• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Ja sam imo problem sa frezom , ROSIT 818 išao pregledati ulje a ono živi mulj . I ništa sve raskopo promjenio ulje , ležaje , semeringe , dihtung i sve 5 a za par dana curi ulje i šta sad ? Prije bilo ulje i blato sve staro i nije curilo , razmišljam da mu opet natrpam blato :mad: ili možda ak se odobrovoljim mast :finga:

Mast nipošto ne valja (barem ne u mom slučaju) jer mast nemože doći do najgornjeg ležaja,a on je najviše naje...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Mast nipošto ne valja (barem ne u mom slučaju) jer mast nemože doći do najgornjeg ležaja,a on je najviše naje...

do prvoga ležaja (6205) ti ulje stiže samo kad je freza podignuta, a kad je u radno položaju inonko ide na suho....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
samo da javim da je definitivno regler u kvaru, tako je barem rekao električar. Pošto je danas traktor prodan, za mene je taj regler i traktor od sad samo povijest:finga:
 

tv730

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
30
Pozdrav svima.Evo i jednog novajlije na forumu sa jos jednim problemom.Prije neki dan nazvao me stari i rece da mu traktor(730)odjednom blokirao zadnji tocak.Mislio je da je u pitanju samo kocnica i nastavio dalje jer je bilo sve u redu.Medjutim kad je krenuo u vinograd po grozdje traktor nemoze da povuce ni 500 kg. onuda kuda je prije izlazio trecom brzohodnom pod bilo kakvim teretom.Samo se ukopava prednjim tockovima.Ima li ko kakvo saznanje ili ideju sta je po sradi.
 

zverinicatv

Član
Tu od
30 Tra 2011
Poruka
42
pozdrav svima !

I ja sam kupio frezu 95 kao original tomo vinkovič a mislim da nije jer je po čiščenju crvene boje a je iste mere.Ni ja ne verujem nikome ali to je tako kad kupuješ nešto što neznaš.Zato je nužno pitati na forumu šta i kako i ako ti ko odgovori na pitanje.
Pre neki dan sam pitao kde se može kupiti noževe za frezu i još niko nije odgovorio kdje se može kupiti u hrvatskoj.

ARNO svaka ti čast na uslužnosti i tvoji smirenosti ter poznavanju vinkovića.
Daj molim te odgovori mi dali postoje levi i desni noževi za frezu 95 cm i dali mora na zdnjem zunanjem nosaču biti pritvrščena dva (2) ili četri noževi.
U knjizi rezervni delovi to nije rečeno ali po brojevu noževa 10 noževa,nije mi jasno kako i šta.


hvala
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
pozdrav Zverincatv

noževe za frezu možeš kupiti u Masiva, Bjelovar,br. tel.043221101,mislim da šalju poštom,noževi su talijanske proizvodnje,cjena po komadu je od 18 do 20 kn ne sjećam se točno,idu ljevi i desni,na krajevima netko stavlja po dva noža netko četri,ja imam na frezi od 135 cm po četri noža na krajevima
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Pozdrav svima. Duže me nije bilo ali sam dosta redovito pratio dešavanja na forumu. Poseban pozdrav antimonu77 jer smo u sličnim problemima, samo što je kod mene situacija takva da ono dijelova što imam je u dobrom stanju a meni se puno ne žuri jer imam drugog tomu.
Bilo je puno i pitanja i odgovora na temu reglera i diname, ali imam i ja probelem što se tiće punjena akumulatora. Provjerom sam utvrdio da jedna žuta i koliko se sjećam crvena koja izlaze iz diname imaju napon dok crvena sa drugom žutom nema. Interesuje me dali treba biti napona i sa drugom žutom, što bi mogao biti uzrok da nema i dali treba biti napona između žutih (to nisam provjerio) Unaprijed hvala i poz...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
pozdrav svima !

I ja sam kupio frezu 95 kao original tomo vinkovič a mislim da nije jer je po čiščenju crvene boje a je iste mere.Ni ja ne verujem nikome ali to je tako kad kupuješ nešto što neznaš.Zato je nužno pitati na forumu šta i kako i ako ti ko odgovori na pitanje.
Pre neki dan sam pitao kde se može kupiti noževe za frezu i još niko nije odgovorio kdje se može kupiti u hrvatskoj.


Na pitanje sam ti još isti dan odgovorilo na privatnu poruku, pa malo provjeri,
ima jeftinije od Masive.... i da noževi su lijevi i desni, na krajnjim flanđama ide po dva komada....
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
moze li mi netko dati broj masive jer probam ove sto imaju na svojoj internet stranici i neispravni su ili je kod mene greska pozz i hvala
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
moze li mi netko dati broj masive jer probam ove sto imaju na svojoj internet stranici i neispravni su ili je kod mene greska pozz i hvala

A da pgledaš samo ČETRI posta višlje možda nebi ni trebao pitati :mad: ?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
pozdrav svima !

I ja sam kupio frezu 95 kao original tomo vinkovič a mislim da nije jer je po čiščenju crvene boje a je iste mere.Ni ja ne verujem nikome ali to je tako kad kupuješ nešto što neznaš.Zato je nužno pitati na forumu šta i kako i ako ti ko odgovori na pitanje.
Pre neki dan sam pitao kde se može kupiti noževe za frezu i još niko nije odgovorio kdje se može kupiti u hrvatskoj.

ARNO svaka ti čast na uslužnosti i tvoji smirenosti ter poznavanju vinkovića.
Daj molim te odgovori mi dali postoje levi i desni noževi za frezu 95 cm i dali mora na zdnjem zunanjem nosaču biti pritvrščena dva (2) ili četri noževi.
U knjizi rezervni delovi to nije rečeno ali po brojevu noževa 10 noževa,nije mi jasno kako i šta.


hvala

odgovore si većinom dobio , al mi samo pojasni za koji je to tip traktora ili puni naziv freze neš mi nije jasno - meni
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
odgovore si većinom dobio , al mi samo pojasni za koji je to tip traktora ili puni naziv freze neš mi nije jasno - meni

ARNO
ako sam dobro skontao ima 10 noza ljevih i 10 desnih !
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
ARNO
ako sam dobro skontao ima 10 noza ljevih i 10 desnih !

Što se tiće broja noževa stvari stoje ovako:

TV 120
14 lijevih i 14 desnih tj. 28 ukupno

TV 95
10 lijevih i 10 desnih tj. 20 ukupno

TV77
8 lijevih i 8 desnih tj. 16 ukupno...


Dakle dobro si zaključio!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Što se tiće broja noževa stvari stoje ovako:

TV 120
14 lijevih i 14 desnih tj. 28 ukupno

TV 95
10 lijevih i 10 desnih tj. 20 ukupno

TV77
8 lijevih i 8 desnih tj. 16 ukupno...


Dakle dobro si zaključio!

Evo ispravka NEPOTPUNIH navoda , ima li još pitanja :rolleyess:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Moja freza ima 16+16
freza.jpg

18912466.jpg
 
Posljednje uređivanje:

nebica933

Član
Tu od
8 Svi 2011
Poruka
33
Moja freza ima 16+16
url]

url]

Ssucur, izvini, al videh u tvom albumu i ovu traktorsku pumpu za vodu. Jesi li zadovoljan sa njom i koja je to marka, jel baš za tomicu ili... i ako može cena???
Jel ima neko još neki predlog,iskustvo, šta bi se nabavilo za tomicu i vodu Hvala
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ja zadovoljan.
Marka FERRONI
Kardanska pumpa za vodu
Maximalni pritisak pumpe 30 bara,
fi rupa na ulazu 30 mm,
fi rupa na izlazu 19 mm,
obrtaji 700 obr/max,
potrebna snaga 5 KS,
protok 180 l/min,
težina 10,5 kilograma.
140€
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh