• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Treba ti pet minuta da skineš diferencijal ali ne da ispustiš ulje jer se ono neče zapaliti ali rezanjem i varenjem če ti u diferencijal uči čestice željeza i šljake koje če oštetiti diferencijal.
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav svima!

Nema veze sa TV al da pitam...
Naime trebam preseći pa zavarivati oko diferencijala, ulje ispušteno, al naravno da je ostalo još unutar pitaj boga koliko...a ne rastavlja mi se ceo sklop:scratch
Dali smem seći i variti, hoće li se ulje upaliti?
Ili moram sve rasturiti oprati, pa onda raditi?:scratchpozzz joe!:weedman:

Može se zapalit to moj Joe. Naravno ne može doči do katastrofe ako to radiš vani kako je i sad na sliki. U svakom slučaju treba ti jedan vatrogasni aparat pri ruci pa da gasiš ako zatreba :mrgreen:.
Inače ako mi vatrogasci držimo stražu u fabrici onda moraju radnici pre sječenja i varenja sve očistiti i oprati. Tako i tebi savetujem.
I onak bi bilo dobro da se i posle tog opravka to očisti ponovo iz več rečenih razloga ( mali komadiči od brusilice pa onda ide to u lager...)

Danot
Dobre slike, fino si ga natovarijo.
 
G

GROF

Guest
Pozdrav svima, evo neka slika od mene:
http://imageshack.us/photo/my-images/98/image022jv.jpg/
Pozdrav:partyman:

., lip TI pozdrav forumski prijatelju danot!!! :prayer:

., bome si dobo pretovaril svoga tomu!, :supz: ... aj se čuvaj prevraćanja, ovako je lipo samo vozit oko kuće, za dalje relacije obavezno punooo manje pretovarat.-

., lip pozdrav svim mojim dragim forumašima., kako starim?!, svakako i uvik NOVIM!, Bog!, čitamo se ...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav svima!

Nema veze sa TV al da pitam...
Naime trebam preseći pa zavarivati oko diferencijala, ulje ispušteno, al naravno da je ostalo još unutar pitaj boga koliko...a ne rastavlja mi se ceo sklop:scratch
Dali smem seći i variti, hoće li se ulje upaliti?
Ili moram sve rasturiti oprati, pa onda raditi?:scratch



pozzz joe!:weedman:

Zašto režeš ? Što misliš radiditi sa tim diferencialom ? Nije lim praktićnije uzeti neki da ne moraš rezati od bmw opela ili slićno , okrećeš kako želiš postoje semeringi da ulje ne curi a ovdje ćeš morati sve prilagođavati i dihtati , a u slućaju rezanja i ja se slažem ispustiti ulje dobro oćistiti , isprati , rezati , variti , ponovo dobro oprati .
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!

Pokušavam napraviti roto malčer za TV od diferencijala Lade...
Upravu ste,,,bolje to rastaviti, da posle nebude dodatnih poslova.
Ja sam bio protiv rastavljanja, jedino zbod dihtunga, jer znam da ću ga pokidati... a kad treba novi da iskrojim, bolje me tucite!:madmana:
Radije bi pretovario 10kubika drva-popio gajbu piva, nego krojio nov dihtung-i pijuckao sokiće...
Nije 5, nego mi je trebalo čak 10 minuta da izvadim diferencijal...i naravno pokidao dihtung:lol:
Hvala na savetima...
pozzz joe!



:mrgreen:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ponavljam pitanje , nije li jednostavnije uzeti neki reduktor od BMW ili Opela gdje nema piljenja i trganja dihtunga sve je zgodije i kompaktno sam treba potražiti ,,,,,,,,,,,,, napraviti prihvate i vozi , ako se slomi nađeš drugi na otpadu zamjeniš i pići.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ponavljam pitanje , nije li jednostavnije uzeti neki reduktor od BMW ili Opela gdje nema piljenja i trganja dihtunga sve je zgodije i kompaktno sam treba potražiti ,,,,,,,,,,,,, napraviti prihvate i vozi , ako se slomi nađeš drugi na otpadu zamjeniš i pići.


A koliko to može izdržati recimo pogon tomicu 732 i malčer sa propelerom 120 cm širine? Da li to izdrži? Leteći? Lete i razlete? Da li to ima netko i da li koristi već duže vrijeme?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Izdržat će....bez brige....Zamisli npr. koliko se napati diff od Bmwa 320....ovo je za njega godišnji odmor...;)
A trkači, oni se blokiraju jer nema nikakve potrebe za njma osim u slučaju da ti trebaju za povečati prijenosni omjer...mislim da netko na forumu koristi i na taj način
 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
Pozdrav svima!

Pokušavam napraviti roto malčer za TV od diferencijala Lade...
Upravu ste,,,bolje to rastaviti, da posle nebude dodatnih poslova.
Ja sam bio protiv rastavljanja, jedino zbod dihtunga, jer znam da ću ga pokidati... a kad treba novi da iskrojim, bolje me tucite!:madmana:
Radije bi pretovario 10kubika drva-popio gajbu piva, nego krojio nov dihtung-i pijuckao sokiće...
Nije 5, nego mi je trebalo čak 10 minuta da izvadim diferencijal...i naravno pokidao dihtung:lol:
Hvala na savetima...
pozzz joe!



:mrgreen:


Kupi silikonsku smjesu, bolja je od ikakva dihtunga. Stavi taj stari dihtung, namaži smjesom i neboj se, drži ko smrt!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
A koliko to može izdržati recimo pogon tomicu 732 i malčer sa propelerom 120 cm širine? Da li to izdrži? Leteći? Lete i razlete? Da li to ima netko i da li koristi već duže vrijeme?

Ja lićno nemam od diferencijala već standarni kupovni ( imao sam dva od IMT remenice pa su se oljuštili )što bi isto tako ko želi imati nešto kvalitetnije preporućio , ali opet znam da ljudi rade i od auto diferencijala a koliko će izdržati zavisi od količine urađenog .

Imam malčar što sam ga sam radio 125 , i koristim ga sa IMT 539 ako ga pustim u veliku travu i ferku je teško , znaći sve zavisi kolikoće se često i kako visoka trava kositi , usporedimo li to sa rućnom kosilicom 3,5 KS i koju velićinu trave kosimo sa njom i ako bi se toga pridržavali onda takvu travu i sa tim reduktorom nož 120 cm može i tomo bez problema savladavati i ne moramo razmišljati da li će izdržati ali ako mislimo malčati travu visine tome onda bi mogli nastati problemi jer je to dosta veliki teret za reduktor a možda i za sam traktor tako da bi to moglo i na njemu pruzroćiti neke kvarove , za takve trave bi trebalo koristiti malčar sa batićima ili Y noževima .
 

tv732

Član
Tu od
28 Stu 2009
Poruka
32
kolege forumasi nisam se dugo javljao a sada mi je potreban savjet...tv 732 imam problem sa lamelom korpom..ne mogu rastaviti traktor na dva dijela na mjestu gdje se nalazi korpa i lamela...kad se razvrnu svi sarafi moze se odvojiti nekih 1cm i nista vise..negdje je zakocilo i ne ide nikako...da li je neko imao problema sa time i ima li ideju kako rijesiti..naime moj djed vozi taj traktor ali i nije bas pretjerano pazljiv pa je prije nekoliko dana vozio bez kvacila(pukla sajla) i onda kad je popravio drugi dan je pocelo nesto da lupa i zapinje kao da je otisao zupcanik diferencijala..međutim sve je ispravno samo nakon neuspjelog pokusaja rastavljanja sve smo sastavili i sad vise ne lupa ali kvacilo tj lamela ne odvaja i ne moze se rastaviti..nisam imao aparat pri ruci a radovi se ponovo nastavljaju u ponedeljak pa ce biti slike
 

tv732

Član
Tu od
28 Stu 2009
Poruka
32
vec smo mi to ponovo sve sastavili i sad hocemo malo voziti da vidimo hoce li se ista promijeniti ali sada kvacilo nema nikakvu funkciju-ne radi....pokusavali smo na silu cupati sa lancanim flasincugom ali nije islo nemam ideju kako sada da to razvalimo...
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Ponavljam pitanje , nije li jednostavnije uzeti neki reduktor od BMW ili Opela gdje nema piljenja i trganja dihtunga sve je zgodije i kompaktno sam treba potražiti ,,,,,,,,,,,,, napraviti prihvate i vozi , ako se slomi nađeš drugi na otpadu zamjeniš i pići.

Pitanje na mestu.
Nisam u tim vodama, tako da slabo poznajem sve te reduktore, i diferencijale od raznih modela auta, i neznam koja je lakša varijanta za izradu.
Ovaj dif od Lade sam dobio džabe, tako da nemislim vršiti potragu za bmw/opel dif...
Verovatno si u pravu, jer se već problemi javljaju polako sa ladinim...:madmana:


vec smo mi to ponovo sve sastavili i sad hocemo malo voziti da vidimo hoce li se ista promijeniti ali sada kvacilo nema nikakvu funkciju-ne radi....pokusavali smo na silu cupati sa lancanim flasincugom ali nije islo nemam ideju kako sada da to razvalimo...

Možda lupim glupost, al ajd...
Kad kažeš da se odvoji oko 1cm...da nemože slučajno da se priđe vilastim ključem, i odviju vijci što drže korpu?
Pa kad se rastavi, ipak sve bude vidno gde je problem oko lamele?

pozzz joe!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav dečki.
:scratch hmm, zajebancija ovo sa lamelom :x Ne vidim drugog rešenja osim ovih dva od Edo i Joe. Nadam se da ne bu nešto puklo kad budeš čupao motor dole ipak pazi, a koliko se može pazit u ovom slučaju... :scratch.

Joe
Znači samogradnja je tu :), dokumentiraj ti to nama kad budeš radijo.
Ima na forumu tema o tim malčerima, ljudili su ih gradili i rade sa njima, pa valjda če i tebi radit. Vjerovatno češ ti kosit vočnjak, onaj tvoj koji je sređen picikato i nema trave visoke od 1m i više nego je ona niska. Tako predpostavljam da neče bit nekih velikih opterečenja pa če da ti služi malčer duži period.
Sretno ti sa radovim i nadam se tvojih slika.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pozdrav.
JOE evo i ideja.

www.pik.ba/artikal/1264957/bocni-tarup/[/url]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nsamanic

Član
Tu od
8 Ožu 2010
Poruka
57
upomoć

dragi forumaši!!!

potreban mi je blok i poklopac mjenjača za tv-521!!! dali itko ima pojma gdje da to polovno nabavim ipak je novi malo preskup 3000 kn u massivi!!!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ne pratim ovaj dio foruma, tako da je ovo mozda vec bilo postano tu.
a opet, mozda i nije.. znam da se spominjao prije, bilo je i nekih slika.

http://www.njuskalo.hr/ostala-gospodarska-vozila/tomo-vinkovic-oglas-3077826



tomo-vinkovic-slika-7685962.jpg


get_image_variation.php


get_image_variation.php
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
dragi forumaši!!!
potreban mi je blok i poklopac mjenjača za tv-521!!! dali itko ima pojma gdje da to polovno nabavim ipak je novi malo preskup 3000 kn u massivi!!!
Negde sam video oglas ovih dana, da se prodaje TV te serije, neispravan motor(čitaj - crko), za 1000eura...prodaje on još 3 traktora TV, tak da izgleda on biznisuje sa tim stvarima i ima previše delova...al nemogu naći oglas, možda bi i popustio samo za blok i deklu menjača?


Pozdrav.
JOE evo i ideja.

www.pik.ba/artikal/1264957/bocni-tarup/[/url]

Eee video sam i tu sklopociju, pre koji dan, kad mi @Peter reče, da ima o malčerima, pa sam prelistao celu temu, i video sam isti taj sa lancima. Jest malo ga zakomplikovao, al meni netreba da bue sa strane, nego iza traktora.
Uglavnom hvala, za pažnju i pomoć!

Joe
Znači samogradnja je tu :), dokumentiraj ti to nama kad budeš radijo.
Ima na forumu tema o tim malčerima, ljudili su ih gradili i rade sa njima, pa valjda če i tebi radit. Vjerovatno češ ti kosit vočnjak, onaj tvoj koji je sređen picikato i nema trave visoke od 1m i više nego je ona niska. Tako predpostavljam da neče bit nekih velikih opterečenja pa če da ti služi malčer duži period.
Sretno ti sa radovim i nadam se tvojih slika.

Jest kolega...saogradnja je tu.
Samo baš i ne napredujem...bukvalno(kur..m nisam mrdnuo)...slabo vremena ima za rad...

Uglavnom bit će slika ako budem radio, samo neznam više gde da stavljam? Malo sam usro motku,,, treba sam odmah u temu "malčeri"...ako bude nešto od izrade
bit će slika...kako moderatori kažu ili ti preslažu!

pozzz joe":weedman:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh