• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Hauba se otvara dovoljno da se natoči gorivo a kad se skine cilidar i gornja ruka spusti do kraja otvori se skroz
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Eto danas je pala montaža i temeljna boja....još treba postaviti nož i promjeniti crijevo ovo je bilo samo za probu ( donacija: - ACO - hvala još jednom,moramo još popit)
Sad se samo čeka snijeg

20h63b9.jpg

svaka čast dobro ste vi to napravili kad pofarbaš pa poslikaj malo to iz drugih kuteva.
nož probaj nabaviti od kakve ralice kad ga skinu jer to ti od Hardoksa ili Mangana nemožeš ga podreat dok si živ sa tomom.

spojnicu si ostavi al cjev ti je loša zato sam ju i mjenjao a nije mi se dalo skidati spojnicu pa sam ti zato ostavio sve.

snjega neće biti do božića kad imaš sa čim čistit tako sam i ja čekao kad će padati kad sam napravijo ralicu.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
svaka čast dobro ste vi to napravili kad pofarbaš pa poslikaj malo to iz drugih kuteva.
nož probaj nabaviti od kakve ralice kad ga skinu jer to ti od Hardoksa ili Mangana nemožeš ga podreat dok si živ sa tomom.

spojnicu si ostavi al cjev ti je loša zato sam ju i mjenjao a nije mi se dalo skidati spojnicu pa sam ti zato ostavio sve.

snjega neće biti do božića kad imaš sa čim čistit tako sam i ja čekao kad će padati kad sam napravijo ralicu.

Sutra stiže nova cijev....nož imam od neke stare ralice dok mi je još deda radio na cestariji.....sumnjam da je od hardoksa...mislim da je obični čelični...a slike će bit kad je složim nazad jer sam sve rastavio da se lakše ofarba završno
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
@tomo420 sve pohvale za izradu ralice...
Nema šta, odrađeno extra...valjda si sam sve po svojoj meri odradio, da bude funkcionalno...:supz:

Eto kad gledaš: kod TV sa preklapajućem haubom... nevalja ništa što je preblizu, jer nemožeš otvoriti skroz!

A kod TV serije 800, možeš staviti sve živo do maske...jer se hauba posebno otvara!
Al zato...ima jedan pošteni ujeb: nemožeš ga komotno paliti na konop...to jest nikako!
Jedino isecanjem nekih otvora sa strane, ili odozdole...ma glupo do jaja...:madmana:

pozzz joe!:weedman:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav svima!
@tomo420 sve pohvale za izradu ralice...
Nema šta, odrađeno extra...valjda si sam sve po svojoj meri odradio, da bude funkcionalno...:supz:

Eto kad gledaš: kod TV sa preklapajućem haubom... nevalja ništa što je preblizu, jer nemožeš otvoriti skroz!

A kod TV serije 800, možeš staviti sve živo do maske...jer se hauba posebno otvara!
Al zato...ima jedan pošteni ujeb: nemožeš ga komotno paliti na konop...to jest nikako!
Jedino isecanjem nekih otvora sa strane, ili odozdole...ma glupo do jaja...:madmana:

pozzz joe!:weedman:


Dobar stroj ;) i ujek pali na ključ :mrgreen: kud bi došli da sve traktore palimo na špagu ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,:axe:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Al zato...ima jedan pošteni ujeb: nemožeš ga komotno paliti na konop...to jest nikako!
Jedino isecanjem nekih otvora sa strane, ili odozdole...ma glupo do jaja...:madmana:

Uglavno moguce je, uz malo izbolsanje;)
Necu to izboljsat jer boim se da nikada vise necu kupiti akumulator, ali svejedno, dobro je imat pristup konopa kao zlatna rezerva, ako nekada izda alanser, ili akumulator:shock:
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.-,

ljep pozdrav od novog člana poljoprivednog foruma.

Imam pitanje u vezi TV420 dali na njegov nosač prednje hidraulike se moze stavit prednja rotaciona kosa (malčarka). ustvari ima li on uopče mogućnost prednjeg kardana za takve prikljičke.?....

., lip TI pozdrav novi članu majstor jablan!, dobro nam došal na najbolji poljoprivredni forum!!!

., tv-420!., ko i svi ovi naši mali traktorići - traktorini!, moredu imat prednju ralicu i svakako roto-kosilicu., ako je orginalan nosač prednje hidraulike?, more se nanjega priključit roto-kosa drito na motor traktora preko tarne spojke izlaznog kardanskog vratila - kardana., podizanje se vrši isto ko i za ralicu preko hidrauličnog celindra., novije verzije traktora; hittner i agt imadu u serijskoj proizvodnji pogon prednje roto-kosilice i preko hidro-motora., dok stara tvornica tomo vinković - PRIMA!, radi stari klasičan sistem pogona preko tarne spojke i samo po narudžbi kupca hidro-pogon!., postojidu dvi vrste izlaznog kardanskog vratila - kardana; "deblji" standardni i "tanji" standard nekadašnje tvornice i bivše države JUS!!! ..., SRETNO TI! ... :mrgreen: ...

., lip TI pozdrav forumski prijatelju! tomo420!!!., ralica je ispala za deset., još kad se malko upicani sa bojom - farbom i orginalnim crijevom za hidrauliku., bolja od orginala!., i svakako čekamo još slikic!!! ... :prayer: ...

., aj Bog!, čitamo se ... :supz: ...
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Dobar stroj ;) i ujek pali na ključ :mrgreen: kud bi došli da sve traktore palimo na špagu ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,:axe:
Ja sam baš trenutno u tim vodama...baš mi riknjava akumulator...to jest-traži novo(kupljen 2005)!
Regulator sam odkačio,,, jer obočno riknjava kad se forsira sa lošim akumulatorom...i na kraju se montira alternator od auta koji bolje puni, jer je crko regulator!
Što je i najčešća pojava vlasnika TV traktora!
Jednostavno treba kupiti nov akumulator na vreme, i ne dočekati razna sranja i mučenja...
Ovaj originalni regulator, puni taman koliko treba...
Ja sam u fazi kupnje novog akumulatora...samo nemam love....:lol:

Al zato....imas nozni gas :weedman:

:lol: ima ima...
Stiskao ja njega...al neće da vergla...:lol:

Uglavno moguce je, uz malo izbolsanje;)
Necu to izboljsat jer boim se da nikada vise necu kupiti akumulator, ali svejedno, dobro je imat pristup konopa kao zlatna rezerva, ako nekada izda alanser, ili akumulator:shock:

Ajd reci...da znamo šta raditi, bez akumulatora...

pozzz joe!:weedman:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Nema bolje, moze i direkt na kardan tako ces imati dve brzine verglanja
Hihihi...nije ti loša idea!...jes da nisam Bud Spencer, al vredi probati...:supz:
pozzz joe!:mrgreen:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Hihihi...nije ti loša idea!...jes da nisam Bud Spencer, al vredi probati...:supz:
pozzz joe!:mrgreen:

Samo pazi kad probaš da se ne u..... , pardon da ne lupi pppppo zubima:rolleyess:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ajd reci...da znamo šta raditi, bez akumulatora...

Od prevelike vibracije mi je uvjek pucala hauba, ovi djelova iz strane-krila, srafenje na krilo unutra je lose rjeseno, pa zato sam na kraja probusio rupice na krila, i zasrafio, a umjesto obicne srafovi da se stavu 3 krilne matice, skidas krilo za manje od minuta:


Uploaded with ImageShack.us
Malo preradis nosac da ima mjesto za konopa i ruka, samo se dobro proceni dal ima vise prostora iz desne ili ljeve strane haube pa tamo radis izbolsanje:gitarist:


Uploaded with ImageShack.us
Pozdrav:partyman:
 
M

majstor jablan

Guest
., lip TI pozdrav novi članu majstor jablan!, dobro nam došal na najbolji poljoprivredni forum!!!

., tv-420!., ko i svi ovi naši mali traktorići - traktorini!, moredu imat prednju ralicu i svakako roto-kosilicu., ako je orginalan nosač prednje hidraulike?, more se nanjega priključit roto-kosa drito na motor traktora preko tarne spojke izlaznog kardanskog vratila - kardana., podizanje se vrši isto ko i za ralicu preko hidrauličnog celindra., novije verzije traktora; hittner i agt imadu u serijskoj proizvodnji pogon prednje roto-kosilice i preko hidro-motora., dok stara tvornica tomo vinković - PRIMA!, radi stari klasičan sistem pogona preko tarne spojke i samo po narudžbi kupca hidro-pogon!., postojidu dvi vrste izlaznog kardanskog vratila - kardana; "deblji" standardni i "tanji" standard nekadašnje tvornice i bivše države JUS!!! ..., SRETNO TI! ... :mrgreen: ...


punoo:supris: hvala GROFE na tako opširnom odgovoru.

Dali mozda netko ima sliku kako izgleda nosač hidraulike s cilindrom, bilo bi super kad bi neko imal sliku roto kosilice montirane na TV420 sprijeda, da vidim kako to sve zajedno izgleda, da znam otprilike što trazim.

molim vas slike!....

pozdrav do čitanja...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Dali mozda netko ima sliku kako izgleda nosač hidraulike s cilindrom, bilo bi super kad bi neko imal sliku roto kosilice montirane na TV420 sprijeda, da vidim kako to sve zajedno izgleda, da znam otprilike što trazim.

molim vas slike!....

pozdrav do čitanja...
To još nitko nije vidio , postoji samo u katalogu:lol:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh