• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Ima li netko za prodati indikator ulja za 420?

Pas mater...danas sam nakon toliko vremena skužio da mi lampica od pritiska ulja uopće nema tu funkciju nego da je spojena na alternator....a pošto je remen bio labav zato je i svjetlila....btw indikator je ispravan pa će uskoro i on u funkciju pored ove lampice od alternatora...hvala svejedno svima koji su dali savjet za "zamjenski" indikator.
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
TV 522 ima motor Lombardini LDA 820 21 KS 817 ccm

Pozdrav svima,a naročito Tomekima,Askaj tebi puno hvala na ovakvom skoro pa detaljnom opisu skoro svim tipovima TV. Znači sada je na meni red da idem na oglasnik tj.njuškalo pa da vidim kaj sve ima u ponudi. Mislim da mi onaj od 20ks sasvim dovoljno odgovara. Samo još jedna informacija kaj da pogledam koja im je boljka najčešće
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Pozdrav svima,a naročito Tomekima,Askaj tebi puno hvala na ovakvom skoro pa detaljnom opisu skoro svim tipovima TV. Znači sada je na meni red da idem na oglasnik tj.njuškalo pa da vidim kaj sve ima u ponudi. Mislim da mi onaj od 20ks sasvim dovoljno odgovara. Samo još jedna informacija kaj da pogledam koja im je boljka najčešće

Garfilde hvala na pohvali, ja sam samo dopisao kararteristike za TV 522, pošto imamo ga kući ali ostali podaci se poklapaju jer ove traktore dosta dobro poznajem uglavnom bez obzira na brojeve i tip traktora na jednocilindrične se ugrađivalo samo motore sa 18 ili21 KS u najveći večini masrke LOMBARDINI a bile su rijetke serije sa MWM motorom, neki španjolski proizvod, čitam da kupuješ TV imam ga na prodaji TV 523 ali neznam dali ti je zanimljivo nalazim se u Sloveniji
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Evo malo sam se jučer i danas igrao sa polugama jer sam po...... kod ukljućenja kardana malo me j... saginjanje . Neki su to već odradili i kvalitetnije ali s obzirom da nemam tokarski stroj , ni glodalicu radio sam sa čime imam brusilica , nareznica , šrafštuk i boja a što je ispalo pogledajte:prayer:





a može se pogledati i video na


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ry_-A9FYYK8[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Evo malo sam se jučer i danas igrao sa polugama jer sam po...... kod ukljućenja kardana malo me j... saginjanje . Neki su to već odradili i kvalitetnije ali s obzirom da nemam tokarski stroj , ni glodalicu radio sam sa čime imam brusilica , nareznica , šrafštuk i boja a što je ispalo pogledajte:prayer:



ARNO svaka čast, ovaj sistem poluga mi se puno bolje dopada,
nego oni šerazljni na novim modelima...!!


:prayer::prayer:
 
Z

zile

Guest
jel bi mogao neko da mi pomogne oko jednog problema?Imam tv 730 koji do skora nije vozen pa sam poceo da ga sredjujem,uradio sam kocnice i upravljanje ali imam problem sa menjacom. Prilikom menjanja brzina cuje se krcanje i ne moze lako da se ubaci u brzinu iako sam menjao i sajlu od kvacila i stelovao... a i u radu dolazi do trzanja kao da negde peskace zupcanik, to se javlja u skoro svim stepenima prenosa...Hvala unapred
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zile kad bude tvoj izgledao kao ovaj na slici točno budeš znao kaj mu je ..i gdje preskače .
slika0039l.jpg
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
bok! evo da se vam malo i ja javim jer vec dugo nisam nista pisao posto imam previse posla a pre malo slobodnog vremena pa onda samo preletim preko novih postova kad stignem... !samo da vam kazem,danas kupio na otpadu oriđiđi tanjurace tj drljace za malog tomeka sa 16 doskova u perfektnom stanju,ko da nikad nisu ni radile za 350kn, jedino je boja losija al to je najmanji problem...lijep pozdrav prijateljima Grofu,Firemanpetru,Mrgi,Danot-u,jozefu i svim ostalim ljubiteljima tomeka i slicnih traktorica
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
jel bi mogao neko da mi pomogne oko jednog problema?Imam tv 730 koji do skora nije vozen pa sam poceo da ga sredjujem,uradio sam kocnice i upravljanje ali imam problem sa menjacom. Prilikom menjanja brzina cuje se krcanje i ne moze lako da se ubaci u brzinu iako sam menjao i sajlu od kvacila i stelovao... a i u radu dolazi do trzanja kao da negde peskace zupcanik, to se javlja u skoro svim stepenima prenosa...Hvala unapred


Dali ste provjerilo ovaj dio sklopa traktora:



Mislim da je problem u kuplugu...
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
jel bi mogao neko da mi pomogne oko jednog problema?Imam tv 730 koji do skora nije vozen pa sam poceo da ga sredjujem,uradio sam kocnice i upravljanje ali imam problem sa menjacom. Prilikom menjanja brzina cuje se krcanje i ne moze lako da se ubaci u brzinu iako sam menjao i sajlu od kvacila i stelovao... a i u radu dolazi do trzanja kao da negde peskace zupcanik, to se javlja u skoro svim stepenima prenosa...Hvala unapred

Pozdrav

Simptomi koje si naveo meni izgledaju da nešto nije uredu sa ključem ili nosačem ključa mjenjača.Ovdje ima stručnjaka koji se bolje razumiju u te stvari i vjerujem da če ti sigurno pomoći.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ljep komad livadka ali mi se čini da je jedna flanka premalo za tu površinu , vidim i rućnog FAVORITA jesi prvo kreno sa njim zgrtati ????:rolleyess::rolleyess::rolleyess:
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Nešto si visoko kosio. Ili ti nešto s kosom ne štima? :scratch
Arno, nije ti to ručni favorit, već FM antena.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Ljep komad livadka ali mi se čini da je jedna flanka premalo za tu površinu , vidim i rućnog FAVORITA jesi prvo kreno sa njim zgrtati ????:rolleyess::rolleyess::rolleyess:



ma livada je osrednja po površini, da nekad je znalo biti 3 grede,
ove godine suša je napravila svoje. A ručni FAVORIT je ima posla
na početku kad sam na krajavima mical slamu jer je susjed imal
žito, a nije bilo pobrano na krajevim, pa je vjetar odnio na livadu...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Nešto si visoko kosio. Ili ti nešto s kosom ne štima? :scratch
Arno, nije ti to ručni favorit, već FM antena.

Tako ima kosu naštimanu,
kosim stalno na toj visini cca 2 cm od zemlje
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Da, ako je otava gusta, kosa ni ne legne do zemlje.

mogel sam ju spustiti do nule, ali bi onda sve zgorel jer kek izgleda opet nastavlja opet suša, a ja planiram još jedan otkos ako bude vrijeme dozvolilo...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh