• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Imam problem jutros kad sam otiso da farbam motor imam sta da vidim oko njega fleka od ulja,bio je okrenut tako da lezi na zamajcu dok sam ga cistio od masnoce i tako sam ga i farbo,stoje jos cudnije ja saam ispustio ulje mada je tad bio veliki minus kad sam ispusto pa mi nije jasno otkud u njemu u opste ulje ali to je sad nebitno bitno je da neznam kako je izaslo ima trag kud je curilo kroz zamajac na neku rupu u kojoj je navoj urezan sta bi moglo biti kuda je procurilo ulje i kako da skinem zamajac ,odvrno sam onaj velii saraf na sredini i sad ga treba svuc sa osovine

To sto ti tece ulje je semering ili brtva nosaca radilice
A za zamajcu treba ti ovo
Puller_Installed.jpg

http://www.moke.com.au/moke-tools/454-make-a-flywheel-puller
Ako nameravas pravit ovo gledaj da onaj veliki sarav u sredini bude sitnim navojem bas kako na slici, to ti kazem od iskustva;)
bas danas ja sam radio to, vadio sam radilicu
 
Posljednje uređivanje:
M

mjic.micko

Guest
To sto ti tece ulje je semering ili brtva nosaca radilice
A za zamajcu treba ti ovo
60_20061212.jpg

Ako nameravas pravit ovo gledaj da onaj veliki sarav u sredini bude sitnim navojem ;)
bas danas ja sam radio to, vadio sam radilicu

Aha na mom zamajcu imaju sa strane dvije rupe sa navojem Znaci u nji idu ovi mali sarafi a veliki u centralnu rupu,samo mi nije jasno kako to funkcionira,jeli veliki stoji amali se dotezu ili obrnuto,nesto se ne sjecam taj veliki jeli kontra navoj
 
M

mjic.micko

Guest
semering 45x62x10, stefan ti je stavio sliku sprave za svlacenje zamajca, onaj vijak sto drzi zamajac samo otpusti, da ti ne polomi noge kad zamajac iskoci

Edo nisam ti reko da je to LDA 100 jeli ta mjera semeringa za njega
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Aha na mom zamajcu imaju sa strane dvije rupe sa navojem Znaci u nji idu ovi mali sarafi a veliki u centralnu rupu,samo mi nije jasno kako to funkcionira,jeli veliki stoji amali se dotezu ili obrnuto,nesto se ne sjecam taj veliki jeli kontra navoj
Ne na te dve rupe, nego na one 6 rupe gde se nalazi remenica, veliki se zateze a mali gledas da budu na isto rastojanje zavrnuti
 
Posljednje uređivanje:
M

mjic.micko

Guest
E sad mije jasno hvala vam puno i znaci onaj saraf veliki sto sam ja skino da vratim samo da ne zavrxcem do kraja da nebi noge stradale,citamo se kasnije opet zove me drug na pivo
 

Kv74

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
28
Pozdrav svima!


deseti put čitam,,,i nekontam o čemu se radi???
još uvek nisam siguran, al mislim da pričaš o ovoj frezi za međuredno frezanje, ili grešim?:scratch
slika je sa foruma...




Pozdrav Joe!:mrgreen:

Danas isao da pogledam ovu frezu i razocarao se.nozevi su kraci cak i od nozeva za mutu,nozevi su iz jednog komada,u obliku slova C sa kvadratnim otvorom za postavljanje na osovinu a fiksiraju se navrtkom M18 ili M20,nisam siguran.covek inace prodaje i normalnu frezu pasquali,u kompletu sa traktoricem pasquali 15ks, na kojoj su nozevi puno veci,bar duplo,i sirine je 130cm.zna li neko koji krug opisuju nozevi kod normalne freze?pozdrav
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
kv74
originalni noževi su 20 cm,osovina je debela 7 cm.
noževi se montiraju ukošeno,tako da ti krug opisuje 40 cm
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Danas isao da pogledam ovu frezu i razocarao se.nozevi su kraci cak i od nozeva za mutu,nozevi su iz jednog komada,u obliku slova C sa kvadratnim otvorom za postavljanje na osovinu a fiksiraju se navrtkom M18 ili M20,nisam siguran.covek inace prodaje i normalnu frezu pasquali,u kompletu sa traktoricem pasquali 15ks, na kojoj su nozevi puno veci,bar duplo,i sirine je 130cm.zna li neko koji krug opisuju nozevi kod normalne freze?pozdrav

Pa onda izgleda, da je ova freza sa slike skoro nova - po istrošenosti noževa!
Evo raspon noževa na mojoj frezi, koja je širine 130cm koju tera TV7xx..a ja ga teram sa 18ks...do dubine koju može nositi traktor...



:weedman:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,691
ne ne....vijke M8 zavrnes u one rupe koje drze remenicu (ima ih 6 ali je dovoljno 3, svaka druga)
ako ti je problem napraviti radapciger, skini alnaser mlatni necim po zamajcu i gotova igranka



pe18....naravno da je ta mjera, zadnji je 55x72x10 (kao na poluosovini TV 73x) 45x62x10 je na poluosovini "malog" TV-a

isti ko na 3ld-450 od mtk-a specijala,baš ga danas promjenio,dođe ti u masivi u bjelovaru 20-tak kuna
evo kako je izgledala moja priprema za skidanje ploče....
i5tykh.jpg
 
Posljednje uređivanje:
M

mjic.micko

Guest
Sad kad skinem zamajac kako da dodjem do semeringa jeli moram otvarat motor ili moze sa vana ?
 
M

mjic.micko

Guest
Sta tije ovo nje to zamajac,sate strane je u mene lamela a sa drugu stranu je zamajac sa ventilatorom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
joe

kod mene je jako slična tvojoj,razlika je jedino što ima 6 nosača noževa i široka je 125 cm.takođe ju gonim sa 18 konja plus 1 hehehe
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pa onda izgleda, da je ova freza sa slike skoro nova - po istrošenosti noževa!

Joe, ja nikada nisam video ovakva freza u zivo, ali, zar ne bi trebalo i da su manji nozevi za razlika od obicna freza, ipak je nameneta za megjuredna obrada, unistila bi korovi...
Pozdrav:partyman:
 
M

mjic.micko

Guest
joe

kod mene je jako slična tvojoj,razlika je jedino što ima 6 nosača noževa i široka je 125 cm.takođe ju gonim sa 18 konja plus 1 hehehe

Pa jeli moze bez problema da tjera tu sirinu 18 KS
 
M

mjic.micko

Guest
Ih kako nisam znao ja vec dao da se naprave produzetci ja mislm da su i gotovi ka satavim bice oko 1m+/- 1cm ja s3e bojo da ne ce i to biti puno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,691
Sta tije ovo nje to zamajac,sate strane je u mene lamela a sa drugu stranu je zamajac sa ventilatorom
znam da nije..
tako je i kod mene ali sam ti dao jednostavan primjer kako napraviti pripremu da ga možeš skinuti...
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
micko , nemoj žalit,bit će ipak lakše traktoru, a napravi se sav posao sa 1 m,kao i sa večim
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Joe, ja nikada nisam video ovakva freza u zivo, ali, zar ne bi trebalo i da su manji nozevi za razlika od obicna freza, ipak je nameneta za megjuredna obrada, unistila bi korovi...
Pozdrav:partyman:
Neznam...ni ja nikad nisam video takvu frezu uživo!
Slika je sa foruma...i ja mislim da je prevelika za svoje potrebe - mislim na dubinu frezanja!

Pa jeli moze bez problema da tjera tu sirinu 18 KS

Lepo ti je rekao @Jozef - može jel nema druge...
Dubinu 20 cm nemože frezati...sem kad su idealni uslovi zemljišta, al to se retko ubode!
Obično 10-15cm...što je za moje potrebe dovoljno, nekad čak i previše - sve zavisi šta će se sijati i saditi!


http://www.youtube.com/user/joekikinda#p/u/2/5Rg4lAn7olw

http://www.youtube.com/user/joekikinda#p/u/18/Gkk4S7V5lMk
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pa jeli moze bez problema da tjera tu sirinu 18 KS

Ocigledno da moze jer TVjci na Jozef i Joe teraju, no:
Za motor 18ks i nije neki problem, reduciramo so manja brzina.
Freza 120-130cm je za veliki tomo-73X, ono sta se misli da prenos-transmisija kod mali i veliki tv je isti i nije tacno.
Kod veliki tv ima rasterecenje prenosa, dok kod mali TV recimo serija 400-500 nema.
Zato prenos kod mali tv koi tjera velika freza bi stradao tko zna koliko.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh