• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ARNO
Tvoj je Toma ko buldožer. :D Takve priključke sam video samo na tim strojevima. Napravijo si jako masivno, neče to ni Toma ni 539 moči da iztrga- rasturi. Znači napravljeno odlično.

Grof
Hvala na pohvali dragi prijatelju. E pa da, nosač lampe je original by Firemanpeter :D. Može ti poslužit kao prijedlog za izboljšanje u tvornici Prima.

fireman di je izboljšanje

Nisam ja zaboravijo na tebe, pa obečal sam ti jel tako, pa sam morao baš morao danas to da sredim- uslikam. Isto sam ti rekal da nemoj bit razočaran ako nebude ništa posebno. :rolfer:
Tomislave napravi si ovo izboljšanje da nebudeš žedan kad budeš vadijo krompire sa Tomom. Pogotovo kod vas vručina je ona jaka. :D

montaza-rotacijske-luci-foto_10744305_17430369_18547347.jpg


U stvari bi trebal napravit dva takva izboljšanja, jedan za Diesel drugi za Super- čitaj za alkohol i bez.

Ovo na sliki preporučujem i našem forumašu Gvozdeni1 na čijem traktoru uvijek vidim da mu visi jedna boca za piče. Samo vi pogledajte njegov video pa čete vidjet. On to veže sa špagom a onda mu to lupa vamo tamo a moglo bi se mu piče i odvezat i izgubit.

PS
Gvozdeni, moram te opet nazvat sa: orač na duge staze. Nikad kraja tvog oranja. Video ti je super, nauči prijatelja radit sa Tomom.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Evo pogledao u priručnik a čini mi se da je moj način brži nemoraš skidati rukavac i ispuštati ulja ako vadiš samo jednu polosovinu jer ga nagneš pa nemože iscuriti.al svako ima svoj način pa tako i ovo.

ako je tako ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,alat je zgodan a ti prijavi patent neka služi i serviserima jer pošteno više mi sviđa od macole



Uploaded with ImageShack.us
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
napravijo sam jedan radapciger za vađenje poluosovine pa evo slike.


Alat ni loš !Ali trebal si na utegu napravit nekoliko radijalnih utora,na ploču navarit maticu (dugačku 3cm) a na šipku navoj da možeš mjenjat prihvate.Na drugi kraj kukicu .Pišem iz iskustva napravio sam takav alat dok sam radio autolimariju popuntiraš na lim 5cm dugi komad od6mm koji ima na kraju šajbu22mm i samo lagano izvlačiš.Sad ga koristim za sve što treba.Usavršaval sam ga barem 5 puta .Ako ide uteg do kraja stisne prste, ako su masne ruke uštipne ovaj predebeli zadnji kraj, ako treba za nešto treće onda na bezinu navariš prihvat pa drugi put psuješ jer smeta.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Alat ni loš !Ali trebal si na utegu napravit nekoliko radijalnih utora,na ploču navarit maticu (dugačku 3cm) a na šipku navoj da možeš mjenjat prihvate.Na drugi kraj kukicu .Pišem iz iskustva napravio sam takav alat dok sam radio autolimariju popuntiraš na lim 5cm dugi komad od6mm koji ima na kraju šajbu22mm i samo lagano izvlačiš.Sad ga koristim za sve što treba.Usavršaval sam ga barem 5 puta .Ako ide uteg do kraja stisne prste, ako su masne ruke uštipne ovaj predebeli zadnji kraj, ako treba za nešto treće onda na bezinu navariš prihvat pa drugi put psuješ jer smeta.

.,bertolini imaš dobre ideje svaki put,razmišljo sam o tome al mi je ovo trebalo hitno pa je napravljeno na brzaka al bit će prepravki još na njemu.
.,Za limariju je isto dobro da ma i za vaditi košuljice ležaja samo napraviš osovinicu za nastavak na njega i malo ju pikneš aparato za košuljicu i ide van.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
jos da nije ove vrazije trave pa da stavis noz, puno bi lakse islo, nebi bilo iskakanja u sred brazde.......bez uvrede, ili je zemlja teska ili nesto nije uredu s plugom, imam osjecaj da plug svugdje hoce samo pravac ne drzi


vrlo prosto ali isto tako vrlo ucinkovito, takodje ekstra stvar za popravljat limariju



kako se traktor ponasa u plasteniku na suhom, mislim ima li proklizavanja? moze li ici dublje nego sto ores.....koliko znam to i jeste funkcija podrivanja



koliko se sjecam u prirucniku se vadi rukavac, vadi se zupcanik redukcije alatom predvidjenim za to, pa se onda poluosovina "izgura" s druge strane

ovo cekicanje (kad se vec cekica) bi trebalo postepeno udarati, sa rasponom od 180 stepeni, ovako se lezaj iskrivi pa sve vise i vise zaglavljuje.....naravno nece zaglaviti kad ga mlatis robijaskim cekicem :rolfer:

traktor se u plasteniku ponaša dosta dobro i nema baš proklizavanja , a dublje ne može jer nesmijem pustiti noževe dublje jer kada bidigao plug oni bi i dalje ostali u zemlji , a treba se i okretati , da je problem vuče radio bi sa dva ili jednim podrivačem ovako ide sa tri jedino vani još je smrznuto pa je proklizavao alj je svedno išao 20 - tak cm skoro bez problema
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Nisam ja zaboravijo na tebe, pa obečal sam ti jel tako, pa sam morao baš morao danas to da sredim- uslikam. Isto sam ti rekal da nemoj bit razočaran ako nebude ništa posebno. :rolfer:
Tomislave napravi si ovo izboljšanje da nebudeš žedan kad budeš vadijo krompire sa Tomom. Pogotovo kod vas vručina je ona jaka. :D

montaza-rotacijske-luci-foto_10744305_17430369_18547347.jpg


U stvari bi trebal napravit dva takva izboljšanja, jedan za Diesel drugi za Super- čitaj za alkohol i bez.


Ma izboljšanje je odlicno :) ...samo di si stavija ovu bočicu ...to bi tribalo stavit bocu vina ....(pive)

P.S. ovo ce se svidjeti joekikiju ..on voli gucnit tijekom rada
 
Posljednje uređivanje:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
:scratch :idea: :) OK, još uvijek mogu mjenjat bočicu, bitno je da imam nosač.


ha ha ha ovo moram i ja napraviti....jel moram traziti autorska prava? trebalo bi pokrenuti serijsku proizvodnju.....mozda bi se mogao obogatiti majstore??? Car si nema sta
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ha ha ha ovo moram i ja napraviti....jel moram traziti autorska prava? trebalo bi pokrenuti serijsku proizvodnju.....mozda bi se mogao obogatiti majstore??? Car si nema sta

Nema tu avtorskih prava, to su več davno napravili tako da samo kreni sa izradom :D
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Šta je sljedeče? :rolfer::rolfer:

LED diode...:rolfer::rolfer:

Bravo Pertre...ovo poslednje izboljšanje,ti je vrlo korisno...bude na dohvat ruke:supz:

A alkohol nepreporučujem transportovati na tome mestu...hmmm:scratch
Bude zajebano kad te policija zaustavi...negine duvanje u dreger:lol:
Nek on stoji u kutijici za alat...tamo je najsigurniji8)

pozzz joe!
 
B

BAGERISTA

Guest
Prvo,,,,s te strane neide,,,,to je moje mišljenje,,,,ako želi da mu prste pomete,,,,,a drugo za ovaj gas bi mu preste polomija,,,,jer na ovo sam jak-jako tanak,,,......nebude on s njim puno dela.....ako bude ovako palija,,,,i tuurira,,na hladno....:vragek::mad::mad:
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Taj je Tomo dao svoje. Nešto slično ima moj susjed. kad ga pali, kompresija se skoro i ne osjeća. Dimi ko parnjača, ali ide...ide.:partyman:
Očito da ima slabu kompresiju, čim ga pali na samo jedan takt. Inače, pali se ovako, sa užetom s donje strane jer tako čim upali uže odmah ispadne.
 
Posljednje uređivanje:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Kada sam imao PE-18 uvjek sam palio na konop, motor je sredio nekog dobrog majstora i je palio samo na jedno potezanje,bilo na +20 ili na -20, a ne kao ovog na video, povuci-potegni, povuci-potegni.... ......
Palio je TV bas kao ovog MTK, samo jednom povucem...
Nema veze dali je konop od dolna ili gorna strana na radilica, meni je bio najlakse da ga palim iz leva strana traktora zasto sa desna noga se potprem na ljevi kotac traktora i tako imam dobar zamav da povucem.
Od desna strana sam palio samo ako sam ogranicen radi prostora.
Uglavno ovo je los motor ili tip je slabisan:rolfer:
Pozdrav:partyman:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh