• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
M

MatanM

Guest
., lip TI pozdrav forumašu MatanM!, metalni farmeru!!!

., za svaki motor opasno je kada ulja ima previše ili premalo., pa tako i za vaj "slavijin"., najbolje je kada ulja u karteru motora ima na sredini mjerača izmedju one dvi crtice - i + ., ...
., aj Bog!, čitamo se ...
hvala na odgovoru.

inače, upute za održavanje imaju greškicu. piše da u motor ide 5 litara ulja, pa san ja navalio sa njin, i zajebah se. sad me čeka ispumpavanje.
 

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46
Slika ako može kako je složeno bi dobro došla.

Žao mi je ali nemam slike. Imao je to moj drugar ugradeno na TV-419 i prodao ga je prije, nego sam ja uspio sa aparatom par slikic pokeljit... Na mom TV-418 je ugraden Iskra alternator sa nekog razhabanog jugiča, na isti način, koji je na slici malo prije.
 

Markan22

Novi član
Tu od
5 Srp 2011
Poruka
16
u pitanju je ovaj dzek pojeo se navoj na vrhu pa sam mislio da ga skratim i navarim reducir kratki na njega jer nema nareznica za owaj profil jel to moguce i dal ce drzati u pitanju je aparat sa elektrodama ili da ga skratim za taj jedan krug koiko je osteceno oce li drzat
25072011507.jpg
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
u pitanju je ovaj dzek pojeo se navoj na vrhu pa sam mislio da ga skratim i navarim reducir kratki na njega jer nema nareznica za owaj profil jel to moguce i dal ce drzati u pitanju je aparat sa elektrodama ili da ga skratim za taj jedan krug koiko je osteceno oce li drzat
25072011507.jpg

radije pokusaj skratiti nego variti...mada onda skidas i konus sa reducira pa je pitanje koliko ce i to drzati.....
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ovaj dio što se tebi pohabao je toliko malo novca da ne vrijedi radit ništa. Odviješ ga vani iz spojnice i staviš nov komad sa novom brtvom.

Inače ako baš inzistiraš na popravki onda ga skrati za taj jedan krug navoja pa onda isprobaj kako drži a mislim da bi mogal držat. Varenje ti je onda poslednja mogučnost koja je svakako moguča.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
u pitanju je ovaj dzek pojeo se navoj na vrhu pa sam mislio da ga skratim i navarim reducir kratki na njega jer nema nareznica za owaj profil jel to moguce i dal ce drzati u pitanju je aparat sa elektrodama ili da ga skratim za taj jedan krug koiko je osteceno oce li drzat
Nemreš skratiti navoj jer bi ekvivalntno tome trebalo produbiti unutarnji dosjed .
Probaj navoj popraviti turpijom i pokušati ravno navrnuti maticu ..oštečenje navoja nema veze s brtvljenjam samo moraš navrnuti ravno .
Ako je na drugom kraju crijeva ili cijevi isti navoj probaj prvo navrnuti jednu i drugu stranu da se oštečeni dio navoja poravan apa poslje vrati kako je bilo ..Samo pažljivo da ne ujebeš i drugu stranu ...sretno :rolfer:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Dečki, čitao sam ono što se desilo Priminom skladištu, mislim za taj požar. :?
Nadam se da tvornica traktora nema ništa u njemu pa da barem oni nemaju štete.

U prošlom tjednu se malo radilo, kopalo sa traktorom. Napravijo sam jedan pristup. Išlo je polako ali sve je bolje od lopate koja mi skoro nije nit trebala.

izkop-foto_10744305_17467420_18912029.jpg


izkop-foto_10744305_17467420_18912019.jpg


Ove slike ispod su od danas i samo pokazuju što se kopalo. Žao mi je što nisam slikao tad kad se zapravo radilo, još bolje bi bio neki video ali na žalost...

izkop-foto_10744305_17467420_18912031.jpg


izkop-foto_10744305_17467420_18912032.jpg
 

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46
Znači i ti si stavio sa strane, na mom je tako već napravljeno pa da probam ispod haube stavit, ljepše je za vidjet.

Kad sam traktor kupio, več je imao ovako montiran alternator, ja sam samo uredio instalaciju i nabavio novi akumulator. Nije mi bilo do paljenja na konop :finga::prayer::prayer:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
u pitanju je ovaj dzek pojeo se navoj na vrhu pa sam mislio da ga skratim i navarim reducir kratki na njega jer nema nareznica za owaj profil jel to moguce i dal ce drzati u pitanju je aparat sa elektrodama ili da ga skratim za taj jedan krug koiko je osteceno oce li drzat
25072011507.jpg


Makan22,
što se tiče ove nipel redukcije nemoj se previše z....ti sa popravkom
navoja na istoj jer je to jednostavno pre skupo.
Na toj nipli ti je fini metrički navoj sa korakom od 1,5 mm.
Nova ta nipla ti dođe cca 30-50 kn ovisno o trgovini, a i ako ju ne možeš pronaći svaki tokar ti napravi novu za sitne pare...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
u pitanju je ovaj dzek pojeo se navoj na vrhu pa sam mislio da ga skratim i navarim reducir kratki na njega jer nema nareznica za owaj profil jel to moguce i dal ce drzati u pitanju je aparat sa elektrodama ili da ga skratim za taj jedan krug koiko je osteceno oce li drzat
Ili ja nisam shvatio ili oni koji prićaju da se može zavariti? Mislim da to nije stvar za varenje jer ak je kako ja mislim onda nema velike sreće od varenja iz razloga što se taj dio šarafi na gibljivo crijevo koje usljed stezanja i vrši ulogu dihtanja a varenjem ako se dobro povari držalo između redukcije i matice ali bi puštalo između matice i nastavka na koji je uprešano crijevo . Drugi problem bi se javio kod varenja je grijanje !!!! crijevo bi se pregrijalo i osmudilo te bi vjerojatno i tu puštalo . Jedino ako je redukcija ista pokušati je okrenuti u brzoj spojnici a na njezin kraj staviti crijevo a usput provjeriti i situaciju sa navojem u crijevu . Moj savijet NIKAKVO VARENJE NA NIKOJEM MJESTU jer sa to kasnije osveti te je sljedeći zahvat još skuplji a naroćito ako varenje ne uspije . Neznam odakle si ali tih redukcija ima za sitne novce kupiti da se na isplati ni tokariti a nađe ih se i po otpadu na starim kamionima ili majstora koji se bave hidroulikom ili pneumatikom:partyman::drinkers:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Istina Arno što si napisal. Ako je na taj navoj uvijena gumena cjev (vjerujem da je) onda bi se to stvarno moglo pohebati.
Kako sam več rekao, a i ostali, kupi taj nipel novi to ti je najbolje rješenje za malo novca i truda.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Dečki, čitao sam ono što se desilo Priminom skladištu, mislim za taj požar. :?
Nadam se da tvornica traktora nema ništa u njemu pa da barem oni nemaju štete.
Istina što se tiće TT nije ništa nastradalo već samo uskladišteni namještaj ali to je isto uzeo novac iz lijevog ili desnog đepa nažalost to se dogodilo a koliko ćujem da nije ni bilo osigurano što je izjavio sam gos. Ante Radić te je šteta još veća , što će sad biti sa kompletnom PRIMOM a ujedno i sa tvornicom traktora to će pokazati budućnost.

U prošlom tjednu se malo radilo, kopalo sa traktorom. Napravijo sam jedan pristup. Išlo je polako ali sve je bolje od lopate koja mi skoro nije nit trebala.



Ove slike ispod su od danas i samo pokazuju što se kopalo. Žao mi je što nisam slikao tad kad se zapravo radilo, još bolje bi bio neki video ali na žalost...


Istna samo se vidi transportna jedinaca , a inžinjerija se izgleda prikrila:partyman::partyman:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
To ti je bila transportna jedinica i inžinjerija, sve u jednome :D
Može on da vozi a i da loži teret. Mislim na traktor.:mrgreen:
 
G

GROF

Guest
., moj savjet!.-

u pitanju je ovaj dzek pojeo se navoj na vrhu pa sam mislio da ga skratim i navarim reducir kratki na njega jer nema nareznica za owaj profil jel to moguce i dal ce drzati u pitanju je aparat sa elektrodama ili da ga skratim za taj jedan krug koiko je osteceno oce li drzat
25072011507.jpg

., forumašu Markan22!

., moj savjet., ovaj džek - kako ga TI zoveš?, brzu hidrauličnu spojnicu, kupi novu., nova košta; /komplet!/ od 50 do 100 kuna i ponovo si miran 30 godin!!!., nikakovo varenje, turpijanje, brušenje, tokarenje se apsolutno neisplati i neće TI dat željan rezultat!.- :scratch ...

., pozdrav prijatelju firemanpetar!., evo vidim po tvoji slikica i pismu da si se vratil., a slikice divanidu punooo reči i samo se more zaključit., kotebe se isto uvik nešto dela i izboljšava!, sretno TI, pozdrav obitelji!... :D ...
., e DA!, fala Bogu!, tvornica Prima ni nastradala, a ča je najvažnije?, nema ljudski tragedija - žrtava - oštećeni dijelatnika - radnika., a na žalost nemili dogadjaji nam se svim dešavadu., svaki od nas nosi svoj križ.- :| ...

., aj Bog!, pozdrav svim forumašima, čitamo se ...
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
inače, upute za održavanje imaju greškicu. piše da u motor ide 5 litara ulja, pa san ja navalio sa njin, i zajebah se. sad me čeka ispumpavanje.

Imaš upute za održavanje TV826?
Jel možeš videti koje ulje ide u motor po uputama?
hvala...
pozzz joe!:mrgreen:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh