• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
Pozdrav svima
Ćelo imas dvje vrste reglera malo skuplji su ti 30 km ili 14 e a,oni jeftiniji su ti 6€

Savjet mane buraz upališ tomaka i svjetla i skinimu bilo koju klemu i ako svjetla ti se ugase onda ne puni ioto je jedan pravi rezultat za tvoj problem uradi to mane poz
 

Prilozi

  • regler.jpg
    regler.jpg
    4.2 KB · Pregleda: 110
Posljednje uređivanje od moderatora:

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
Posljednje uređivanje od moderatora:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
koji + koji -?

da bi punio mora imati akumulator
mora imati "pobudu" (doveden + na odgovarajuce mjesto na regleru)

naaaaaajjednostavnije je da upalis traktor, skines jednu klemu i dok traktor radi kuckas klemu u stubic, ako iskri onda puni, ovo naravno nije pouzdano.....jer ce iskriti i ako ima neki potrosac ukljucen

voltmetar bi bio pouzdaniji, pa makar i kineski......

najbolji način za sjebati ispravan regler:?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Pozdrav svima
Ćelo imas dvje vrste reglera malo skuplji su ti 30 km ili 14 e a,oni jeftiniji su ti 6€

ovo je regler sa alternatora tako da taj ne paše na TV-a osim ak nemaš alternator gore

http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/regler-tomo-vinkovic-oglas-2404007
..malo i previše ----:D ..bolje ti je da kupiš komplet "iskrin" alternator od nekih zastavinih vozila za 50-100kn...

stvarno je skup, uzet sa kakvog jugića alternator i ugradit ga gore dođe duplo jeftinije i traje duplo duže od reglera.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
stvarno je skup, uzet sa kakvog jugića alternator i ugradit ga gore dođe duplo jeftinije i traje duplo duže od reglera.

..pa naravno .. mislim da sam vidio na njuškalu alternator s anlaserom komplet za 100 kunića ...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ajde plati pivo bilo kojem auto elektrićaru i čovjek će ti to odraditi profesionalno i dati savjet što dalje , jer ako nemaš ništa a niti pojma badave ti sve znanje foruma , što neki kažu napravićeš više štete nego koristi :finga:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
nema potrebe zvat auto električara pošto sam 100% siguran da je regler neisparavan. Ostavio sam traktor sat vremena da radi sa upaljenim dugim svjetlima i nakon 50 minuta sve je slabije svjetlio i na kraju su lampe samo lagano tinjale, tako da više nemam sumnje u ispravnost ili neispravnost reglera. Neispravan je i amen.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
nema potrebe zvat auto električara pošto sam 100% siguran da je regler neisparavan. Ostavio sam traktor sat vremena da radi sa upaljenim dugim svjetlima i nakon 50 minuta sve je slabije svjetlio i na kraju su lampe samo lagano tinjale, tako da više nemam sumnje u ispravnost ili neispravnost reglera. Neispravan je i amen.

a alternator ? ??????????? a akumulator ?????????? a sat vremena radio pa sada više ne radi ?????????????? vozi elektrićaru i skrati agoniju :vragek:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Traktor nema alternator već samo regler preko kojeg puni akumulator

Akumulator je nakon sat vremena bio skoro skroz prazan, da je ispravan regler to se nebi dogodilo.

Akumulator je ispravan jer sam ga skinuo sa auta koji se svaki dan koristi.

Nadam se da sam sada bio dosta jasan.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
:
Traktor nema alternator već samo regler preko kojeg puni akumulator

Akumulator je nakon sat vremena bio skoro skroz prazan, da je ispravan regler to se nebi dogodilo.

Akumulator je ispravan jer sam ga skinuo sa auta koji se svaki dan koristi.

Nadam se da sam sada bio dosta jasan.
:scratch:scratch:scratch a kako puniš akumulator na solarne panele???
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Traktor nema alternator već samo regler preko kojeg puni akumulator

Akumulator je nakon sat vremena bio skoro skroz prazan, da je ispravan regler to se nebi dogodilo.

Akumulator je ispravan jer sam ga skinuo sa auta koji se svaki dan koristi.

Nadam se da sam sada bio dosta jasan.

A regler dobiva struju iz zraka da je REGULIRA , još jednom posjeti elektrićara END -e :|
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
pa znam kako izgleda alternator i toga moj TV nema. Jedino šta ima je taj regler sa desne strane skroz naprijed.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Kolko ja znam TV-419 nema alternator

A kako bi ti nazvao ovo strgališće ugrađeno u tv 419 :mad:



pa znam kako izgleda alternator i toga moj TV nema. Jedino šta ima je taj regler sa desne strane skroz naprijed.

A kako izgleda ???????:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Šta mi nisi odmah pokazao to.:mad: Nisam nikada raskapao TV-a tak da neznam da to uopće postoji na njemu.

Moje isprike ak sam vas malo raspigao, al stvarno nisam znao na koji to princip radi.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pošto znaš ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ovaj dio iz kataloga ti vjerojatno ništa ne znaći jer tvoj tomo nema ALTERNATOR




Prijateljski , posjeti elektrićara :finga:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh