• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Evo kako je to nekada izgledalo ,negdje prije sam komentirao GROF -ove slike u tvornici da se nevide radnici , nekada je slika bila drugaćija od radnika se nisu vidjeli strojevi





tomići su izlazili ko sa trake

ARNO stvarno svaka čast na ovim informacijama i na trudu koji si pokazao ovo zadnje vrijeme od ovoga priručnika šta si nabavijo i slikica sa ovim tekstom a imaš ti još nešto sigurno ako ne već ćeš ti nešto pronaći još jednom svaka čast majstore.
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Tv-420

., ej forumašu vridni naš ARNO!!!

., FALA!, fala TI doneba za ve slikice i za ovo štivo!
., fala dragome Bogu! da te mi ovdeka na forumu imamo!!!, da pokeljiš slikice za sve nas, pogotovo zame! ki sam zaljubljenik ti i takovi naši traktorićev!., ve slikice sa proizvodne trake dolazidu iz davne 1986. godine, kada je započela proizvodnja ovi mali žutića tv-420!, koga smo imali obitelj moja i ja!., eh te i takove godine!!!..., prijatelju ARNO!, daj kelji još ku slikicu da si filamo dušu pozitivnom energijom!.-

., aj Bog!., svaka TI čast i fala!, skidam ti kapu, onu PRAVU! onu LIČKU!...

Grofe moram te ispraviti TV-420 žute boje počela je proizvodnja 1984 (imao sam ga sam) ćak i možda 1983
 
G

GROF

Guest
Grofe moram te ispraviti TV-420 žute boje počela je proizvodnja 1984 (imao sam ga sam) ćak i možda 1983

., TOČNO!., upravu si!., proizvodnja serije tv-420 počela je; 1983.godine!

., ali ovi sa slikice su iz proizvodnoga porcesa godine gospodnje kako sam i napisal?!; 1986., razlika je bila u; svijetlima prednjim, žmigavcima na zadnjim blatobranima, dodan je sat; ampermetar i radni, pojačan je nosač rezervoara hidraulike, ugradjen je drugačiji rezervoar nafte, tijelo volana - stup napravljen je duži, ugradjujedu se manji tegovi, stavljene su drugačije bravice i ključ za paljenje, postavljena su ona dva lipa prekidača za paljenje svijetala ko ča je imal nekada fićo, ugradjuje se bolje sjedalo,...

., eto samo toliko sitnica! ke život značidu!

., aj Bog!., fala ti za ispravku, ali ja sam baziral godinu proizvodnje na vu slikicu ča je vridni naš forumaš ARNO zakeljil!., sve jedno fala!.-
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki kako napraviti osovinu sa dvije bočne adapter ploče da sve bude fixno a u sredini da budu ležajevi?

Nešto sam počeo raditi produžetke i oslonce za prikolicu naslonjenu na tome (a ne na diffu) kako mi je objasnio kolega Bertolini

Radi se o osovini koja bi bila između kotača i rukavca tj onog tanjura pakne a između po dva ležaja lijevo i desno te na tim kučištima ležaja kutija prikolice a diff samo pričvršćen za to....

dakle bočni adapteri bi trebali biti fixirani za osovinu kako bi se prenjelo gibanje a na ležajima bi se sve vozilo.... no mući me kako to izvesti...

Eto slike: crveno su ležaji na kojima bi se sve vozilo...

Slika 2: zeleno je kućište diffa, crveno je novo što treba napraviti... s ležajima
 

Prilozi

  • Bez naslova.jpg
    Bez naslova.jpg
    4.1 KB · Pregleda: 121
  • Bez naslova1.jpg
    Bez naslova1.jpg
    5.4 KB · Pregleda: 113
Posljednje uređivanje:

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Evo malo sitnih izboljšanja, nije nešto ali dobro dođe, mazalice za podmazivanje kugli i nova naljepnica.

picture.php


picture.php


picture.php
 
Posljednje uređivanje:

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Tv-420

., TOČNO!., upravu si!., proizvodnja serije tv-420 počela je; 1983.godine!

., ali ovi sa slikice su iz proizvodnoga porcesa godine gospodnje kako sam i napisal?!; 1986., razlika je bila u; svijetlima prednjim, žmigavcima na zadnjim blatobranima, dodan je sat; ampermetar i radni, pojačan je nosač rezervoara hidraulike, ugradjen je drugačiji rezervoar nafte, tijelo volana - stup napravljen je duži, ugradjujedu se manji tegovi, stavljene su drugačije bravice i ključ za paljenje, postavljena su ona dva lipa prekidača za paljenje svijetala ko ča je imal nekada fićo, ugradjuje se bolje sjedalo,...

., eto samo toliko sitnica! ke život značidu!

., aj Bog!., fala ti za ispravku, ali ja sam baziral godinu proizvodnje na vu slikicu ča je vridni naš forumaš ARNO zakeljil!., sve jedno fala!.-

Grofe imaš pravo oko sitnica, ampermetar imao je i stariji TV od 1982 dalje a brojač motosati ima različijih godišta trenutačno imam TV-523 g 1987 koji ima a TV-420 g 1988 ga nema, pre dve godine došao mi pod ruku TV-523 g 1985 koji je isto imao brojač. Čini se da so u fabriki ugrađivali ono sto su trenutačno imali, šta ti misliš?
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Brojac sati....

Dobio sam brojac radnih sati od prijatelja pa me zanima kamo ga spojiti na 420???
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Jedna zica "-" spojis na masa, a druga "+" spois na brava tamo gde ima napon kada das kontakt,kad iskljucis kontakt ne treba da ima napon, izmeri instrumentom!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Jedna zica "-" spojis na masa, a druga "+" spois na brava tamo gde ima napon kada das kontakt,kad iskljucis kontakt ne treba da ima napon, izmeri instrumentom!

ja bi dodao ovo je u redu čak i tvornićki ali ima nedostatak manu ili prednost .
kada ugasiš traktor a zaboraviš iskljućiti kontakt moto satovi ljepo cure minutu po minutu sat po sat a nekada i dan po dan . Da mi se to više nebi događalo lijepo sem uzeo jedan mali rele i ubacio ga , sa komandom kada se upali kontrolna lampica od ulja daje nalog releju da iskopća moto sat i nema bezveznog nabijanja sati do ponovnog paljenja to jest gašenja kontrolne lampice ulja
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki kako napraviti osovinu sa dvije bočne adapter ploče da sve bude fixno a u sredini da budu ležajevi?

Nešto sam počeo raditi produžetke i oslonce za prikolicu naslonjenu na tome (a ne na diffu) kako mi je objasnio kolega Bertolini

Radi se o osovini koja bi bila između kotača i rukavca tj onog tanjura pakne a između po dva ležaja lijevo i desno te na tim kučištima ležaja kutija prikolice a diff samo pričvršćen za to....

dakle bočni adapteri bi trebali biti fixirani za osovinu kako bi se prenjelo gibanje a na ležajima bi se sve vozilo.... no mući me kako to izvesti...

Eto slike: crveno su ležaji na kojima bi se sve vozilo...

Slika 2: zeleno je kućište diffa, crveno je novo što treba napraviti... s ležajima

Dečki, metalne struke može pomoć?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Dečki, metalne struke može pomoć?

Ne treba ništa previše komplicirat, napraviš slično ko za osovinu cirkulara.
Nešto ovako. Produžetki se otokare, poravnaju da bi se mogla na njih staviti piksa. Onda otokariš piksu koja ide na produžetak a na nju lager. Onda oko lagera opet piksa i ona ti služi onda za oslonac- za fiksiranje sanduka. Naravno sve te otokarene stvari moraju imat oslonac da npr. lager stoji na svom mjestu a na drugoj strani se stavi prirubnica.
Moglo bi se tako samo što bi bili lageri jako veliki pa bi ti bili skupi.

Pozdrav Vinogradnik Tomo!
Hvala na odgovoru. Sad mi reci ako znaš, dali bi ja mogal spojit obrtomjer od Lade Nive na alternator od Renault 5. To sve imam pa me zanima kako i dal je moguče to spojit?
 
G

GROF

Guest
Grofe imaš pravo oko sitnica, ampermetar imao je i stariji TV od 1982 dalje a brojač motosati ima različijih godišta trenutačno imam TV-523 g 1987 koji ima a TV-420 g 1988 ga nema, pre dve godine došao mi pod ruku TV-523 g 1985 koji je isto imao brojač. Čini se da so u fabriki ugrađivali ono sto su trenutačno imali, šta ti misliš?

., lipi pozdrav novome forumašu; askaj!

., da TOČNO!, puno je nekakovi sitnica kolalo iz serije u seriju traktorića!

., puno su ondašnji dobri inžinjeri i majstori u pravome smislu pisane!, ove moje riječi, delali na razno raznim novitetima - razvoju - izboljšanjima!, kako uvik?, tako i u no vrime!, moralo se nekoga slušat, dodvoravat, delat vo ili no!!!., privreda - ekonomije "ne" i nakove države bila je PLANSKA - POLITIČKA!., svakako ko i sve, tako i TO sa svojim dobrim i lošim stvarima!!!, ča se onda na sve odrazilo., ili po domaću bi rekli?!, sve u svoje vrime!...
., isto tako TOČNO JE! znalo se desit /pripovidali su meni bivši radnici iz TOME!/, kada je nešto znalo prefalit od voga ili noga, mićalo se ono ča ima!., ALI isto tako moram napomenut da je to tako bilo onda i dan danas u svim granama proizvodnje!...
., po narodu bi rekli - zapisali., kada je velika veselica - svadba u dvoru, prefali juve svatovske?!, vridne kuvarice znadu nabrzinu dodat sitnica u postojeću juvu, sve zakuvat i drage goste namirit!, složićete se! i to velika većina VAS! da je svatovska juva najbolja!, SRETNO VAM!...

.,p.s., MORAM JOŠ I OVO DODAT!, radjena je izmedjuostali i serija; tv-420s, tv-420m,tv-420sm, tv-420ms!., a o narudžbama i željama kupaca da se i nedivani - piše!., eh sada, ča da VAM pišem?, bilo je ovde svega!...

., aj Bog!, čitamo se ...
 
Posljednje uređivanje:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Kada već razgovarate o satovima ja na tomi 730 imam sat koji se nigdje ne spaja a radi nisam mogao vjerovati pa sam ga ogledao sa svih strana nebi li sta otkrio i nista jedino je rjašenje da radi na vibraciju.sat je njemački.ima li tko tako nešto?zvuči nevjerojatno no tako je.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Kada već razgovarate o satovima ja na tomi 730 imam sat koji se nigdje ne spaja a radi nisam mogao vjerovati pa sam ga ogledao sa svih strana nebi li sta otkrio i nista jedino je rjašenje da radi na vibraciju.sat je njemački.ima li tko tako nešto?zvuči nevjerojatno no tako je.

takav je bio na mom 730
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
I kaj sad, več ste odustali od brojača okretaja preko alternatora, a ja se trudim :madmana:
Kak očete :scratch
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh