• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vinogradnik

Član
Tu od
31 Lis 2010
Poruka
51
GROF
hvala
imam gramip dubrava 20/100 i ide 15 - ak cm mislio da ima mozda koja da ide dublje !
-------------------------
ima mozda tko dimsnzije za utovarivac ( mislim kutija s kojom bi zagrabio i preveo teret ) koji bi se stavio na zadnju hidrauliku


Eto ti i moja kutija, onako za ideju , širina : 100 cm , dužina 90 cm , visina 50 cm
koristi se za transport grožđa tekom berbe , 2o PVC gajbica to ti je oko 300 kg


tv-730-transportni-plato_17375817_17413774_18290197.jpg



vinograd-mehanizacija_17375817_17425105_18433207.jpg



Lp.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ivan-x koliko si ti platio taj traktor i sve ovo s njim?

Imam ti ja jedan jednobrazni plug okretač, nije puno radio u super stanju
 

ivan-x

Novi član
Tu od
3 Ožu 2011
Poruka
24
Ivan-x koliko si ti platio taj traktor i sve ovo s njim?

Imam ti ja jedan jednobrazni plug okretač, nije puno radio u super stanju

Pozdrav Mrga,

to ti je malo komplicirano za objasniti jer se ne radi o financijama već o nekakvim uslugama iz prošlosti a i ubuduće tako da ne mogu reći koliko bi to vrijedilo ali u svakom slučaju prijašnji vlasnik ga nije htio nikome prodati ni u ludilu...

Molim te ukoliko si u mogućnosti pošalji mi sliku tog pluga i par informacija (na koju dubinu ore, cijena itd) možeš na privatne poruke.

Hvala
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
ja napravio slicnu kutiju samo sto je poput firemanpetrove s kiperom dimenzija 110x90x40 i kad zakacim 3/4 punu zemlje i malo brze krenem il dignem hidrauliku onda tomica ide po zadnjim kotacima :oops:
al za snjeg je recimo super a i za cjepanice prevest cca 50m s drvarnice do kotlovnice,lakse nego rucno prenosit je sigurno a i dosta stane u nju...
slike jos nemam jer je jos u testnom stanju i moram neke stvari popraviti-zahebo sam malo s 3t kopcanjem,pre visoko mi je pa ne mogu vise od 20 cm od zemlje podignut i mjesto za toplink kopcanje mi je pre visoko pa ju odmah pocne naginjat prema nutra i dolazi pre blizu zadnjih lampi...a i dolazi do problema kod kipanja jer ne mogu do kraja kipat... probaj da to ne zahebes pa ces morat popravljat ko ja...:oops:
s obzirom da je bila napravljena u svega par sati jos je dobro ispala za pocetak...:mrgreen:
pozdrav!
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Medimurec to ti radiš sa pe-18? znači ipak je jak na kučištu zadnjeg diffa?

Pitam samo... moji produžeci s lagerima za 6x6 su na tokarenju...
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Medimurec to ti radiš sa pe-18? znači ipak je jak na kučištu zadnjeg diffa?

Pitam samo... moji produžeci s lagerima za 6x6 su na tokarenju...

ne nego sa tv 419 koji je glavnom isti ko 420 ima samo par sitnica drugcije napravljeno,i 81 god je...
predpostavljam da je dovoljno jak kad mu drvima natovarim posteno jednoosovinku prikolicu dimenzija 250x170 i oko 50-80 visine a osovina je oko 70cm od zadnjeg kraja prikolice tako da je oko 2/3 tereta na zadnjoj osovini traktora i bez problema za sad zadnja osovina i diff drze,ponekad se cak osjeti da je prednji kraj na granici da ga ne podigne...
 
L

lunic

Guest
Sta mislite kako bi se ponesao TV 732 sa dvobraznim plugom od 12 cola? Dali je neko to probao?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Sta mislite kako bi se ponesao TV 732 sa dvobraznim plugom od 12 cola? Dali je neko to probao?

Ako je zemlja teška nemože ga ni sa IMT 539 vući normalno ako je laka možeš i sa 732 . Sve zavisi koliko ti je teška zemlja koju obrađuješ
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
po gasu i možeš sve

Jes imaš pravo kotaći će svi črtri vrtiti to je sigurno , samo je pitanje dali će se i traktor kretati ili ponašati kao usidrena barka .
 
M

mjic.micko

Guest
Zdravo drustvo nije me bilo par dana,cito sam vas ali bilo je rijeci o onim raznim mjeracima vremena na tomicama to je za mene spansko selo,sklopio sam masinu danas sam je upalio i bilo je malo voznje ostaje mi sutra da jos nastelam sajlu od kvacila,povezem kocnice i da nastelam one plocicee sa rupama sto se nalaza iza rucica od mjenjaca i rediktora i da naspem ulje u hidrauliku i da nju probam,onda sklapam frezu produzetci su stigli i novi nozevi,naso sam ulje za diferencijal w 140,rodjak je sliko sve bice slika,jedno pitanje?posto trebam da naspem ulje u hidrauliku imali kakvog ozracivanja?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
jedno pitanje?posto trebam da naspem ulje u hidrauliku imali kakvog ozracivanja?
što se tiče pitana oko označivanja hidraulike,
nemaš što označivati samo ostaviš malo prvo da odradi motor
kad upališ i staviš ulje u sistem, pa nakon što odradi pumpa
cca 1-2 min. stisni razvodnik da podiže poluge i drži tako jedno
još 10-15 sekundi nakon što se poluge podignu do kraj sve dok se
motor ne počne gušiti, pa pusti hidrauliku dole i ponovno podigni kako sam
prije rako i tako 4-5 puta ponovi i to je to
 
M

mjic.micko

Guest
što se tiče pitana oko označivanja hidraulike,
nemaš što označivati samo ostaviš malo prvo da odradi motor
kad upališ i staviš ulje u sistem, pa nakon što odradi pumpa
cca 1-2 min. stisni razvodnik da podiže poluge i drži tako jedno
još 10-15 sekundi nakon što se poluge podignu do kraj sve dok se
motor ne počne gušiti, pa pusti hidrauliku dole i ponovno podigni kako sam
prije rako i tako 4-5 puta ponovi i to je to

Hvala drugar ja samnesto konto da to mozda treba izracivat posto sam ispustio staro ulje svo ,hvalo jos jednom.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Sta mislite kako bi se ponesao TV 732 sa dvobraznim plugom od 12 cola? Dali je neko to probao?
ako hoces da ti tv bude u zivotu i ispravnom stanju ne kacaj to nikako,jer njemu je i njegov orginalni smrt,polomi sve nakon "par" slajdranja u brazdi,.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Jes imaš pravo kotaći će svi črtri vrtiti to je sigurno , samo je pitanje dali će se i traktor kretati ili ponašati kao usidrena barka .

u tome je dijagonalni pogon,,,tako da ce samo dva

a barka se riješi....skineš gume i zavariš šipke na felge pa ce bit ko jugoslavenski tenk

(ovo šta san reka po gasu to je bila zajbncija...lik oce iz tome izvuć zetora)


ako hoces da ti tv bude u zivotu i ispravnom stanju ne kacaj to nikako,jer njemu je i njegov orginalni smrt,polomi sve nakon "par" slajdranja u brazdi,.


A da nije mene masiva bjelovar bi daaavno propala ..koliko sam samo kupija trkača ,zupčanika... hhah al sva sriće sve u redu mali ko veliki samo mu fali 50 konja
 
Posljednje uređivanje:

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
ako hoces da ti tv bude u zivotu i ispravnom stanju ne kacaj to nikako,jer njemu je i njegov orginalni smrt,polomi sve nakon "par" slajdranja u brazdi,.

a koliko cola je njegov originalni ?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh