• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Neda mi mira sad ovo :scratch i tako sad gledam katalog ležajeva.

Kod tebe je jedan ležaj sa oznakom: 6303-2rsh
Vanjski promjer: 47mm
Unutrašnji promjer: 17mm
Širina 14 mm



Kod mene je: 62303 .2RSR
Vanjski promjer: 47mm
Unutrašnji promjer: 17mm
Širina 19mm

Znači ipak su jako slični, razlika je samo u širini.

Sad gledam mjere tvojeg drugog ležaja oznake: 6204 -rsh

Vanjski promjer: 47mm
Unutrašnji promjer: 20 mm
Širina 14 mm

Kako vidimo sad da su ležaji jako slični ali ipak različiti.
Iz svega ovoga ja mislim da mogu zaključiti samo to da su naše turbine različito napravljene, jeste da za samo nekoliko mm ali...

PS
Sve pohvale na izradi grijača, odlično napravljeno. Još više mi se dopada kako si super dokumentirao rad grijča.

E taj sa unutarnjim promjerom 20mm je napred tano di je alternator a ovaj sa promjerom 17mm je odotraga kod ventilatora.

a već si ti pohvalio moje radove oko grijača prije,baš me je zanimalo kako to gori u nutra pa sam skinu filter da vidim kako je to unutra.

evo riješili smo i to oko ležaja sad znamo znači da su dvije vrste (ko zna možda ima i još koja dimenzija).
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Ove zime sam napravio grijač al danas sam ipak uspio poslikat kako radi pa evo nekoliko slika.

Svaka čast...:supz:
Fotke su neverovatno dobre ...:supz:
Bravo.
pozzz joe!:mrgreen:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
grija4.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Aco nije me briga al tebi nešto gori na traktoru....:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol
 
G

GROF

Guest
., gori, gori, ... ALI!, ipak je Aco vatogasac!!! ...

Aco nije me briga al tebi nešto gori na traktoru....:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol


., TOČNO tome420!, gori, gori, ..., lipo gori i grije! ... :mrgreen: ...

., prijatelju Aco!, odradjeno za deset!, u ladnim danima mila majka! :supz: ...

., aj Bog!, čitamo se ...
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
.,Pozdrav Joekiki išao sam to malo poslikat uz put kad sam to probavao jer smo preko zime tu na forumu pričali o tome kako to gori,kolika je vatra unutra itd.pa evo sa se vidi kako radi.

.,tomo420 gori,gori, al vatrogasac vozi pa nema straha da će izgoriti.kako idu radovi oko ralice prolazim skoro svaki dan kraj tebe tamo al nikako da stnem uvjek idem u zadnji čas na posao.

.,Pozdrav Grofe! bit će dobar da a probao sam ga ja ove zime i upali dosta lakše kad je minus veliki.a Znaš da kod nas ima dobrih minusa preko zime tako da će rabiti kod paljenja.

a onaj dan me kočnica nasekirala stavim naovu brzu spojku pušta i vrati pa uzmi novu a moram to još malo poriktati staviti onaj ventil danas sam ga nabavio pa ću to poslikati.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
.,tomo420 gori,gori, al vatrogasac vozi pa nema straha da će izgoriti.kako idu radovi oko ralice prolazim skoro svaki dan kraj tebe tamo al nikako da stnem uvjek idem u zadnji čas na posao.
.

Evo pomalo idu...nosač je gotov, a sad još da napravim dasku i bit će to to...nije bas nešto vrhunski ali...poslužit će...radio sam s onim čim sam raspolagao.....još malo na par mjesta pojačati i onda čekati snijeg

2vxhbtz.jpg


1043vwl.jpg
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
tomo420
Vidim sad idu ti radovi dobro, najteži dio je več napravljen, sad još daska i gotovo i 900€ u đep koje bi potrošijo za nabavu ako bi je kupil.
Sve pohvale na radu.
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,,,na delu,,,nema ča se reč nego da je napravljeno,,,bez greške,,...:prayer:
A to da če služit svrsi,,,oče sigurno......:supz:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ove zime sam napravio grijač al danas sam ipak uspio poslikat kako radi pa evo nekoliko slika.

Svaka čast aco na oven grijaču,,,i to čemu puno pomoč kod velikih minusa,,,,,,lakše če okrenut i upalit,,,to je sigurno..:prayer::prayer:

A za slike,,,da se vidi kako dela,,,nema se riječi,,,za deset +:supz::supz:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
tomo420
Vidim sad idu ti radovi dobro, najteži dio je več napravljen, sad još daska i gotovo i 900€ u đep koje bi potrošijo za nabavu ako bi je kupil.
Sve pohvale na radu.

Hvala...daska će biti malo problem jer je nemam di saviti lim, ali nešto ću smisliti...
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
., tomo420 svaka čast na poslu dobro si ti to napravio nosač je najveći dio posla.nadam se da si ga stavio na traktor da probaš kako se hauba otvara,jedino si mogao ove ruke napraviti malo kraće da ti je ralica šta bliže trakjtoru.a šta se tiče savijanja lima odi u R.goru u VENTOP ili Ravnogorsku ventilaciju tamo sam ja motao lim i Flah za svoju ralicu.Ako ti treba koja slika od ralice pa ću ti staviti ili dojdi kmeni pa pogledaj.

.,Bagerista hvala za pohvale al to se dobro pokazalo taj grijač jer traktor uvjek na velikom minusu stoji pod nastrešnicom pa onda lakše upali.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
., tomo420 svaka čast na poslu dobro si ti to napravio nosač je najveći dio posla.nadam se da si ga stavio na traktor da probaš kako se hauba otvara,jedino si mogao ove ruke napraviti malo kraće da ti je ralica šta bliže trakjtoru.a šta se tiče savijanja lima odi u R.goru u VENTOP ili Ravnogorsku ventilaciju tamo sam ja motao lim i Flah za svoju ralicu.Ako ti treba koja slika od ralice pa ću ti staviti ili dojdi kmeni pa pogledaj.

.,Bagerista hvala za pohvale al to se dobro pokazalo taj grijač jer traktor uvjek na velikom minusu stoji pod nastrešnicom pa onda lakše upali.

Morao sam napraviti duže zbog cilindra....da je bio manji cilindar bile bi i one kraće....i da stavio sam na traktor da vidim dal se otvara hauba....tu je skinuto dole jer sam počeo farbati taman
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
dragi forumski prijatelji kako vi nagrćete krumpir s tomom vinkovićem kad je visine oko 20cm..... svaki odg je dobro došo
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
dragi forumski prijatelji kako vi nagrćete krumpir s tomom vinkovićem kad je visine oko 20cm..... svaki odg je dobro došo

Ja nikako :rolfer: razmak toćkova ne odgovara međurednom razmaku od 60 - tak centimetara :cry: ni proširivaći nebi pomogli , standardni traktor , kultivator , možda neki uvježbani konjić ili motika :finga: normalno da se ni špricanje nemože obavljati iz istih razloga :rolfer::rolfer::rolfer::rolfer::partyman:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Tomo 420,,,,,,,,,,,,, nosać ne izgleda loše , dasku treba napraviti ali se ne bih složio sa onima koji kažu da je teži dio posla obavljen . Kvalitetno postaviti dasku sa učvrščenjima , okretanjem i amortiziranjem udaraca kod naleta na nešto što se ne vidi i nije baš lako ali je izvedivo . Rama istina je malo predugaćka na prvom kraju ali radi se iz materijala kakvog se nađe i to istina uvjetuje i naćin izrade , samo nastavi i ne posustaj jer kod vas eto snjega za čas :drinkers:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
jbg moracu s kultivatorom jer je velika površina za rad rucno

Možda ali se malo strpi ja sam ti rekao svoje mišljenje i iskustvo ali ovdje nas ima svakakvih kemićara , nikad se nezna ko što smisli :?: strpljenja :p:p:p i na koji naćin obrađuje :partyman:
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
jbg moracu s kultivatorom jer je velika površina za rad rucno

Uzmes t.j kupis ili posudis neko vitlo i na sajlu okacis jedan konjski razgrtac ukljucis vitlo i deres! :finga:
jednostavno
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
dragi forumski prijatelji kako vi nagrćete krumpir s tomom vinkovićem kad je visine oko 20cm..... svaki odg je dobro došo

Šta podrazumevaš pod "nagrćete"? jel misliš na vađenje krompira?

Evo pripasan malčer, i paše kako sam planirao...uffff već sam bio preplašen:(
Ostalo je još izrada, rotirajućeg dela, pa proba...
Za sad će ići ovako na kruti kardan, a ako TV preživi - posle će se kemija nešto oko lakseg rada, proklizavanja, sigurnosti....itd
















[YT]http://www.youtube.com/watch?v=bHkFNwYg1Ys[/YT]

pozzz joe!:mrgreen:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh