• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Ulje

Poštovani kolege!
Koje ulje stavljate u motor TV PE-18 i koju količinu,jer vidim da količine variraju od 2,6 lit pa na više.Motor je inače Lombardini lda 100
Hvala
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Poštovani kolege!
Koje ulje stavljate u motor TV PE-18 i koju količinu,jer vidim da količine variraju od 2,6 lit pa na više.Motor je inače Lombardini lda 100
Hvala

Ja stavljam 2,6 litra ina delta sae 15w40,
usput da pitam ostale, sta bi bilo ako stavim gusce na primer 20w50?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Ja stavljam 2,6 litra ina delta sae 15w40,
usput da pitam ostale, sta bi bilo ako stavim gusce na primer 20w50?

ako radiš sa njime samo po ljeti onda je u redu,ali za zimu trebaš nekaj rijeđe
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Uh ,,,,,,,,,,,,, što je živo na forumu ,,,,,,,,,,,,,,,, :mad: od aktivnost se nemože doći na red :? ,,,,,,,,,,,,,, jedva sam se malo upio utrpat da stavim slićice TOME 818 koji služi u HEP - u :finga: NE za vitlanje drva , već za razvlaćenje kabela , dobro služi :p














 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
evo zavrsio sam s oranjem i frezanjem u plasteniku i moro sam za unutra skinuti prosirivace i sad ih vracem i jbg dogodi se zlo puce seraf :D dali mogu raditi bez toga jednog a ova tri perfektno drze,,, imam jos mozda hektar za izorati dali ce doci do pucanja drugih ili do nekih poteskoca svaki odg dobro doso,,,,pozdrav dragi forumski prijatelj.. zivjeli!!!!!!!
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!

Da se ja pitam,,, i da se meni desilo zalomljen vijak... ne bi uopšte razmišljao i nervirao dali da nastavim dalje radove!
Bez problema bi nastavio, i odradio ostatak poslova, koliko god da ga ima - na 3 vijka!
Što neznači, da netreba srediti taj 4-ti zalomljeni vijak u buduće...

pozzz joe!
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Pozdrav svima!

Da se ja pitam,,, i da se meni desilo zalomljen vijak... ne bi uopšte razmišljao i nervirao dali da nastavim dalje radove!
Bez problema bi nastavio, i odradio ostatak poslova, koliko god da ga ima - na 3 vijka!
Što neznači, da netreba srediti taj 4-ti zalomljeni vijak u buduće...

pozzz joe!
hvala,,naravno da ce se zamjeniti za koji dan al eto malo stiska s vremenom al nevolim nedjeljom raditi tako neka ceka :)
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Uh ,,,,,,,,,,,,, što je živo na forumu ,,,,,,,,,,,,,,,, :mad: od aktivnost se nemože doći na red :? ,,,,,,,,,,,,,, jedva sam se malo upio utrpat da stavim slićice TOME 818 koji služi u HEP - u :finga: NE za vitlanje drva , već za razvlaćenje kabela , dobro služi :p

Čudan neki TV818...:scratch
Nema nalepnicu TV818,a neliči mi da je bojan... veći tegovi nazad,ajd to je ok... auspuh čudnog oblika i pod uglom, izgleda ručni rad... roll bar - nije tipično za TV tog doba, slično se delalo kasnije - još stoji naopako, liči mi isto na ručni rad...
Sva ona skalamerija pozadi za kopčanje priključka...:scratch...interesantno

Uglavnom hvala na fotkama, tegljača kablova HEP-a:supz:

pozzz joe!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Čudan neki TV818...:scratch
Nema nalepnicu TV818,a neliči mi da je bojan... veći tegovi nazad,ajd to je ok... auspuh čudnog oblika i pod uglom, izgleda ručni rad... roll bar - nije tipično za TV tog doba, slično se delalo kasnije - još stoji naopako, liči mi isto na ručni rad...
Sva ona skalamerija pozadi za kopčanje priključka...:scratch...interesantno

Uglavnom hvala na fotkama, tegljača kablova HEP-a:supz:

pozzz joe!

Sve si dobro primjetio iako sam slikao sa mob. pa su slike lošije . Prića ide ovako : u samom poćetku tvornica je imala nekih dugova prema HEP-u pa je skletala traktor iz djelova koje su našli oko tvornica ispod crne boje se nazire i bivša zelena , farban nije nikada kao što nije ni imao naljepnicu , tako je došao i sa starim tipom utega , auspuh je rađen u radionici pošto je stari rikno a zadnje poluge su rađene za ovaj prikljućak jer orginalni nisu imali dobre kuteve prihvata jer ipak ovo nije prikljućak zamišljen da ga nosi TOMO
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Sve si dobro primjetio iako sam slikao sa mob. pa su slike lošije . Prića ide ovako : u samom poćetku tvornica je imala nekih dugova prema HEP-u pa je skletala traktor iz djelova koje su našli oko tvornica ispod crne boje se nazire i bivša zelena , farban nije nikada kao što nije ni imao naljepnicu , tako je došao i sa starim tipom utega , auspuh je rađen u radionici pošto je stari rikno a zadnje poluge su rađene za ovaj prikljućak jer orginalni nisu imali dobre kuteve prihvata jer ipak ovo nije prikljućak zamišljen da ga nosi TOMO

Ne znam kako su HEP-ovci zadovoljni traktorom, ali koliko ga znam vidjet kad kosi travu oko uprave da se taj traktor ne štedi i već godinama ide jako dobro...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ne znam kako su HEP-ovci zadovoljni traktorom, ali koliko ga znam vidjet kad kosi travu oko uprave da se taj traktor ne štedi i već godinama ide jako dobro...

Traktorčić iako je star ,,,,,,,,,,,,, radi dobro i ne da samo kosi oko uprave već i po trafostanicama , a zimi ga čeka ralica:)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Interesantno ovo oko tog traktra od HEPa, najviše kako su došli do njega. Jel ova vitla od 4T :eek:, samo da ga nebi oni okrenuli na leđa ako se kabel negde zaglavi :lol:. Malo mi je jaka za njega. Inače zanimljivo sastavljen, he he :p, iz djelova koje su pokupili malo tamo malo vamo.
Ako se sa njim još kosi i čisti u zimi onda stvarno puno radi.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Interesantno ovo oko tog traktra od HEPa, najviše kako su došli do njega. Jel ova vitla od 4T :eek:, samo da ga nebi oni okrenuli na leđa ako se kabel negde zaglavi :lol:. Malo mi je jaka za njega. Inače zanimljivo sastavljen, he he :p, iz djelova koje su pokupili malo tamo malo vamo.
Ako se sa njim još kosi i čisti u zimi onda stvarno puno radi.

Mislim da od okretanja nema bojazni ,:rolleyess: jer sile vočenja nisu velIke pošto je kabel na koloturima , a vjeruj mi prije bi pukao stup s obzirom na krak sile na vrhu nego da se tomek skanta :p , ima još jedna sitnica koja je korigirana na njemu stavljena je tanka sajla , mislim da je 8 :lol: nisam baš mjerkao iz razloga da stane više metara na njega , tako da je i to jedna vrsta osiguranja :blackeye

POZDRAV , SVIM :prayer: BANIRANIM :prayer: forumašima i nadam se skorom povratku , piskaranjima i POMOĆI :shock:
 
Z

zels

Guest
zels

Pozdrav svim članovima foruma.
Kupio sam PE 18, počeo da ga sređujem i pojavio se problem. Curi ulje na semeringu izlaznog vratila. Kako doći do njega, (mora li da se rastura zadnji diferencijal) i koji je to semering, (dimenzije)?
Biće i fotkica sređivanja Tomice čim se snađem.
Unapred se izvinjavam ukoliko sam pogrešio u stručnim nazivima, (jer sam laik) i zahvaljujem.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav svim članovima foruma.
Kupio sam PE 18, počeo da ga sređujem i pojavio se problem. Curi ulje na semeringu izlaznog vratila. Kako doći do njega, (mora li da se rastura zadnji diferencijal) i koji je to semering, (dimenzije)?
Biće i fotkica sređivanja Tomice čim se snađem.
Unapred se izvinjavam ukoliko sam pogrešio u stručnim nazivima, (jer sam laik) i zahvaljujem.

Ako je samo to , obzirom na godine , to je super, :D sretno u rekonstrukciji , a koji je semering ???????? pošalji mi e-mail adresu na pp pa ti pošaljem orginal katalog da mu vidiš dušu :partyman:
 

Kv74

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
28
Zupcanici u frezi TV?

Pozdrav svima!interesuje me dali neko zna koji su zupcanici u frezi kod TV?konusni?uopste,na koju foru se prenosi snaga radne masine(TV) na moticice freze?koje su mere tih zupcanika i lezaja u frezi?bio bih zahvalan ako bi neko imao neke slike.hvala unapred!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Pozdrav svima!interesuje me dali neko zna koji su zupcanici u frezi kod TV?konusni?uopste,na koju foru se prenosi snaga radne masine(TV) na moticice freze?koje su mere tih zupcanika i lezaja u frezi?bio bih zahvalan ako bi neko imao neke slike.hvala unapred!

Pročitaj ovu temu:

http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=17513&highlight=freza

ako nebude ti iz te tem odgovra u toj istoj postavi pitanje što ti nije jasno, mislim da je tamo sve objašnjeno..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh