• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
U pravu si, ralica je Gorenc koja je montirana na mom traktoru. Dimenzija koja te zanima je 370 mm, od zavara do zavara na vanjskoj strani poluge kako si i sam odznačijo na sliki.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
U pravu si, ralica je Gorenc koja je montirana na mom traktoru. Dimenzija koja te zanima je 370 mm, od zavara do zavara na vanjskoj strani poluge kako si i sam odznačijo na sliki.

Svaka čast i hvala na tako brzom odgovoru!:supz:
 
T

tomo 730

Guest
konacno da i ja predstavim moju makinu
slika184565201104130401.jpg
slika184565201104130402.jpg
 
T

tuaregr10

Guest
konacno da i ja predstavim moju makinu

Dobra je vaša makina, lijepo izgleda, čini se očuvan :finga:. Stavite još slikica da bolje vidimo makinu i prikolicu :arrow:.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Kola havarija, promjenio si dosta djelova:prayer:, ali ajt,nije problem, ali kad vidim puknuti blok se zivciram:madmana:
Znaci pouka za svima: Kad se cuje iz getriba cudni-nenormalni zvuk, odma rastavjanje.
Ja imam u plana da ova jesen rastavim zadnji kraj na mog TV, nikada nije otvoren, pa da vidim kakvo je stanje, da promenim neki lezaj ak je losi, ili da skidam i ja samo rukavec da vidim stanje difa i konusno-vretenasti...

Za rezervoara svaka ti cast:supz:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!

@tomo 730 - lepo održavan traktor...nek te još puno godina služi...svaka čast!

@edo - pa vi ga raskupusali na proste činioce, za tren oka...:supris:

Mamicu mu...puče baš na najnezgodnijem mestu, :scratch...sad kad gledam kad pukne spoljni deo getribe, to i nije tako strašno u odnosu na ovo... jer ovo zadaje mnogo veće glavobolje!
Napuklo baš na najbitnijem mestima...:madmana:
Nadam se da je operacija zavarivanja uspešna, i da varioc zna svoj posao...

Jel to zavareno tanjurasti, za telo diferencijala?
Ranije je spominjano, da se znaju odvijati vijci što drže tanjurasti...i landara u radu...jel to tačno?

pozzz joe!:weedman:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
e diferencijal nismo varili :mrgreen:, tanjirasti kad otpusti brzo ocvika vijke i izgubis pogon na tom mostu, a nema gdje da landara, drze ga lezajevi i kuciste

@edo - jesam ja baš toliko nepismen? Jel me, tako teško shvatiti?

"landara" - mislim na tanjurasti kad se odviju vijci, i usled drmanja(landaranja) tanjurastog, cvikaju se!
Pa je zato zavaren tanjurasti? Il nevidim dobro...:scratch



pozzz joe
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
to vise nije to ali sta da se radi, kad naleti povoljno blok kupit, zamijenit i miran
do sad ih je otac zavario najmanje pet, otprilike na istom mjestu pucaju, ali ovaj nije htio, koristio elektrode kao i uvijek do sad (E NiFe Cl), aparat dobar.....da nebi puno mudrovali sa raznim elektrodama (jer ni njihova cijena nije bas zanemariva), odnio covjeku koji vari samo sivi liv.....mada se meni ne svidja, jednostavno mi ne izgleda fino spojeno, slike su se pomutile pa se ne vidi bas najbolje
eh kasnije mi je sinulo da je trebalo mozda da vari u kratkim intervalima, to nismo probali

e diferencijal nismo varili :mrgreen:, tanjirasti kad otpusti brzo ocvika vijke i izgubis pogon na tom mostu, a nema gdje da landara, drze ga lezajevi i kuciste

Sa tim elektrodama bi se trebao dobro varit sivi ljev ali kao što kažeš u kratkom intervalima i u prekidu var malo zakivati,a na aparatu trba zamjeniti polove znači elektroda mora iči na masu.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Auuuu Edosoko, tog se najviše bojim, da pukne kučište. Sve ostalo preživi se ali kučište, to ima da brine svakoga.

Inače moram pohvalit vaš rad, svih tri majstora. Kad se vi svi zaljetite u tomu on je gotov za jedan dan, samo ako se nešto ne zakomplicira pa da onda ovisiš od drugog majstora, npr. varilaca.

A što se čulo, kakav je zvuk bio pre rasklapanja. Ko da se nešto lomi ili?
Ko da su gotovi ležaju? U kojim situacijama se čulo iz menjača?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh