• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Prije svega novima želim dobro došlicu!

antimon77 što se tiče varenje, ne znam koliko je isplativo jer
je to sve slomljeno, nije napuklo i sl.
Rađe traži rabljene dijelove od serije 400/500 i 700
po oglasnicima, samo presložiš i to je to.
Kućišta odgovaraju, izuzevši sredine i rukavaca i
prije svega raspitaj se kod policije za brojeve šasije, tj. ukucavanje novih!!
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Sredina, luft

Tv je 522, godina 81
zanima me koliko "smije" biti luft u sredini, tj kad stavim mast u sredinu s mazaicom i nadrukam do kraja i stanem na papuče od traktora (gdje noge stoje) i cukam gore dolje lufta nem, mežutim nakon cca 10-15 minuta rada taj "luft" se stvori i onda zucka gore dolje, kao da masti nestane. E sad me zanima koliki taj luft smije biti i u čem je problem, budući kao da mast nestane iznutra ?
hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dobar si , nadrukaj mast i s njim u njuškalo

luft mora biti " 0 " za laike ...tj. 0.05 za strojare
 
G

GROF

Guest
., mišljenje, daje se.-

to sto radi za HITTNER vrlo malo govori, hitner ima mnogo mirnije motore, s manje vibracija u odnosu na Lombardinijev jednocilindras
upravo zbog pucanja sam pitao za ojacanje (armaturu) unutra.....
jos jedno pitanje; poliester ili plastika?
ako i nema metala unutra, najmanji problem je napraviti kostur od flaha koji bi nosio sve, spoj sa nosacem naprijed i stezanje za rezervoar.....da plastika dodje preko kao maska, zakucana pop-nitnama
gledajuci dizajn ove haube mislim da bi se ovakva dala izvesti od lima, u kucnoj radinosti naravno
mozemo mi ovdje naklapati do besvijesti sa argumentima za i protiv.......najjaci argument bi bio od nekog ko je vec kupio i montirao ovako nesto

., moje mišljenje u svezi ovi plastični - poliester hauba - pokrova motora.-

., traktorići hittner!, imadu ovakove plastične haube - pokrove motora ko i prima!., kada se radi o tri, dva ili sa jednim celindrom motora., znači, postoji jedna serija TI mali traktorića ki imadu motore lombardini - kopiju, kopiju ku dela jedna od firmi iz R.Srbije, znači isti oni motorov ko nekada., ljudi se nisu baš tužili da bi hauba - pokrov motora pucal od vibracije ili slično.,
., iste te takove ili slične plastične - poliester haube - pokrovi motora, ugradjujedu se puno na reparirane traktore., puno privatnih servisnih radiona - majstora ugradjuje., ponašadu se super i na ovim takozvanim malim jednocelindrašnim motorima - traktorićima.-

Tv je 522, godina 81
zanima me koliko "smije" biti luft u sredini, tj kad stavim mast u sredinu s mazaicom i nadrukam do kraja i stanem na papuče od traktora (gdje noge stoje) i cukam gore dolje lufta nem, mežutim nakon cca 10-15 minuta rada taj "luft" se stvori i onda zucka gore dolje, kao da masti nestane. E sad me zanima koliki taj luft smije biti i u čem je problem, budući kao da mast nestane iznutra ?
hvala

., luft - zrak u sredini traktorića mora bit "mali" i nesmi se klimat., koliko je to u mm /milimetrima?/, neznam točno., ALI znam da mora bit "mali" - skoro pa neosjetan.-

., aj Bog!, čitamo se ...
 
Posljednje uređivanje:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Evo dva brzinska "izboljšanja"

DEKOMPRESOR

2e1asd3.jpg


i PRIRUČNA NAPRAVA ZA VUČU TRUPACA ( ne baš onih od kubika, ali solidan komad se da povući a da se ne vuče po podu i zapinje )

2u798wz.jpg


9i8eus.jpg


Možda nekome izgleda loše, ali meni je funkcionalno,pogotovo što je smišljeno i napravljeno u sat vremena.....
 
G

GROF

Guest
., pofala!!! ...

Evo dva brzinska "izboljšanja"

DEKOMPRESOR

i PRIRUČNA NAPRAVA ZA VUČU TRUPACA ( ne baš onih od kubika, ali solidan komad se da povući a da se ne vuče po podu i zapinje )

Možda nekome izgleda loše, ali meni je funkcionalno,pogotovo što je smišljeno i napravljeno u sat vremena.....


., svaka čast., odlično napravljeno i smišljeno!!! :supz: ...
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Dobar si , nadrukaj mast i s njim u njuškalo

luft mora biti " 0 " za laike ...tj. 0.05 za strojare


Pretpostavljam da je onda sredina u banani...e sad, da li se ona reparira ili ?
Njušaklo, nema šanse...... !
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Pretpostavljam da je onda sredina u banani...e sad, da li se ona reparira ili ?
Njušaklo, nema šanse...... !

ako nemaš nikog u ogulinu,imaš u lučicama...tokarski obrt Zrilić...oko 200 eura ti je kompletna reparacija središnjeg zgloba...znači središnji trn i ona dva bolcna
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Evo dva brzinska "izboljšanja"

DEKOMPRESOR

2e1asd3.jpg


i PRIRUČNA NAPRAVA ZA VUČU TRUPACA ( ne baš onih od kubika, ali solidan komad se da povući a da se ne vuče po podu i zapinje )

2u798wz.jpg


9i8eus.jpg


Možda nekome izgleda loše, ali meni je funkcionalno,pogotovo što je smišljeno i napravljeno u sat vremena.....
jel zna netko gdje bi se mogla nać ova shema sa brzinama šta je naljepljena ispred volana, jer moja se je sva raspala?
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
Pozdra svima
A valjali moja instrumen tabla

sa objašnjenjem :rolfer:
 

Prilozi

  • P1010439.jpg
    P1010439.jpg
    51.7 KB · Pregleda: 195

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Minimalizam, ko u ruskom sputniku...bitno da je tipka "rabotat" i "njet rabotat":rolfer:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Evo pa printaj....i ja sam je danas napravio

f0aejd.jpg

budem si to isprintao pa ću dat kumu da mi to proba na plastičnoj pločici izgravirat, a pločicu ću lijepo zašerafit na lim ispod pa da vidim jel bu se ponovno raspalo.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
TV na Pagu

Bio sam za vikend na Pagu i na molu vidio ovo!!
Dečki pokušavaju upaliti Tomeka sa puno prekratkom špagom.
 

Prilozi

  • Paljenje Tomeka.jpg
    Paljenje Tomeka.jpg
    56.7 KB · Pregleda: 231
  • Paljenje Tomeka..jpg
    Paljenje Tomeka..jpg
    45.4 KB · Pregleda: 240

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Bio sam za vikend na Pagu i na molu vidio ovo!!
Dečki pokušavaju upaliti Tomeka sa puno prekratkom špagom.

Kratka špaga :rolfer: prava stvar za protu udar :D :cry:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,671
ima li unutra neko metalno ojacanje (armatura)?
uz duzno postovanje......ja to nebih stavio na jednocilindrasa :roll:




Koliko znam da nema nikog ojaćanja a vjerojatno i ne treba , haube ne izgledaju loše a jedino što znam da čovjek radi kompletno sve haube za traktore HITNER a vjerojatno i to nešto znaći , a iz iskustva znamo da limovlje usljed vibracija puca a plasika pretpostavljam da ipak teže dolazi do lomova , vjerojatno ima i onih koji imaju neka iskustva sa plastićnim haubama a ako uzmemo u obzir da novih haubi limeni NEMA što nam preostaje ?? plastika ili ?????????????????????????

pa od takvoga materijala je i hauba na labinovim motokultivatorima i ne raspada se..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh