• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Al ipak je lijepo videti ravnicu na našim bregima....

Normalno da je Tomica zakon... ovaj vikend sam sam sebe nadmašil u vožnji drva iz šume... e kud 732 ne gazi.... naložen je bil da nije moglo više stati na prikolicu al ide li ide... i još po nekom presušenom potoku dio vožnje gdje je bilo0 blato
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Zadnja košnja otave za ovu godinu:
fotografija0432.jpg
Vidi se da je otava slaba, suša je rekla svoje.
Ja sam jučer vozio drva kumu iz šume po terenu stvorenom za Tomeka. Šteta što sam zaboravio doma mob. pa nisam mogao poslikati Tomu u svom elementu. :weedman:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!

ne na vađenje nego na humke mislim kako radite??
Kod mene krompir ide u redove 70cm, tako da nagrćem sa TV sa ovim daskama ručne izrade.Može i višlji krompir od 20cm da zagrće(max 40), al može samo jednom zagrtati...
http://www.youtube.com/user/joekikinda#p/u/5/j6XzQRrFxL4







Ne izgleda loše samo oprez sa kardanom mislim da je preveliki kut pa bi kod dizanja a ne iskljućivanja moglo doći do loma , ali tu nema velike pomoći ,sretno u nastavku a kraj se nazire ;) :gitarist:

Bogami ...jest preveliki kut, tu negde oko 40-50cm od zemlje smem dići, posle mi je već strah, i nisam ni probao višlje - dok radi kardan!
Kad se malčer skroz digne, probao sam rukom da okrećem kardan...jest da se okreće, al sve mi je to malo šmrljavo, i nebi se usudio toliko dići u radu - nešto bi puklo...
Inače googlao sam, al nisam ništa našao oko maksimalnih kuteva kardana u radu...

Joe, a da skratiš poluosovinu za jedno 200...250mm?
Bilo bi mjesta i za kuplung, a imal bi znatno povoljniji kut kardana. Čak nebi niti malčer trebal farbati :D

Predlog se prihvata i uvažava!
Ako bude zvrke u radu, a sve mi se čini da hoće...ići će na skraćivanje!
Isto sam googlo, i nemogu naći taj kuplung - to jest neznam ni kako izgleda? Mislim na onaj što obrtaje prema traktoru nepriznaje?
Ako neko ima koju fotku, hvala unapred...

Bravo Joekiki. Majstore si!
Nije lako nešto napravit po svojoj glavi ali tebi to dobro ide.
Još da vidim kako si zamislijo nož. A što se tiče kardana, nemoj da te izgura u rupu na kraju parcele. Nači češ ti volje da to središ samo da se počne kosit.
Ajde, sretno u radovima, da odradiš još taj nož pa da vidimo testiranje.

hehehe...valjda me neće izgurat u rupu, to jest probaću par puta pre rupe - da vidim koliko odgura traktor, pa da nebude posle"nismo znali"...:lol:
nek kruži po parceli i neće ga nikud izgurat, a on šta ostano po kutevima parcele može i sa kosom ili trimerom pokosit

Tako da, kruženje i dorada kuteva trimerom - mi izgleda najbezbolnija varijanta, ako traktor nebude stajao kad ja hoću,,, mnogo bolja nego biti u rupi

Pa fino si ti to napravio , svaka čast , odlično za jedan " home made " kada napraviš nož , samo pažljivo ( opreza nikada dosta ) i sve će biti ok
Pozdrav

Hvala kolega, bit ću oprezan obećavam...

za pocetak... davno me nije bilo, mada pratim redovno forum

Joe, skidam kapu sa tarup-malcer!
odlicno uradjen posao!!!
Hvala kolega...
a joooj,,, pa nema te na forum?
Mnogo si u pokretu, i nema se vremena a?
Neka neka, doće i vreme oranja, i Toma u gro planu;)
Vidim mašina sređena, predpostavljam da je sad spreman da preore hektare i hektare...samo čeka strat!
Jedino mi bode oči akumulator, kleme, i sve što je na njoj!
Netreba koristiti akumulator za držanje alata,,,đavo nespava i čas posla bude belaja

pozzz joe!

p.s.- ništa još od izrade noževa...:madmana:
 
T

tuaregr10

Guest
Zadnja košnja otave za ovu godinu:

Kod vas se još kosi otava, onda je sigurno puno spremite :?:. Mi smo je rješili u dvije ture i gotovo, sad bez brige :drinkers:.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
tomo je spremaan za start! necu vas ostaviti, tu sam ja.... sutra idem da vidim jedan tarup(nije malcer) za tomu, 200 eura. ako pazarim, videcete!
pozdrav!!!
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318


Aaaa...znači to mu nešto dođe, kao princip rada račve gedore?
Moglo bi se to montirati i na zadnju poluosovinu, koju sam fiksirao...

hvala...
pozzz joe!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Aaaa...znači to mu nešto dođe, kao princip rada račve gedore?
Moglo bi se to montirati i na zadnju poluosovinu, koju sam fiksirao...

hvala...
pozzz joe![/QUOTE]

Za princip rada si u pravu ali za ovo drugo da bi mogao montirati na poluosovinu koju si fiksirao :rolleyess: nisam siguran da bi to išlo :arrow: ali vjerojatno će se javiti neko ko bolje zna , jer suprotna strana - fiksirano - ne može šlužiti u te svrhe :oops:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pa ovo je najbezbolnije, a extra rešenje!
Ni na kraj pameti mi nije bio FKL, da oni uopšte prave takve stvari...
jupiiiii...
hvala još jednom...
pozzz joe!
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Nisam shvatio pitanje....ti hoćeš šire gume ili ne možeš naći ovakve....ovo su od Diane, Amia, ili spačeka, a mislim da guma paše i od Ga/Gs
Makar za silu verojatno paše i svaka novija 15ica jer je susjed stavio od golfa 5 na bubu....jest da je nestabilno...ali
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
e drugari, nisam pazario ali su tu slike. najveca prepreka je guma... nema, nemogu da nadjem samo siru. vase misljenje?


Ni ja baš nisam shvatio pitanje ,ali mislim da je stvar ovakva , našao si malčar koji je pripasan od nečega cjena odgovara ali je guma bušna .
Ja mislim da je guma najmanji problem kako mi se čini da je 15 colna i to se dade naći istina treba tražiti što užu radi felge a ne široku !!!! , ako želiš siroku moraćeš raditi felgu što je nepotrebno jer svaka guma ako nije trula će držati teret ovoga malčera jedini problem je koliko mu je potrebno snage za rad ? ??? ali i to se riješi ako je nešto veliko i z....... onda se uzima po manje , mislim ako je stroj u redu a cijena odgovara treba ga uzeti a guma je sitni problem :finga:
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Nisam shvatio pitanje....ti hoćeš šire gume ili ne možeš naći ovakve....ovo su od Diane, Amia, ili spačeka, a mislim da guma paše i od Ga/Gs
Makar za silu verojatno paše i svaka novija 15ica jer je susjed stavio od golfa 5 na bubu....jest da je nestabilno...ali

necu ja sire.... toga ima, nego siru nemogu da stavim od konstrukcije! ja bi od spaceka samo to nemogu da nadjem na mom kraju. ima u segedinu valjda....
e drugari, nisam pazario ali su tu slike. najveca prepreka je guma... nema, nemogu da nadjem samo siru. vase misljenje?


Ni ja baš nisam shvatio pitanje ,ali mislim da je stvar ovakva , našao si malčar koji je pripasan od nečega cjena odgovara ali je guma bušna .
Ja mislim da je guma najmanji problem kako mi se čini da je 15 colna i to se dade naći istina treba tražiti što užu radi felge a ne široku !!!! , ako želiš siroku moraćeš raditi felgu što je nepotrebno jer svaka guma ako nije trula će držati teret ovoga malčera jedini problem je koliko mu je potrebno snage za rad ? ??? ali i to se riješi ako je nešto veliko i z....... onda se uzima po manje , mislim ako je stroj u redu a cijena odgovara treba ga uzeti a guma je sitni problem :finga:

dobro si shvatio arno. cena ok, guma ni za *****... ili da da namesti strugar produzetak ili neznam ni ja:scratch
felga odgovara, guma ima sira, samo nema ta od spaceka jer je uzana. inace cena je 200euro. izvinjavam se ako sam ponavljao, a skoro nisam eksplodirao od besa.
a sad idem da grunem jedno hladno :drinkers:
pozdrav!!!
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Onda ti preporučam da uzmeš nabu od zadnje osovine od npr. kadetta d/e...toga barem ima po otpadima
Dosta ti je lako pripasati...ploča sa 4 rupe i bez sredine i to zavariš za okvir...
33_-451101276.jpg
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585

dobro si shvatio arno. cena ok, guma ni za *****... ili da da namesti strugar produzetak ili neznam ni ja:scratch
felga odgovara, guma ima sira, samo nema ta od spaceka jer je uzana. inace cena je 200euro. izvinjavam se ako sam ponavljao, a skoro nisam eksplodirao od besa.
a sad idem da grunem jedno hladno :drinkers:
pozdrav!!![/QUOTE]



Ma pusti felgu i gumu ako je sve ostalo ok :finga: ,,,,,,,,,, uzmi neku čeličnu 15 koju nađeš sa gumom na otpadu i svoju , odnesi tokaru koji ima veći prihvat da može staviti cjelu felgu u amerikaner , izreži svoju gdje odgovara , onui drugu gdje treba uvari svoju sredinu u novu istokarenu felgu , povećaj razmak od postolja da je dovoljan i malo više i vozi bez problema i brige , tako je napravljeno ko zna koliko felgi i za puno veće terete , :finga: problem rješen za sitne novce :drinkers:
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284

dobro si shvatio arno. cena ok, guma ni za *****... ili da da namesti strugar produzetak ili neznam ni ja:scratch
felga odgovara, guma ima sira, samo nema ta od spaceka jer je uzana. inace cena je 200euro. izvinjavam se ako sam ponavljao, a skoro nisam eksplodirao od besa.
a sad idem da grunem jedno hladno :drinkers:
pozdrav!!!




Ma pusti felgu i gumu ako je sve ostalo ok :finga: ,,,,,,,,,, uzmi neku čeličnu 15 koju nađeš sa gumom na otpadu i svoju , odnesi tokaru koji ima veći prihvat da može staviti cjelu felgu u amerikaner , izreži svoju gdje odgovara , onui drugu gdje treba uvari svoju sredinu u novu istokarenu felgu , povećaj razmak od postolja da je dovoljan i malo više i vozi bez problema i brige , tako je napravljeno ko zna koliko felgi i za puno veće terete , :finga: problem rješen za sitne novce :drinkers:[/QUOTE]

u pravu si, mislio sam i ja na to, samo treba naci strugara:roll:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh