• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Pa onda izgleda, da je ova freza sa slike skoro nova - po istrošenosti noževa!
Evo raspon noževa na mojoj frezi, koja je širine 130cm koju tera TV7xx..a ja ga teram sa 18ks...do dubine koju može nositi traktor...



:weedman:

da mu nije puno to 130 ja sam sa 730 nosio 130cm i to mu je nekad bila puna kapa
 
M

mjic.micko

Guest
Jeli ovj plug iz domace radinosti ili fabricki,ja nemam plug pa bi mi odgovaro i ovakav na kacanje u tri tacke imam na traktoru vec napravljene poluge
 

Prilozi

  • default.jpg
    default.jpg
    2.9 KB · Pregleda: 1,361

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Sad kad skinem zamajac kako da dodjem do semeringa jeli moram otvarat motor ili moze sa vana ?

Moras da izvadis nosac radilice(dole na slici), odvrni tih 6 sarafa 17mm i izvuci nosaca, samo pazi da ne izvuces radilicu jer bice zajebano, onda kad sklapas moze da namazes onaj silikon za pravenje brtve, sretno :D

lda-100-foto_17377443_17433698_18521279.jpg

slikano iz unutrasnje strane
 
M

mjic.micko

Guest
Moras da izvadis nosac radilice(dole na slici), odvrni tih 6 sarafa 17mm i izvuci nosaca, samo pazi da ne izvuces radilicu jer bice zajebano, onda kad sklapas moze da namazes onaj silikon za pravenje brtve, sretno :D

bila slika
slikano iz unutrasnje strane

Hvala cu da probam,jedan probo pa se usro hahah
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Jeli ovj plug iz domace radinosti ili fabricki,ja nemam plug pa bi mi odgovaro i ovakav na kacanje u tri tacke imam na traktoru vec napravljene poluge

imam ja tomin plug orginal jednobrazni za prodat pa ako ti treba
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Jeli ovj plug iz domace radinosti ili fabricki,ja nemam plug pa bi mi odgovaro i ovakav na kacanje u tri tacke imam na traktoru vec napravljene poluge

jeste...domaca radinost...
 
M

mjic.micko

Guest
Sad samprobo neki snimak da prebacim vezano za plug pa mi ne ide ali sam skuzio da je to Joe tvoj plug za oranje pa me interesuje jesil ono pravio i ako jesi od cega si koristio daske
 
S

siniša

Guest
odgovor

pozdrav...........
da odgovorim na postavljena pitanja.......
Arno-razmak nije veliki jer je sama šprica teška oko 65kg i poteznica je od IMT533 s kojom reguliram špricu da ravno stoji.
Šprica je u zraku oko 30cm od poda.
Plastična bačva je od tvrde plastike te je konstrukcija napravljena po njoj i nema velikog prostora da poskakuje. možda se na tim slikama to ne vidi.
Podnica je napravljena u križ.
Farbanje me tek očekuje.
Edosoko-pravi si majstor svaka čast.
Danot-pumpa je slo.proizvodnje STANE VREČEK i namjenjena je za motokultivatore i TV,a spojnice koje sam napravio napisao sam na nekoj prijašnjoj stranici foruma ali neznam kad.
GROFe-hvala na pohvalama forumski prijatelju.Kad si u blizini svrati na čašicu(ma na litru vina).
Pozdrav do sljedečeg puta........
 

Kv74

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
28
Joe, ja nikada nisam video ovakva freza u zivo, ali, zar ne bi trebalo i da su manji nozevi za razlika od obicna freza, ipak je nameneta za megjuredna obrada, unistila bi korovi...
Pozdrav:partyman:

I ja je vidim prvi put uzivo,nozeve nisam merio ali uporedjujuci normalnu i ovu frezu,nozevi prave krug oko 20-25cm,ne vise.jeste "nova",neupotrebljavana,original boja.a prenos na moticice je kardanski,tako vlasnik tvrdi,a meni nije jasno.namenjena je da se koristi,kada se paskvali rastavi,na prednjem delu,i to ima smisla zbog upravljivosti u kukuruzu,ima rucke koje se naknadno montiraju na prednji deo.sad razmisljam da se izbace oni nozevi sa osovinama i da provucem jednu osovinu kroz ona dva oslonca i postavim klasicne nozeve,samo neznam da li ce to izdrzati prenos ove freze,nije isto 16nozeva i 32noza
 
D

dalmatino

Guest


Uploaded with ImageShack.us

Dali netko zna koliki bi bio slobodni prostor između vrhova označenih noževa freze ako bi se skinuli prvi lijevi i prvi desni nož ( unutarnji )
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
a čemu bi to trebalo služiti kad se skine ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

mjic.micko

Guest
neznam koliko pokriva noz,55cm minus povrsina koju hvataju dva noza i to bi bilo to ako sam dobro razumio sliku,a stace ti pa sad to ?
 
D

dalmatino

Guest
neznam koliko pokriva noz,55cm minus povrsina koju hvataju dva noza i to bi bilo to ako sam dobro razumio sliku,a stace ti pa sad to ?

Znaš što mi je palo na pamet. U subotu sadim krumpir. Dao sam čovjeku da mi napravi zagrtač za krumpire. Napravio je, ali sutra moramo još nešto doraditi. Razmišljam tako danas dok sam bio u polju koja mi je alternativa ako zagrtač ne bude radio kako triba. Grablje su sigurna alternativa. Pade mi napamet dali bi valjalo nakon što napravim jarke i pomećem krumpire u njih, skinuti unutarnje nože, skiniti graničnik dubine i tako prijeći opet tim redom. Širina jarka u gornjem dijelu (najširem je oko 30 cm ) . Dali bi se tako smilo frezati? Dali bi se oštetili gomolji? Dali bi jarak bio dobro zatrpan?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Znaš što mi je palo na pamet. U subotu sadim krumpir. Dao sam čovjeku da mi napravi zagrtač za krumpire. Napravio je, ali sutra moramo još nešto doraditi. Razmišljam tako danas dok sam bio u polju koja mi je alternativa ako zagrtač ne bude radio kako triba. Grablje su sigurna alternativa. Pade mi napamet dali bi valjalo nakon što napravim jarke i pomećem krumpire u njih, skinuti unutarnje nože, skiniti graničnik dubine i tako prijeći opet tim redom. Širina jarka u gornjem dijelu (najširem je oko 30 cm ) . Dali bi se tako smilo frezati? Dali bi se oštetili gomolji? Dali bi jarak bio dobro zatrpan?

prekomplicirano i nesigurno , sastavi dva roščića u slovo V zakaći na širjem djelu traktorom i eto ti ralice za zagrtanje ako treba možeš malo i poteretiti
i to je to , a kanale napravi ako imaš neki ogrtač
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav svima!
Evo kao je kod meni izasao sveto pismo, odma sam ga isprintao za u slucaj iduci 3 dana da ne izgubim oci od kompjutera:prayer:, bolje e ovako...



Uploaded with ImageShack.us
Zbalija & ARNO,kvalitet je stvarno vrhunski, hvala vam sto ste se potrudili, i dali nam ovaj prirucnik:supz:

Tu je i bitna razlika od serije 400-500 VS 700:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
O razlozima smo vec govorili.
Pozdrav iz Makedonija:partyman:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh