• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
., pozdrav prijatelju firemanpetar!., evo vidim po tvoji slikica i pismu da si se vratil., a slikice divanidu punooo reči i samo se more zaključit., kotebe se isto uvik nešto dela i izboljšava!, sretno TI, pozdrav obitelji!... :D ...
., e DA!, fala Bogu!, tvornica Prima ni nastradala, a ča je najvažnije?, nema ljudski tragedija - žrtava - oštećeni dijelatnika - radnika., a na žalost nemili dogadjaji nam se svim dešavadu., svaki od nas nosi svoj križ.- :| ...

., aj Bog!, pozdrav svim forumašima, čitamo se ...

Pozdrav prijatelju Grof, a pozdrav i tvojoj obitelji!
Vratil sam se ja ali nisam ni otišal iz foruma. Samo mi pofalilo malo vremena :D pa ne pišem svaki dan.
E da, radi se stalno nešto, po kuči, oko kuče...a na traktoru za sad ništa. Treba iskoristit toplo vreme za druga posla.

Drago mi je da barem tvornica traktora nije stradala a bolje bi bilo da nit oni drugi nisu. Ali kako si več sam rekao "nemili dogadjaji nam se svim dešavadu".
 
M

MatanM

Guest
Pozdrav svima!


Imaš upute za održavanje TV826?
Jel možeš videti koje ulje ide u motor po uputama?
hvala...
pozzz joe!:mrgreen:
trenutno san u splitu, a knjižica uputa mi je jedno 50-ak kilometara dalje u garaži. sutra bi je triba imat u rukama, pa ću ti napisat. ako ima zainteresiranih, mogu je i cilu skenirat.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav MatanM!
Naravno da smo zainteresirani za knjižicu, samo ako ti imaš volje da ju poskeniraš i podeliš sa nama.
 
M

MatanM

Guest
Pozdrav MatanM!
Naravno da smo zainteresirani za knjižicu, samo ako ti imaš volje da ju poskeniraš i podeliš sa nama.

čim uspijem uvatit malo vrimena da otiđen do moga sela, skeniran je. najkasnije za dva tjedna, jer bi sad brzo triba ić u liku po pčelice(nisu moje nego od prijatelja mi).
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.-

Pozdrav svima!
Imaš upute za održavanje TV826?
Jel možeš videti koje ulje ide u motor po uputama?
hvala...
pozzz joe!:mrgreen:

., lip pozdrav prijatelju joekiki!

., u motor slavije ide ulje "standardno" ko i u sve motore, znači; inino, valvolinovo, kastrolovo, šelovo, ..., preporuka po uputama knjižice rukovanje i održavanje - mehaničara je; minjat ulje i filter ulja obavezno na 80 do 100 sati rada ili jedamput godišnje., e sad iz mog saznanja "pažljivi" vlasnici - korisnici istoga., minjadu ulje na 300 sati ili na dvi godine., a filter jedan put u 5 /pet!/ godin., tako DA!.- :mrgreen: ...

., aj Bog!, čitamo se ...
 

bercolinija

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
74
pozdrav svima!

eto popisa ulja!

PREKO 20 STUPNJEVA

rafinerija Hena-Modriča -- Maxima HD S-3 SAE 30
INA Zagreb -- SUPER HD S-3 SAE 30
INOSTRANA ULJA -- B.P. VANELLUS 30, CASTROL CRB 30, FLEETOL HDX 30, ESSOLUBE HDX 30, DELVAC 1230, SHELL ROTELLA T-30

OD 0 - 20 STUPNJEVA

rafinerija Hena-Modriča -- Maxima HD S-3 SAE 20
INA Zagreb -- SUPER HD S-3 SAE 20
INOSTRANA ULJA -- B.P. VANELLUS 20W/20, CASTROL CRB 20W/20, FLEETOL HDX 20,
ESSOLUBE HDX 20, DELVAC 1220, SHELL ROTELLA T-20W/20

ISPOD 0 STUPNJEVA

rafinerija Hena-Modriča -- Maxima HD S-3 SAE 10
INA Zagreb -- SUPER HD S-3 SAE 10
INOSTRANA ULJA -- B.P. VANELLUS 10W, CASTROL CRB 10W, FLEETOL HDX 20W, ESSOLUBE HDX 10W, DELVAC 1210, SHELL ROTELLA T-10W
 

yayatoure

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
43
Luft od nekih 5 cm

Sa kojim ključom to zategneš ? U mene su dvije matice i ja sam probao sa čekićom i odvijačom ali kako je krenulo mogao sam samo nešto slomit :confused:
Trebao bi mi neki ključ što ima na sebi dvije izbočine jer ove matice imaju po dvije rupice
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Sa kojim ključom to zategneš ? U mene su dvije matice i ja sam probao sa čekićom i odvijačom ali kako je krenulo mogao sam samo nešto slomit :confused:
Trebao bi mi neki ključ što ima na sebi dvije izbočine jer ove matice imaju po dvije rupice

opis problema ti je za deset.

Nisi naveo dje je luft i sl., pretpostavljam da je na bolcnima,
moja je pretpostavka da su navoji na bolcnima i maticama
uništeni, te bi trebalo zamijeniti sve u kompletu...

P.S.

I onda se čude neki članovi kad ne dobe odgovor na postavljeno pitanje,
Pa ntiko od nas nije predvidljiv da zna tko ima kakve probleme.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
pozdrav svima!

eto popisa ulja!

PREKO 20 STUPNJEVA

rafinerija Hena-Modriča -- Maxima HD S-3 SAE 30
INA Zagreb -- SUPER HD S-3 SAE 30
INOSTRANA ULJA -- B.P. VANELLUS 30, CASTROL CRB 30, FLEETOL HDX 30, ESSOLUBE HDX 30, DELVAC 1230, SHELL ROTELLA T-30

OD 0 - 20 STUPNJEVA

rafinerija Hena-Modriča -- Maxima HD S-3 SAE 20
INA Zagreb -- SUPER HD S-3 SAE 20
INOSTRANA ULJA -- B.P. VANELLUS 20W/20, CASTROL CRB 20W/20, FLEETOL HDX 20,
ESSOLUBE HDX 20, DELVAC 1220, SHELL ROTELLA T-20W/20

ISPOD 0 STUPNJEVA

rafinerija Hena-Modriča -- Maxima HD S-3 SAE 10
INA Zagreb -- SUPER HD S-3 SAE 10
INOSTRANA ULJA -- B.P. VANELLUS 10W, CASTROL CRB 10W, FLEETOL HDX 20W, ESSOLUBE HDX 10W, DELVAC 1210, SHELL ROTELLA T-10W
Lijepo je to. I točno. Samo, to su preporuke od prije nekih 30 godina. A od tada do sad su ulja puno usavršena, pa ne trebaš posebno ulje za zimu, a posebno za ljeto. Sad se stavljaju multigradna ulja, pa treba odabrati nešto od suvremene ponude.
 

bercolinija

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
74
Lijepo je to. I točno. Samo, to su preporuke od prije nekih 30 godina. A od tada do sad su ulja puno usavršena, pa ne trebaš posebno ulje za zimu, a posebno za ljeto. Sad se stavljaju multigradna ulja, pa treba odabrati nešto od suvremene ponude.

pozdrav!

ma znam, to sam ja prepisal iz uputstva o održavanju. Pozz.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
pozdrav svima!

eto popisa ulja!

PREKO 20 STUPNJEVA

rafinerija Hena-Modriča -- Maxima HD S-3 SAE 30
INA Zagreb -- SUPER HD S-3 SAE 30
INOSTRANA ULJA -- B.P. VANELLUS 30, CASTROL CRB 30, FLEETOL HDX 30, ESSOLUBE HDX 30, DELVAC 1230, SHELL ROTELLA T-30

OD 0 - 20 STUPNJEVA

rafinerija Hena-Modriča -- Maxima HD S-3 SAE 20
INA Zagreb -- SUPER HD S-3 SAE 20
INOSTRANA ULJA -- B.P. VANELLUS 20W/20, CASTROL CRB 20W/20, FLEETOL HDX 20,
ESSOLUBE HDX 20, DELVAC 1220, SHELL ROTELLA T-20W/20

ISPOD 0 STUPNJEVA

rafinerija Hena-Modriča -- Maxima HD S-3 SAE 10
INA Zagreb -- SUPER HD S-3 SAE 10
INOSTRANA ULJA -- B.P. VANELLUS 10W, CASTROL CRB 10W, FLEETOL HDX 20W, ESSOLUBE HDX 10W, DELVAC 1210, SHELL ROTELLA T-10W
Lijepo je to. I točno. Samo, to su preporuke od prije nekih 30 godina. A od tada do sad su ulja puno usavršena, pa ne trebaš posebno ulje za zimu, a posebno za ljeto. Sad se stavljaju multigradna ulja, pa treba odabrati nešto od suvremene ponude.

Teškar nije to niš čudno da tak piše u uputa za TV 826,
ali je sramotno da su te upute na slovo isto napisali i Hittnerovci i da
spominju monogradna ulja koja se već ne koriste desetljčima u eksploataciji....,
a ako se ne varam Hittner je mali traktor napravio 2003 ili 2004 god…
 
A

AlfaZD

Guest
ma crkava kad on hoce, bio akumulator ili ne, nema pravila
kako moze da crkne ako nema akumulatora.....i pretpostavljam kad + klema dodje na masu, ako nema struje bez pobude.......npr. svjetla ne rade bez akumulatora

ja ga uvijek provjeravam primitivnim nacinom, ako "varnici" klema onda puni.....nekad provjerim dali "ispravlja" struju, takodje primitivnim nacinom, spojim el. motor :D



nisi u pravu. pravila i te kako ima. alternatorski regler (u stvari, to je regulator, iako smo mi svi navikli zvati ga regler - u stvari regler spada s dinamom, a alternatori imaju regulator) ne crkava "kad on hoće" nego obavezno crkne kad motor radi (odnosno kad alternator puni) bez priključenog akumulatora. jednostavno, alternator proizvodi struju, s kojom nema gdje. regler to ne može izdržati duže od 2-5 minuta. osim toga, u riziku je i Grecov spoj, odnosno ispravljač - vodi računa da alternator proizvodi izmjeničnu struju, za razliku od dinama, koji odmah proizvodi istosmjernu struju. ako se misli sačuvati regler, potrebno je imati spojen akumulator i kad se pali na konop.
test varničenjem je vremenski kratak, pa ga regleri obično izdrže.

da napomenem, kod starijih vozila (i traktora) koji imaju dinamo i (mehanički) regler, problema ima manje. ako duže rade bez akumulatora, događa se da dinamo izgubi pobudu, a lako ga je ponovno pobuditi.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
@MatanM @GROF @bercolinija - hvala puno za preporuku ulja!
Nije za mene,,, nego me pita neki lik iz Mađarske,,, kupio TV 826 pa ga zanimaju neke stvari oko tomice, a ja mu kolko tolko pomognem ako znam, al ako neznam...pitam vas sve!

@MatanM - naravno da smo zainteresirani za knjižicu...;)

živi bili...
pozzz joe!
evo par slikica zverke u ladovini...:lol:













:weedman:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Lijepe fotografije nema šta , dali ti to planiraš postati profesionalni fotograf :?::?:
Pozdrav .... žuti ;)
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ima li netko za prodati indikator ulja za 420?

Što je sa tim indikatorom zar ih nema po trgovinama , mislim da to na njima nije ništa posebno što nebi pasalo od nekog drugog vozila ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
joekiki..matica koa drži prirubnicu na koju stavljaš nož ne steži do iznemoglosti jer preko nje reguliraš zazor na ležajevima ...može do tvrdoga jer je iumeđu ležajeva puškica koja se "mulja" tako da prirubnica ne " leje"
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kiki dobro to izgleda sa malčerom.nisam pratio od početka,od čega ti je diff? jesi probao da vidiš kako vrti?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Što je sa tim indikatorom zar ih nema po trgovinama , mislim da to na njima nije ništa posebno što nebi pasalo od nekog drugog vozila ?


mislim da paše od stojadina,
znam da na LDA 672 ide od Yuga 45,
neki dan sam bil u dućanu kad je jedan čovjek kupovao
baš za maloga Vinkovića, ako se dobro sjećam dal mu je
od Z 101
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh