• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
G

GROF

Guest
ne pratim ovaj dio foruma, tako da je ovo mozda vec bilo postano tu.
a opet, mozda i nije.. znam da se spominjao prije, bilo je i nekih slika.

., lip pozdrav svim forumašima i forumskim prijateljima!

., forumašu tibor88!., fala za pokeljene slikice voga dempera tv!., istina, bil je ovde, ali se ni mogal vidit, nešto je bilo zblokirano., FALA!...

., aj Bog!, moj narode!, čitamo se ...
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav svim forumašima i forumskim prijateljima!

., meni je jako puno slikanoga materijala propalo ča god je bilo na kompijuteru i na raznim mobitelima, fotićima., sada na zadnjem fotiću., a zjebal sam ji šest komadi dosada, zekala me ona je...a memorijska kartica., kud je dobar del slikic jila, tud je dobar del slikic slikala na pol,..., kupljena je sada NOVA kartica., pa sada jopet treba puno stvari ponovo poslikat.-

., forumašu Adis90!, u tvornici tomo vinković delalo se svega i svačega., nažalos, više se nedela, a slikanoga materijala - prospekat - sličic jako malo ima., zato sam posebno svakome zahvalan kada ki ča kadi iskoplje - pronajde???, pa pokelji da narod i svit moredu vidit!.- ...

., aj Bog!, moj narode!, čitamo se ...
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
., o tomi!!!

., lip pozdrav svim forumašima i forumskim prijateljima!

., forumski prijatelju joekiki!., sretno Ti sa delom kosilice., ni najmanje nesumljamo u tvoj konačni proizvod - izdelak., eh da to vrime, leti ko blesavo., ča stariji?, brže leti - curi na sve strane.-

Isto vako sa vremenom je i kodmene., dela preko glave a nima ki delat.-

., aj Bog!, moj narode!, čitamo se ...
 
Posljednje uređivanje:
L

lješko

Guest
Problem sa getribom!

Pozdrav društvu,
S obzirom da Hittner ima istu getribu kao i TOMEK stoga pišem na ovom profilu jer je posječeniji od drugih.
Posjedujem hittnera sa deutez motorom 32 ks. Bit ću iskren da sam relativno zadovoljan s tim traktorom. U početku kad sam ga kupio prije nešto više od pet godina dobio sam poluproizvod koji je bio sklepan za sajam u Gudovcu (navodno u prvi proizvodnji sa deutez motorom). No kako se dosta kužim u mehaniku malo pomalo sam osobno otklanjao nedostatke koje sam uočavao u hodu, a bilo ih je poprilično. Nedavno je jedan poznanik kupio isti takav no kako se ne kuži previše u mehaniku niti ga zanima on isti koristi bez da u startu otkloni nedostatke koji zapravo kod novog traktora ne bi ni smjeli postojati. Od večih zahvata imao sam izmjenu zupčanika koji uključuje kardansku osovinu (totalno se istrošio - zupčanici se na rubnom djelu iskrivili). Istodobno sam zamjenio zupčanik druge brzine u koji se on uključuje.
No ovih dana primječujem novi problem, a to je pojavljivanje čudnog zvuka iz getribe kad motor sam koči (kad idem nizbrdo) i taj isti zvuk se pojavljuje kad na kratko uključim kardan pod manjim ili večim opterečenjem kardana u brzohodnoj brzini. Nazvao sam tehnologa u prizvodnji tvornice Hittner koji mi je vrlo ljubazno odgovorio da je u pitanju dupli zupčanik koji se okreće na valjčićima što mi je malo nelogično jer sam isti detaljno pregledao kod izmjene zupčanika za uključivanje kardana prije nešto više od mjesec dana jer su mi se kod skidanja poklopca rasipali valjčići.
Stoga vas molim ako je netko od vas imao sličnih problema ili ima više iskustva sa getribom TOMEKA neka se oglasi.
Ne mogu a da ne pohvalim djelatnike u Hittneru koji su mi poslali katalog rezervnih djelova na moj upit o kvaru.
Pozdrav svima!
 

Markan22

Novi član
Tu od
5 Srp 2011
Poruka
16
da li neko ima ideju kako da vidim da li je regler ispravan pomocu instrumenta bez paljenja traktora
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
da li neko ima ideju kako da vidim da li je regler ispravan pomocu instrumenta bez paljenja traktora

Nemam ideju,,, nego znam!
Imam jednu svesku za škrabanje, gde pišem sve moje gluposti oko TV,,, tako sam jednom pre 2-3godine digitalnim instrumentom ispitivao regulator, i zapisao raznorazne rezultate ispitivanja između svih pinova(kontakta regulatora), ima minimum 20 merenja!
Malo je to glupo ispitivanje...i nemože se reći nikad 100% da je ispravan!
To ispitivanje, važi samo za moj instrument...jer čim upotrebiš drugi, i rezultati(vrednosti) se menjaju, ali trebali bi biti u nekoj granici...
Najbolje ti je ispitivanje u radu...

pozzz joe!:weedman:
 

Markan22

Novi član
Tu od
5 Srp 2011
Poruka
16
joe hvala na odgovoru, procitao sam na forumu nzm tacno na kojoj stranici da oni crkavaju cim se traktor upali na kanap... pa reko ako ne da ga ispitam daje li znake zivota valjace nekad
 
A

AlfaZD

Guest
Markane, ne crkava regler ako upališ na konop, nego ako nemaš akumulatora na traktoru.
 

Markan22

Novi član
Tu od
5 Srp 2011
Poruka
16
ipak cu ja alternator od zastave ili juga na njega oni imaju u sebi regler jel tako a ako grijesim ipravite me jer nisam radio oko toga mnogo
 
M

MatanM

Guest
koliko je opasan višak ulja u motoru? ima ga oko 1 cm iznad oznake maksimuma. radi se o tv826, slavijin motor.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
koliko je opasan višak ulja u motoru? ima ga oko 1 cm iznad oznake maksimuma. radi se o tv826, slavijin motor.

Toliko da ce ti ga počet bacat na čep kao i meni....ispusti ga čim prije....
 

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46
Bilo bi pametno, mislim da je netko napisao da je od nekog suzukija (nije naveo model niti koji motor) malen alternator i da on stane ispod haube tamo gdje je filter goriva a filter goriva pomakneš negdje drugdje, ali ako te ne smeta da je sa strane možda je tako lakše i jeftinije nabavit od Zastave alternator.

Može alternator od suzuki swifta, stari modeli... Provjereno... Montira se kod vazdušnog filtra, pored hidravličke pumpe... Tamo, izmed pumpe i glave motora ima dovoljno lufta...
 

Markan22

Novi član
Tu od
5 Srp 2011
Poruka
16
p4200008z.jpg


od cega je ovaj znate li i pitanje jedno pojeo mi se navoj od dzeka za hidruliku pa me zanima moze li se neki reducir navariti na njega i kako je li radio neko sa tim jer su colovane nareznice rijetke pa sam mislio da nesto uklopim unaprijed hvala a evo i na dr traktoru alternator ali nzm od cega ako neko zna neka odg
1x6tv522.jpg


mwptv522.jpg


P.S izvinjavam se sto sam nekom ukrao sliku nasao sam ih doka sam prelistavao forum btw pozz najveci za joe, zbaliju, GROF-a, puknutog, strongboya, eda .... i za ostale ofc
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
., odgovor daje se ...

koliko je opasan višak ulja u motoru? ima ga oko 1 cm iznad oznake maksimuma. radi se o tv826, slavijin motor.

., lip TI pozdrav forumašu MatanM!, metalni farmeru!!!

., za svaki motor opasno je kada ulja ima previše ili premalo., pa tako i za vaj "slavijin"., najbolje je kada ulja u karteru motora ima na sredini mjerača izmedju one dvi crtice - i + ., ...

., forumašu Markan22!., fala TI za pozdrave i dobro nam došal na najbolji poljoprivredni forum!, čitamo se ...

., aj Bog!, čitamo se ...
 

Markan22

Novi član
Tu od
5 Srp 2011
Poruka
16
e Grofe fala na dobrodoslici da ne znate Vi mozda od cega su owi alternatori na slikama


Nemojte se ljutiti za ovo Vi jer ste stariji od mene i za onaj dzek od hidrulike pa sam pitao moze li se navariti reducir na njega jer mi se navoj malo pojeo jer nemam nareznicu
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
[QUOTE=da ne znate Vi mozda od cega su owi alternatori na slikama




Ovi alternatori liće na jugićeve ili stojadinove ako i nisu ali od njih pašu , provjereno montirali susjedu :drinkers: a za reducir ventil poslikaj da se vidi na koji toćno misliš ali vjerujem da se ima za kupiti orgonalni
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se ...

e Grofe fala na dobrodoslici da ne znate Vi mozda od cega su owi alternatori na slikama


Nemojte se ljutiti za ovo Vi jer ste stariji od mene i za onaj dzek od hidrulike pa sam pitao moze li se navariti reducir na njega jer mi se navoj malo pojeo jer nemam nareznicu

., lip pozdrav!

., predpostavljam da su VI alternatori; /na sličica od motora tome!/ od; VW ili zastave.-
., mladi moj forumašu nima ljutnje ni najmanje za VI, iako VI netreba kad sam ja u pitanju?.-
., oprosti, nerazumim, ki džek od hidraulike, pojasni mi malo???...
., p.s., ako je od železa?, more se varit.-

., aj Bog!, čitamo se ...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh