• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Možda jednog dana... ali hauba mi je kritična, i svjetla se rasklapala, pa sam ih skinio.
Sad na red dolazi srednji trap, a sljedeće, ko zna.
Pozdrav

Ja potražujem novu haubu ..kad dobijem nobu haubu onda cu ga lipo cilog piturat u originalne boje ...pa cu onda dovršit instalaciju ...
 
G

GROF

Guest
dali postoji roto freza za TV 821 ili freza koja ide do 30 cm u dubinu ?:scratch

., lip pozdrav svim forumašima!

., pozdrav novome forumašu brane30!
., freza za tv-821 postoji!, roto freze za ovaj navedeni traktor tome proizvodi i prodaje oko 10 firmi! i to; hittner, prima, pan-agra, messis, agro-grom, gramip, sekra, batuje, ..., evo samo nekoliko nabrojeni!., preporučava se za taj model traktora freza širine od 1oo do 115 cm., iz moga skromnoga iskustva sve navedene freze mogu frezat maksimum do 20 cm dubine., niti jedna od navedeni ili meni poznati freza, pogotovo za ovaj traktorić tome!, nemore ić do 30 cm dubine.- :mrgreen:

., lip pozdrav moj narode!, Bog!, čitamo se ...
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
GROF
hvala
imam gramip dubrava 20/100 i ide 15 - ak cm mislio da ima mozda koja da ide dublje !
-------------------------
ima mozda tko dimsnzije za utovarivac ( mislim kutija s kojom bi zagrabio i preveo teret ) koji bi se stavio na zadnju hidrauliku
 
G

GROF

Guest
GROF
hvala
imam gramip dubrava 20/100 i ide 15 - ak cm mislio da ima mozda koja da ide dublje !
-------------------------
ima mozda tko dimsnzije za utovarivac ( mislim kutija s kojom bi zagrabio i preveo teret ) koji bi se stavio na zadnju hidrauliku

., pa zadnja kutija kako si je TI krstil?!, ča se prikvači u tri točke na zadnju hidrauliku traktora., ima za kupit orginal tvornički, dela ji firma iz Slovenije a zove se Mušić iz Mengeša., a ručni rad delali su naši vridni forumaši!; firemanpetar i Aco93!., pa evo, predlažem da kontaktiraš nji oko sitnica, izrade, dimenzija, ...

., aj Bog!, čitamo se ...
 
B

Bagudina

Guest
GROF
hvala
imam gramip dubrava 20/100 i ide 15 - ak cm mislio da ima mozda koja da ide dublje !

freza 120cm za seriju TV7xx, ide do 20 cm bez greške, a kad se skinu skije ide i još kojih par cm.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
freza 120cm za seriju TV7xx, ide do 20 cm bez greške, a kad se skinu skije ide i još kojih par cm.

Koja je poanta frezanja 20 - 30 centimetara dubine ?
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Koja je poanta frezanja 20 - 30 centimetara dubine ?


pa posto moram saditi sadnice koje korjen imaju oko 20 cm znaci jos treba onda biti ispod rahle razradene zemlje da se korjen formira
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
pa posto moram saditi sadnice koje korjen imaju oko 20 cm znaci jos treba onda biti ispod rahle razradene zemlje da se korjen formira

koje sadnice sadiš ?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
., pa zadnja kutija kako si je TI krstil?!, ča se prikvači u tri točke na zadnju hidrauliku traktora., ima za kupit orginal tvornički, dela ji firma iz Slovenije a zove se Mušić iz Mengeša., a ručni rad delali su naši vridni forumaši!; firemanpetar i Aco93!., pa evo, predlažem da kontaktiraš nji oko sitnica, izrade, dimenzija, ...

., aj Bog!, čitamo se ...

Kontaktirao me čovek na PP i dao sam mu neke odgovore i slike.
 
B

Bagudina

Guest
Koja je poanta frezanja 20 - 30 centimetara dubine ?

Poanta je ta da mu toliko pregriješ hipenol u prijenosu da jedva čekaš da naletiš na kojeg susjeda sa tv-om na cesti pa da ga oribaš ko šumaher, pa da guta dim iz auspuha, i odma mu kažešda je tvoj tv bolji od njegovog !
ko nije probao neka proba i vidi koliko je tv brz prije frezanja i poslije frzanja ! a da negovorim da radi ko violina sa vručim hipenolom :)
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
firemanpeter

hvala
vec dobio ideju sutra u potragu za matrijalom :supz:


ARNO

divlja podloga za ruže laksa !
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Poanta je ta da mu toliko pregriješ hipenol u prijenosu da jedva čekaš da naletiš na kojeg susjeda sa tv-om na cesti pa da ga oribaš ko šumaher, pa da guta dim iz auspuha, i odma mu kažešda je tvoj tv bolji od njegovog !
ko nije probao neka proba i vidi koliko je tv brz prije frezanja i poslije frzanja ! a da negovorim da radi ko violina sa vručim hipenolom :)

što se stroja tiće potpuno se slažem ali ni zemlja poslije prvog prohoda ili kiše nije ista
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Poanta je ta da mu toliko pregriješ hipenol u prijenosu da jedva čekaš da naletiš na kojeg susjeda sa tv-om na cesti pa da ga oribaš ko šumaher, pa da guta dim iz auspuha, i odma mu kažešda je tvoj tv bolji od njegovog !
ko nije probao neka proba i vidi koliko je tv brz prije frezanja i poslije frzanja ! a da negovorim da radi ko violina sa vručim hipenolom :)

Bagudina, ne moraš baš sve javno otkrivati velike tajne malih šofera ;)
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
firemanpeter

hvala
vec dobio ideju sutra u potragu za matrijalom :supz:


ARNO

divlja podloga za ruže laksa !

Valjda tako mora biti jer ja nisam pristalica dubokog frezanja za mene je pravilo što pliće to bolje ako potrebe kulture ne traže drukćije .
 

ivan-x

Novi član
Tu od
3 Ožu 2011
Poruka
24
Dobar dan korisnici, štovatelji i poznavaoci traktora Tomo Vinković,

slučajno prije koji dan naletim na ovaj forum pa da napišem nešto i o svom Tomici:

od prije 10 dana sam vlasnik traktora TV 730, godina proizvodnje 1978.
Traktor je zadnjih 4-5 godina nije bio korišten i bio je izložen na milost i nemilost vremenskim uvjetima.
Prije se koristio većinom za vuču prikolice (većinom lakši teret ili prazna).

Traktor je dovezen kamionom u prijateljevu garažu s namjerom da ga osposobimo i stavimo u pogon.

Za sada su napravljene slijedeće akcije:

1. Problem
Na alanseru ( Iskra AZJ 0101 1,8 ks) je pukla osovina rotora.
Provjerom po dućanima i spoznajom o cijeni cca 2.500 Kuna odlučeno je da se popravi u kućnoj radinosti.
Alanser je rastavljen i osovina je zavarena kod susjeda, problem riješen s malo truda i varenja.
Cijena: 0 Kuna i 1 sat rada

2. Problem
Auspuh u raspadajućem stanju.
Opet posjet susjedu, napravljen novi auspuh od inoxa.
Cijena: par litara vina i par minuta demontaže i montaže.

3. Problem
Zapekle kočnice.
Po rastavljanju i kontroli pakni i doboša koji su bili u dobrom stanju pristupilo se
gruboj sili i razradi poluga s pola boce WD-40. Nakon par sati pametniji (čitaj kočnice) su popustile i rade ko sat.
Cijena: potrošnja WD-a za 10-ak Kuna i 3 sata rada

4. Problem
Popucane sajle za gas, gašenje i kvačilo.
Naručeno u Hittnera, usput upitao i dobio iskopiran radionički priručnik (hvala g. Culjku na ljubaznosti). Kad sam to naručivao još se nije dao naći na internetu...

Cijena:
sajle za gas i gašenje 35 Kuna svaka
sajla za kvačilo 70 kuna
kopiranje radioničkog priručnika 100 Kuna
Ukupno s poštarinom 292 Kuna i 1 sat rada
Sve došlo poštom prije 2 dana.


5. Problem
Neravnomjerno hvatanje lamele.
Skinut motor, kontrola i naštimavanje korpe i lamele.
Cijena 0 Kuna i 3 sata rada

Jučer kupljen akumulator (75 Ah) i obavljena probna vožnja.
Cijena 520 Kuna (Getro)

Slijedeće stvari koje se trebaju srediti:
1.
veliki luft u volanu (kako je Tomica bio stalno na otvorenom u volan je ušla voda i smrzla. popucalo je kućište volana i to je samo netko zavario tako da će tu biti malo veći zahvat.

2.
kompletna elektro instalacija i zadnja svjetla

3. komandna ploča sa svim žaruljicama, bravom i radnim satom (bez ikakve sajle, rastavili smo ga i vidjeli super sistem - radi na vibracije)

4. bojanje


Od priključaka imam: prikolicu i kopačice koje još nisam dovukao tako da ću u toku par dana napisati još nešto o tome i staviti ovdje neke fotografije...


Kako mi treba još plug molio bi forumaše s iskustvom da mi preporuče kakav plug bi mi bio najbolji. Za oranje imam cca. 6-7 000 m2, zemlja je većinom pjeskovita ali godinama nije obrađivana i većina je pod travom.

Toliko za sada od mene,

lijep pozdrav

Ivan
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh