• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
., lip TI pozdrav novi članu majstor jablan!, dobro nam došal na najbolji poljoprivredni forum!!!

., tv-420!., ko i svi ovi naši mali traktorići - traktorini!, moredu imat prednju ralicu i svakako roto-kosilicu., ako je orginalan nosač prednje hidraulike?, more se nanjega priključit roto-kosa drito na motor traktora preko tarne spojke izlaznog kardanskog vratila - kardana., podizanje se vrši isto ko i za ralicu preko hidrauličnog celindra., novije verzije traktora; hittner i agt imadu u serijskoj proizvodnji pogon prednje roto-kosilice i preko hidro-motora., dok stara tvornica tomo vinković - PRIMA!, radi stari klasičan sistem pogona preko tarne spojke i samo po narudžbi kupca hidro-pogon!., postojidu dvi vrste izlaznog kardanskog vratila - kardana; "deblji" standardni i "tanji" standard nekadašnje tvornice i bivše države JUS!!! ..., SRETNO TI! ... :mrgreen: ...


punoo:supris: hvala GROFE na tako opširnom odgovoru.

Dali mozda netko ima sliku kako izgleda nosač hidraulike s cilindrom, bilo bi super kad bi neko imal sliku roto kosilice montirane na TV420 sprijeda, da vidim kako to sve zajedno izgleda, da znam otprilike što trazim.

molim vas slike!....

pozdrav do čitanja...
Evo možda malo pomogne .........




 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Regulator sam odkačio,,, jer obočno riknjava kad se forsira sa lošim akumulatorom...i na kraju se montira alternator od auta koji bolje puni, jer je crko regulator!
Što je i najčešća pojava vlasnika TV traktora!
Jednostavno treba kupiti nov akumulator na vreme, i ne dočekati razna sranja i mučenja...

joe
da li znaš (ili možda netko drugi ko se kuži u autoelektriku)
zašto se ovo događa sa reglerom na TV-u ?
Da li ti regleri onda imaju neki nedostatak u sebi,
ako izgaraju kad akumulator kojeg pune nije dobar ?
Ja sam uvijek mislio da je dovoljno samo imati kleme prikopčane
na bilo kakav akumulator,
bitno je samo da nisu otkopčane pa da onda plus klema
u vožnji padne i dodirne masu, što je recept za skurit regler na bilo kojem traktoru..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
joe
da li znaš (ili možda netko drugi ko se kuži u autoelektriku)
zašto se ovo događa sa reglerom na TV-u ?
Da li ti regleri onda imaju neki nedostatak u sebi,
ako izgaraju kad akumulator kojeg pune nije dobar ?
Ja sam uvijek mislio da je dovoljno samo imati kleme prikopčane
na bilo kakav akumulator,
bitno je samo da nisu otkopčane pa da onda plus klema
u vožnji padne i dodirne masu, što je recept za skurit regler na bilo kojem traktoru..
Kad je akumulator loš cijali sustav punjenja radi na 100% ..a to je previše ..odnosno nije za to projektiran .
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Evo baš neki dan mi je crkno akumulator,
odnio sam ga u trgovinu gdje sam ga kupio da vidim da li se može reklamirat.
Veli mi prodavač da je moj akumulator star dvije godine i četiri mjeseca,
a da je garancija bila dvije godine :(

Onda sam ga pito zašto uopće i prodaju takva smeća od akumulatora,
jer sam prijašnjega imao više od šest godina.
Tim bolje što ja akumulator pazim, u jesen ga skidam i čitavu zimu bude
spremljen u grijanoj prostoriji,
a još ga koji puta i stavim na punjenje.
Slegno je ramenima i jedva je čekao da izađem van ..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
jel ima tih reglera za kupit i jel to skupo, jer mi se čini da ni na mome TV-u ne puni?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
jel ima tih reglera za kupit i jel to skupo, jer mi se čini da ni na mome TV-u ne puni?

Ja imam potpuno novi za pordati original talijanski kao što su i bili montirani na recimo tv 732 iako su svi isti...

Javi se porukom ako trebaš...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Eto danas je pala montaža i temeljna boja....još treba postaviti nož i promjeniti crijevo ovo je bilo samo za probu ( donacija: - ACO - hvala još jednom,moramo još popit)
Sad se samo čeka snijeg

20h63b9.jpg

Pozdrav tomo420!
Odlično obavljen posao, ralica je ko bok.
He he, :D čekaš snjeg? Strpi se malo, bit če uskoro, za mene čak prerano. A znam kako je, kad se nešto novo napravi želi se to isprobat. E uživat češ ti u radu sa ralicom, ne brini.

PS
Gledam ovo na sliki kako si spigao, da nemaš ti možda kod kuče neku mašinu za te radove, hehe :D
 
T

tuaregr10

Guest
Eto danas je pala montaža i temeljna boja....još treba postaviti nož i promjeniti crijevo ovo je bilo samo za probu ( donacija: - ACO - hvala još jednom,moramo još popit)
Sad se samo čeka snijeg

Ralica je ispala dobro, svaka čast, još kad se stavi nož i poboja, biti će za čistu desetku :supz:.
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Dali mozda netko ima sliku kako izgleda nosač hidraulike s cilindrom, bilo bi super kad bi neko imal sliku roto kosilice montirane na TV420 sprijeda, da vidim kako to sve zajedno izgleda, da znam otprilike što trazim.

molim vas slike!....

pozdrav do čitanja...

evo TV 420 s prednjom kosom

Fotografija0143.jpg

Fotografija0142.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Gudovac jesen 2011

Evo još malo :shock: mali štand za veliku tvornicu , :shock: vjerojatno je i požar odradio svoj dio posla :prayer:


 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Evo još malo :shock: mali štand za veliku tvornicu , :shock: vjerojatno je i požar odradio svoj dio posla :prayer:

Požar ???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Da, u skladištu namještaja, a ne u tvornici traktora.

Aha, velika šteta, pa nemaju novaca... Žal mi je kaj im se to dogodilo.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Da, u skladištu namještaja, a ne u tvornici traktora.

Aha, velika šteta, pa nemaju novaca... Žal mi je kaj im se to dogodilo.

Požar u PRIMI , ak se primiš za lijevi ili desni đep to ti je isto kužiš ? :?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
JOŠ IZ GUDOVCA subota



Eto to je to ko se prepozna znaći da je imao hrabrosti se pojaviti u društvu forumaša a ostali ,,,,,,,,,,,,, možda steknu hrabrosti dogodine pozdrav od ARNA ima još nešto slićica u temi Gudovaćki sajam ako koga zanima
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh