• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
ako imaš el opremu pališ ga na tipku... :rolfer::rolfer::rolfer::rolfer:

A ovaj ga i nezna palit ...pocea m udim iz usisa ....

a tom ose može paliti s bilo koje strane samo treba pazito oce li konop biti gore ili dolje na osovini

Zašto ga "nezna" palit?! Dim počne kad stvori dovoljnu konpresiju da zrak upali naftu.Pošto ga "ljulja" otvori se usisni ventil i dim izađe na usis.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Taj je Tomo dao svoje. Nešto slično ima moj susjed. kad ga pali, kompresija se skoro i ne osjeća. Dimi ko parnjača, ali ide...ide.:partyman:
Očito da ima slabu kompresiju, čim ga pali na samo jedan takt. Inače, pali se ovako, sa užetom s donje strane jer tako čim upali uže odmah ispadne.

Misliš motor je dal svoje? ima jedan kolega u mom selu pe 18 od djeda, zamjenili su tri motora LDA 100 a getribe i dalje idu.... najbolji mi je luft u sredini, ako ne paziš kod vožnje (povuci potegni sistem) hiti te sa sebe ko konj....:D
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
kako je najbolje? još kad bi bio video to bi bilo super
Imao sam dosta tih malih Tomeka, ali ni jedan nije palio bez "pumpanja". Ova tehnika sa prvog videa
je dobra. Samo treba paziti kad se ovako s nogom osloniš na njega da te, ako ne potegneš dosta jako, ne povuče na sebe ili ti ozlijedi prste.
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
kako je najbolje? još kad bi bio video to bi bilo super

Svrha paljenja je da upali , na gumb ili špagu , nevažno . Ako je kompresija dobra sigurno ga nećeš upaliti bez ljuljanja a i reskiras ca ti iščaši ruku ili izbije koi zubić kada te cukne u povratu - Oni koji pale na špagu znadu o ćemu prićam , a koji ne znaju neka prvom prilikom probaju i nauće jer nikad se nezna kada će zatrebati
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ma ja sam palio na spagu sovg dugo,i nije mi bilo nimalo tesko,ja upalim tv 732 sa spagom,motor dobar sigurno,samo treba jace povuci,al zimi kad se zgusne ulje u motoru tesk oces ga upaliti na konop ako nemas dekompresor
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
ma ja sam palio na spagu sovg dugo,i nije mi bilo nimalo tesko,ja upalim tv 732 sa spagom,motor dobar sigurno,samo treba jace povuci,al zimi kad se zgusne ulje u motoru tesk oces ga upaliti na konop ako nemas dekompresor

konop i dekompresor???...kako to uspeš odraditi?:scratch
Pa zar nije lakše upaliti na konop 732,,, nego ove sa jednim klipom???
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ma ja sam palio na spagu sovg dugo,i nije mi bilo nimalo tesko,ja upalim tv 732 sa spagom,motor dobar sigurno,samo treba jace povuci,al zimi kad se zgusne ulje u motoru tesk oces ga upaliti na konop ako nemas dekompresor

Oćeš reći iz jednog poteza bez ljuljanja ??????????????????????? ako je tako svaka čast znanju isnazi .
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
ma ja sam palio na spagu sovg dugo,i nije mi bilo nimalo tesko,ja upalim tv 732 sa spagom,motor dobar sigurno,samo treba jace povuci,al zimi kad se zgusne ulje u motoru tesk oces ga upaliti na konop ako nemas dekompresor
Ne znam kako kod 732, ali kod malih kad je hladno jednostavno se poslije povlačenja konopca radilica ne vrača. Tu pomaže ulijevanje malo nafte u onu rupicu na vrhu. Poslije te injekcije radilica se normalno vraća i Tomo upali.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Oćeš reći iz jednog poteza bez ljuljanja ??????????????????????? ako je tako svaka čast znanju isnazi .

Treba da upali i bez ljuljanja, tako je LDA 100 palio na mog bivsi PE, i tako sam ga palio i ja od 15 godine, motor je bio remontiran, sto znaci da i kompresija je bila dobra, tog traktora nije imao ni dekompresor!
Traktor je stajao van pokrijen sa ceradom, sa jednog poteza sam ga palio i zimno vreme, jednom potegnem, ako ne upali, namotam opet konop i jednom potegnem i palio...

Ne znam kako kod 732, ali kod malih kad je hladno jednostavno se poslije povlačenja konopca radilica ne vrača. Tu pomaže ulijevanje malo nafte u onu rupicu na vrhu. Poslije te injekcije radilica se normalno vraća i Tomo upali.
Oces rec za od gusto ulje radilica se ne vraca natrag:scratch
A kako tu pomaze nafta u rupicu?????
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Svrha paljenja je da upali , na gumb ili špagu , nevažno . Ako je kompresija dobra sigurno ga nećeš upaliti bez ljuljanja a i reskiras ca ti iščaši ruku ili izbije koi zubić kada te cukne u povratu - Oni koji pale na špagu znadu o ćemu prićam , a koji ne znaju neka prvom prilikom probaju i nauće jer nikad se nezna kada će zatrebati
Bo** mi naucija san ja ite kako ....bilo ladno ko ku*** i išo ga ja malo upalit ..akd ono vrati me ko raketa kad se lanisra,,,iša ponovo i priskočija ga ..(skoro ne razbija tomu sa svojon glavurinon :D:D)
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Ne znam kako kod 732, ali kod malih kad je hladno jednostavno se poslije povlačenja konopca radilica ne vrača. Tu pomaže ulijevanje malo nafte u onu rupicu na vrhu. Poslije te injekcije radilica se normalno vraća i Tomo upali.

nafta sigurno neide tamo več par kapi ulja
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ma ja sam palio na spagu sovg dugo,i nije mi bilo nimalo tesko,ja upalim tv 732 sa spagom,motor dobar sigurno,samo treba jace povuci,al zimi kad se zgusne ulje u motoru tesk oces ga upaliti na konop ako nemas dekompresor

Svaka čast da ti pališ 732 sa špagom. Aj napravi video o tome.
A neznam gde ti namotaš špagu jer nema remenice u tu svrhu. :scratch

A još da bi upotrebijo dekompresor kod ručnog paljenja, teško malo. Nema vremena.

Ja ako sam malog Tomu palijo sa špagom uvijek sam ljuljao motor. To mi je bio najlakši način. Osloniš se sa nogom, 2.3 puta zaljuljaš i onda povučeš do kraja.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ja ako sam malog Tomu palijo sa špagom uvijek sam ljuljao motor. To mi je bio najlakši način. Osloniš se sa nogom, 2.3 puta zaljuljaš i onda povučeš do kraja.

Eto baš sam i ja to rekao...netribaš ga puno gingat...(nogom se netribaš oslanjat jer ako ima puno kompresije onda ces opalit tijelom u traktor..)

A još da bi upotrebijo dekompresor kod ručnog paljenja, teško malo. Nema vremena.

E da baš kako možeš koristiti dekompresor


+ pitanje

Dali se može na tomu staviti obični filter nafte kao ovaj :
206115.gif
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Treba da upali i bez ljuljanja, tako je LDA 100 palio na mog bivsi PE, i tako sam ga palio i ja od 15 godine, motor je bio remontiran, sto znaci da i kompresija je bila dobra, tog traktora nije imao ni dekompresor!
Traktor je stajao van pokrijen sa ceradom, sa jednog poteza sam ga palio i zimno vreme, jednom potegnem, ako ne upali, namotam opet konop i jednom potegnem i palio...


Oces rec za od gusto ulje radilica se ne vraca natrag:scratch
A kako tu pomaze nafta u rupicu?????
Ma, nije to zbog gustog ulja. Ne znam točno zašto je to tako, ali ovo funkcionira 100%. Neki dan sam ga tako ujutro palio.

Da, proizvođač propisuje ulje, ali svi stavljaju naftu.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ma ja sam palio na spagu sovg dugo,i nije mi bilo nimalo tesko,ja upalim tv 732 sa spagom,motor dobar sigurno,samo treba jace povuci,al zimi kad se zgusne ulje u motoru tesk oces ga upaliti na konop ako nemas dekompresor

neznam što to neštima kod mene , imao sam 420 novi nije išlo bez ljuljanja . imao 818 sa 100 rh skoro novi nije išlo bez ljuljanja , imam 822 dvocilindraš nema utor za spagu a i neznam kako bi pokrenuo dva klipa koja se svađaju ,
uz sve to imam i frezu dizelku 8 ili 10 konja ( 6 LD 360 ) ni nju sa svojih skoro 120 kg ne mogu upaliti bez ljuljanja - vjerojatno neznanje - a o povratnom udaru da i ne govorim ako ne zaljuljam kako treba



Uploaded with ImageShack.us
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pa moglo bi zasto da ne.
Samo trebas paziti da bude za nafta, oni su slicni za nafta i benzin, ali benzinec ces prepoznat po tome sto ima papir unutra, dok filter za nafta ima kao mrezica.

Nece utjecat na rad traktora?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh