kardan a ne na frezu dakle na prikolici nema šaltanja brzina... sinkronizirano je samo u onoj međukutiji usklađena brzina traktora s brzinom difa od prikolice.

Stražnja desna guma ne stoji pravilno..mislin da je tu nešto kemijano
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Edosoko
Fino izgleda traktor. A ti ideš iz faksa kuči na odmor i eto za odmor našraviš jedan traktor :p

Vinogradnik tomo
Dobra je ova prikolica, malo težka ali dobra, jaka.
Koji tip Pasqualija ju vozi?
Jel možda znaš ako ima taj traktor sinhroni kardan?
 
M

mjic.micko

Guest
Imam problem jutros kad sam otiso da farbam motor imam sta da vidim oko njega fleka od ulja,bio je okrenut tako da lezi na zamajcu dok sam ga cistio od masnoce i tako sam ga i farbo,stoje jos cudnije ja saam ispustio ulje mada je tad bio veliki minus kad sam ispusto pa mi nije jasno otkud u njemu u opste ulje ali to je sad nebitno bitno je da neznam kako je izaslo ima trag kud je curilo kroz zamajac na neku rupu u kojoj je navoj urezan sta bi moglo biti kuda je procurilo ulje i kako da skinem zamajac ,odvrno sam onaj velii saraf na sredini i sad ga treba svuc sa osovine
 

vinogradnik

Član
Tu od
31 Lis 2010
Poruka
51
Vinogradnik tomo
Dobra je ova prikolica, malo težka ali dobra, jaka.
Koji tip Pasqualija ju vozi?
Jel možda znaš ako ima taj traktor sinhroni kardan?[/QUOTE]

Pasquali je tip 997 , od 30 ks , godište 1978 , ne znam kako misliš sinhronizirani kardan , ali za pogon prikolice ukopča kardan , koji je vezan na brzinu kretanja traktora , tako da je u tom slučaju i pogon prikolice sinhroniziran sa tom brzinom , tako mi je barem objasnio vlastnik .
 
M

mjic.micko

Guest
Edo jesil cito ovaj moj novo nastali problem sa curenjem ulja neznam staje u pitanju,jeli ima kaki semering na osovini na zamajcu i kako da svucem zamajac ?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh