• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav svima!

Edo, jel se izgubio ruzan zvuk?

Joe,cisto solidno malciranje, ako si ovaj veliki komad zemje pomalcirao bez odmora i dif se zagrejao na 70tak C,onda je super dobro, budes ga malo odmarao.Staj neka slika ispod, od nozeva, u koja brzina ga ganjas? Svaka cast jos jednom za izrada:supz:

Eh, svasta:shock:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=5r9gzVWAWzU[/YT]
 
B

BAGERISTA

Guest
Pozdrav svima!

Konačno isproban malčer...
Nije loše...solidno radi!
Al prašineee...a joooj, i u dupetu sam ga imao...:lol:
Diferencijal se pošteno zagreva, možeš držati ruku nekih 3-5sek posle peče...e sad koliko je to stupnjeva,nemam pojma...oko 60/70 C

Zadnji desni kotač samo smeta, stalno se zapuni sa travom, i svakih 50metra izbaci neku količinu trave...pa njiva izgleda kao da je stado krava prošetalo i pošteno osr...
Vidi se na kraju snimka, kad izbaci manju količinu trave

Morao sam ići rašutirati te veće gromile...

Što se tiče rada bez jednosmerne spojke, nije strašno...svega 1metar odgura traktor.



pozzz joe!

Baš mi je drago da si zadovoljan s delon,,,i da malčer ide bez greške,,,,,,ma na kraju ko šiša prašinu,,,kad vidiš da nešto oko čega si se mučija dela bez greške........................:supz:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
Pozdrav svima jasam novi ćlan foruma i evo mog tomaka
 

Prilozi

  • 090322_174525.jpg
    090322_174525.jpg
    37.2 KB · Pregleda: 330

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ovako dragi forumski prijatelji imam veliki problem,, trebam frezati a kad mi dođe opterecenje na frezu rucica od kardana ona na bloku mjenjaca oce izbaciti,, jako je hitno do cega je,,,, posto kasnim sa sjetvom blitve hvala vam puno spasićete me......i zahvaljivam se mom prijatelju GROFU jer mi uvjek izađe u susret kad imam problem hvala ti licane moj :D
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav ćelo, najdobro ti je da odma rastavis, a ne da drzis rucica ukljucena ili cak je vezati, ja kad osetim nesto cudno odma rastavjam, do cega je?, zupcanik treca brzina, zupcanik sta ukljucuje kardana, rastavi sta pre...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Danas sam vozio plastićnu baćvu na popravak ,pa sam usput sliknuo i haubu za seriju 400 , 500 , plastićnu koja je bila i na sajmu ako koga zanima , nađe se ,,,,,,,,,,,,,, :D






 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!

Hvala svima na pohvalama i komentarima!

Uglavnom ja sam zadovoljan sa radom malčera, kojega sam se najviše bojao u radu!
Imam objašnjenje: kad orem sa plugom- tamo vamo opsujem, kad frezam više psujem, kad param osrednje psujem...ali sad za nepoverovati dok sam malčirao, nisam ni jednom opsovao!
Iz čega vadim zaključak, da ovaj malčer sasvim ok, i učinkovit u radu!

Jest da je većina malčirane mase bila suva, ali nisam osećao nikakva cimanja trzanja nit udara, ma sve je išlo kao podmazano...sem prašine kojeg sam se nagutaooo do bola!

Zbog nedostatka jednosmerne spojke,,, na kraju njive sam isključio ručicu kardana, bez ikakvih problema sa lakoćom, nema nikakvih krčanja, i dok ja okrenem za sledeći red, nož prestane rotirati i ponovo krećem sa nule.

Terao sam u sporuhodnu 2-gu, sasvim zadovoljavajuće!
Probao sam i u brzohodnoj...al mi se prebrzo okreće nož, i samo fijuče...jest da secka kao lud, al mi je bilo malo straha ganjati ga tako...tako da sam ostao na 540 obrtaja kardana!

Celu parcelu sam izmalčirao 4x30minuta sa puš pauzama 10-15min!

Ulja u diferencijalu ima trenutno do pola - mislim kao sad stoji, ajd da kažem do donjeg dela poluosovine, koja ide prema kardanu

Oni zadnji kotači će biti odstranjeni, i bude klasičan valjak na kraju, pa se nadam da neće biti problema zagušivanja trave!

@danot - extra ti je ovaj lokotraktor...:supz:













pozzz joe
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
jesi li probao da postepeno smanjujes gas do lera i kad se smiri onda stisnes kvacilo

znaci kad bi htio da bas smrvi onda brza.....u krajnosti i prva, onda bi bas ostala samo prasina :D

jbte ja sam te prosli puta razumio da zatrpa tocak na traktoru, ustvari nabacuje na onaj mali iza.....:roll:

Probao sam i sa postepenim smanjivanjem gasa...bukvalno kako smanjuješ gas, tako se i obrtaji smanjuju, i nikakvo zagušivanje se ne dešava...komotno možeš i tako izaći na kraj njive! Tako da gde je bila manja masa trave, završavao sam tako, a gde je bila veća...pustio sam ga do kraja, i isključivao na ručicu kardana!

Što se tiče brzohodne...stvarno mrvi!
Ja sam samo probao,,, nosi komotno samo u brzu prvu...u drugu već guši motor!

ma da,,, mislio sam na onaj zadnji desni točak od malčera...stalno se zaguši sa travom...
Tako da će biti odsečerni ćoškovi malčera gde su točkovi, i bude stavljen valjak.
Ulje je trenutno do žute crte na diferncijalu.

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Joe, kad već modificiraš, napravi i jednosmjernu spojku na kraju poluosovine...
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav novom članu!.-

Pozdrav svima jasam novi ćlan foruma i evo mog tomaka


., lip TI pozdrav novi članu - forumašu; Samir_732!., dobro nam došal, čitamo se., traktorić TI je lip! ... :heart: ...

., forumski prijatelju danot!, fala TI doneba na izvarednom videu o traktoru tomi sa željeznice., e Bože! moj, svuda su toga malog prča gurali.- :rolfer: ...

., forumski prijatelju ARNO!., fala TI za one sličice plastične haube - pokrova motora., dosta je forumašev tražilo., evo sad ovde imadu iz prve ruke za vidit!!! ... :) ...

., forumski prijatelju ćelo!., dobro nam došal., čitamo se ... :D ...

., aj Bog!, čitamo se ...
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Joe, kad već modificiraš, napravi i jednosmjernu spojku na kraju poluosovine...

Dumam nešto u tome smeru...
Što reče, na kraju poluosovine imam mesta!
Glegam ove jednosmerne/frikcione spojnice od FKL...pa mi to izgleda primamljivo...moglo bi se to lepo kopletirati, i da nema straha i nervoze u budućem radu...

pozzz joe...
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
pozdrav svima
ev malo sam bio u obilazak u šumi ja i moj tomak i evo jedna slikica :)
 

Prilozi

  • Fotografija0048.jpg
    Fotografija0048.jpg
    81 KB · Pregleda: 235
T

tuaregr10

Guest
pozdrav svima
ev malo sam bio u obilazak u šumi ja i moj tomak i evo jedna slikica :)

Pozdrav i dobrodošao :fball:.

Dobar je Tomo, lijepo izgleda, čini se očuvan, samo da se srede žmigavci i stave arnjevi bio bi za desetku :supz:. Vidim da je prikolica dobro natrpana, bio je dobar taj obilazak po šumi ;).
 

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
koliko kosta blok mjenjaca prvi dio s rucicama????

mislim da je oko cca 1500kn ako misliš sama prirubnica bez ručica i dodatnih sitnih djelova , dok samo kućište bez rukavaca cca 3000kn .. provjereno u bjelovaru ..
 
Posljednje uređivanje:

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
Tomo 730 popravak

..poštovane kolege / majstori zamolio bi vas da mi date adekvatan savjet što raditi te kako ...naime nedavno sam kupio tomu 730 80g. navodno u super stanju ... , s time da su neka od meh. oštećenja poprilično velika..( predpostavljem da povariti nemogu ništ od toga s obzirom da je gus u pitanju )..zanimalo me je dali se negdje mogu naći radbljeni djelovi tipa: kućišta mjenjača prednj. zadnje, prirubnica, komplet volana , alternatora .....ili mi samo ostaje opcija novih u bjelovaru ?? ... evo mog tome
 

Prilozi

  • DSC04986.JPG
    DSC04986.JPG
    41.4 KB · Pregleda: 221
  • DSC04985.JPG
    DSC04985.JPG
    33.1 KB · Pregleda: 209
  • DSC04987.JPG
    DSC04987.JPG
    35.2 KB · Pregleda: 200
  • DSC04988.jpg
    DSC04988.jpg
    40.6 KB · Pregleda: 199

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
..evo još par slika ..dali ovako oštećen-izlizan zupčanik može proći kao "dobro"
 

Prilozi

  • DSC04989.JPG
    DSC04989.JPG
    29.5 KB · Pregleda: 179
  • DSC04997.jpg
    DSC04997.jpg
    41.6 KB · Pregleda: 193
  • DSC04996.jpg
    DSC04996.jpg
    37.2 KB · Pregleda: 192
  • DSC05003.JPG
    DSC05003.JPG
    22.3 KB · Pregleda: 183

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
..evo još par
 

Prilozi

  • DSC04998.JPG
    DSC04998.JPG
    36.3 KB · Pregleda: 127
  • DSC05003.JPG
    DSC05003.JPG
    22.3 KB · Pregleda: 114
  • DSC05002.JPG
    DSC05002.JPG
    25 KB · Pregleda: 118
  • DSC05001.JPG
    DSC05001.JPG
    21 KB · Pregleda: 120

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
gus se može variti, samo je pitanje koliko je jako puknut/ odlomljen!

Antimon77 jesi to kupio traktor u Krapini? onaj koji je vlasniku pobjegao s brijega? Bio je jedan u oglasniku...bio je isto tako raspucan, moj bratić ga je gledao...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh