• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
C

cesmina

Guest
mazalice

Pozdrav
Trebam kupiti mazalicu za podmazivanje tomice a neznam koje su velićine mazalica na tv 821
Ako ko zna neka javi
Lijep pozdrav
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
mislim da ti nema veze velicina mazalice,bila ona osmica ili desetka glave su im iste spoj na crijevu mazalice je unverzalan tako da nemas brige.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Pozdrav
Trebam kupiti mazalicu za podmazivanje tomice a neznam koje su velićine mazalica na tv 821
Ako ko zna neka javi
Lijep pozdrav[

Na svakoj mazalici je standardni priključak znači možeš podmazivati od traktora,kamijona,bagerera itd.
odeš u trgovinu ili na plac i kupiš mazalicu sve su iste.
 

kistraktor

Novi član
Tu od
4 Ožu 2011
Poruka
13
pozdrav svima iz Horgoša,
imam tv732 još od 1985 g. i potrebno mi je crtež roll bara ( štitnik vozača ) jer ovde u našoj okolini niko nije to kupio u ono vreme jer nije se moglo ući u voćnjake. sada novi zakon republike srbije o saobračaju zahteva da montiramo štitnike vozača i na male traktore . unapred hvala na pomoć

tomo006.jpg
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Daj fireman molin te reci šta je sljedeče izboljšanje nemogu čekati
Treba prvo napravit pa posle tu stavit. A neče bit ništa posebno pa da ne budeš posle razočaran. Ništa posebno ali mislim da če još neki od vas to napravit.
Možda sutra napravim pa onda uslikam i keljam sliku. :D
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
pozdrav svima iz Horgoša,
imam tv732 još od 1985 g. i potrebno mi je crtež roll bara ( štitnik vozača ) jer ovde u našoj okolini niko nije to kupio u ono vreme jer nije se moglo ući u voćnjake. sada novi zakon republike srbije o saobračaju zahteva da montiramo štitnike vozača i na male traktore . unapred hvala na pomoć

tomo006.jpg



možda ti ovo pomogne , istina ovo je od serije 800 ali se može prilagoditi




Uploaded with ImageShack.us




ILI možda prolazi nešto ovakvo .
 
Posljednje uređivanje:

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Treba prvo napravit pa posle tu stavit. A neče bit ništa posebno pa da ne budeš posle razočaran. Ništa posebno ali mislim da če još neki od vas to napravit.
Možda sutra napravim pa onda uslikam i keljam sliku. :D

možeš li mi bar preko pp reci šta to ..nemogu cekat hahaha ..xd
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
@Petre - lepo skockana rotacija, sve pohvale!
Ja sam moju rotaciju stavio gore na roll bar...hehehe, pa sad nemogu uterati tomu u garažu...
Pa verovatno ću ga i ja, na isti način odraditi!:supz:

@kistraktor - pozdrav zemljak! Dobro nam došao!
I moj Toma potiče,,, i dan danas je registrovan na Horgoš!
Nikad da ga prevedem na svoje ime,,,ali moraću, jer sad novi zakon ne oprašta...kazne su do bola!
Pozdrav Joe!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
možeš li mi bar preko pp reci šta to ..nemogu cekat hahaha ..xd

Vidjet češ sutra, strpi se malo. :rolfer:prvo treba napravit, đaba govorit ako ne napraviš. Samo da ne budeš onda razočaran :scratch ako ti inovacija nebu dobra.

Pozdrav svima!
@Petre - lepo skockana rotacija, sve pohvale!
Ja sam moju rotaciju stavio gore na roll bar...hehehe, pa sad nemogu uterati tomu u garažu...
Pa verovatno ću ga i ja, na isti način odraditi!:supz:

Hvala Joe.
Samo ti napravi tako pa da može Toma na suvo :D. Meni se ovo izboljšanje dopada tako da ne žalim za tim radom.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Evo još par rjeći o TV



Tomo Vinković
Traktori Tomo Vinković su mali zglobni traktori snage 15-40 KS. Izuzetno su praktični za obrađivanje vrtova i vinograda. Tomo Vinković je rađen po licenci talijanskih Pasquali traktora.

Tomo Vinković 319-523

Ovo je raspon najmanje serije Vinkovića. Najčešći je model TV 420 kojeg ljudi obično zovu Tomo Vinković 18 KS. Uz TV 420, tu su još modeli TV 319, TV 521 i TV 523. Osim ovih, proizvodio se model Tomo Vinković 420 EX koji je replika zglobnog traktora Pasquali, te se dosta razlikuje od standardne 420 serije (drukčija getriba). Sve ove modele uglavnom pokreću Lombardinijevi ili DMB-ovi dizelski motori LDA 100 i LDA 820.

Bitna karakteristika ovih serija je kontra-rotacija izlazne osovine. Umjesto u standardnu, desnu stranu, kod ovog Vinkovića osovina se okreće u lijevu stranu. To predstavlja problem nabavke adekvatnih priključaka.No postoji tzv. inverzija, priključak preko kojeg se smjer vrtnje mijenja. Tada se mogu spajati standardni priključci.

Tomo Vinković 730-732

Slijedi serija Tomo Vinković 730 i 732 s 26-30 KS snage. Na ove modele ugrađivani su uglavnom dvocilindrični Lombardni ili DMB-ovi motori LDA 672. Također ih karakterizira kontra-rotacija izlaznog vratila.

Tomo Vinković 800-840

Najveću seriju čine modeli Tomo Vinković serije 800. Tu spadaju modeli TV 821, TV 826, TT 830 i najnoviji TT 840 snage 40 KS.

Osim Lombardni motora, na jače Tomo Vinković traktore ugrađivali su se dvocilindrični Ruggerini i češka Slavia. Dok su za Lombardni i Ruggerini rezervni dijelovi dostupni, češka tvornica je propala i dijelovi su slabo dostupni. Na nove Vinkovića serije 800 ugrađuju se dvocilindrični Lombardni 9 LD 625-2 motori.

Bjelovarska tvornica Tomo Vinković danas se zove Prima. Radi se o onoj istoj tvornici koja proizvodi i namještaj. Danas, osim traktora, tvornica proizvodi traktorske priključke i kosilice.

Inače, učestalo se kod Tomo Vinkovića pojavljuje problem registracije jer ih je mnogo bez papira. Ako ga kupujete, birajte registriran traktor ili onaj s urednim papirima. Postoje razmišljanja da se registracija može ishoditi i putem ostvarivanja uvjeta za izdavanje registracije kroz sudsku parnicu s bivšim vlasnikom, odnosno ishođenjem statusa oldtimer-a za traktor.
 
T

tuaregr10

Guest
Eto jednog izboljšanja koje sam napravijo za montažu rotacijskog svetla. Možda nekome treba to rješenje- ideja, pa ako mu se dopada...tu je.
Pošto TV nema nekog predviđenog mjesta za nju a u nekim slučajevima mora se imat napravijo sam ovaj nosač. Lampa mora biti na dobro vidljivom mjestu a tako je ona jako izpostavljena pa se joj brzo može nešto desiti (čitaj razbiti). Ovaj nosač omogučava više pozicija (7- u krugu), može se lampu okrenut na vanjsku stranu roll bara- zaštite vozača da se dobro vidi a u slučaju kad je ne trebaš okrene se na unutrašnju i tako je manje izpostavljena i ponešto zaštitena- sakrita iza cjevi od zaštite.
Eto još nešto slika.

montaza-rotacijske-luci-foto_10744305_17430369_18543473.jpg

Svaka čast za "izboljšanje" :finga:, odlično je kao i sva ostala :fball:. Rotacija je super, lijepo izgleda, finkcijonalana je, super se uklapa s traktorom... :cool:.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kistraktor

Novi član
Tu od
4 Ožu 2011
Poruka
13
možda ti ovo pomogne , istina ovo je od serije 800 ali se može prilagoditi

ILI možda prolazi nešto ovakvo .

hvala na pomoć, ali moramo da napravimo kao original za saeriju 732, jer ako stavimo bilo kakav van serijskog modela onda moramo da pre registracije traktora da atestiramo roll bara
slika sa crtežom bi mogla da pomogne ali ne mogu da pročitam podatke iz tabele
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kistraktor

Novi član
Tu od
4 Ožu 2011
Poruka
13
@kistraktor - pozdrav zemljak! Dobro nam došao!
I moj Toma potiče,,, i dan danas je registrovan na Horgoš!
Nikad da ga prevedem na svoje ime,,,ali moraću, jer sad novi zakon ne oprašta...kazne su do bola!
Pozdrav Joe!

forum prativ već od početka i uvek se nađe nešto novo za neše ljubimce
ako ti nešto zatreba za tv samo se javi imaš servis u horgošu a delove imaš u subotici u prodavnici METRO prea buvljaku
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Svaka čast za "izboljšanje" :finga:, odlično je kao i sva ostala :fball:. Rotacija je super, lijepo izgleda, finkcijonalana je, super se uklapa s traktorom... :cool:.
Tuaregr, ako je tako onda je vrijedno rada jer nije bilo sklepano u 5 minuta :D
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Dobro je ovog ohladio traktor, sta kazete:scratch
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=j7HyaMgWEhg[/YT]
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Dobro je ovog ohladio traktor, sta kazete:scratch



To normalan čovjek nebi radio , svka mu čast
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Pozdrav Ekipo!
Opet sam se dao malo orati u februaru, dok nije napadao ovo belo cudo. Nikad da zavrsim! Jos i dan danas se javljaju da idem orati...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Kolegi se zasvidelo oranje, pa je isprobao kaka to ide:D Digao bi plug i otisao bi da nije on. Hebeno je bilo...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=8Bu0JDG7t50[/YT]

Dobro dosao kod nas Malitraktor!!!
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh