• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
to se riješi....skineš gume i zavariš šipke na felge pa ce bit ko jugoslavenski tenk

(ovo šta san reka po gasu to je bila zajbncija...lik oce iz tome izvuć zetora)

oplet si počeo laprdati gluposti.


TV serije 700 je predviđen za plug 1x12" nikako 2x12",
po meni nikako veći od 2x10", a ostalo je sve su lovačke priče da može..
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
oplet si počeo laprdati gluposti.


TV serije 700 je predviđen za plug 1x12" nikako 2x12",
po meni nikako veći od 2x10", a ostalo je sve su lovačke priče da može..

moj 732 je imal problema s 2x8 cola, teška mi zemlja. Štore ide s 2x10" a na tomeku je išal odlično jednobrazni okretač...
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
lunic
ako nebude islo s dva lagano skini jednoga ja imam 2 X10 na TV 821 pa mu je to granica ali je teska zemlja pa cak znam skinuti jednoga!!!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pošto vidim da će poslije oranja trebati i pravih majstora , a došao mi do ruke spisak majstora koji se bave neki više a neki manje sa tomekima evo pa kome treba neka se posluži,




Uploaded with ImageShack.us
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Sto se tice pluga, kod meni je da kazem sredno teska zemja za obrada, za stari PE-18 sam imao dvobrazdni plug batuje 2x10 coli,ali plug je prodan sa traktor, jednobrazdni plug nikako nisam upotrebuvao jer sa dvobrazdni je islo na dobra dubina, kupio 821, orao jos sa stari TV ,da ga iskoristim pred prodaja:blackeye, prodao stari TV i zadovolen imam novi TV sa novi neupotreben plug, idem ja u oranje kad ono tomo stenja li stenja, proklizuje na svi strani a ja :madmana:,neki 10 cm manja dubina a plug manji 2x8 coli, sta je sad, kupim 2 utega po 50 kg za zadnji kotaci ali skoro isto, a sa jednobrazdni i trobrazdni plug je islo super, kada skuzim da onaj originalni plug koi imam je smece zivo. Plug je najbitniji!
Tako pre neko vreme sam kupio "novi polovni" plugove, bez rama od otpada, razlika u stara i nova proizvodnja e na delo, zabelezite oblik daske:


Uploaded with ImageShack.us
Pozdrav:partyman:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Eto jednog izboljšanja koje sam napravijo za montažu rotacijskog svetla. Možda nekome treba to rješenje- ideja, pa ako mu se dopada...tu je.
Pošto TV nema nekog predviđenog mjesta za nju a u nekim slučajevima mora se imat napravijo sam ovaj nosač. Lampa mora biti na dobro vidljivom mjestu a tako je ona jako izpostavljena pa se joj brzo može nešto desiti (čitaj razbiti). Ovaj nosač omogučava više pozicija (7- u krugu), može se lampu okrenut na vanjsku stranu roll bara- zaštite vozača da se dobro vidi a u slučaju kad je ne trebaš okrene se na unutrašnju i tako je manje izpostavljena i ponešto zaštitena- sakrita iza cjevi od zaštite.
Eto još nešto slika.

montaza-rotacijske-luci-foto_10744305_17430369_18485553.jpg


montaza-rotacijske-luci-foto_10744305_17430369_18485557.jpg


montaza-rotacijske-luci-foto_10744305_17430369_18543473.jpg
 
L

lunic

Guest
Traktor Imt 539 mislim da je u potezanju slabiji od TV 732...kad oremo ja i susjed istu njivu, ja sa 2x10'' on sa 2x12'' on klizi svaka dva metra a TV samo gazi naprijed, bez zaustavljanja. Jedino kad naletim na kamencinu onda mi nema spasa. On kad ide u dolac po mokrom svaki put ga moram slepati van jer mu stalno vrte kola. 539 bi bio dobar da mu se gume napune s vodom, to bi bila sasvim druga prica.
Sad ja imam za zemlju crljenicu sa puuuuuno kamena i neznam na koji nivo po teskoci ju staviti. U toj zemlji plug treba stalno cistiti (i to kad je suho), nema da ces ti orati i doc na kraj brazde i ici u drugu bez da moras sici sa traktora i ocistiti plug. I kad ores u drugoj brzoj i kad naletis na kemen oci ti ispadnu od deakceleracije ;)...tako da stavrno neznam dali ju smatrate lakom ili teskom.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
lunic
ako nebude islo s dva lagano skini jednoga ja imam 2 X10 na TV 821 pa mu je to granica ali je teska zemlja pa cak znam skinuti jednoga!!!





Ako pogledamo konstrukciju dvobraznog pluga onda ćemo vidjeti da je drugi glavni kod oranja , on određuje dubinu oranja sa dužim plazom te širinu brazde sa bočnim dijelom pluga , prvi plug je u stvari samo prateći te ako bi se skidalo trebalo bi skinuti oba a drugi staviti na mjesto prvoga , ostale radnje mislim da nisu u redu i ne daju kvalitetnu obradu ujedno i muće traktor i normalno volan
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
ARNO, kod mene na pluga nema onaj duzi deo na zadnji plug sta si obelezao, ni to kazemo "peta", a na stari ga imao.

firemanpeter, video sam ovo:scratch, sta je sledno?
Pozdrav:partyman:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ARNO, kod mene na pluga nema onaj duzi deo na zadnji plug sta si obelezao, ni to kazemo "peta", a na stari ga imao.

firemanpeter, video sam ovo:scratch, sta je sledno?
Pozdrav:partyman:


koliko ja znam svi orginalni plugovi zadnje brazde su takvi u redu neki imaju veću a neki manju petu ili plaz ali nikada zadnje plužno tijelo nije isto prednjemu
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
firemanpeter, video sam ovo:scratch, sta je sledno?
Pozdrav:partyman:

E može da si video neke od tih slika parkiranog traktora ali izboljšanje još nije bilo gotovo pa ga nisam tu predstavijo. Sad je gotovo pa eto tu je.


sta je sledno?

Jel me to pitaš što če još biti ili nešto drugo?
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
ARNO, eto kod meni je isto, kazem ja smece od pluga, samo da doznam cija je proizvodnja, kudicu kuda stignem. Prednji plaz je isti so zadnji. I kamo da je samo to problem, navaricu ga ali ima i drugi stvari koi nemogu da prepravim samo tako. Evo jedna slika, vidi se nesto:


Uploaded with ImageShack.us

firemanpeter, jeste video sam ga, eno ga na slika u nasu grupu.
To pitam, sta izbolsanje ce bit sledno, ali zaboravio sam da ne najavujes svoi izbolsanja, svejedno crecno ti so sledece izbolsanje:finga:
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
firemanpeter, jeste video sam ga, eno ga na slika u nasu grupu.
To pitam, sta izbolsanje ce bit sledno, ali zaboravio sam da ne najavujes svoi izbolsanja, svejedno crecno ti so sledece izbolsanje:finga:

A tamo si ga video :scratch, zeznul se ja malo pa prebrzo stavijo sliku tamo :lol:.
Dobro nema veze, tu je sad izboljšanje koje sam htijo pokazat pa da vidimo ako se kome sviđa ili da ga neko kudi.

A sledeče izboljšanje če bit jako uskoro. Ono je jako jednostavno, napravi se u par minuta ali mislim da ga dosta ljudi treba. :weedman:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Da taj plug izgleda nije dobro konstrukcijski rješen , ili ko ga je sastavljao nije uzeo dobra plužna tjela nego je stavio oba prva
pakav plug je i teško držati u plivajućem radu jer nema oslonca na topling polugu pa ode duboko ili ne ide u zemlju a ako je zemlja meka onda bježi u široku brazdu
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
http://s5.mojalbum.com/montaza-rotacijske-[/QUOTE]

petre odlicno odradeno!
i ja to planiram radit cim hrvatska dode u EU onda bu to vjerojato obavezno na traktoru,al imam jos dosta vremena za to (citaj 5-10 godina :finga:)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Eto jednog izboljšanja koje sam napravijo za montažu rotacijskog svetla. Možda nekome treba to rješenje- ideja, pa ako mu se dopada...tu je.
Pošto TV nema nekog predviđenog mjesta za nju a u nekim slučajevima mora se imat napravijo sam ovaj nosač. Lampa mora biti na dobro vidljivom mjestu a tako je ona jako izpostavljena pa se joj brzo može nešto desiti (čitaj razbiti). Ovaj nosač omogučava više pozicija (7- u krugu), može se lampu okrenut na vanjsku stranu roll bara- zaštite vozača da se dobro vidi a u slučaju kad je ne trebaš okrene se na unutrašnju i tako je manje izpostavljena i ponešto zaštitena- sakrita iza cjevi od zaštite.
Eto još nešto slika.

montaza-rotacijske-luci-foto_10744305_17430369_18543473.jpg

Ako se sjećam dobro, čini mi se da je Batek napravio nešto sličnog, ali ovo je toliko pedantno da čovjek pomisli da je iz tvornice.
jedva čekam slijedeće izboljšanje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
petre odlicno odradeno!
i ja to planiram radit cim hrvatska dode u EU onda bu to vjerojato obavezno na traktoru,al imam jos dosta vremena za to (citaj 5-10 godina :finga:)

Prvo hvala na pohvali. Pa zar kod vas netreba to? :shock: Mi moramo imat lampu ako je priključak širi od traktora. Kažeš da imaš još vremena do tad što znači da možeš do tad skuplat patenete i onda napraviš sebi onaj najbolji.

Fireman jel se meni cini ili je ovo malo crna št viri gore neki prekidač za nju ...ako nije di si ga smjestia

To ti je konektor da mogu rasklopit kabel i skinit lampu jer je ona magnetna pa se lako skine. Prekidač mi je na armaturi kao i za sve ostale lampe.

Ako se sjećam dobro, čini mi se da je Batek napravio nešto sličnog, ali ovo je toliko pedantno da čovjek pomisli da je iz tvornice.
jedva čekam slijedeće izboljšanje.

Batek ima neki drugi patent koji je zašarafijo na cjev, isto ju može okrenuti.
Kod mene se sa onim dugmetom odblokira i zablokira lampu na odgovarajuču poziciju kojih ima 7.
Hvala Deva na pohvali, sljedeče izboljšanje če biti jako jednostavno ali upotrebljivo. :mrgreen:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh