• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
Antimon77 jesi to kupio traktor u Krapini? onaj koji je vlasniku pobjegao s brijega? Bio je jedan u oglasniku...bio je isto tako raspucan, moj bratić ga je gledao...

..pa sad neznam kako zovete taj kraj .... okolica varždina ..navodno je pod opterećenjam prislonio se uz kuću te preklopio ..a sad jeli istina ili ne manje više bitno ... situacija je očigledno bila nezgodna čim je se tako raspao ... limarija je u odličnom stanju - nije zgužvana tako da mislim da nije bilo bježanja s brijega ...:) .
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
..pa sad neznam kako zovete taj kraj .... okolica varždina ..navodno je pod opterećenjam prislonio se uz kuću te preklopio ..a sad jeli istina ili ne manje više bitno ... situacija je očigledno bila nezgodna čim je se tako raspao ... limarija je u odličnom stanju - nije zgužvana tako da mislim da nije bilo bježanja s brijega ...:) .

Koliko si ga platio ako nije tajna?
 

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
gus se može variti, samo je pitanje koliko je jako puknut/ odlomljen!

..pa čuo jesam da se može ( čitao sam na netu toplo/ hladno , kratki varovi.. moguće pucanje , stavi u pjesak itd.....svatko tvrdi nešto ..) ali dali bi išlo i držalo u ovom mom slučaju ... ja sam mislio navariti nanovo sve rubove te kasnije izbušiti i urezati navoj u nove rupe ali ako to nebi držalo da se nepatim bez potrebe .. zato me zanimaju tuđa iskustva s istim ...

Koliko si ga platio ako nije tajna?

....1000 eura , na neviđeno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
:shock: a ja za potpuno ispravni TV-419 jedva dobivam 1500€

..a pazi 30ks nije malo , nema ih puno niti u ponudi ... ispod 23milje nemoš ih nać ....., treba mi jači stroj ... i ako još uložim 1000e imat ću pravu makinu ... bar se nadam .. s obzirom da je oguljen max. od opreme utega, inverzija ... rame ...alternatora ... nema niš..
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
Pozdrav svima
jesu u vas jeftini traktori bato kodna su puno skuplji tomo 732 6000€ ito sa malom doradom . A meni treba auspuh za moj tv 732
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
..a pazi 30ks nije malo , nema ih puno niti u ponudi ... ispod 23milje nemoš ih nać ....., treba mi jači stroj ... i ako još uložim 1000e imat ću pravu makinu ... bar se nadam .. s obzirom da je oguljen max. od opreme utega, inverzija ... rame ...alternatora ... nema niš..

jasno je meni da je to 30ks. ali kupio si potrgan traktor na kojemu skoro da ništa nije cijelo. Razumio bi da treba radit generalku na motoru pa da daš te novce i onda znaš šta imaš, ali taj traktor je sav popucan i pitanje je kolko se to sa varenjem može kvalitetno napravit. Ako misliš da je to tebi isplativo onda OK, poštujem tuđe mišljenje ali ja tako nešto nebi išao nikad radit taman da ga dobijem na poklon.
 

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
ovaj je bas isao glavom kroz zid, nadam se da niko nije povrijedjen.....
stvarno ne znam kome je ovo super stanje
sta je na njemu uopste citavo? gume felge rukavci i motor (spominjes alternator, nadam se da i turbina nije skrsena)
nije problem varenje (mada se lako zakomplikuje sa smrdljivim sivim livom :twisted: ) nego u ovom slucaju centriranje, mozda bi se moglo jedino deklo sredit, na njemu su ostale rupe za zatike koji centriraju deklo na blok mjenjaca
da znas da ti sve odgovara od "malog" TV-a, osim volana
ovaj vretenasti mi ne izgleda za bacanje, istina jeste ostecen, neki komadic je sazvakan......detaljno pregledaj zube, desi se da tako sazvace nesto i zubi samo napuknu ali se ne odvoje, onda je to poslije tempirana bomba

imam komplet volan od serije 800 (odgovara za 700) i poklopac zadnjeg kucista.......da si blize da se dogovaramo :weedman:

..pa nezanm kako kažeš da paše sve od tv ....ja bio nazvao prima comerc u bjelovaru i tamo kažu da kućišta nepašu da je serija zasebno .. možda su na izgled ista ali su ova možda čvršća i jača ... neznam baš za poklopac neću ništa tvrditi s obzirom da se nebavim repariranjem te nisam uvidio rezlike za iste , ali su mi rekli da pričekam još par dana- tjedana- pa će ponovno sastavljati kalupe da rade kućišta ( ovo zadnje k. nemaju na stanju ) ...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
jasno je meni da je to 30ks. ali kupio si potrgan traktor na kojemu skoro da ništa nije cijelo. Razumio bi da treba radit generalku na motoru pa da daš te novce i onda znaš šta imaš, ali taj traktor je sav popucan i pitanje je kolko se to sa varenjem može kvalitetno napravit. Ako misliš da je to tebi isplativo onda OK, poštujem tuđe mišljenje ali ja tako nešto nebi išao nikad radit taman da ga dobijem na poklon.

Ja se potpuno slažem s tobom, kad smo ja i bratić to vidjeli muka nam je došla, a još je pokvarenjak s njega skinul sve kaj se je dalo... provjeri i felge mislim da su svinute, poznanik mi je baš sad rekao da se taj traktor prevrnuo 5 puta u njegov vinograd, a ova limarija nije njegova original... bratić mu je nudio 4000 kn, ali je rekao da je "netko" iz osijeka zakapario za duplu cijenu 8)

Naravno traktor vrijedi i mislim da ti je mašina solidna i ok, ali napatiti ćeš se i naplatiti dijelova...
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
pozdrav svima!
@samir 732 & @antimon77 dobro nam došli!
auuuu,@antimon77 - šta su mu radili da je pokrijan na sve strane?
jednostavno za nepoverovati, da se može tako pokrijati kućišta i dekle.
al šta je tu je, nema nazad...treba sad izmudrovati najbezbolnije rešenje, da se TV dovede u funkcionalno stanje. Jeste da 1000e nije neka lova za takav traktor, ali u ovakom stanju...hmmm
Pa zašto si uopšte obavljao trgovinu na neviđeno???

nedavno smo razgovarali o paljenju TV serije 800 na konop! jest da sam kupio novi akumulator...i punim ga sa 7,2A :lol:, jer mi se nepali na konop.
al našao sam slike od @Alen, jednostavno isečena rupa sa strane, bez one zaobilaznice flaha ispod lima - što crtao @danot





pozzz joe
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ima li unutra neko metalno ojacanje (armatura)?
uz duzno postovanje......ja to nebih stavio na jednocilindrasa :roll:




Koliko znam da nema nikog ojaćanja a vjerojatno i ne treba , haube ne izgledaju loše a jedino što znam da čovjek radi kompletno sve haube za traktore HITNER a vjerojatno i to nešto znaći , a iz iskustva znamo da limovlje usljed vibracija puca a plasika pretpostavljam da ipak teže dolazi do lomova , vjerojatno ima i onih koji imaju neka iskustva sa plastićnim haubama a ako uzmemo u obzir da novih haubi limeni NEMA što nam preostaje ?? plastika ili ?????????????????????????
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
pozdrav svima!
@samir 732 & @antimon77 dobro nam došli!
auuuu,@antimon77 - šta su mu radili da je pokrijan na sve strane?
jednostavno za nepoverovati, da se može tako pokrijati kućišta i dekle.
al šta je tu je, nema nazad...treba sad izmudrovati najbezbolnije rešenje, da se TV dovede u funkcionalno stanje. Jeste da 1000e nije neka lova za takav traktor, ali u ovakom stanju...hmmm
Pa zašto si uopšte obavljao trgovinu na neviđeno???

nedavno smo razgovarali o paljenju TV serije 800 na konop! jest da sam kupio novi akumulator...i punim ga sa 7,2A :lol:, jer mi se nepali na konop.
al našao sam slike od @Alen, jednostavno isečena rupa sa strane, bez one zaobilaznice flaha ispod lima - što crtao @danot





pozzz joe


Joe , u pravu si , jest da su slike stare ali poznajem traktor i još uvijek pali bez problema na konop !!!
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
ima li unutra neko metalno ojacanje (armatura)?
uz duzno postovanje......ja to nebih stavio na jednocilindrasa :roll:




Koliko znam da nema nikog ojaćanja a vjerojatno i ne treba , haube ne izgledaju loše a jedino što znam da čovjek radi kompletno sve haube za traktore HITNER a vjerojatno i to nešto znaći , a iz iskustva znamo da limovlje usljed vibracija puca a plasika pretpostavljam da ipak teže dolazi do lomova , vjerojatno ima i onih koji imaju neka iskustva sa plastićnim haubama a ako uzmemo u obzir da novih haubi limeni NEMA što nam preostaje ?? plastika ili ?????????????????????????



a koliko dode hauba za seriju 800 kod tog covjeka ? :scratch
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Joe , u pravu si , jest da su slike stare ali poznajem traktor i još uvijek pali bez problema na konop !!!

Znači @Alen još uvek dela punom parom.
I naravno nema akumulator, kad reče da pali na konop...;)
Pozdravi ga...
živ bio...
pozzz joe!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Znači @Alen još uvek dela punom parom.
I naravno nema akumulator, kad reče da pali na konop...;)
Pozdravi ga...
živ bio...
pozzz joe!

Točno tako , bilo je kombinacija sa alternatorom od stojadina ali mu stalno pucaju nosaći , trenutno je konop u akciji :)
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Točno tako , bilo je kombinacija sa alternatorom od stojadina ali mu stalno pucaju nosaći , trenutno je konop u akciji :)

je je:supz:...sad sam se setio, kad spominješ "alternator" - kod njega je posebno otokarena remenica, sa 2 utora za kajiševe(alternator/uljna pumpa), tako da mu utor, gde se namotava konop bude više prema napred koji cent, i može paliti preko tih otvora bez problema!:supz:

pozzz joe!:mrgreen:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh