• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
T

tuaregr10

Guest
Evo malo novih slikica od ovogodišnje sezone otave:


Vidim, radno je kod vas :!:. Vi već spremate otavu, a kod nas će tek za tjedan dana biti za kositi, ako bude dobro vrijeme :oops:.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!

Joe, možeš li malo bolje uslikati ovaj priključak?

Pozdrav kolega!
Izvini, promakla mi je poruka...
Evo skupio sam sve slike što imam oko kultivatora, i uploadovao u dve grupe...

1. kultivator
http://www.sendspace.com/file/khnlq4

2.kultivator+traktor
http://www.sendspace.com/file/513nq1

Inače jako dobra sprava...mene služi extra...
Kad se uzore na jesen, u rano proleće se freza jednom(ako baš mora freza!)...nekad direktno samo ova sprava,i u voćnjak, i u vinograd, i za zagrtanje krompira, i za spremanje veće površine za sijanje, jest da nije kao sa frezom, al se mnogo brže odradi posao...obožavam ovu spravu.

Prvobitno je nameštena za paranje(kultiviranje), sve što se sije na 70cm.
Zatim sam dodao neke daske na zadnje motike, da mogu zagrtati krompir.
Posle sam nadogradio one lance - mi je zovemo "brana"...da bolje ravna zemlju, i razmrda travu...
Kasnije sam dodao još jedan red motičica "lastin rep"...
Ma sve živo radi...:lol:

@edosoko - hvala na ispravkama tipova i modela TV-a, je je - sećam se tablice 555...:supz:

@askaj - hvala na informaciji, sve dobro dođe...

Što se tiče izrade malčera, hvala svima za pohvale, i za kritike!
Uglavnom situacija je sledeća:
Nisam hteo mnogo da mudrujem, treba mi malčer jednom godišnje, da potamburam ostatke posle berbe mak-a!
Forumaš @vinogradnik tomo - ima malčer od diferencijala Lade, na osnovu njegovog, i googlanja, sam odlučio ovu varijantu!
Jer frezom to ide užasno sporo, a i nije za takve poslove.


Oni mali točkovi, hmmm i mene brinu kako će držati?...al pošto se točkovi kotrljaju u istom tragu gde i točkovi od TV-a, pa se nadam da TV ostavi dovoljno dubok trag, da točkovi nemaju noseći efekat...već će kliziti po skijama malčera...:scratch...to samo mislim, al ću videti na njivi kako radi.
Jedino sam ih stavio, da sam priključak mogu lakše kotrljati kod kuće po betonu, da ih sklonim negde sa strane kad nekoristim.

@Arno - sad tek kontam za onu varijantu - zasečena desna strana, ili ti zaobljena strana malčera, da se odbija od ograde, drva itd...:supz:
Al ja imam postojeći kardan od freze(kratki), i nemam baš love za kupovinu dužeg...tako da @petre - ostaje fiksna varijanta, bez pomicanja u stranu malčera...znači - gde traktor prođe tu i malčer, @danot - jer je svega širine isto kao i moj TV 1metar a dugačak 1,2metra.

pozzz joe:mrgreen:
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
evo ako moze jedna usluga mozete li mi poslikati plugove za zagrtanje krumpira, ako vas nest zanima sto se tiče plasteničke proizvodnje tu imam iskustva mnogo!!!!!!
 

tv732

Član
Tu od
28 Stu 2009
Poruka
32
prije nekoliko dana sam pisao o remontu tome 732 i sada nakon prve prave voznje sam primjetio da mi na nizbrdici nesto bruji u mjenjacu..da li je uzrok tome nova spojnicka osovina koja ima potpuno ispravan i neostecen zupcanik na sebi a koja ulijeze u mjenjac na neki drugi zupcanik koji je mozda malo istrosen i bas zbog toga se stvara toliko brujanje..ako je neko imao slicno iskustvo neka iznese svoja zapazanja i zakljucke ...hvala
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
evo ako moze jedna usluga mozete li mi poslikati plugove za zagrtanje krumpira, ako vas nest zanima sto se tiče plasteničke proizvodnje tu imam iskustva mnogo!!!!!!

A kakvi te to plugovi za zagrtanje krumpira zanimaju ???:madmana:
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Da ne mislis na ovo?
vadilica-krompira-foto_17377443_17469196_18931278.jpg


Usput da pitam onih koju su farbali TV-a, koliko litara farbe ide na sasiju a koliko na limova?
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Evo malo novih slikica od ovogodišnje sezone otave:

Vidim, radno je kod vas :!:. Vi već spremate otavu, a kod nas će tek za tjedan dana biti za kositi, ako bude dobro vrijeme :oops:.


tuaregr10
Da radno je kod nas, mada već debelo kasi se sa košnjom,
bila je suša tako da nije bilo ništa za kositi,
inače kod nas se otava kosi oko 20.07., a do
01.08 mora biti sva pokošena i pospremljena, ove godine neće biti
sva pokošeni ni do 20.08....
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
kad si spomenuo valjak to mi je dalo ideju, nadam se da ce pomoci, prije nekoliko mjeseci sam imao originalni malcer/tarup ili kako da ga vec nazovem.....taj prikljucak je imao samo valjak pozadi i to podesiv po visini, mislim da bi i joe mogao napraviti isto......znaci da se prikljucak na zadnjem kraju oslanja na valjak a naprijed na "topling" .....s tim sto bi morao umjesto lanaca staviti krutu vezu......


Ovaj dio ne drži vodu !!!!
Malčar nije PLUG ili neki slićan prikljućak i nikada ne smije biti krut . Lanac ili sajla mu upravo služe da malčer može plivati za traktorom ( bilo bi dobro da i kod kapčenja ima lufta da malčer može slobodno hodati i ljevo desno kao kod favorita za prekretanje sjena )a štela se tako da kada se digne na hidrouliku zadnji kraj malčera visi za nekih 15 do 20 stupnjeva u nazad ( kada se pusti na zemlju to se izgubi jer se malčer vozi na svojim kotaćima i pliva po površini a traktor ga ne pritišće ni u jednom trenutku ), a ako prvi kraj zbog nekih potreba treba biti viši u košnji tada se malo podigne na hidrouliku a vozi se na zadnjem pogonu ili valjku iako neki veliki malčeri imaju samo jedan okretni kotać na zadnjem kraju funkcija je ista
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
pa nece ni biti kruta veza :scratch ni plug nema krutu vezu, ili ja imam pogresnu zamisao o tome
i plivat ce za traktorom, eh sad jedino ako ima ostrih neravnina onda ce biti preskakanja u radu, a s obzirom da ce korsititi na povrsinama koje su nebrojeno puta orane, frezane, drljane....na razne nacine kultivirane mislim da takvih brjegova nema

a ovo na kraju sto kazes za nagib, naprijed ili nazad.....to ce stimati toplingom u kombinaciji sa visinom valjka.....

Ako na plugu raspustiš polugu on se vozi na plazu i neide u zemlju , ako polugu stegneš vrh pluga ( lemeša ) ode u zemlju do donjih ljudi !!!! kako misliš da veza nije kruta ? Plug plovi za traktorom u brazdi onoliko dubiko koliko je naštelan na topling polugi ( ima i regulacija pomoćnim kotaćem ali govorimo o plugu bez pom. kotaća ) znaći lanac ili sajla ne stvaraju krutu vezu već dozvoljavaju traktoru kod poniranja ili uspona da priključak u ovom slućaju malčer i dalje kosi površinu po kojoj klizi a kod ugradnje pokretnih kopći kao što sam već rekao ( na favoritu ) tada malčeru dozvoljavamo i gibanje ljevo desno s obzirom na traktor . Sve to nisu naizgled velika gibanja s obzirom na traktor ali traktor kako ide on se ljulja i napred nazad i ljevo , desno i samim gibanjem ako priključak nema slobode a naravno to su krhki prikljuci nešto mora vremenom potrgati :madmana: nadam se da je sada malo jasnije

firemanpeter nadam se da sam i tebi pojasnio jer si ti vjerojatno shvatio da prikljućak putuje ljevo desno od traktora a ne kružno obzirom na traktor :roll:
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Danas je Tomo popodne pokosio ral i po otave. Snimio sam kratki video da se vidi kako to njemu ide. Ide kosa na prodaju pa nek ljudi vide.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=l0ZZ7ix5Wtk[/YT]

Otava je lijepo porasla poslije ovih kiša i zgusnula se.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
evo konacno nekoliko slika rezervoara koji sam pravio......vise slika ce biti ovdje

Super izrađeno , kao tvornićki :partyman: može na tlačnu probu i dizel u njega , koliko je izašao financijski ? :drinkers:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
bila je i proba.....na linku
koliko je kostao mene ili musteriju? :D
musterija je platio 60 € uz jos neki rad na traktoru

za koji je to model rađeno?
da smo bliže bi se dogovorili da izradiš jednoga i za mene...
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
kad si spomenuo valjak to mi je dalo ideju, nadam se da ce pomoci, prije nekoliko mjeseci sam imao originalni malcer/tarup ili kako da ga vec nazovem.....taj prikljucak je imao samo valjak pozadi i to podesiv po visini, mislim da bi i joe mogao napraviti isto......znaci da se prikljucak na zadnjem kraju oslanja na valjak a naprijed na "topling" .....s tim sto bi morao umjesto lanaca staviti krutu vezu......

U principu kod mene je sve ravno, najveći bregovi su - kad naiđem na krtičnjake...:lol: i verovatno bi mogla ići kruta veza, ali vidim da 99% malčera se koristi sa lancima, pa reko neću puno da mudrujem


i ja imam samo jedan kardan (tacnije dva para "U" komada) i dva prikljucka pogonjena istim za koje mi treba razlicita duzina kardana.....kupio sam cijev presjeka "limun" ustimao duzinu za prevrtac i kad mi treba za frezu onda samo zamijenim cijevi.......evo sto cu dat pare za duzi :butthead: :weedman:

I moj kardan je bio sa tim "limun"om, skratio ga na svega 12cm mušku i žensku stranu, posle 10metra freziranja prokliže. Posle je navarena home made varijanta, i za sad odlično fercera!
E tek sam kasnije video da većina kardana ima rupu, i mogu se menjati cevi po želji...a kod mene nema rupe! Ma neki faličan kardan, čak se ni krst nemože uglaviti, nemogu se segeri ubaciti, fali 1,5mm:madmana: pa su zavarene tokarene podloške.


na zadnji kraj vjerojatno ide valjak a za osovinu pripaši plastićnu vodovodnu cijev tako kada se podere samo odrežeš drugi komad da ne moraš ponovo tokariti , pozdrav razmotri i radi:gitarist::gitarist::gitarist:


Sad si me zainteresovao! Planiran je valjak naravno, samo neznam jel tu moraju neki ležajevi, ili može bez?
Misliš na PVC vodovodnu cev, koje se se spajaju topljenjem? Jel to dovoljno jako za takvo nešto?

@edosoko - rezervoar prva liga...majstorski odrađeno! Može jedna na brzinu za @zbaliju ;):supz:

@teškar - dobro to košenje tebi ide, pa lepo to kosi zašto ga prodaješ onda?
pozzz joe!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav svima!


U principu kod mene je sve ravno, najveći bregovi su - kad naiđem na krtičnjake...:lol: i verovatno bi mogla ići kruta veza, ali vidim da 99% malčera se koristi sa lancima, pa reko neću puno da mudrujem



Sad si me zainteresovao! Planiran je valjak naravno, samo neznam jel tu moraju neki ležajevi, ili može bez?
Misliš na PVC vodovodnu cev, koje se se spajaju topljenjem? Jel to dovoljno jako za takvo nešto?

pozzz joe!

U principu kod mene je sve ravno
u principu oranica ,livada vinograd NIKAD nije ravno uvjek ima rupa i krtičnjaka da ne govorimo o drugim prirodnim neravninama , kada metneš malčer na traktor sjetičeš se ovih rjeći , prema tome ni na ostalima nije bez veze metnut lanac a kruto spojiti nedaj bože:rolfer:
Što se valjka tiće nemoj škrtariti na promjeru jer će se lakše kretati ako je promjer veći , ležaji ti baš i nisu pogodni jer su u vlazi a naroćito u prašini pa ti preporućam pikse od plastike a da ne tokariš nove svaki put kada potrošiš uzmi upravo to ohiten vodovodnu cijev te osovinu valjka i kučišta prilagodi njoj tako da samo režeš i ubaciš novu bez ikakvih problema ( na tanjuračama su drveni ležaji pa rade bez problema ) a kvaliteta ove plastike je zadovoljavajuća ,,,,,,,,,,,,,
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh