• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Dobrodošao novi član Markan!
Pitaj ono što te zanima, do sad smo još svakome pomogli, nije nam bilo to problem.

Aco 93
Pozdrav prijatelju!
Vidim, nabacijo si nam ljepe slikice od kosidbe, zanimljive su. Još nisam vidjel toliko veliki pauk na TV :).
Inače radiš ti stalno nešto, nije bilo baš puno odmora.

bok! a stavio sam par slikica to šta sam stigao poslikat jer je uvjek neka žurba sa tim sjenom e da ima barem neko ko bi slikao kraj mene kad radim.

to su slike prije nego sam išao na odmor pa sam sad stavio.sad sam u šumi rušim neku jelu i smreku imam to tjedan dana posla pa ću poslikat timberyacka sa čim budem vukao.
 

Markan22

Novi član
Tu od
5 Srp 2011
Poruka
16
Dobrodošao novi član Markan!
Pitaj ono što te zanima, do sad smo još svakome pomogli, nije nam bilo to problem.

ok firemanpeter hvala na dobrodoslici. Rekao si da pitam sta me zanima mene ukratko zanima sve kako da ga raasklopim kako da sklopim i na sta treba da obratim posebnu paznju osim filtera koje 100% treba mjenjati menjaca volana zelim znati popraviti vecinu stvari koje se na njemu nalaze a narocito elektriku jer je stvarno dosta paljenja na konop... Ako ti je bed na forum da mi pises poslaji mi na mail firstname2008@yahoo.com unaprijed zahvaljujem i SRDACAN POZDRAV
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
¸OK Aco, več sad težko čekam slike od "Timber Jacka" ;)

Markan 22
Nije meni bed ništa, mislim da nit ostalima nije. Ako budemo znali onda če bit i odgovor. Ako ne od mene onda od nekog drugog. Tako smo do sad funkcionirali. Ti samo moraš pitat ali ono tačno što te zanima a ne npr.: "kako da posložim motor". To je duga priča. Razumeš na šta mislim? Kad naletiš na problem onda opišeš to tu pa čemo vidjet.
 

makkim

Novi član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
9
Dobro dosao Markan sve sto te zanima a mogu da pomognem tu sam,kao i ostali clanovi foruma.Ako te zanima rasklopljen Toma imas slike u temi Toma Vinkovic group,koje sam postavio bas iz tog razloga. Pozdrav:partyman:
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
da li se razvodnok hidraulike na tomici (riječ je o 522)reparira ili?
hvala
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
da li se razvodnok hidraulike na tomici (riječ je o 522)reparira ili?
hvala

kratkotrajnog je vijeka,
ja sam dal svojega prije 800 rh reparirati i već slini na veliko,
jer se istroši klip i cilidar po kojem kližu pakuzi i nikad više nije pravi...
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
ma meni ne slini, već jednostavno neće da spusti hidrauliku naglo, već moram polako spuštati, jer ako naglo dam onda mi zakoči cilindar i m0ram ga podugnuti i onda opet polako spuštati...1!!
koja je cijena reparacije?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
tvoj problem mi više vuče da je filter u povratnom vodu zaštopan ili se raspada pa nema mogućnost velikog protoka, ili je neki kanal u razvodniku slabo prohodan.

za reparaturu se već ne sječam, ali ne bi smjelo preći preko 200-tinjak kn...
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
tvoj problem mi više vuče da je filter u povratnom vodu zaštopan ili se raspada pa nema mogućnost velikog protoka, ili je neki kanal u razvodniku slabo prohodan.

za reparaturu se već ne sječam, ali ne bi smjelo preći preko 200-tinjak kn...

Pretpostavljam da je to onaj filter u rezeorvaru ulja hidraulike. Da li bi vrijedilo skinuti razvodnik i probat ga dobro ispuhati ili nešto?* isto tako i filter? Pretpostavljam da to nema veze s klipom hidraulike?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
isalopek , daj nek netko rukom drži pritisnutu brzu spojku ili ju (još bolje) premosti .
Terenska ekipa je uvjek spremna ako su novci spremi
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
isalopek , daj nek netko rukom drži pritisnutu brzu spojku ili ju (još bolje) premosti .
Terenska ekipa je uvjek spremna ako su novci spremi

da imam novaca to bi bio najlakši problem, odvezem traktor majstoru i kvit, al budući da je stanje takvo kakvo je, i da je korist foruma pomoći drugima onda sma i pitao ovdje, al u svakom slučaju puknuti hvala na pomoći
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Da to je filter u rezervoaru na povratno vodu.
Svakako bi bilo dobro sve propuhati, i isprati.
Nemoj nikao prati BEZINOM, RAZREĐIVAČEM ili nekim drugim
agresivnim otapalom jer će uništiti gibljiva crijeva i pakunge.
Te svakako provjeri u kavom je stanju gibljivo crijevo da se slučajno ono ne raspada sa unutarnje strane...

Kako se mijenja filter već sam opisao u ovoj temi negdje na početku pa potraži malo…
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
hmmm, al opet...kad prikopčam prikolicu kipericu, nju mi normalno spusti do kraja bez ikakvih problema..
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
za početak onda mijenjaj gibljivo crijevo od cilindra hidraulike traktora i provjeri u kavom je stanju muška brza spojka od navedenog crijeva...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
e to sam htio pitati...da li može biti problem u brzoj spojki???

može, ali mislim da problem radi gibljivo crijevo da se raspada sa unutarnje strane i da radi začepljenja od sitnih čestica guma...
provjeri jedno i drugo...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ma meni ne slini, već jednostavno neće da spusti hidrauliku naglo, već moram polako spuštati, jer ako naglo dam onda mi zakoči cilindar i m0ram ga podugnuti i onda opet polako spuštati...1!!
koja je cijena reparacije?

Po ovome što si rekao ja bih podigao hidroulik do maksimuma te ( malo popustio da oslobodim sistem pritiska ) nakon toga odvoio brzu spojnicu ( prije toga podložio poluge hidroulike da slobodno ne vise i stvaraju povratni pritisak ) odšarafio brzu spojnicu od crijeva prema cilindru te crijevo stavio u čistu posudu da ulje može isticati i nakon toga oslobodio poluge da se vidi dali ule slobodno izlazi iz cilindra a usput dobro pregledati skinutu brzu spojnicu jer je velika mogućnost da je baš u njoj neko smeće ili se neka gumica zaglavila pošto sve što je ostalo na traktiru radi ispravno kada se prikopća kipa prikolice ,:drinkers:
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Po ovome što si rekao ja bih podigao hidroulik do maksimuma te ( malo popustio da oslobodim sistem pritiska ) nakon toga odvoio brzu spojnicu ( prije toga podložio poluge hidroulike da slobodno ne vise i stvaraju povratni pritisak ) odšarafio brzu spojnicu od crijeva prema cilindru te crijevo stavio u čistu posudu da ulje može isticati i nakon toga oslobodio poluge da se vidi dali ule slobodno izlazi iz cilindra a usput dobro pregledati skinutu brzu spojnicu jer je velika mogućnost da je baš u njoj neko smeće ili se neka gumica zaglavila pošto sve što je ostalo na traktiru radi ispravno kada se prikopća kipa prikolice ,:drinkers:

hvala na savjetu..još jedna stvar...kada se cilindar zaglavi ( a ručica je pritisnuta na naglo padanje hidraulike, znači do kraja) ako podignem malo poluge od hidraulike ona se normalno odmah spusti ako nema tereta, tj ne zaglavi, jer zaglavljuje samo pod teretom, bez njega ne!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
hvala na savjetu..još jedna stvar...kada se cilindar zaglavi ( a ručica je pritisnuta na naglo padanje hidraulike, znači do kraja) ako podignem malo poluge od hidraulike ona se normalno odmah spusti ako nema tereta, tj ne zaglavi, jer zaglavljuje samo pod teretom, bez njega ne!

Pod teretom je i veći povrat ulja a pošto negdje nešto radi kao povratni ventil automatski ga zatvara i dalje ne pušta , a kada nema tereta ulje ide u povrat ravnomjerno bez potiska te se uspije vračati normalno pokušaj pregledati pako sam ti rekao i što kaže zbalija dobro provjei crijevo iznutra premda mislim da je kvar - smeće , gumica - u brzoj spojnici
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh