• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
kiki dobro to izgleda sa malčerom.nisam pratio od početka,od čega ti je diff? jesi probao da vidiš kako vrti?

Diferencijal je od Lade, ovu jednu poluosovinu ću skratiti i blokirati, onda imam prenos 1:2

joekiki..matica koa drži prirubnicu na koju stavljaš nož ne steži do iznemoglosti jer preko nje reguliraš zazor na ležajevima ...može do tvrdoga jer je iumeđu ležajeva puškica koja se "mulja" tako da prirubnica ne " leje"

E to sam primetio, jednom sam je malo jače stegao, i blokiralo se - reko šta sad:scratch
Znači samo laganica sa maticom...
hvala...:partyman:
pozzz joe!
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
mislim da paše od stojadina,
znam da na LDA 672 ide od Yuga 45,
neki dan sam bil u dućanu kad je jedan čovjek kupovao
baš za maloga Vinkovića, ako se dobro sjećam dal mu je
od Z 101

hvala pitat cu sutra bas da vidim
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
KOMENTARI NA TRAKTORE TOMO VINKOVIĆ
Lijepi pozdrav od novog člana Garfild-a ovog poljoprivrednog foruma.Jako puno pratim taj forum i dosta ima savjeta koji su mi potrebni. Jako sam zainteresiran za kupnju TV,pa mi nisu jasni ti brojevi na njemu,a ujedno da vas pitam sa kojim motorom bi se isplatilo uzet koji se najmanje kvari i na kaj treba obratit pažnju prilikom kupnje. Lijep pozdrav od garfilda.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
sve ovisi za šta ti treba
Inače ja prodajem svoga tv-419 pa ako te zanima javi se
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
, ovu jednu poluosovinu ću skratiti i blokirati, onda imam prenos 1:2

Joe, dobro je 1:2, nisam ja mehanicar i nemoj uzeti ovo u obzir, ali meni tako brinu trkaci, nakon jedna sezona malciranja:scratch, ili gresim?
Sretno:partyman:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Da i ja mislim da trkaći nisu baš predviđeni da toliko TRČE a i sam položaj diferencijala nije baš prirodan pa je i podmazivanje u pitanju , vjerojatno će morati biti i veća kojićina ulja nego što je normalno da bi se sve podmazalo kako treba , mislim da su dvije solucije u igri , povariti trkaće da se dobije samo reduktor ili odmah tražiti još jedan dif. za rezervne djelove za nedaj bože !:rolleyess::rolleyess::rolleyess:
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
sve ovisi za šta ti treba
Inače ja prodajem svoga tv-419 pa ako te zanima javi se

Pa treba mi recimo za frezanje vinograda,i za sitan privoz,znači neke lagane terete i kosio bi sa njime. Koja bi cijena bila i u kakvom je stanju,a može li i koja slikica od njega
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Dobro nam došao @Garfild 58 :partyman:

Što se tiče TV traktora, evo neko je na SLO forumu slagao tako nešto:


serija 400:
418-stariji tip 18ks (1 cilindar)
419-stariji tip 18ks (1 cilindar)
420-noviji tip 18ks (1 cilindar)

serija 500:
521-stariji tip 21ks (1 cilindar)
522-Ruggerini ? ks (2 cilindra)
523-noviji tip 21ks (1 cilindar)

serija 700:
730-stariji tip 30ks (2 cilindra)
731-noviji tip 30ks (2 cilindra)
732-noviji tip 30ks (2 cilindra)

serija 800:
818 - 18ks (1 cilindar)
821 - 21ks (1 cilindar)
822 - 21ks (2 cilindra)
826 - 24ks? Slavija (2 cilindra)
830 - 30ks (2 cilindra)
Spominjali se većinom svi tipivi, na raznim stranicama, al nemožeš sve ni popamtiti.
Kad bi mogli nekako neku tabelu napraviti, sa nekoliko osnovnih podataka...bilo bi lepo...tipa: proizvedeno od-do; tip motora; broj cilindra; ks ...itd
@GROF je prava enciklopedija,,,samo mu treba dodati hakera tehnike 21veka8)
Ispravljajte greške, ako ih ima...i nedostatke

@ARNO @danot - i mene isto brinu trkači:scratch, ali vidim da su dosta njih već uradili na isti način, i to funkcioniše.
Bem li ga...TV ima 9-10ks na kardanu, pa valjda je sam dif. tako urađen da mu ne predstavlja problem...:scratch
Vidim kod Mađara šta sve nerade sa Ladama, razne trke, šlajfanja, dža-bu, urnisanja...
Neznam...nisam pametan, jedino da skleptam i da ide u akciju, pa ćemo videti...
Možda malo gušćeg ulja da sipam?

pozzz joe!:weedman:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
U svakom slućaju bih ti preporućio povariti trkaće , mislim da dobiješ veći broj okretaja ali to je nebitno , bitno je da dobiješ manji broj pokretnih djelova i automatski manju potrebu podmazivanja , habanja , trganja , ako ti samo jedan trkać zariba ode sve u pm. akio su povareni stoje na miru i nema bojazni a ostalo se i onako vrti kao i sa njima i još tripazi da ostaviš odušak jer ako ga zaboraviš probiće ti na nekom semeringu a predvidi i nešto za kontrolu ulja jer stari vijak za kontrolu ti više neće biti adekvatan zbog nepravilnog položaja diferencijala ...:drinkers:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Kako sam ja kontao, na dif.u ima dva ista vijka
Jedan za sipanje, a drugi za ispuštanje(kad je na autu), a sad u mom položaju, onaj sa strane ce biti za sipanje do tog nivoa(dode mu odprilike isto do polovice), a na onaj gornji, bi stavio odušak...:scratch stim što mogu i tamo sipati ulje.
Neznam, baš nebi da varim trkace, bit ce veliki prenos, a i teret za traktor...mada nije isključeno

 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Teret za traktor ??? mislim da ne iz nekoliko razloga , traktorkada freza veći je teret od košnje premda ga i u frezanu možeš stisnuti da sve smrdi , u košnji isto tako ako nećeš paziti nešto će se sj.... , ( ja sam sa ferkom spizdio dva reuktora IMT -redutor - remenica ) pa već imam nekog iskustva . Sve zavisi koliko češ ga natjerati u veliku travu i koliku će gužvu imati pod poklopcem da to sve samelje jer to nije roto kosa da samo odsjeće ( neznam dimenzije koju radiš , moj je na ferku 125 cm i u velikoj travi i on puše :rolleyess::drinkers:) tako da te trkaći neće spasiti već samo sj..... , ako ćeš uredno kositi kao sa rućnom kosilicom od 3,5 ks i promjera 60 cm onda će ići a za ostalo moraš pripaziti:roll::prayer:
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Pozdrav svima!
@MatanM @GROF @bercolinija - hvala puno za preporuku ulja!
Nije za mene,,, nego me pita neki lik iz Mađarske,,, kupio TV 826 pa ga zanimaju neke stvari oko tomice, a ja mu kolko tolko pomognem ako znam, al ako neznam...pitam vas sve!

@MatanM - naravno da smo zainteresirani za knjižicu...;)

živi bili...
pozzz joe!
evo par slikica zverke u ladovini...:lol:





Joe, možeš li malo bolje uslikati ovaj priključak?
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Pozdrav svima!
Dobro nam došao @Garfild 58 :partyman:

Što se tiče TV traktora, evo neko je na SLO forumu slagao tako nešto:


serija 400:
418-stariji tip 18ks (1 cilindar)
419-stariji tip 18ks (1 cilindar)
420-noviji tip 18ks (1 cilindar)

serija 500:
521-stariji tip 21ks (1 cilindar)
522-Ruggerini ? ks (2 cilindra)
523-noviji tip 21ks (1 cilindar)

serija 700:
730-stariji tip 30ks (2 cilindra)
731-noviji tip 30ks (2 cilindra)
732-noviji tip 30ks (2 cilindra)

serija 800:
818 - 18ks (1 cilindar)
821 - 21ks (1 cilindar)
822 - 21ks (2 cilindra)
826 - 24ks? Slavija (2 cilindra)
830 - 30ks (2 cilindra)
Spominjali se većinom svi tipivi, na raznim stranicama, al nemožeš sve ni popamtiti.
Kad bi mogli nekako neku tabelu napraviti, sa nekoliko osnovnih podataka...bilo bi lepo...tipa: proizvedeno od-do; tip motora; broj cilindra; ks ...itd
@GROF je prava enciklopedija,,,samo mu treba dodati hakera tehnike 21veka8)
Ispravljajte greške, ako ih ima...i nedostatke

@ARNO @danot - i mene isto brinu trkači:scratch, ali vidim da su dosta njih već uradili na isti način, i to funkcioniše.
Bem li ga...TV ima 9-10ks na kardanu, pa valjda je sam dif. tako urađen da mu ne predstavlja problem...:scratch
Vidim kod Mađara šta sve nerade sa Ladama, razne trke, šlajfanja, dža-bu, urnisanja...
Neznam...nisam pametan, jedino da skleptam i da ide u akciju, pa ćemo videti...
Možda malo gušćeg ulja da sipam?

pozzz joe!:weedman:

TV 522 ima motor Lombardini LDA 820 21 KS 817 ccm
 
D

darjan

Guest
pozdrav iz Slovenije.

Rabim "mala i velika viljuška"-tako piše v katalogu. izgeledaju kao podkva. za TV l. 73 sa 18 KM.

hvala
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
pozdrav iz Slovenije.

Rabim "mala i velika viljuška"-tako piše v katalogu. izgeledaju kao podkva. za TV l. 73 sa 18 KM.

hvala

Jel ovo neko kuži ja baš i ne ????????????????:madmana::madmana::madmana::madmana::madmana::madmana::madmana::madmana:
 

nsamanic

Član
Tu od
8 Ožu 2010
Poruka
57
problem (veliki)

Znači; nedavno frezajući uspio sam uništiti kućište mjenjača, slomila se najgornja ljeva osovina sa onim duplim zupčanikom i uz to je polomila i svoja ležišta u bloku i poklopcu, tako da je sve za smeće i neda se popravit bar kako majstori kažu!!

Pokušavam već 2 tjedna nabavit polovne dijelove (novi su preskupi) ali nikako da mi se posreći!!
možda netko zna negdje kakav traktor koji je u defektu a da mu valja kućište...
traktor je tv-521, ali kako kažu da i serija 400 i 700 odgovaraju!!!!

puno hvala unaprijed
 
D

darjan

Guest
Jel ovo neko kuži ja baš i ne ????????????????:madmana::madmana::madmana::madmana::madmana::madmana::madmana::madmana:

Još jednom. razletio mi jedan del na prijenosu, zato treban "mala i velika viljuška". obe izgladata kao potkova. takav je naslov u katalogu.
tomo vinkovič je ljetnik 73 i ima 18 KM, motor je pasqali.

bolje?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Još jednom. razletio mi jedan del na prijenosu, zato treban "mala i velika viljuška". obe izgladata kao potkova. takav je naslov u katalogu.
tomo vinkovič je ljetnik 73 i ima 18 KM, motor je pasqali.

bolje?
Uzmi uzorak i idi u AGT kranj ..pa ako paše od njih dobro a ako ne onda traži u masiva bjelovar ili direktno u tvornici hitnar ili prima .
Ako neuspiješ nači kotakt preko google javi se natrag tu .
Iz kojeg si djela svovenije ?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Još jednom. razletio mi jedan del na prijenosu, zato treban "mala i velika viljuška". obe izgladata kao potkova. takav je naslov u katalogu.
tomo vinkovič je ljetnik 73 i ima 18 KM, motor je pasqali.

bolje?

Je ,,,,,,,,,,ali ovako ovo nije PLAVI OGLASNIK ili neki sličan oglasnik ovo je Forum i red je reći dodar dan ja sam , imam , itd. kada se predstaviš tada pitaj što ti treba , i bez uvrede pokušaj na hrvatskom jeziku jer tvoj prvi post stvarno nisam dobro ili uopšte razumio a i u pojašnjenju ne kužim što znaći 18 KM , konvertibilnih maraka , konjski snaga , kilovata ???? Ono što ti je puknuti rekao i ja se slažem to ti je prvi korak , drugi ako ne uspiješ nađi pravi katalog i iz njega traži po kataloškom broju , u slućaju da ne uspiješ javi se ako mogu pomoći s obzirom da sam u Bjelovaru javi ali ne zaboravi bez uvrede ovo je Forum a ne oglasnik premda i ovdje postoji mjesto gdje se može oglašavati .:partyman:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh