• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav majstori.

Dali je možda neko uradio kardan za pogon priključaka na prednji dio traktora Tomo 420.
Dali je možda več.ko mislio o tom inovacijom neka javi kako bi se to uradilo.


Hvala na odgovoru.

Što se tiče kardana na motoru, ugrađivali su to na male TVjce več u fabrici, znači original. To su bili traktori TV- 319 K, što znači komunalni traktori. Oni su imali nosač za ralicu/ kosilicu, taj kardan i balon kotače. Taj kardan je bio nešto manji od standardnog.

Vjerujem da bi se to moglo još nabavit u Primi, ili ako ti je lakše iskopiraš i napraviš sam.

Našao sam i jednu sliku u mom arhivu pa pogledaj kako izgleda to.

kr-tko-neki-foto_10744305_15646587_17768951.jpg

Pozdrav Puknuti
Dobro si kazao kako se daje izjave o popravcima i izradi novih dijelova kako o ovoj temi izradi prednjeg kardana za Tomo Vinković.
Kad bi bio interes forumaša bi neko ko je blizu Prime mogao ,da dobije podatke o kardanu na prednjem delu koji je namontiran na komunalnem traktoru TV.
Budimo složniji i fleksibilniji.

Kupujem frezo več upotrebljeno za tomota TV 420 širine 1000 mm.
Ako ima ko javite cijeno i gde se može podignuti.

Čuj dečko!
Fino si pital što te zanima za prednji kardan, ja sam ti lepo odgovorijo ko ga napravijo, čak sam se potrudijo pa ti stavijo sliku jer sam mislijo da ču ti sa tome pomoči.
A i drugi članovi su ti htjeli pomoči sa svojim saznamjem i napisanim odgovorima. Članovi kojima ja dajem rešpekt jer mislim da imaju nešto u glavi i znaju nešto, ponešto i toga što mi neznamo.

E sad neka ti taj kardan izmisli onaj koji ti najviše pomogo, onaj koji zna kako se daje izjave o popravcima. Pa ga smislite zajedno i naguzite na tvog Tomu.
 
Posljednje uređivanje:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
E sad neka ti taj kardan izmisli onaj koji ti najviše pomogo, onaj koji zna kako se daje izjave o popravcima. Pa ga smislite zajedno i naguzite na tvog Tomu.

:lol::lol::lol::lol::lol:...........:supz::supz:
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
poštovani

ako bi mi mogli preporučiti trgovinu u zagrebu/jastrebarskom/karlovcu koji drži dijelove za stare tv-ove, po mogućnosti da barem nešto imaju na lageru (na nešto pretežito mislim brtve) a ne da moraju naručivati i čekati par dana

hvala unaprijed

lp
 
S

stric

Guest
poštovani

ako bi mi mogli preporučiti trgovinu u zagrebu/jastrebarskom/karlovcu koji drži dijelove za stare tv-ove, po mogućnosti da barem nešto imaju na lageru (na nešto pretežito mislim brtve) a ne da moraju naručivati i čekati par dana

hvala unaprijed

lp

http://www.masiva-bj.hr/
Trgovina je u Bjelovaru, narućiš po kataloškom broju, pošalju ti sve poštom. Sve imaju
 
S

stric

Guest
Nosač

Pozdrav svima.
Ima li netko nacrt za nosač prednje hidraulike, imam Tv 521.
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Stari moj niko tu ništa ne zna , znaju samo srat i filozofirati o nečemu kaj su vidjeli na slikama .
I nitko ti neće biti iskren i reči " ne žmišljaj" kao ovaj u nekom gore postu .

Puknuti,
Meni bilo kakav komentar zlata vrijedi, jer ovi ljudi ipak znaju više od mene.

Zato hvala svima na dobronamjernim savjetima,
nije lako dati toliko novaca za neki od ovih priključaka
pa kasnije vidjet da to nije ono što sam očekivao.
Ipak mi je sada jasnije kako stoje stvari sa kosilicom koja me interesira.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav svima.
Ima li netko nacrt za nosač prednje hidraulike, imam Tv 521.
Jedno predstavljanje nebi škodilo:madmana::madmana::madmana: pošalji mi svoj mel pa ču ti poslati nešto dokumentacije :supz:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav majstori.

Dali je možda neko uradio kardan za pogon priključaka na prednji dio traktora Tomo 420.
Dali je možda več.ko mislio o tom inovacijom neka javi kako bi se to uradilo.


Hvala na odgovoru.

Vidim da si malo naljutio firemanpeter - a ali evo i ja ću se malo nadovezati na njega možda pomogne :supz::supz::supz:

 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585

Što se ovdje dešava ???:scratch pa ni jednog slova , jel bila neka fešta pa si pjevao i ostao bez glasa ?
Posao sve više izgleda ozbiljan i bliži se proba , izgleda sve manje SMJEŠAN stroj ( ovo smješan nadam se da razumiješ ) palo mi je u oko da varilac ima mirnu ruku i zna posao sretno u probi i pazi na noževe u koju se stranu reduktor vrti da ne prođeš kao i ja ( obratno )
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Vidim da si malo naljutio firemanpeter
Mislim se da ipak opravdano.


Svaka čast Joe :), nemamo se mi što da se smijemo jer je stroj ozbiljan i dobro napravljen. Još da istestiraš pa da nam kažeš kakvi su rezultati.
Pozdrav i neka ti stroj dobro služi.
 
Posljednje uređivanje:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Joe, majstorski si ga uradio nema sta:


Uploaded with ImageShack.us
Pazio si na svaka sitnica:finga:
Cekam slike ispod malcera i utiske od rada.
Pozdrav:partyman:
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
.,Joe čestitam svaka čašt na poslu ljepo si ti to napravio povareneo kako treba a i vidim da je konstrukcija dosta jaka.
neznam kako će ti se ponašati ti kotačići mislim da će propadati po mekanom terenu al zato imaš te skije sastrane pa će se na njima voziti.
ja imam isto roto malčer al sam kupio novi i zadovoljan sam.

još jednom čestitka za naprvljen posao i čekamo slike sa probnog rada.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Jel zna neko možda dimenzije od ona dva ležaja u turbin od hlađenja na LDA 672.

ja sam imao zapisano al zagubio papir.
 
B

BAGERISTA

Guest
joekiki

Svaka čast,,na načinjenom delu,,,ne da je složen pedantno,,,nego se vidi da je delano s glavom,,,i sviđa mi se ča ja (danot),,,primijetija da si pustija odušak,,,,,a svaki var i sve ostalo na svom mijest,,,,,,,,,,,,,,,skidam kapu..:supz::supz::supz:
Nadam se da če u poslu bit jako dobrio rezultati,,,,,,,,,,,,,,,još jednom čista 10-tka.............
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
AKo i vi već serete po čovjeku koji je tomicu i njemu slične verzije vidio u milion različitih situacija i napisao ovdje da s nama podijeli svoje iskustvo i što se može sve sa njima, zašto onda ispitujete ovdje ako ste tako pametni.....pa se sami snađite......a oni su bili i u PRIMI i drugdje i sve to potkrijepili slikama....a GROFU, ARNU, ZBALIJI, FIREMANPETERU i ostalima koji su uvijek spremni pomoći od mene najveći respect...:supz::supz:

Svaka čast,,,na ispisanome tekstu...........:supz::supz::supz:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585


Gledajući mislim da sam primjetio mali nedostatak ako me slika ne vara , kada budeš prao i ako će stajati vani iz ovog djela neće moći otilaziti voda pa bi trebalo izbušiti par rupica barem 12 mm , što ti u košnji neće smetati.

 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
@ARNO - hehehe,otišao mi glas od pevanja...ma nisam imao vremena piskarati, žurio sam u vocnjak, berba u toku...a i ima posla na sve strane, gde god se okreneš! A kad pišem, i dodajem slike...obicno me izbaci sa foruma, i pojebe mi sve...totalno se zbunim! Trenutno sad imam vremena, i laganica...
Tako da vremena za izradu malcera za TV imam, samo subotom/nedeljom... al mi se nedeljom i baš i neradi, eto jedino sad sam bojao završnom bojom.
Što se tice smera vrtnje:scratch, bem li ga?...okretace se "u smeru kazaljke na zidu" - udesno! Nekako mi to bilo logicki, zbog nacina kojom stranom sam navikao pratiti(preklapati) sledeci red obrade na njivi,,,možda i grešim, al sad nema nazad!
A ustvari koji treba da je smer? Kako si ti prošao obratno? U cemu bude problem? Sad me baš interesira...:scratch

Varilac ima smirenu ruku kako kad, ovisno od alkohola...a to bio ja - najbolje varim sa 3-4 pive/rakije - ispod i iznad tih kolicina, varovi su ocajni! Trenutno sad da varim, zavar bi bio ocajan!!!:lol:

@danot - pa šta reci...ipak sam ja elektro struke, i nemislim o nekim kljucnim svarima...tako da - @ARNO mi skrenuo pažnju za odušak! Prvobitno sam mislio staviti(preraditi), na onaj originalni šraf sa gornje strane...al sam video da ispod nje ima dosta buckanja (bacanja) ulja, pa sam ga smaknuo sa strane, jer ima neku unutrašnju pregradu(prema poluosovinama)... i vratio nazad originalni Ladin odušak...pa šta Bog da, videcemo u radu kako se ponaša.
Vidi se originalna pregrada...


@peter/danot/Aco/Bager i ostali - i ja cekam kako ce da radi...
Najbitniji deo još nije izraden...a to i mene pomalo brine, varenje, štelovanje, balansiranje, itd... videcemo u sledecu subotu!

@edo - hehehe, baš sam se i ja pitao, kako iseci tu jebenu rupu:scratch
I posle ispijenih X pive ...reko "Eureka"!!! Bakar ti je čudo...
Malo bušilica, ubodna, brusilica, i dorada turpijom... i ispalo extra! ja sam prezadovoljan. Secenje rupe je trajalo oko 1,5h, mnogo sporije nego plazmom!
Al bitno je krajnji ishod...i draž secenja!







pozzz joe!:weedman:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Joe svaka čast na izradi malčera.
Malčer izgleda dosta masivan, čak i masivnije od nekih
koji se nalaze na tržištu. Samo se bojim da ne sjebe getribu kad ćeš stajati zbog još vrtnje rotora kardana, jer spominješ da ćeš koristiti običan kardan....
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh