• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
dobar dan dobri ljudi imam problem sa tv 523 naime desava se kada je reduktor u sporoj a menjac u ler onom odmah do 1 da traktor i dalje ide isto se desava sa rikvercom sa brzom nijesam probao da li je lamela ili kljuc ili nesto trece ali desava se ako menjacem krenem u 2 pa vratim da ostane na leru tj mn ne izbaca iz brzine nego iz lera axax pa me zanima sta bi moglo biti a inace krece cim se kvacilo odmakne od ploce za neki 3-4 cm da li je to ok

Kod @danot-a je bilo slično! Kod njega se polomio ključ, i polomljeni deo ostao zabravljen u jednu brzinu (ako se dobro sećam, u 3-ću), i traktor se kretao iako je ručica menjača bila u neutralni položaj, i nebitno u kojoj poziciji stoji reduktor brza/rikverc/spora!
A kad je probao u 2-gu i 1-vu ubaciti...puštanjem kvačila, motor se gasio! Jer već imao ubravljeno 3-ću(sa slomljenim delom)...tako da nemogu dve brzine istovremeno!

Jest da tvoj problem nije totalno isti, po tvom opisu, al pomalo miriše na isto.





Nisam izdržao, morao sam danas napraviti jednu off road vožnju da ispitam kako se drže gume.
Evo videa.
http://www.youtube.com/watch?v=xwBvqPsUHv4

Hvala za prikačeni video...svaka čast:supz:
Izgleda da nisi imao živaca, i morao poderati one pucne na gumama...:lol:
Nek te služe godinama...

pozzz joe!
 

Markan22

Novi član
Tu od
5 Srp 2011
Poruka
16
Pozdrav svima!


Kod @danot-a je bilo slično! Kod njega se polomio ključ, i polomljeni deo ostao zabravljen u jednu brzinu (ako se dobro sećam, u 3-ću), i traktor se kretao iako je ručica menjača bila u neutralni položaj, i nebitno u kojoj poziciji stoji reduktor brza/rikverc/spora!
A kad je probao u 2-gu i 1-vu ubaciti...puštanjem kvačila, motor se gasio! Jer već imao ubravljeno 3-ću(sa slomljenim delom)...tako da nemogu dve brzine istovremeno!

Jest da tvoj problem nije totalno isti, po tvom opisu, al pomalo miriše na isto.



pozzz joe!




joe hvala na dogovoru pretpostavio sam da je kljuc ali nije neki ozb problem ne wozimo ga cesto niti je potreba
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav!.-

Nisam izdržao, morao sam danas napraviti jednu off road vožnju da ispitam kako se drže gume.
Evo videa.

., lip TI pozdrav forumašu teškar!, fala za dobar video probne vožnje sa novim gumicami., neka dugo i dobro služidu.- :prayer: ...

., lip TI pozdrav forumski prijatelju gvozdeni1!, fala za dobre slikice dela - branja krompira., eh imaš ekipu za deset!!! ... :weedman: ...

., lip TI pozdrav i dobro nam došal novi forumašu; Markan22!., lipo si postavil pitanje., ALI more bit 100 sitnic problem., trebalo bi otvorit mjenjač i tek se onda zna ko je sranje u igri :shock: ., sretno TI sa delom,!.-

., aj Bog!, čitamo se ...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav forumaši!

@Teškar: video ti je odličan :p a gume još bolje. Znao sam odmah da su Trayalke jer se vidi na nekoj sliki mali detajlič a to je da su bili kalupi u tvornici malo zamaknuti što se vidi na gumi. U stvari to nije bitno guma je guma, kupijo sam i ja takve za mog bivšeg TV 420.

@Joekiki: Malo kasno ali moram pohvalit tvoj rad na malčeru, traktor ti sa njim kosi ko... šta da kažem :supris: luksuz.

@Gvozdeni1: posle remonta Toma opet sa velikom dvoosovinkom četiri puta večom od njega :lol:, legenda si.

@Grof: Hvala ti prijatelju na pomoči za koju si uvijek spreman nudit. Čujemo se još.
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
roto malčer

Dečki bok, eto radim malčer za Tomicu i postavio sam pitanje u temu malčeri, no nitko mi jos nije odgovorio, pa bih ipak zelio ovdje nastaviti :)...

Nadam se da mi admin neće banati post(please), jer ipak tu ima znalaca svega... :)

Imam tV 730 i tv 420 te bih htio napraviti roto malčer za njih. Uglavnom, htio bih, da ga mogu tjerat i jedan i drugi. Buduci da je 420 manje snage, mislio sam da bi napravio malčer širine 110 cm. Znam i čitam o tome da neki na ove manje tomeke stavljaju i 120cm, ali ja bi ipak malo sparao traktor. Roto malčer bi bio za malčiranje trave i kukurozovine i to za osobne potrebe. cca. 1.5h kuruze i tolko trave, plus mozda u vinogradu ak se pokaze ok.
Uglavnom na tu ideju sam dosao rasklapajući samoutovarnu prikolicu. U želji da napravim prikolicu za tv730 naisao sam na samoutovarnu Mengele. Mislim da je 16 kubika. Bile su mi vazne gume, osovina i slično pa sam ju uzeo... I tu sam kod rasklapanja te prikolice naisao na reduktor. Nisam provjerio omjer ulaza i izlaza, ali mi se taj reduktor čini prilično velikim i moćnim, pa Vas molim ako tko ima inf o tome da ju ovdje podijeli. Mislim da ima 2/1, pa ga bi bilo potrebno okrenuti naopačke da dobim 1/2, ili da ostavim 2/1, ali da uvijek koristim "brzu" na kardanu??

Bočne stranice malčera - kolko je najbolje da su velike, tj. visina malčera?
Duljina i debljina noževa?
kolko je najbolje da je nož udaljen od zemlje, a kolko od noža do gornje pločevine, jer sam čitao da je dobro da je nož čim vise udaljen od pločevine, tako da ima više mjesta za mljet.
Oblik noževa i nosača noževa. Vidim da neki stave samo ravni nosač, pa noževe koji kose niže, ili ravni nosač pa ravne noževe....Uglavnom što je bolje i efikasnije, jeftniije....:))

eto, molim Vas da prokomentirate moj post. Mogu i zakačiti sliku reduktora.

Pozz, Nikola
 

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
tomo vinković 730 '80g

..dali mi netko može reći za tomu 730 - točno kako mu piše u prometnoj koliko čega ... mislim na kw, snagu , najmena vozila, vrsta vozila ...rd. obujam motora .. itd.
te dali je netko imao iskustva s zamjenama kučišta ( mjenjača ) / pločica s brojem šasije ....

unaprijed hvala .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
kako najjednostavnije provjerit dali na TV-u 419 regler puni akumulator?
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Kako mogu biti skuplje ako su tvoje komad 450 kn a ove dvije 500?? :scratch
Muž oćito nije u toku što se tiče cijena, zato ih je i odmah prodao. Nekome je pala sjekira u med. :weedman:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
volt - metrom i amper - metrom :mrgreen:

nemam ni jedno ni drugo

jel bi išlo da probam sa štek lampom od 12V, stavim jednu žicu na plus a drugu na minus:?:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
nema nikakve kontrolne sijalice

probao sam i malo kuckat sa plus klemom po stubiću ali nema nikakve iskre, što bi vjerojatno značilo da ne puni.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh